[ Kisho @ 04.03.2010. 15:03 ] @
Ovih tema ima puno,toga sam svestan,ali citajuci ih nisam pronasao konkretan odgovor koji me zanima.
Hteo bih da pitam;

Zelim poceti sa jednim sajtom,znam koncepciju i imam isplaniranu tematiku sajta.
E sada zelim da spojim malo lepo i korisno tako sto ako bi moglo da kapne neka para,ne mora biti velika.
Sajt moze biti na engleskom jeziku,tj 99% ce biti.Osim GoogleAdsensa sta mi jos preporucujete itd,vidovi naplate i ostalo...Mislim da ste razumeli sta sam hteo pitati.
I jos nesto,da li je bitno gde kupujem domen i hosting ,tj kod nasih firmi ili preko( za ove inostrane nesto mi je nejasan nacin placanja itd).

Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao Kisho dana 04.03.2010. u 16:19 GMT+1]
[ Mister_rap @ 04.03.2010. 16:53 ] @
Citat:

Mislim da ste razumeli sta sam hteo pitati.


Donekle, jer nam nisi nista konkretno rekao.
Postoji milion nacina za zaradu, pomenuo si CPC program iza kojeg stoji google jelte ali ima gomila slicnih, "losijih i boljih" u zavisnosti od nichea.
Primjeri: CPX, adbrite, chitika, ...

U zavisnosti od tematike tvog sajta mozda je moguce koriscenje i nekih ne CPC servisa, prodaja relevantnog materijala itd.
Ali da bi neko eventualno dao detaljnije savjete mislim da moras dati detaljnije informacije...

Citat:

I jos nesto,da li je bitno gde kupujem domen i hosting ,tj kod nasih firmi ili preko( za ove inostrane nesto mi je nejasan nacin placanja itd).


Imas posebne forume za ovo, pa pogledaj. Moj predlog inostrane kompanije, ali na relevantnijim forumima ces dobiti vise informacija.
[ Kisho @ 04.03.2010. 18:43 ] @
Pa znate kako,dajem primer : ako je sajt o bodiblidingu vi bi mi preporucili da porodajem neke preparate preko sajta itd...Nego ovako generalno gledano neki naj pouzdaniji princip zarade koji mi preporucujete.Ili neki link ako moze.Sto se tice domena ocekivao sam taj odgovor :)
[ Mister_rap @ 05.03.2010. 08:30 ] @
Pouzdanog principa nema, ono sto ti je definitvno kljuc za uspjeh je sadrzaj, koji bi trebao biti kvalitetan i jedinstven.
Na taj nacin ces najlakse privuci ciljane korisnike, a i vrlo vjerovatno ces sam doci do zakljucka sta bi trebao da im prodas odnosno na koji nacin najbolje mozes da monetizujes saobracaj....

U koliko planiras neki sajt sa duplicate contentnom, koji promovises preko SB i eventualno SN servisa, onda ces vrlo vjerovatno ici sa adsense i slicnim cpc programima, ali tu racunaj da imas dosta cimanja a nemas neku zaradu.
[ aceall @ 05.03.2010. 14:06 ] @
Domen kupi na godaddy.com, a hostuj na hostgator.com . To je sasvim solidna kombinacija.

Ako ces pravit sajt iz domena dizajna, pogledaj buysellads.com za reklamiranje.
[ Kisho @ 05.03.2010. 16:48 ] @
Jel to duplicate content mislite na nesto sto vec postoji ili sajt u smislu vise da kazem informaija koje pruza.Samo mi je to malo nejasno...Dakle u sustini kazete mi da se orijentisem na jednu stvar koja ce biti autenticna i pomocu npr affl. programa da prodajem robu koja je blisko vezana za temu sajta.

Ostalo mi je sve jasno,hvala na pomoci oko domena pogledacu ga i videti da li mi odgovara
[ Mister_rap @ 05.03.2010. 19:57 ] @
Bukvalno duplicate content znaci copy/paste sa nekog sajta (ovo sam malo uprostio).

Ali ja nisam mislio striktno na to vec na u koliko se na tvom sajtu nalazi fakticki iste informacije kao i na vecini sajtova iz niche-a, i nemas nista unique sto te izdvaja od drugih onda su ti male sanse za uspjeh :(