[ slobo klajic @ 01.03.2010. 15:18 ] @
Molm za pomoc i objasnjenje kako podesiti KIS 2010 da mi dozvoli rad aplikacije - ne sve nego samo odredjene.

Naime instalirao sam program Format Factory v 2.20 za konvertovanje materijala i kada ga pokrenem nece da ga otvori izbaci mi poruku kao na slici koju sam okacio, a kad stavim KIS 2010 na pauzu - disable - program mi normanlno radi.

Instalacija KIS-a mi je na engleskom te Vas molim za objasnjenje gde u podesavanjima KIS-a da omogucim rad ovom navedenom programu.

[att_img]
[ Aleksandar Maletic @ 01.03.2010. 17:18 ] @
Idi na Setup i trazi Exclusions, ne mogu tacno da ti kazem kako redom ide jer koristim Eset Smart Security 4,ali je princip isti, koristio sam i KAV i znam kako ide...nadji samo Exclusions, klikni na Add pa dodaj putanju aplikacije koju hoces da dozvolis (u tvom slucaju to je: C:\Program Files\FormatFactory\FormatFactory.exe), Ok i to je to... :)))
[ slobo klajic @ 01.03.2010. 19:20 ] @
Nece buraz uradio sam tako ali opet mi izbaci istu poruku nece a kad stavim KIS na pauzu otvara ga bez problma, evo vidi na slici kako sam podesio kako si mi i rekao

[att_img]
[ gti2 @ 01.03.2010. 19:59 ] @
Dodaj ga i u sledeci tab (trusted applications) i pod opcijom firewall,filtering rules.
[ slobo klajic @ 01.03.2010. 21:05 ] @
upravo sam sad to uradio iz prethodne ga obrisao i dodao u tab trusted applications ali opet nece - mozda treba da ostane u oba taba i u exclusions i ovde ili samo uovu drugu a u firewal ga vec ima evo slike

[att_img]
[ gti2 @ 01.03.2010. 21:14 ] @
Pa pise da je untrusted,u tome je i problem.Rasiri mu granu pa desni klik i onda dozvoli svaku stavku posebno.

[ slobo klajic @ 01.03.2010. 21:46 ] @
Il sam ja lud il mi noge smrde

Ukljucio sam tj cekirao sve dozvolio na alow, a i dalje u firewallu pored aplikacije stoji "untrusted"

[att_img]
[ gti2 @ 01.03.2010. 22:12 ] @
Probaj ovako:otvori Kaspera pa klik na My Security Zone.Zatim na plavi tekst application activity i kad udjes u listu,promeni mu status.
[ slobo klajic @ 02.03.2010. 18:03 ] @
e tek sad radi bez dodavanja programa u tab (trusted applications) i tab Exclusions znaci samo pod opcijom firewal dozvolio mu tj, odcekirao na alow i sad ovo sa untrusted prbacio na trusted i ferca - radi.........

HVALA LEPO NA POMOCI I TRUDU