[ deckoUusponu @ 28.02.2010. 19:17 ] @
Pitanje pomalo apsurdno posto sam se skolovao za Graficku pripremu(Tipograf).Medjutim tokom skolovanja nije se bas puno naucilo a na praksi neki minimum znaci ostalo je usavrsavanje kod kuce..Ucio sam preko nekih video tutoriala(za Corel,P'shop) i stekao recimo neki srednji nivo znanja..E sad kako nauciti taj princip rada,ceo proces dizajniranja neke vizit karte,flajera,postera,logoa..znam da je veci deo toga rezultat kreativnosti dizajnera ali interesuje me onaj drugi deo koji se moze nauciti..hvala unapred
[ Miki_kos84 @ 28.02.2010. 22:14 ] @
Najbolje bi bilo kada bi poceo da radis volonterski u nekom studiu za dizajn, pa da vidis na licu mesta kako se to radi. Jer od skolske prakse nema nista. Znam iz licnog iskustva...
[ skemamen @ 01.03.2010. 07:11 ] @
Na koji to "drugi deo" tacno mislis...? Pripremu za stampu?
[ deckoUusponu @ 01.03.2010. 23:32 ] @
Mislim na taj ceo proces dizajniranja necega sve te "zakonitosti" odakle poceti,kako..
[ koska @ 01.03.2010. 23:54 ] @
Nije da nema pravila (zlatni presek, pravila trecina i sl.) koja vaze uvek, ali imaj u vidu da je dizajn nesto sto evoluira vremenom... Isto tako, priprema za stampu poprilicno ume da te tehnicki "ogranici"...
Najbolje je da uzmes u ruke desetak jednostavnih stvari, tipa vizitke/pozivnice/flajeri i probaj da uradis identicne. Izanaliziraj sve elemente. Pokusaj da odgovoris sebi zasto je ime vece od funkcije, kako su spojene kao celine adrese, telefoni, postanski brojevi... Vidi sta ti prvo upada u oci kad pogledas neki materijal, a onda probaj da razdvojis lepo od ruznog i da objasnis zasto. Kreni onda da pravis varijacije na temu. Probaj da ponovis bez gledanja. A onda kad savladas sve to, idi, kao sto ti je neko vec rekao u neku stampariju/studio i volontiraj... ili se samo muvaj tu dok ne ukapiras kako sta ide... Daj nekom iskusnijem tvoje radove da ti kaze gde si gresio.... Vremenom ce ta pravila da ti predju u naviku, a neces ni da primetis da si ih prihvatio.
[ skemamen @ 02.03.2010. 07:10 ] @
Neke standarde i pravila prilikom rada mozes pogledati na ovoj temi:
http://www.elitesecurity.org/t380641-0#2529391