[ djnesha @ 10.01.2004. 14:16 ] @
kako da preko delpija procitam serijski broj nekog hardvera na racunaru (hd, graficke)? naravno, zbog zastite programa od kloniranja hd-a.
[ Crazy Mix @ 11.01.2004. 09:56 ] @
Evo ti za HDD:
Code:

function GetDiskSerialNumber(Disk: char): string;
var
VolumeSerialNumber,
MaximumComponentLength,
FileSystemFlags: DWORD;
SerialNumber: string;
begin

GetVolumeInformation(PChar(Disk + ':\'),
nil,
0,
@VolumeSerialNumber,
MaximumComponentLength,
FileSystemFlags,
nil,
0);
SerialNumber := Format('%.4X-%.4X', [HiWord(VolumeSerialNumber), LoWord(VolumeSerialNumber)]);

Result := SerialNumber;

end;


Nadam se da ce pomoci... ;-)
[ djnesha @ 11.01.2004. 13:42 ] @
sad cu da ga kompajliram. hvala!
[ dRock9 @ 12.01.2004. 15:08 ] @
Odmah da ti kazem nece ti mnogo pomoci ovo objasnjenje.
Ja sam se patio sa tim (naravno znog zastite od kopiranja svog software-a) i na kraju u se i u svoje kljuse.

Navedeno resenje cita samo dodeljeni serijski broj particije (koju dodeljuje format u windozetu ili bese fdisk, zaboravio sam). Uzmes diskedit ili lican program i izmenices ga vrlo jednostavno.

Ja sam napravio komponentu (koju planiram da izbacim na net kao freeware) koja cita Firmware diska (znaci podatke proizvodjaca : model, proizvodjac, revizija, velicina diska, velicina kesa i naravno HDD serial), samo sto sam ostao bez neta i sve sto radim radim u net cafe-u gde ne mogu nista da prebacim od podataka.

Baci mi mail na [email protected] ili privatnu poruku pa da ti nekako posaljem na mail, ali ces morati da pricekas par dana dok negde ne nadjem normalan pristup netu. Glupo mi je da saljem attachment na forum i da nepotrebno zauzimam prostor.
[ Crazy Mix @ 13.01.2004. 18:24 ] @
daj onda posalji i meni... ;-) (imas tu negde mail)

BTW, evo neka moja amaterska komponenta, ali radi, ono...

P.S. Ako nekome treba demo... nek se snadje... ;-)
[ dRock9 @ 19.01.2004. 13:56 ] @
Nisam bas stigo da upakujem u neki lep VCL to ce malko kasnije ali verzija koju ja koristim se nalazi na sledecoj adresi:

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~nine/HDInfo.zip

Procitajte readme.txt za detalje a tu je i source pa se nadam da ce sve biti jasno.

Pozdrav !
[ Bojan Kopanja @ 23.01.2004. 10:13 ] @
Koristio sam ovu tvoju komponentu za jedan program i mogu ti reci da radi odlicno, sve do jednom... Naime na jednom kompu nece da procita ser. br. HDD-a. Nemam pojma zasto, komp nije nimalo "egzotican" u pitanju je najobicniji hardver, koji je svojevremeno bio najprodavaniji (komp je u klasi PII tako da hardver datira iz tog doba od kada uostalom datira i moj komp, tj. komp na kojem sam pravio taj program).

Any hints?
[ dRock9 @ 03.02.2004. 17:36 ] @
Tek sad sam video odgovor.

Ne verujem da je hardver u pitanju. Reci mi koji je sistem na njemu (9x ili NT) i kako se tacno manifestuje. Vrlo me zanima, obzirom da i ja koristim modul koji sam poslao i do sada nisam imao problema, ali ne bih zeleo da ih nabavljam. Cela stvar je jos uvek u test verziji tako da je svasta moguce.

Mala napomena: Nadam se da si stavio ide21201.vxd u isti direktorijum ako je u pitanju Win 95/98/Me ili sta vec postoji na 9x arhitekturi. Ja licno sam modul testirao na Win2000, XP, 98 i Me i svuda je radio. Ukoliko je u pitanju bilo koja NT arhitektura (Win NT, 2K, XP) molim te mi reci da li si imao administratorske privilegije pri pokretanju programa.

Uz poruku sam prikacio dva programcica, molim te iprobaj da li ti daju potrebne informacije. HDInfoT koristi moj modul i prikazuje samo ser. num, a DiskID32.exe je originalni program koji je izbacila firma WinSim (autor Lynn McGuire) koji sam koristio pri izradi modula i daje detaljne podatke. ZA WIN9X sisteme IDE21201.VXD je OBAVEZAN !!!! Uskoro cu poraditi na izbegavanju vxd-a, odnosno implementiranju ovih rutina u delphi-u.

Obavezno mi javi da bih nasao gresku, ako je ima.

Hvala na informaciji,
Pozdrav !
[ Vdjuric @ 16.02.2004. 01:01 ] @
Ako nije problem posalji i meni taj freeware code za firmware hdda :)


pozdrav
[ Bojan Kopanja @ 16.02.2004. 15:29 ] @
E, sorry, tek sada sam smogao malo vremena da se posvetim ovome malo ozbiljnije ( znate kako je, pritegli ispiti ;) )... Sto se tice onog kompa na kom nije citao serijski HDD-a, nemam pojma sta se deslo taj put, posto mi je drugi put sve OK procitao ( znaci false allarm :) )...

Jos jednom sorry sto mi je ovoliko trebalo da odgovorim, i hvala na odlicnoj komponenti!
[ Bojann @ 17.02.2004. 01:53 ] @
evo ti link bas za seriial number:

http://greatis.com/delphi/drives-hddserial.html