[ diplodok @ 28.02.2010. 20:18 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=5hXMNhML0Ug

Radi se o neprekidnom petominutnom kadru iz filma Atonement. Zanima me kako je to snimljeno?

Jednostavno je nemoguće da je zaista snimljen neprekidan kadar, ali sa druge strane stvarno ne mogu da uočim gde su tačke "lepljenja". Neprestano se dešava nešto u kadru. Laik sam. Ako neko razume neka objasni.
[ VIZIAPRO-NP @ 28.02.2010. 23:54 ] @
Ovo je sve jedan kadar i nije nigde lijepljeno a snimato je sa steidicemom. Ima mnogo skupih steidicemova koji dostižu preko 30000 eura i oni se koriste za visokobudžetne filmove(projekte).A ovo i nije teško izvesti ovo bih i ja sa mojim steidikemom od 1711 eura mogao snimiti, ali mi je trebalo jedno vreme dok se nisam usavršio i naučio da ga koristim.

http://www.marcotec-shop.de/en...cts/cat_8/detail_41_videos.htm

[Ovu poruku je menjao VIZIAPRO-NP dana 01.03.2010. u 01:15 GMT+1]
[ Aleksandar_A @ 01.03.2010. 14:33 ] @
Uhuuuuuu! Mnogo lepo izvozen stedikem. Ovo mozda i nije tako tesko da se izvosi u pogled steadycam-a ali je veoma da se organizuje ovakva slozena scena. Da svi statisti i glumci budu na svoja mesta, da tako uvezbano i organizovano se pojave i izgube iz kadra... nemam reci. MNOOOOOGO dobo uradzeno u svaki pogled! Svaka cast reziji!
[ Take 5 @ 01.03.2010. 14:58 ] @
^ Ufff... ostao sam fasciniran i zabezeknut, moram pod hitno da nabavim ceo film da ga odgledam!
[ diplodok @ 03.03.2010. 20:49 ] @
Sigurni ste da nije bilo neke intervencije?

Potpuno je moguće da neko prošeta kameru 5 minuta bez greške. A da li je moguće da su glumci zaista bili toliko dobro sinhronizovani?
Jel moguće da u jednom istom kadru dogodi sve ono pa makar snimali i 100 puta?
Prosto neverovatno mi je!

@Take 5

Kadar baš i nema mnogo veze s filmom, ali nije loš film.
[ Take 5 @ 03.03.2010. 22:37 ] @
Postoji na Wikipediji clanak o tome, kao i posebna stranica posvecena samom filmu.
U snimanju te jedne scene je ucestvovalo vise od 1000 statista!!! Zbog ogranicenog budzeta imali su rok od samo 24 sata za realizaciju ovog kadra!
Zato i jeste fascinantno kako su uspeli sve to da organizuju bez greske, a da pri tom sve bude savrseno iz fotografskog aspekta - pravo malo remekdelo!!!

PS
Znam da je film "ljubavni", a ne "ratni", sto mu ne umanjuje vrednost na bilo koji nacin.
Samo ovaj petominutni "Single Long Take" je ispricao vise o Denkerku nego neki 120-minutni ratni filmovi.
Fascinantno!!!
[ savicsrdjan @ 04.03.2010. 17:38 ] @
@ VIZIAPRO-NP
da li mozes da postavis neki video snimljen tim stabilizatorom ??
[ Catch 22 @ 04.03.2010. 22:05 ] @
How Steadicams Work

[ savicsrdjan @ 04.03.2010. 22:32 ] @
^ heh.. znam ja kako radi stedicam nego radi uporedjivanja.. njegov od 1700e da vidim koliko moze da stabiliziju sliku u odnosu na mene..jer me interesuje takva spravica koliko moze ;)
[ Catch 22 @ 04.03.2010. 23:24 ] @
Ako si vičan samogradnji imaš i detaljno uputstvo kako da sam napraviš skalameriju, koja će da glumi Steadicam

$14 Steadycam - The Poorman's Steadicam

;)

A ovo je rezultat
[ gogohaj @ 02.04.2010. 08:18 ] @
čitam komentare i vidim da je vježba broj jedan.ja radim sa stadikemom flaycam 5000 i uvjek mi pravi problem kada hodam,nikako da stabiliziram sliku.nadam se da će mi neko dati neki dobar savjet.
[ savicsrdjan @ 02.04.2010. 20:33 ] @
nista drugo nego vezba... samo vezba i vezba i posticices ono sto trazis... naravno ako je dobro ubalansirana naprava, inace nista...
ajde neko nek postavi sa stedicama neki svoj snimak, zivo me interesuje da uporedim nesto please...
[ VIZIAPRO-NP @ 03.04.2010. 10:09 ] @
Kod mene je klientela zaštićena pošto ja radim svadbe pa bih morao tražit dozvolu od njih za tako nešto. Uskoro će biti gotov projekat o gradu Novom Pazaru pa ću uploadovati snimak.Što se tiče steidikema od ove firme Glidecam izuzetni su i dođemi žao što ga nisam kupio i ranije.Ma to je faktički skoro kao pokretni kran ili stativ na točkovima sa kojim možeš uz stepenice.....
[ vizia-pro @ 05.05.2010. 10:22 ] @
Pošto nije završen trg u N.Pazaru nemogu da uradim projekat a obećao sam snimak sa steidicamom evo malo sam se zezao sa klincima na izletu 1 maja. Može još mnogo bolje i stabilnije da se snima a teren je bio veoma loš neravan i brdovit.Namerno sam snimao 16/9 jer što je snimak širi bolje se uoči klimanje kamere. Glidecam Smooth Shooter 4000 Pro i Sony 170.Možda snimak još nije odobren od You Tube ali biće ubrzo.
http://www.youtube.com/watch?v=T750BRHqNmY
[ Aleksandar_A @ 06.05.2010. 14:19 ] @
Ja milim da je dobro.
Ja imam snimke ali nisi samo stedi, ima puno fiksnih kadrova i svengova... ali evo nek se vidi. Inace stedy je rucni rad. http://www.youtube.com/watch?v=Z0wplo9Ir3k i http://www.youtube.com/watch?v=LZHz0UlHrFs
[ diplodok @ 11.01.2015. 16:09 ] @
Da ne otvaram novu temu, jer me zanima slična stvar.
Kako je nastao ovaj kadar:

youtube link

Pretpostavljam da je to niz fotografija a ne neki video snimak, ali me zanima kako se tehnički izvodi to sporo, fiksirano i pravilno pomeranje fotoaparata. Tehnika je korišćena mnogo puta u video snimku.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.01.2015. 19:43 ] @
Citat:
Pretpostavljam da je to niz fotografija a ne neki video snimak,

Ja mislim da je bas kontra.E sad kako i cemu ide taj rapid clip ne znam.I mene zanima.
Kamera mora biti stacionirana.Vidi ovaj snimak !



ili

[ diplodok @ 11.01.2015. 21:06 ] @
Ipak je to delo fotoaparata, ali si mi pomogao da rešim misteriju.
link
Ključne reči su: "Camera Slider" i "Remote Shutter Control".