[ Stefan Jocic @ 03.03.2010. 17:49 ] @
Dobih danas email od GoDaddy, da će registar .COM i .NET domena - VeriSign, povećati cene domena (registracija/transfer/obnova).
.COM domen će poskupeti za 7%, a .NET za 10%. Za one koji imaju .COM i .NET domene mogu iskoristiti GoDaddy akciju da registruju domene po 30% manjoj ceni, isto važi i za transfer i obnovu. Takođe i drugi registranti daju popuste zbog predstojećeg poskupljenja.

Citat:
Dear Stefan Jocic,

On July 1, 2010, VeriSign®, the registry for .COM and .NET, will increase prices - .COM will go up 7%, and .NET by 10%.

The increase will be passed to registrars like Go Daddy and then, unfortunately, to consumers like you.

As of July 1, we will be forced to raise renewal*, registration and transfer prices for these two popular top-level domains.

We want you to beat the increase for your domains coming up for renewal, and any additional domain names you wish to register. Act by March 21, 2010 at midnight (PT) to SAVE 30%** OFF our already-low list prices and add another year to your current expiration dates.


Generalno ovo se neće odraziti previše na GoDaddy, NameCheap klijente. Pošto je ponuda kod njih trenutno najpovoljnija. Ali opet za one koji imaju puno domena neće biti baš najpovoljnija situacija. Znam pojedine ljude koji imaju preko 250+ domena .
[ view @ 03.03.2010. 19:11 ] @
Citat:
Stefan Jocic: Dobih danas email od GoDaddy, da će registar .COM i .NET domena - VeriSign, povećati cene domena (registracija/transfer/obnova).
.COM domen će poskupeti za 7%, a .NET za 10%. Za one koji imaju .COM i .NET domene mogu iskoristiti GoDaddy akciju da registruju domene po 30% manjoj ceni, isto važi i za transfer i obnovu. Takođe i drugi registranti daju popuste zbog predstojećeg poskupljenja.



Generalno ovo se neće odraziti previše na GoDaddy, NameCheap klijente. Pošto je ponuda kod njih trenutno najpovoljnija. Ali opet za one koji imaju puno domena neće biti baš najpovoljnija situacija. Znam pojedine ljude koji imaju preko 250+ domena :) .


Pa pazi nije tesko prebaciti domene na nekog jeftinijeg provajdera,u krajnjem slucaju moji korisnici ce odgluciti o tome da li ce da ih prebacujem kod nekog drugog ili ostajemo kod istog...sigurno necu ja placati razliku u vecoj ceni nego onaj krajnji korisnik koji to koristi.A postoje provajderi koji vec sada nude redovnu cenu .com domena za 5.9$ i mislim da cu polako poceti da bezim od godaddy-ja.
[ websurfer @ 03.03.2010. 23:14 ] @
Citat:
Stefan Jocic: Dobih danas email od GoDaddy, da će registar .COM i .NET domena - VeriSign, povećati cene domena (registracija/transfer/obnova).
.COM domen će poskupeti za 7%, a .NET za 10%.


To je i bilo ocekivano
Na zalost cena registacije .com i .net domena nastavice da raste.
[ Predrag Supurovic @ 04.03.2010. 11:46 ] @
Zasto je ocekivano da cena prodavanja magle raste?
[ websurfer @ 04.03.2010. 12:02 ] @
@Predrag Supurovic

1. Zato sto im se tako moze:

Citat:

The .com contract allows VeriSign (NASDAQ: VRSN) to increase .com fees 7% per year for four years of each six year term in its agreement.


2. Zato sto znaju da ta "magla" realno treba ljudima i da su spremni da plate za registraciju i za produzetak registracije te "magle".
[ Stranger2 @ 04.03.2010. 13:13 ] @
Citat:
the registry for .COM and .NET, will increase prices - .COM will go up 7%, and .NET by 10%.

7 do 10 % ne morati ni smatrati poskupljenjem jer je to otprilike inflacija za period od samo dve godine. Dakle gledano na duzi period unazad, mozda su cak i pojeftinili.

Svaka firma recimo svake tri godine moze podizati cene za toliki procenat bez potrebe za obrazlozenjem.

Naravno kod nas je problem sto se plate nikad ne koriguju za stopu inflacije a i ova kriza jos nije prosla.

Citat:
Znam pojedine ljude koji imaju preko 250+ domena .
Njih mi nije ni zao. Ako ce se takvi odreci bar 10% svojih neiskoristenih domena onda je povecanje cena dodatno opravdano sto se mene tice.
[ websurfer @ 04.03.2010. 13:27 ] @
Citat:

Znam pojedine ljude koji imaju preko 250+ domena .


Citat:
Stranger2: Njih mi nije ni zao.


Meni jeste. Nisu ljudi krivi sto im trebaju ti domeni pa su registrovali vise domena (nemaju samo domejneri vise domena vec i ljudi koji te domene i koriste za sebe, svoje predstavljanje ili svoje poslovanje na internetu - a takodje, biti domejner nije nelegalno) - mozes i ti slobodno da registrujes na stotine domena.
[ Stranger2 @ 05.03.2010. 21:00 ] @
Ma znam da imaju pravo na to ali ako potrosis pare nije ti niko kriv sto si ih potrosio. Osim toga imau oni siurno 50% popusta. Imam i ja dva puta vise domena nego stosam i hdo sada iskoritio ali bas trocifren broj je malo mnogo za jednu osobu. Ako je to neka medijska kompanije koja ima mnogo svojih sajtova onda bi trebali na tako velikom broju sajtova imati i veliku zaradu pa im je cena domena cista formalnost.