[ Miroslav-BL @ 04.03.2010. 13:56 ] @
Pozdrav!

Imam LAN u kojem je 6 racunara. Na 5 od njih je instaliran Kaspersky Internet Security 2010, a na sestom nema AV program. Imam licencu za 5 racunara. Sta ce da se desi, ako KIS 2010 privremeno instaliram i na sestom racunaru sa istom licencom, da li ce da dodje do blokade antivirusnih programa na nekim racunarima? Privremeno znaci duze od 30 dana, tj. od trial verzije.

Svi racunari su u istom VLAN-u, tj. "vide" se medjusobno.
[ lemiar @ 04.03.2010. 21:27 ] @
Najbolje posalji pitanje zastupnicima za kasperski u srbiji ja nisam imao priliku za tako nesto da probam. Ali mislim da ne bi trebalo da prave frku za 1 licencu, jer mnogo njih koriste pirat, sad kako hoces
[ calexx @ 04.03.2010. 22:19 ] @
Verovatno neće ništa da se desi, osim ako se baš ne pogodi da svi istovremeno odu po update. Kao trajno rešenje nije dobro, rizikujete da ipak provale, posle će da bude sedmi pa osmi ... koristi trial, ipak traje dovoljno pa traži regularniji način.
[ Miroslav-BL @ 05.03.2010. 07:11 ] @
Ne salje mi se pitanje predstavnicima Kasperskog kod nas. Oni ce mi odmah, verovatno, natrljati nos sto i razmisljam o ovoj nelegalnoj opciji. Trial verziju ne mogu da koristim, nemam Internet, koji mi je neophodan za aktiviranje privremene verzije, u LAN-u.

Hvala na pomoci, jos cu verovatno malo da guglam pa cu posle probati da vidim sta ce da se desi.

[ bachi @ 05.03.2010. 09:02 ] @
Neće se ništa desiti, pa čak iako budu svi išli na update, ali moraš biti svestan da to što radiš je kršenje te licence.
[ lemiar @ 05.03.2010. 19:59 ] @
Dobro 5 je posteno kupio moze jednu bar da ukrade, nece crci za jednu licencu (uvek mozes da skines neki kljuc...)