[ Dejan2003 @ 04.03.2010. 16:40 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...IN-Nemci-kupuju-Telekom-Srbija

a inace sam chuo da su iz Deutch Telekom vec usli u prostorije jos u ponedeljak
Da li neko iz Telekoma ovo mozze da porverdi

Bilo je vreme
[ ventura @ 04.03.2010. 17:13 ] @
Verovatno je u pitanju due diligence...
[ svedok @ 05.03.2010. 00:27 ] @
Pa to je bilo za ocekivati samo je bilo pitanje vremena, suska se u telekomu vec vise od godinu dana, oni su kupili sve u okruzenju samo smo jos mi ostali, logicno je da kupe i ostatak...
[ delboy_bg @ 05.03.2010. 01:36 ] @
Sramota je to za koju cenu prodaju telekom ,jer t-mobile dobija 60% tržišnog dela u mobilnoj telefoniji 90% u fiksnoj telefonoji o internet sektoru tu neću da govorim to isto nekih 60-70 % tržišnog dela ima telekom ,dobijaju fiksnu i mobilnu telefoniju u republici srpskoj ,dobijaju mobilnu telefoniju u crnoj gori,mtl u republici srpskoj je plaćen 650 miliona evra ,a mi prodajemo sve to milijardu evra ,pa da li ovi političari imaju i malo mozga ili im je bitno samo da ostanu u njihovim foteljama i da što više kradu ,zašto bi prodavali toliko profitabilnu kompaniju koju je radujko srozao u zadnjih godinu dana,po meni šta se treba uradi jeste da se svi stranački paraziti otpuste iz firme ,da se dovede stručni menadžmenta ,da se otpuste ne stručni radnici ,i ako treba da se odpusti višak radnika ,da se uvedu nove povoljnosti za svoje korisnike ,a ne da se deru da im se naplaćuje 8 dinara sa pdv uspostava veze i oni to zovu promocijom govorim o pripejdu,da se takav menadžment otpusti jer samo tera korisnike na druge mreže ,telekom gubi prihode zbog takvih likova koji su smislili takvu glupost da se uspostava veze naplaćuje 8 dinara,da se povećaju brzine internet paketa na adsl,jer telekom ima da gubi strašne pare na tome ,jer svi će da pređu na sbb koji za 1350 dinara 4 megabita protok,a telekom odgovara na tih 4 megabita daje promociju prva tri meseca pretplate za 1 dinar ,pa stvarno je to smešno ,kad sam video to tako slatko sam se nasmejao,pa zar mislite da će neko da plaća 4 puta sporiji internet za više para nego što je sbb interet,jer telekom je zlatna koka ,Đinđić je otkupljivao telekom da bi ga gospoda sa vlasti radi socijalnog mira prodavala bam badava sramota, ako već hoćete i morate da ga prodate prodajte ga po realnoj ceni ,ali nemoj te tri kompanije koje posluju u debelom plusu da prodajete po bagatelnoj ceni ,znam sada će neko napisati da sam lud ,ali pogledajte šta t-mobile dobija sa time što kupuje telekom ,dobija monopol u svim sektorima ,infrastrukturu ,a ne verujem da će t-mobile nešto mnogo da ulaže
[ Take 5 @ 05.03.2010. 08:03 ] @
^ Mislim da je ovo najduža rečenica na celom forumu, jer tačka ne postoji čak ni na kraju. Posebno me fascinira "razmak-zapeta" interpunkcija, kojom je uobličena misao.
[ Beltrammi @ 05.03.2010. 08:51 ] @
Citat:
Bilo je vreme


da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.

inace Dejan2003 je vec diskutovao na forumu fiksna telefonija i osim sto je besomucno agitovao za prodaju telekoma pokazao je i zavidno neznanje kako uopste izgleda i funkcionise telekomunikaciona mreza.
[ Cybernoid II @ 05.03.2010. 08:55 ] @
Ponestalo deviza u trezoru. Iako Telekom donosi lep profit, ipak su to dinari.
[ zexoni70 @ 05.03.2010. 09:06 ] @
Citat:
Beltrammi: da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.


To si sigurno 100% u pravu!:-(
Ali uvek mi je na pameti onaj vic kada jedan od nasih velikih politicara dodje na jug Srbije i razgovara sa mestanima jednog malog sela!
I na kraju price pita ga jedna baka:jel' sine da te priupitam nesto,imam dve krave od kojih je jedna dobra i daje dosta mleka a druga je nikakva i stara pa mi reci molim te koju od njih dve da prodam?
Na to ce nas politicar:pa bako naravno prodaj ovu koja je stara i daje malo mleka!
A baka ce na to:PA SINE ZASTO ONDA VI PRODADOSTE SVE STO VALJA U OVOJ ZEMLJI SRBIJI!!:-))
Tako da te to ne cudi ovde!Tako je bilo i sa NIS-om a bice i sa Telekomom!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 05.03.2010. u 10:18 GMT+1]
[ deerbeer @ 05.03.2010. 09:09 ] @
Citat:

da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.

Hehe .. pa ko ce sad u vreme krize da kupi nesto sto ne donosi siguran profit ? :)
Inace dovoljno govori u kojoj je buli drzava kad prodaje svoje omiljeno "cedo" :)
[ Deker @ 05.03.2010. 09:39 ] @
Zato je poskupela pretplata. Nego, neko je već ranije prodavao Telekom (isti razlog). Ali, šta ćemo sa Poštom? Ili će da propadnu ili će žestoko da poskupe usluge. Velika je greška bilo razdvajanje Pošte i Telekoma (istu grešku su napravili i Englezi svojevremeno).
Inače, ispratio sam vest da je delegacija Dojče Telekoma bila u poseti Srbiji.
[ Lesli Eldridz @ 05.03.2010. 10:37 ] @
Citat:
Beltrammi: da, bilo je vreme da se proda kompanija koja donosi siguran profit. Zbogom Srbijo, zbogom pameti.
Slazem se 100%. Ako je istina, ocigledno je u pitanju jos jedna pljacka zemlje samo da bi jedna garnitura ostala na vlasti, i onda to treba da bude spreceno, ali ipak, pise da ce tender da bude tek u oktobru, tako da je mozda i buva.
[ combuster @ 05.03.2010. 10:39 ] @
Telekom i kabinet predsednika se ogradio i rekli su da je buva. Cak su i upozorili da ovakve lazne vesti mogu da uticu nepovoljno na poslovanje Telekoma :)
[ dejanet @ 05.03.2010. 11:01 ] @
Nemam pojma, samo znam da jedna bazna stanica u sirem centru beograda napravi 20-50 hiljada evra prometa dnevno, a ima ih stotine i hiljade po Srbiji.
[ tdjokic @ 05.03.2010. 11:03 ] @
Izgleda da su u Srbiji izvrsene samo 2 uspesne privatizacije - Bondsteel i US Steel :-(
[ Deker @ 05.03.2010. 11:11 ] @
Što bi vest da hoće da te kupi dojče Telekom bila loša za biznis? Baš naprotiv. Ali niko nije demantovao prodaju, nego
Citat:
Kabinet predsednika Srbije Borisa Tadića demantovao je danas navode da se Tadić tokom prošlonedeljne posete Berlinu dogovarao o prodaji Telekoma Srbija.

Dojče Telekom je bio u Srbiji ranije.
Citat:
U Ministarstvu za telekomunikacije Srbije agenciji Beta je ranije danas rečeno da Vlada Srbije nije raspravljala o prodaji Telekoma i da zbog toga nemaju komentar o navodima NIN-a.

Verovatno nije, ali nema demantija o prodaji.
Citat:
Telekom Srbije saopštio je danas da ni Javno preduzeće PTT Srbije ni grčki OTE, kao vlasnici srpske telekomunikacine kompanije, nisu obavestili Telekom o nameri da prodaju deo svojih akcija.

Verovatno nisu, ali ni ne moraju da bi to ostvarili. Znači, niko nije rekao: Ne ovo nije tačno, Telekom se neće prodavati niti Dojče Telekomu niti bilo kome drugom. Telekom ostaje u našem vlasništvu.

Mislim da Nin ne bi "išao grlom u jagode" da nema pouzdanu informaciju, a znamo i da je u nemačkom vlasništvu (nisu objavili poreklo izvora). Tender bi po mojoj proceni bio formalna stvar u uslovima svetske krize i krize u Grčkoj (zbog OTE-a i eventualnog njihovog učešća na tenderu).

[ Davor Stanković @ 05.03.2010. 11:22 ] @
Ovom kupovinom izgleda jedino gube korisnici u BiH, a koliko to ce se tek vidjeti u narednom periodu. Zasto?

Prvo, HT Mostar kao treci telekom operater u BiH je vec prodao manjiskih dio svojih akcija Deutsche Telekomu, koji bi ovom kupovinom Telekoma Srbije postao dominantan operater u BiH. Ne znam kako ce na to sve da reaguje konkurencijsko vijece, ali ovo je jedan jasan primjer potencijalnog monopola koji korisnicima, kao sto sam vec rekao, nece donijeti nista dobro.

Drugo, BH Telekom ce takodje da gubi na svojoj vrijednosti, jer se privatizacija skoro ne planira (politicki razlozi, ekonomski nikako) i njihov daljni razvoj i napredak je poprilicno upitan, pogotovu zbog svoje rigidne poslovne politike, procedure javnih nabavki, te niza drugih politickih i zakonskih prepreka.
[ Djetvan @ 05.03.2010. 11:49 ] @
Jel`bolje da Telekom kupe Nemci ili da ga kumovi preuzmu i privatizuju preko noći bez prebijene pare kao kad su maznuli Nacionalnu štedionicu ?

U prvom slučaju biće para za plate i penzije za par meseci a po mogućem drugom već viđenom scenariju neće biti ništa !

Ali i prvi scenario ima svoju lošu stranu. Nemci menjaju dinarski profit u čvrstu valutu i iznose van kao što to rade privatne inostrane banke i eto ti dodatnog obezvređivanja domaće valute i odliva kapitala.



[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 05.03.2010. u 13:09 GMT+1]
[ peejunk @ 05.03.2010. 11:53 ] @
Citat:
davor.stankovic: Ovom kupovinom izgleda jedino gube korisnici u BiH, a koliko to ce se tek vidjeti u narednom periodu.

Prvo, HT Mostar kao treci telekom operater u BiH je vec prodao manjiskih dio svojih akcija Deutsche Telekomu, koji bi ovom kupovinom Telekoma Srbije postao dominantan operater u BiH. Ne znam kako ce na to sve da reaguje konkurencijsko vijece, ali ovo je jedan jasan primjer potencijalnog monopola koji korisnicima, kao sto sam vec rekao, nece donijeti nista dobro.


Nista se pod kapom nebeskom u BiH nece promjeniti. DT ima tu politiku da ako ima dvije konkurentne kompanije na jednom trzistu, on pusta da obe rade paralelno i budu konkurencija. Tako se osvaja vise trzista i donosi veca zarada. Vidi: Iskon i HT.

Drugo, DT nije poludio da razbija uvjete "etnickog" monopola koji svaki od tri etno-telekoma ima na svom terenu jer je upravo to onon sto cini telekom usluge u BiH najskupljima u Europi. Zasto bi sami sebi skakali u stomak?

Citat:
davor.stankovic:Drugo, BH Telekom ce takodje da gubi na svojoj vrijednosti, jer se privatizacija skoro ne planira (politicki razlozi, ekonomski nikako) i njihov daljni razvoj i napredak je poprilicno upitan, pogotovu zbog svoje rigidne poslovne politike, procedure javnih nabavki, te niza drugih politickih i zakonskih prepreka.


Kada bi se i desilo da se DT-ovi executivi iz ovog dijela svijeta kolektivno napapaju bunike i krenu na BH telekom rusenjem etno-monopolne situacije u BiH, od toga bi samo profitirali korisnici u BiH. To se, naravno nece dogoditi, a BHT ce i dalje biti vodeci telekom u BiH sve do prodaje privatnom investitoru kada ce polako krenuti telekomovski rat do istrebljenja kakve gledamo u zapadnim zemljama, cisto jer je DT-u draza marka u Mostaru na koji trosi jedan fening da ju napravi, nego 10KM u Sarajevu koje ga kostaju 0,25, jer kad krenes u rat sa konkurencijom moras nesto da zrtvujes.
[ Bash1711 @ 05.03.2010. 11:59 ] @
Očajnička vremena zahtevaju očajničke mere!!! Pamet je ovde odavno rekla laku noc... :)
[ Lesli Eldridz @ 05.03.2010. 12:00 ] @
Citat:
Djetvan: Jel`bolje da Telekom kupe Nemci ili da ga kumovi preuzmu i privatizuju preko noći bez prebijene pare kao kad su maznuli Nacionalnu štedionicu ?
A ko to kaze da ce neki kumovi da privatizuju Telekom? Isto vazi i za EPS. Te dve firme treba da ostanu u drzavnom vlasnistvu. Zasto bi te dve firme trebalo privatizovati kad obe donose profit (Telekom malo vise zato sto se struja mnogo krade) ? Zato sto je to fensi i neko prica price kako mora sve dase privatizuje zbog EU? To kao prvo nije tacno, da mora da se sve privatizuje zbog EU, a kao drugo, to je osnovna infrastruktura zemlje i treba da bude u vlasnistvu zemlje. Na stranu sto se poslovanje Telekoma ni malo ne bi promenilo da ga kupi bilo ko, osim na stetu vecine gradjana zbog vece pretplate za prodavanje cigle, ali o tome drugi put. Ja znam zasto pojedini galame - jer misle da ako neko kupi Telekom odmah ce da snizi cene interneta i da poveca brzine, ali to je obicna zabluda. Od toga nema nista, nego razvoj ima da ide onom brzinom koju nalazu uslovi na terenu. Zaboravlja se da mi kasnimo skoro 20 godina za ostalima i da je infrastruktura negde stara i po 60 godina. To kosta da se sve promeni. Mozda treba u Telekom da udje bolji menadzment ako ovaj ne valja, pa da vise ulaze u razvoj, ali zasto ga prodavati? To je nepotrebno.
[ Dejan2003 @ 05.03.2010. 12:06 ] @

U pravu ste
ne trebaga prodavati, glupo je sto je jos neko pored telekom dobio licencu,
treba imati kompaniju koja najprofitnije zaradjuje, a od zarade najvise imaju politicke stranke
treba imati u vlasnistvu telekom sve sa 10.000 radnika od kojih rade 3.000,
treba imati takav telekom koji u 21 veku jos uvek ima dvojnicke kutije, PCM-ove,
treba imati kompaniju koja nudi skupe 00 pozive
treba imati u vlasnistvu kompaniju kojoj xx puta prijavljujes smetnju a koju ne mogu da otklone
treba imati kompaniju koja ne zna da resi koliko vec 100.000 zahteva za fixni broj
treba imati takav telekom koji ukida ISDN a nudi IP centrex u zamenu, dok je SIP "ni u povoju"

da li ima smisla jos nabrajati,
da li vam taj profit nesto stvarno znaci, kad niko nema koristi od istog, pa zar ne vidite da TS sponzorise ti profitom sve ne profitne rupe u bugetu, znaci ima para da se finansira ne znam koje sportsko drustvo, ali nema para da se nesto promeni na TK mrezzi, pa zar to nije korak u nazadm sta se tu promenilo od '90 '

Neka vam ga TS sve s dvojnickim kutijama zasluzzili ste ga
"Patriotski profit"
fuj
[ deerbeer @ 05.03.2010. 12:08 ] @
'90 tih je Telekom prodat Italijanima pa se videlo kako je sve prstalo od usluga . Nikad gore nije bilo .
Pa su ga brze bolje otkupili nazad.
Treba malo i uciti na greskama tj. osveziti pamcenje .
[ Dejan2003 @ 05.03.2010. 12:14 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Zaboravlja se da mi kasnimo skoro 20 godina za ostalima i da je infrastruktura negde stara i po 60 godina. To kosta da se sve promeni. Mozda treba u Telekom da udje bolji menadzment ako ovaj ne valja, pa da vise ulaze u razvoj, ali zasto ga prodavati? To je nepotrebno.


ne zaboravlja se, to nikako
pa sto se vec ne menja infrastruktura zadnjih 10 god, nego se muze telekom
a najjadnije sto u 2010 u Evropi imamo samo jednog operatera, koji po vama super radi takav kakav jeste
i neka vam ga
zasluzuje te se
[ drbogi @ 05.03.2010. 12:30 ] @
Citat:
Lesli Eldridz
Isto vazi i za EPS. Te dve firme treba da ostanu u drzavnom vlasnistvu. Zasto bi te dve firme trebalo privatizovati kad obe donose profit (Telekom malo vise zato sto se struja mnogo krade) ? .


Pa Telekom nije državna, nego poštansko-grčka firma, ako gledamo formalno, a ako gledamo neformalno onda je Telekom firma stranke_koja_je_trenutno_na_vlasti. Čudi me da si zaboravio kako se otimaju o mesta u UO Telkoma, kao i čiji će baja biti No1 u Telekomu, posle svakih izbora.

[ sasa_vidic @ 05.03.2010. 12:32 ] @
Dejane, silno grešiš. Spinovan si ovom kvazi tranzicijom.
lesli je u pravu.

Vidi, nije taj Telekom buđav lebaC PA DA NIJE DOBAR,, već je u pitanju
skaradni partijski kadar i sistem koji ga vodi , i to poodavno. Kada sistematski nešto uništavaš, onda je to sa nekim jasnim ciljem.( otuda i tehnička zastarelost).

*************

I šta na kraju priče biva... ma ajde da prodamo to , nije dobro , zastarelo... i glat prođe kod ljudi.
Ljudi se još nisu otreznili da u srbiji(malo s) više ništa nije srpsko, niti će ikada biti, jer smo u dugovima koje ne možemo da
vratimo. Nije bilo na TV-u, tako da mnogi ne kapiraju, jelte.

************
Prvo ide kriza, pa bombe pa zatim finansijska okupacija sa otimačinom.

************
Suma sumarum.. Ostali smo i bez gaća. Tako se to radi.

************
Sve je to moglo puno bolje... ali druga je to priča.

Pozdrav.
[ Dejan2003 @ 05.03.2010. 12:44 ] @
evo citiracu te
Citat:
sasa_vidic: Dejane, silno grešiš. Spinovan si ovom kvazi tranzicijom.
lesli je u pravu.

Vidi, nije taj Telekom buđav lebaC PA DA NIJE DOBAR,, već je u pitanju
skaradni partijski kadar i sistem koji ga vodi , i to poodavno. Kada sistematski nešto uništavaš, onda je to sa nekim jasnim ciljem.

*************

I šta na kraju priče biva... ma ajde da prodamo to , nije dobro , zastarelo... i glat prođe kod ljudi.
Ljudi se još nisu otrznili da u srbiji(malo s) više ništa nije srpsko, niti će ikada biti, jer smo u dugovima koje ne možemo da
vratimo. Nije bilo na TV-u, tako da mnogi ne kapiraju, jelte.

************
Prvo ide kriza, pa bombe pa zatim finansijska okupacija sa otimačinom.

************
Suma sumarum.. Ostali smo i bez gaća. Tako se to radi.

************
Sve je to moglo puno bolje... ali druga je to priča.

Pozdrav.


i kako sada, posle svega sto si napisao, i kojim chinjenicama mozes da potkrepis, da se tu mozze nesto moze promeniti na bolje
evo zdravom logikom jednostavnom percepcijom kako da se poboljsa situacija a da se neproda TS, koja je tvoja ideja
ako je dobra, ja onda priznajem "da silno gresim"
[ Dejan2003 @ 05.03.2010. 12:50 ] @
Beltrami idi trazi manual na Panasonikovom sajtu

http://www.elitesecurity.org/t...amiranje-Panasonic-TEM-ili-KXT

strucnjaci fixne iz MadZona
necu da komentarisem
sam si se izkomentarisao
[ Beltrammi @ 05.03.2010. 12:53 ] @
ne bi me cudilo da je ovaj dejan Radujko licno ili neki dejan "iz Vlade"

no da odgovorim na ovu predjasnju nebulozu:

Citat:
U pravu ste
ne trebaga prodavati, glupo je sto je jos neko pored telekom dobio licencu,
treba imati kompaniju koja najprofitnije zaradjuje, a od zarade najvise imaju politicke stranke
treba imati u vlasnistvu telekom sve sa 10.000 radnika od kojih rade 3.000,
treba imati takav telekom koji u 21 veku jos uvek ima dvojnicke kutije, PCM-ove,
treba imati kompaniju koja nudi skupe 00 pozive
treba imati u vlasnistvu kompaniju kojoj xx puta prijavljujes smetnju a koju ne mogu da otklone
treba imati kompaniju koja ne zna da resi koliko vec 100.000 zahteva za fixni broj
treba imati takav telekom koji ukida ISDN a nudi IP centrex u zamenu, dok je SIP "ni u povoju"

da li ima smisla jos nabrajati,
da li vam taj profit nesto stvarno znaci, kad niko nema koristi od istog, pa zar ne vidite da TS sponzorise ti profitom sve ne profitne rupe u bugetu, znaci ima para da se finansira ne znam koje sportsko drustvo, ali nema para da se nesto promeni na TK mrezzi, pa zar to nije korak u nazadm sta se tu promenilo od '90 '

Neka vam ga TS sve s dvojnickim kutijama zasluzzili ste ga
"Patriotski profit"
fuj


Verovao ili ne patriotizam je prisutan u skoro svim zapadnoevropskim demokratijama odakle dolaze npr. tvoji instruktori pljuvanja i obezvredjivanja svega domaceg. Samo sto patriotizam podrazumeva, cvrsto, evropsko branjenje svojih interesana polju ekonomije najpre, bezbednosti i dr. Predjimo preko bare: da li si nekad gledao godisnje obracanje predednika Amerike koje se prekida na svaka 2 minuta aplauzima, svakih pet minuta aplauz sa ustajanjem, a svakih 10 min aplauz sa ustajanjem i opozicije. Zamisli da tako nesto vidimo u srpskom parlamentu ?

A sada cu definitivno da te demontiram kao ozbiljnog sagovornika na ovom podforumu. Prvo telekom je izvrsio digitalizaciju svoje postojece mreze skoro u potpunosti. Tacno je da politicari ubacuju u odbore i uzimaju masne pare. Po meni nebuloza je pravnik Radujko na celu kompanije, ali cak i to je manja steta kad se pogleda koliko telekom uplacuje u budzet. Zarade i omascivanje politickih srecnika nisu ni promil u ovom slucaju spram koristi za drzavu. Pored toga godisnji profit telekoma je 15% njegove vrednosti sto znaci da pare od prodaje dobijamo od obrta vec za 7-8 godina. Ovaj argument je sasvim normalan svakom normalnom (I POSTENOM) coveku da odbaci prodaju TK kao najvecu ludost.

Sto se tice nepotizma i viska radnih mesta to je problem i zaostavstina proslih vremena. Ali zaostavstina proslih vremena je i komplet infrastruktura, cak i da je stara 400 godina sigurno je da Nemci nece nista ni investirati vec ce koristiti sve sto je NAS narod napravio u sistemu socijalizma. Zasto onda nisu usli pre digitalizacije koja je poslednji veliki infrastrukturni zahvat ? Kad doteraju cara do duvara jednostavno ce prodati telekom. Dovoljno je da ga drze 8 godina i onda ga mogu prodati i za 1 evro i opet su u plusu.

Najglavniji argument je da cemo ako nas kupe Nemci imati sve kao i oni. To se nece desiti. Prvo da bi imali sve kao oni moramo da investiramo kao oni a mi nemamo para za to. Da moglo bi se mnogo toga poboljsati telekomu, ali treba para a da li je Srbin spreman i da li uopste moze to da plati ?


[ Dejan2003 @ 05.03.2010. 12:54 ] @
o kojoj ti digitalizaciji prica leba ti
ne znam sta ti vidis odatle
ali ovde ne radi caller ID na toj vasoj 100% digitalnoj mrezzi
[ Beltrammi @ 05.03.2010. 12:58 ] @
o kojoj ti ne znas ni sta je kao sto ne znas nista ni o centralama:

evo tvoj odgovor coveku i ruganje meni

Citat:
Beltrami idi trazi manual na Panasonikovom sajtu

http://www.elitesecurity.org/t...amiranje-Panasonic-TEM-ili-KXT

strucnjaci fixne iz MadZona
necu da komentarisem
sam si se izkomentarisao


a evo i demant

http://www.panasonicphonesyste...-KX-TES824-Getting-Started.pdf
[ Dejan2003 @ 05.03.2010. 13:05 ] @
Get starded???
hahaha
pa to nije panasonicov site nego WestLake Communications
[ knele82 @ 05.03.2010. 13:28 ] @
Ma treba da se proda i monopol da se ukine!!! A i imam dedine akcije tamo tako da..... ;)
[ Beltrammi @ 05.03.2010. 13:34 ] @
nema potrebe da se nastavljam sa tobom, a covek ce sam vec da se snadje i nadje odgovarajuci manual. Naravno da ne dolazi u obzir da mu odgovram kako se korak po korak instalira centrala. treba sam da prouci ovaj dokument:

http://pabx-installations.co.uk/pdf/KX-tes824_Feature_Guide.pdf

a evo u prilog saljem screenshoot moga CD za instalaciju Panasonicovih centrala koji se dobija uz originalnu centralu kakvih sam instalirao otrpilike 15-tak i koje redovno odrzavam.

[ flighter_022 @ 05.03.2010. 13:55 ] @
- Ako se telekom proda, odmaj ce kvalitet usluga da se podigne na svetski nivo.

- Ako se JAT (btw. Nije JAT - Jugoslovenski Aero Transport nego je Jat Airways) preimenuje u nesto patriotskije, odmah ce da se podigne kvalitet usluga, bice bezbedniji (samo radi novog imena), imace novije i cistije avione (opet samo zbog novog imena), bla bla bla...

- Ako na sledecim izborima pobedi neka druga (nova a opet stara, sa starim kadrovima) partija, ODMAH ce da bude bolje, bla bla...

To bi sve bilo lepo da je tako, ali tako jednostavno... nije.

Na temu telekoma... Pa ako je telekom monopolosita, kako ce monopol d anestane prodajom? I dalje ce telekom biti jedan... i dalje ce da radi ruku-pod-ruku sa politicarima, i opet ce imati pravnu mogucnost da ima monopol. Zasto bi to svaba, rus, italijan, grk ili bilo ko deseti (kinez, recimo) menjao ako BAS BAS ne mora? Nije lud.
[ drbogi @ 05.03.2010. 14:07 ] @
Citat:
flighter_022
Na temu telekoma... Pa ako je telekom monopolosita, kako ce monopol d anestane prodajom? I dalje ce telekom biti jedan... i dalje ce da radi ruku-pod-ruku sa politicarima, i opet ce imati pravnu mogucnost da ima monopol. Zasto bi to svaba, rus, italijan, grk ili bilo ko deseti (kinez, recimo) menjao ako BAS BAS ne mora? Nije lud.


Pa štos i jeste u tome da DT ne plaća za Telekom, nego za tržište, ali to nije fensi da se objavi na televizoru.... oće da padne rejting od toga.
Zamisli, prodajemo tržište fiksne tlf. ADSla, itd. to zvuči baš grubo, nije srpsko uvo naviklo na istinu, vole Sorabi bajke i poluistine. Još ako uz gusle padne neka pesmica, ima da ispadne kako smo zahebali mrske Nemce.
[ sasa_vidic @ 05.03.2010. 14:09 ] @
Upravo tako letaču i drbogi :))))







Citat:
Dejan2003: evo citiracu te

i kako sada, posle svega sto si napisao, i kojim chinjenicama mozes da potkrepis, da se tu mozze nesto moze promeniti na bolje
evo zdravom logikom jednostavnom percepcijom kako da se poboljsa situacija a da se neproda TS, koja je tvoja ideja
ako je dobra, ja onda priznajem "da silno gresim"



Ma kapiram te, ali jednostavno to o čemu ti pričaš je do SISTEMA VLASTI, a ne SISTEMA KOMUNIKACIJE.
Nema tu činjenica, nego metoda... a metod se zna, nema ko da ga primenjuje.

Citat:
[url=/p2539844]


Sto se tice nepotizma i viska radnih mesta to je problem i zaostavstina proslih vremena. Ali zaostavstina proslih vremena je i komplet infrastruktura, cak i da je stara 400 godina sigurno je da Nemci nece nista ni investirati vec ce koristiti sve sto je NAS narod napravio u sistemu socijalizma.


Pa nije baš tako, evo gledaj baš šta se danas dešava u JATU oko viška radnih mesta.Jednostavno zaposle još partijskih sa platicama od 120-250 kila dinara. I nikom ništa. A gubitaš neviđeni.
Ono što su komunisti izmislili, to su ovi naši DOKTORIRALI sa viškovima radnih mesta. Naplaćivanje Usluge, kupljeni glasovi i socijalni mir .
To ti je radno mesto u Srbiji danas.
[ zzviktor @ 05.03.2010. 14:28 ] @
Da se razumemo nemacka privreda,kao i neke firme koje nemci drze su u krizi!
Takodje sada nije pogodan trenutak da se proda telekom, ako poredimo sa
jatom ili nekom drugom gubitaskom firmom telekom i nis su jedine dve firme
koje ne proizvode gubitke. Kao trece mislim da je prodaja mtel cg pre
prodaje telekoma mnogo bolje resenje, nego prodaja u kompletu. Sto se
kvaliteta usluga tice kome vip dodje na trziste i na pomen prodaje telekoma
se plasi za to isto trziste. Nema nekih velikih pomaka ako se promeni
vlasnicka struktura telekoma, nece ih ni biti sve dok telekomunikacije ne
izadju iz krize u kojoj jesu.

Gospoda iz deuche telekoma su bili u svojstvu preuzimanja dela od ote, pa
stoga nema nikakvih nagovestaja da ce drzava prodavati Telekom Srbija sada
dok je kriza. Mogucnost prodaje telekoma je tek pocetkom ili sredinom
sledece godine, jer mislim da pre toga ce telekomunikacije biti u krizi.
Kriza koja je zahvatila neka trzista je veoma velika, s toga nemacki gigant
nema mogucnosti niti zelje da kupuje telekom srbija.

Sasvim odvojeno pitanje od ovoga je to sto su grci u krizi, a sto je
vecina banaka u Srbiji u vlasnistvu grckih banaka, pa se sada plase da ne
povuku novac pa da namse ne urusi finansisko trziste.
[ Dejan2003 @ 05.03.2010. 14:53 ] @
@sasa_vidic

posto nisi obrazlozio svoju ideju kako bi moglo da se resi situacija, pretpostavljam da si i dalje za varijantu da TS ostane u vlasnistvu drzave i da poboljsa ponudu servisa na nivo evropskih operater ili barem bugarskog operatera, i da pokusava kao sto je zadnjih 10 godina pokusavao to da uradi bezuspesno, OK znaci jos par bezuspesnih godina s bezuspesnim pokusajima, dok ne obezvrede vrednost kompanije pa tek onda da se proda (poznat scenario)

@Beltrammi

Mene bi bilo blam da masem tom pljuckavicom od trash 300EUR centrale sve s administracijom 5 lokala
i pre nego sto okarakterises nekog na forumu kao naprimer mene, prvo se upoznaj skim komuniciras
cisto iz postovanja, pa se posle raspitaj malo po Beogradu, sta sve moze PBX da radi, i ko mozze to isto da odradi, i kome to radi u full-u, i kome to jedino radi, i ko je to prvi odradio
OK?

http://www.elitesecurity.org/t384856-0#2466741
http://www.elitesecurity.org/t360114-0#2300800
http://www.elitesecurity.org/t362093-0#2261912
http://www.elitesecurity.org/t361290-0#2255276
http://www.elitesecurity.org/t341667-0#2090096
http://www.elitesecurity.org/t337324-0#2056829




[Ovu poruku je menjao Dejan2003 dana 05.03.2010. u 16:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Dejan2003 dana 05.03.2010. u 16:14 GMT+1]
[ Horvat @ 05.03.2010. 15:18 ] @
kako su ovi sigurni da ce t:mobile da kupi,ako ce ici preko tendera onda ce valjda biti i drugih zainteresovanih, ipak tel. srbija ima udela velikog i u bosni a i u crnoj gori...

a koji naslov "JP PTT i grčki OTE nisu obavešteni o prodaji Telekoma", a par pasusa iznad pise da je t:mobile,tj. deutsche telekom vlasnik tog otea... a ptt kao da nije u istoj zgradi i ostalo,pa da "nisu obavesteni"

ako ce legalno da prodaju lelekom PREKO TENDERA, potpuno podrzavam,ali ako ce "ispod ruke" da ga prodaju [kao ne jedno jako preduzece - ne postoje podaci o prodaji na site-u za privatizaciju]...
[ zivanicd @ 05.03.2010. 17:35 ] @
Danas dodje korisnik da otkaze nas wireless net... Imao je opremu na 5 gigia i paket 1024/512...

Kad smo ga upitali pa zasto otkazujes rekao je sledece:
"Bio sam dvojnik i jos pre par godina sam podneo zahtev za "razdvajanje" jer mi je komsija zalepljen na telefonsku slusalicu...
Dosli su mi iz Telekoma pre par dana i rekli: ako zelis da ti razdvojimo broj moras da bude "prioritetan" korisnik... podnesi zahtev za ADSL i IPTV i resicemo ti za par dana"

... i tako se i desilo :)

Jos jedan nacin kako TS dolazi do svojih korisnika...

Eh da... i dobijemo danas ponudu da povecamo link za 100% uz doplatu od 30%... sto i nije toliko lose s obzirom da su cene u veleprodaji kod Telekoma paprene...
Problem je sto iako imamo optiku do telekoma, "ne postoje slobodni resursi u sistemima prenosa" da bi se kod nas ovo realizovalo...

Kao sto sam vec jednom rekao negde na ovom forumu: kad god pricam o Telekomu Srbija smorim se ko Lajka u svemiiiiiiiiiiirrrrrruuuuuu...

Dobro je sto se izgleda nesto desava i moguce je da ce veoma brzo biti povecane brzine interneta, prvenstveno ADSL-a (steta sto to prati povecanje cene pretplate i razgovora i ostalog...)

Poz,
Dejan

Sto se tice topica: i treba da ih kupi dojce telekom... napokon bi neko ulagao silnu kintu koja se zaradjuje u razvoj firme/opreme/infrastrukture a ne u fotelje direktora ili politike...
[ Beltrammi @ 05.03.2010. 18:26 ] @
panasonic je sasvim dobra centrala i nije to nikakav tresh i nije pljuckavica a najmanji model neznalico nema 5 vec 8 lokala. Drugo zasto bih nekome ko ima npr 16 lokala preporucio centralu alcatel Omnipcx 4400 na kojoj sam radio na odrzavanju i kofigurisanju oko 400 extenzija !

Uz sve to ja ne tvrdim da sam neki ekspert, ali svakako nisam ne znalica kako si ti pokusao da me predstavis. Uostalom ja sam iskopao adekvatan manual, a ono sto si ti poslao je smesno. Ako te ubuduce neko nesto bude pitao, a ne znas, slobodno mi se obrati za pomoc.
[ zexoni70 @ 05.03.2010. 18:28 ] @
Citat:
zivanicdi treba da ih kupi dojce telekom... napokon bi neko ulagao silnu kintu koja se zaradjuje u razvoj firme/opreme/infrastrukture a ne u fotelje direktora ili politike...


@zivanicd nesto bas i nisam siguran da ce da se ulaze u nasu infrastrukturu (mrezu)!
Znam scenario kakav se desava u NIS-u pa ti zato to i kazem,najveci prioritet Rusima u pocetku su otpremnine za radnike a kasnije otpustanje i smanjenje plata,dok su na zadnjem mestu obnova i ulaganje u opremu!:-(
Tako ce biti i sa Telekomom,kako on vec donosi lepe pare tako ce nastaviti da donosi ali Nemcima i od svega toga mi cemo imati samo manje zaposlenih i mnooogo viska radne snage!
Pozzz.



[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 05.03.2010. u 20:02 GMT+1]
[ Dragche @ 05.03.2010. 18:46 ] @
@Beltrammi i @Dejan2003 da li vas dvojica planirate da prekinete sa prepucavanjem oko toga "KOME JE DUŽI" ???!!! Kakve veze ima uputstvo za Panasonic centralu sa naslovom ove teme!???


Brate više ste mi dojadili sa prepucavanjem,a verujem da nisam jedini!Naslov teme je Nemci kupuju "Telekom Srbija"!!!!

Neću ovde da glumim moderatora ali ste brate preterali dosta je bilo spamovanja teme!

Aj,zdravo!
[ zoksula @ 05.03.2010. 19:28 ] @
naravno da imaju mozga politicari - pola pije pola sarcu daje.
[ Ivan Dimkovic @ 05.03.2010. 19:44 ] @
Ovaj, ne bih da kvarim zabavu ali cisto da napomenem da je T-com u stvari nemacka verzija srpskog Telekoma.

Sada bivsi monopolista sa ogromnom sporom i neefikasnom radnom snagom, visokim cenama i sa izuzetno gadnim ponasanjem u pogledu konkurencije. Tacno je da oni nude dobru uslugu za pojmove u Srbiji, ali ne terba zaboraviti i da su oni do vecine infrastrukture upravo dosli zahvaljujuci monopolu koji su imali koji im je omogucio ogroman prihod od vise desetina miliona korisnika koji nisu imali nikakvog drugog izbora do sredine 90-tih.

Ja sam upravo konacno zavrsio cimanje sa njima koje je trajalo preko 3 meseca za najobicniji upgrade DSL linije sa jedne brzine na drugu... nesto se desilo "u sistemu" i nije vredelo 20 puta zaliti se, ici na N adresa itd... stigne postom potvrda da ce se upgrade desiti tog i tog datuma, a onda niko nista ne uradi na kraju. I tako nekoliko puta.

Znate kako je reseno? Tako sto sam nasao vezu... yep... vezu. Kao u Srbiji sto se radi "znam te, znas me". A onda su gospoda dosla (i to 3 puta se najavljujuci i izvinjavajuci se za probleme) i, pazite sad, raskinuli stari ugovor (?!) - napravili novi ugovor (?!?!), zamenili kompletnu paricu (?!?!?!?), dodelili nove ISDN brojeve (!!!), novi VDSL port (!!!!!!) - a onda vratili stare ISDN brojeve (!!!!!!)... sve to, umesto da je neko u nekoj kancelariji otkucao prostu komandu za povecanje brzine na mom starom VDSL portu. A, da, na sve to su jos uplatili 120 EUR na moj racun na ime "novog ugovora" tj. ovog puta prevedenog za izvinjenje za celo cimanje. Da nisam nasao vezu, mogao bih da se susim jos par godina dok neko ne pogleda u cemu je problem.

Yep, tako nesto ni sam Kafka ne bi mogao da zamisli... tako da, cisto - nemojte imati nebeska ocekivanja od njih. Ne dolaze oni da ulazu silne pare i pruzaju silne nove usluge, vec da poboljsavaju svoj bottom-line - a oni su poznati po tome da su obicno najskuplji sve dok moze. Ovde u Nemackoj ih je zapravo konkurencija dovela u red.

U Srbiji ce se odsecati "kao kod kuce" tj. njihove kuce od pre 20 godina, dok su bili bog i batina ovde.
[ dejanet @ 05.03.2010. 19:49 ] @
Zanimala me ova Panasonic centrala, pa me mrzelo da kazem sto i Ivan gore, ali bolje da cujete iz prve ruke..
[ osmania @ 05.03.2010. 20:20 ] @
topic off:
moze li se Elektroprivreda privatizirati?
[ Beltrammi @ 05.03.2010. 20:20 ] @
za trenutak sam pomislio da se Ivan javlja iz Italije.

Pre jedno 4 godine ostanem ja bez interneta. U celom gradu od 250,000 dusa nema nijedan telekomov salter vec samo prodajno mesto gde uvaljuju sve i svasta, ali za kvar obratite se sluzbi 187. Medjutim bese vikend i ja odem i kupim modem za 29 evra i nece ni on. Dobijem ja tehn. u ponedeljak i oni kazu da vidimo da imate signal, sve je ok. Treci put oni uvide da signal ipak ne postoji i kazu da ce me zvati tehnicka iz mesta. Prodje dve nedelje i nista.

Odem pravo u taj telecom, zgradu i pravo da vam kazem lakse bi usao u pentagon. Odyebou me oni ali ja iskopam negde bas njihov broj tehnicke sluzbe i nazovem ih kazu zovite 187. I ja onda dam jednom kolegi broj i on ih dobije i zapreti im da ce zvati nacelnika sluzbe ako ne posalju nekoga. I evo ih za dva dana.

40 dana bez interneta.
[ Lesli Eldridz @ 05.03.2010. 20:29 ] @
Citat:
osmania: topic off:
moze li se Elektroprivreda privatizirati?
Moze ali nece, iz slicnih razloga. I sad moze bilo ko da napravi elektranu pa da se ukljuci u EPS - ovu distributivnu mrezu i da prodaje svoju struju, nasi zakoni to dozvoljavaju, ali ja nisam cuo da je neko polomio noge da to i uradi. Svi zainteresovani samo hoce da kupe postojece elektrane i da uzimaju pare, da prave nove nemaju nameru, a distributivnu mrezu da renovira nece niko osim drzave. Tako da isto i za to vazi, ako kakvom geniju padne na pamet da stvarno prodaje elektrane, morace da se to sprecava.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.03.2010. 20:37 ] @
Ja bi im svasta napricao da ostanem tolko bez neta.
[ freesoftwareman @ 05.03.2010. 23:20 ] @
pravo da vam kazem, briga mene ko ce da kupi ili nece telekom,bitno je da svima nama bude dobro da se konacno ukine monopol koji drzi telekom i da smo zadovoljni uslugama,a dal ce da kupi pera ili zika,pa nek ga kupi i turcin ako nudi jos povoljnije cene razgovora i interneta,a ne da stojimo u mesto 300 godine i nek nam telekom drzi monopol jos 300 god i da povecava cene fuj.
i taj ***rani patriotizam po kome svi treba da zivimo za vreme milosevica i da uposte ne napredujemo da se ne borimo za buducnost nemate pojma koliko me ne zanima i koliko mi se gadi kada cujem ljude kako pricaju, ***bao vas "patriotizam"
kad ce konacno ljudi da shvate da ne treba ziveti u proslosti jer vreme je novac ,a mi gubimo korak sa vremenom


[ Ivan Dimkovic @ 05.03.2010. 23:33 ] @
A ko to uopste garantuje da ce se prodajom Telekoma ukinuti monopol?

To su potpuno razlicite stvari - eno prodali su i NIS, pa NIS i dalje ima monopol.

Da bi se ukinuo monopol Telekoma mora doci do prave liberalizacije trzista - znaci ne nekakve smesne "prodaje jedne licence" na nekakvom kvazi-tenderu sa jednim ucesnikom, nego otvoreno trziste - gde se propisu minimalni uslovi za bivanje telefonskim operaterom i SVAKOME ko te uslove zadovoljava dodeliti licencu.

To sto ce Telekom Srbija postati T-Com Srbija a sve ostalo ostati isto nece promeniti situaciju ni za 1% - tj. bice isto kao NIS. Umesto srpskih mrsomuda ce doci nemacki mrsomudi koji nece bas biti previse motivisani da menjaju situaciju sve dok nisu ugrozeni od nekog drugog.

Dakle:

1. Omoguciti svim provajderima IP usluga nudjenje telefonske usluge preko SIP protokola sa javnom numeracijom
2. Odvojiti POTS/ISDN telefonsku od ADSL usluge, i zabraniti obavezno vezivanje jedne za drugu
3. Omoguciti izgradnju telefonske mreze svim zainteresovanim firmama
4. Omoguciti liberalan pristup postojecoj pretplatnickoj petlji od strane drugih ADSL provajdera, uz omogucenu instalaciju soptvene opreme
5. Pojednostaviti zakonsku regulativu za dobijanje neophodnih licenci za polaganje kablovske infrastrukture
6. Prodati bar kontrolni paket akcija u Telekomu Srbija kako drzava ne bi bila u sukobu interesa sa svojim gradjanima (pravila profit na njihov racun)

Dok se ^^^ ovo ^^^ ne desi, nema nista od "slobodnog trzista".
[ delboy_bg @ 05.03.2010. 23:53 ] @
Ljudi ko god da dođe kupiće za male pare telekom ,a mi korisnici ćemo da nagrabusimo kao do sada,jer ne verujem da će t-mobile uvesti nešto novo ili uložiti puno keša,draće nas kao što nas je telekom drao do sada ,ako ne i više ,kukaćemo mi za telekomom.Telekom je dobra firma samo treba da se reši lošeg menadžmenta i loših radnika ,naravno treba da se reši partiskih parazita koji vuku pare iz telekoma.U svakom slučaju čisto sumnjam da ćemo mi korsnici profitirati od te prodaje.
[ Stefan Jocic @ 05.03.2010. 23:56 ] @
Privatizacija ne znači poboljšanje usluga niti promenu cena usluga (barem ne sniženje ). Stvari mogu ostati iste kao što su sada.
[ milooskv @ 06.03.2010. 00:15 ] @
Ljudi, o kakvom Vi pojeftinjenju pričate?

-Imaju monopol
-veliki broj korisnika
-visoke cene
-ljudi u velikoj meri koriste njihove usluge
-veliki priliv novca

Pa ko bi normalan spustio cenu, kad posao ide extra, i koji je uopšte razlog za spuštanje?
Stavite sebe u njihovu situaciju: Imate svoj kafić, nemate konkurenciju, ljudi dolaze,i mate visoke cene, a posao cveta. Da li bi ste tada sebi rekli: ''aj' malo da spustim cene, jes' da mi posao ide extra, al greota da ljudi troše tolke pare, a i šta će meni toliki novac''? Naravno da ne bi. Pojeftinjenje ide tek kad usled delovanja konkurencije opadne količina posla i priliv novca.

A što se tiče prodaje za male pare...mene bi pre iznenadilo da ga prodaju za velike pare, na prodaju firmi za ''siću'' sam navikao, ne treba zaboraviti da živimo u Srbiji :)
[ Lesli Eldridz @ 06.03.2010. 01:11 ] @
Kakav patriotizam? Ko je ovde pominjao patriotizam? Kome smeta sto neki tvrde da ne treba prodavati Telekom pa onda podmece neki patriotizam sa J ili bez J, taj ako je uznemiren neka popije lek a ne da podmece ljudima nesto sto nisu rekli. Nema tu nikakvog patriotizma. Kol'ko sam ja dobar ako se proda Telekom, samo je to na astalu. Nista. Jos mogu i los da budem. Ono, ako povecaju fiksnu pretplatu kao sto oni rade, recimo na 20, 25 evra, a za uzvrat kao daju neke usluge koje nikome ne trebaju, ili trebaju jednocifrenom procentu korisnika u ovoj i ovakvoj zemlji, onda sam ja tu los.

Ima to sa tim partijama, guranjima u u pravne odbore i krpljenjem budzetskih rupa pomocu profita drzavnih firmi kao sto je Telekom, ali to su decje bolesti razvoja drustva, zao mi je, ne moze odmah da budete Jenglezi, nego treba 500 godina da djubrite i zalivate, to se vec izlizalo od ponavljanja. To ne znaci da treba klati vola zbog kila mesa pa prodavati takvu jednu firmu.

Hajde, neka neko od ovih koji su za prodaju umesto sto se deru i mlataraju rukama pokusa da da jedan jedini razuman razlog zasto prodavati profitabilnu firmu kao sto je Telekom, ali da taj razlog stvarno bude zasnovan na razumu, a ne na necijim lepim zeljama, pretpostavkama i emocijama. Bas bih voleo to da cujem.
[ zoksula @ 06.03.2010. 02:39 ] @
Posle 2 svetska rata srbija konacno pala.

telekom u rukama nemaca
[ Beltrammi @ 06.03.2010. 09:04 ] @
Citat:
2. Odvojiti POTS/ISDN telefonsku od ADSL usluge, i zabraniti obavezno vezivanje jedne za drugu


a to se nece desiti nikad, jer ode fiksna. Sto se tice privatnih lica imali bi je samo babe i dede, a ostali ce imal adsl + mobilni.

U Italiji su se neki napravili pametni pa nude adsl bez fixne linije, ali je pretplata hehe ista kao i npr telekomov paket sa fixnom. Kampanja je teko drska i besramna da je najavljuju kao "senza canone telecom" (bez racuna telekoma), a nude po istoj ceni ! Ali marketing je cudo uvek imas neki % ljudi koji ce nasesti i njima dosta.

Ali evo jos jedan primer: zalostan zeleznice Britanije i Francuske. Britanci su celu zeleznicu osim sina privatizovali i pukli. Novi vlasnici su samo farbali vagone, nudili pakete usluga, a kad je sve izandjalo i doslo vreme zanove svi peru ruke. Nazalost, nema ljudi, vise ljudi koji su zeleli da nesto stvore ni iz cega to vam je danas sve sam go pljackas i lenjivac. I na Zapadu i na Istoku. Francuzi su zato i ostavili zeleznicu u drzavnim rukama i ona je pojam zeleznice u svetu.

Sada ako ovo cita neki "Dejan iz Vlade" njemu ce se odmah upaliti spasonosna sijalica da se npr Zeleznice Srbije odmah prodaju Francuzima i da vec pred sledece izbore imamo TGV Subotica-Vranje. But this is not going to happen.

[ Yoba @ 06.03.2010. 10:31 ] @
nadam se da su ljudi barem nesto shvatili iz ovih privatizacija i "liberalizacija".


svaka privatizacija dovodi samo do _povecanja_ cena i do boljeg marketinga (ne usluga).


npr, sledeci na tapetu je Galenika.

mark my words!

Kada prodaju Galeniku cena lekova ce da skoci!! a lekovi manje-vise isti...


mark my words!



ista stvar je i sa Tlekomom, Epsom, Nisom, Jatom...


...bicete liberalni, ali to ima svoju cenu, po iskustvu vecu nego monoplsku ;-)


jer sve ovo nije libralizacije, vec presipanje "iz supljeg u prazno"
[ zdr @ 06.03.2010. 11:52 ] @
Svi koji i dalje misle da je prodaja Telekoma za Srbiju i njene gradjane dobra, neka procitaju @Ivanov post No1 i No2 jedno 15-20 puta,
mozda ce onda razumeti zasto NIJE. Covek je lepo objasnio.

a to,
Prodaja --> Nize cene --> Bolja usluga???


'ajte molim vas!

Pa to su price za malu decu koja puno gledaju TV i sto je jos gore veruju svemu tome.

A kad vec pravim poredjenja, kako ide ona pesmica? .....Upotrebi klikere...

;-)
[ bachi @ 06.03.2010. 18:58 ] @
Nakon što konačno prodaju Telekom, država više neće morati da štiti samu sebe, tako da će krenuti ona priča oko 1000 SIP provajdera, kao i n klasičnih fiksnih provajdera, a TO će dovesti do pada cena usluga kod krajnih korisnika i zato se radujem toj prodaji ko kuče kada vidi kosku.
[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2010. 19:11 ] @
Na zalost, mislim da je to previse naivan pogled na nacin na koji funkcionisu korumpirane drzave.

Ponovo cu pomenuti NIS - iako je drzava prodala vecinski paket akcija te firme, ta firma i dalje ima monopol.

Cak i kada bi Srbija prodala 100% svojih akcija Telekoma Srbija, opet bi T-Com mogao da lobira i miti kljucne politicke aktere da odrzavaju status quo zato sto je to jednostavno u Srbiji gde i sam Ustav izglasan pre nekoliko godina pojednostavljuje lobiranje zato sto svaki poslanik mora da glasa kako mu se kaze uz pretnju zamenom (jer su stranke vlasnici poslanickih mesta) :(

Naravno, prodaja vecinskog paketa akcija Telekoma Srbija je obavezna kako bi se bar zapoceo proces sprecavanja sukoba interesa drzave sa svojim gradjanima, ali to nikako nije jedini potez koji je potrebno napraviti - potrebno je imati poptuno nezavisnu regulatornu agenciju koja ima de-facto prava da kontrolise telekomunikacioni sektor a ne samo na papiru, i koju ne mogu da uzdrmaju politicari sa svojim uskim interesima.

Takodje, neophodno je i pojednostaviti dobijanje dozvola za izgradnju sopstvenih telekomunikacionih kapaciteta koji zahtevaju polaganje kablova i procese dobijanja tih dozvola potpuno depolitizovati - inace, opet, zbog lobiranja Telekoma ili T-Coma u buducnosti neko moze cekati mesecima ili godinama (ili nikad) na dobijanje neophodnih dozvola za, recimo, opticke kablove.

Inace, neki pominju ovde francuske zeleznice i to kako je bolje da Telekom ostane u drzavnom vlasnistvu. To nije dobro poredjenje, jer su zeleznice i elektricna mreza takvi da je infrastruktura daleko skuplja i teza za odrzavanje od telekomunikacione mreze (koja se u ovom konkretnom slucaju svodi na "poslednju milju" tj. bakarne zice od najblizeg cvorista do stanova) sto destimulise privatne operatere u ulaganje u istu - telekomunikaciona infrastruktura je sasvim drugaciji slucaj: iskustva u EU i USA sa deregulacijom telefonskog su apsolutno pozitivna sa drasticnim padom cena usluguga i povecanim izborom.

Primera radi, ja mogu uzeti SIP telefonski broj iz drzavne javne numeracije za 1 EUR (koji platim jednom) kao i ADSL vezu bez telefona koja je 10 EUR mesecno umesto najmanje 20-25 EUR sa telefonskom vezom. Ukombinujes jedno i drugo i imas kvalitetnu telefonsku uslugu za smesne pare, koja ide preko ADSL veze i gde su telefonski razgovori bar 2 puta jeftiniji od ponude ex-monopoliste (da ne pricamo da mogu "poneti" svoj telefon sa sobom na poslovni put) - i ne placas odrzavanje nekih preskupih telefonskih sistema koji su izgradjeni 90-tih i koji danas imaju sve manju i manju svrhu.

Ex-drzavni telekomunikacioni operateri imaju ogroman teret:

1. Viska radne snage
2. Infrastrukture koja je sve manje relevantna (digitalne telefonske centrale sa arhaicnim uslugama koje danas zamenjuje VoIP)
3. U Srbiji i infrastrukture koja je apsolutno zastarela a mora da se odrzava (stare telefonske centrale)

^ sve ovo zajedno cini usluge takvih firmi skupljim od usluga koje moze ponuditi neko ko nema ove probleme, vec ima samo relevantnu modernu opremu (ADSL/VDSL pristupnu opremu i SIP servere za telefoniju sa minimumom telefonskih centrala koje sluze iskljucivo za vezu SIP i stare telefonske mreze)

U toj Nemackoj je T-Com uvek po pravilu najskuplji sa uslugama - a o birokratiji i da ne pricamo. Da nije bilo alternativnih operatera kao sto su Arcor, 1und1, Alice, Versatel, Strato, Freenet, Vodafone... ljudi bi ovde i dan danas imali arhaicnu uslugu sa ogromnim cenama.

T-Com nije firma koja je nastala u zakonima trzista. Njihova poslovna praksa je po pravilu vezana za laktanje i sputavanje konkurencije na politicki nacin. Takva firma je mozda idealni partner za danasnju Srbiju i Telekom Srbija - ali definitivno nije nuzno najbolji partner za srpske korisnike.
[ bachi @ 06.03.2010. 19:47 ] @
Dobro, da se ispravim - ukoliko se Telekom proda, biće veća šansa za 1000 SIP provajdera. :)
[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2010. 19:54 ] @
To definitivno da :)

Ali za dolazenje 1000+ SIP provajera je najvise zaduzen RATEL, jer RATEL mora da se izbori za dodelu jednog ne-geografskog koda za VoIP usluge, kao i da prisili Telekom da za interkonekciju sa domacom fiksnom mrezom ne naplacuje skuplje nego sto oni naplacuju tu uslugu korisnicima (jer onda u samom startu SIP provajderi imaju vecu cenu od Telekoma na nelojalan nacin).

Posle toga, sve ostalo bi islo vrlo lako - interesa za SIP i te kako ima, i vrlo verovatno bi svi veci ADSL i kablovski operateri ponudili telefonsku uslugu.

Zasto RATEL to ne radi? Jedini razlog koji meni pada na pamet je da se to ne radi kako ne bi pala cena Telekoma Srbija - sto je upravo tipican primer sukoba interesa drzave i njenih gradjana.

Tako da, da, ako bi se Telekom prodao, taj problem vise ne bi postojao - samo je pitanje da li ce onda neko sputavati RATEL na osnovu tajnih dogovora izmedju T-Coma i srpskih vlasti... Zapadne firme obozavaju da posluju u takvim okruzenjima jer im omogucavaju nesto sto u svojim domacim drzavama mogu samo da sanjaju :(
[ MyWay @ 06.03.2010. 21:20 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: 1. Omoguciti svim provajderima IP usluga nudjenje telefonske usluge preko SIP protokola sa javnom numeracijom
2. Odvojiti POTS/ISDN telefonsku od ADSL usluge, i zabraniti obavezno vezivanje jedne za drugu
3. Omoguciti izgradnju telefonske mreze svim zainteresovanim firmama
4. Omoguciti liberalan pristup postojecoj pretplatnickoj petlji od strane drugih ADSL provajdera, uz omogucenu instalaciju soptvene opreme
5. Pojednostaviti zakonsku regulativu za dobijanje neophodnih licenci za polaganje kablovske infrastrukture
6. Prodati bar kontrolni paket akcija u Telekomu Srbija kako drzava ne bi bila u sukobu interesa sa svojim gradjanima (pravila profit na njihov racun)

1. ne znam šta bi to donelo osim potencijalno manjeg MOS-a
2. ne znam šta bi to donelo, uvek postoje 'doskočice' kao one u Italiji koje je Beltrammi spominjao
3. ne postoji puno zainteresovanih firmi da grade van malobrojnih područja, a i ti delovi su već poprilično pokriveni od strane Telekoma tako da nema veće potrebe za daljom gradnjom
4. ne znam šta bi doneo liberalan pristup petlji, kad ionako BB servis može da ima onaj koji ima kvalitetnu paricu, ko god da stavi opremu na kraju te petlje. Cena usluge bi u mnogome zavisila od cene najma/održavanja/izgradnje petlje tako da ne vidim dobitak
5. to ima smisla ali se u Srbijici graniči sa nemogućom misijom
6. ne vidim što je država u sukobu interesa zbog toga što sa svojih trenutnih 80% akcija ostvaruje profit, bilo bi dobro kada bi imala veliki broj profitnih centara ili pakete akcija u profitim kompanijama. Meni više ide na živce država koja živi samo od poreza i taksi.
[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2010. 21:42 ] @
Citat:
MyWay
1. ne znam šta bi to donelo osim potencijalno manjeg MOS-a


Evo par stvari koje bi doneli mnogobrojni SIP provajderi:

- Nultu cenu pretplate, SIP brojevi su ili besplatni ili kostaju smesno male pare svuda u svetu. Takodje, niko te ne tera da koristis svog internet provajdera za SIP uslugu vec mozes da je uzmes od koga god hoces u Srbiji ili u svetu
- Najnizu mogucu cenu medjunarodnih poziva + opet, mogucnost izbora - nisi prisiljen na koriscenje jednog
- Mogucnost koriscenja svog telefonskog broja na putu, ili sa vise mesta, uz cenu manju od POTS telefonije

"Sitnica"

Sto se MOS-a tice, SIP telefonija sa G.711 kodekom koja je izvedena sa iole kvalitenijim VoIP-capable ADSL ruterom koji ima prioritizaciju SIP saobracaja ima MOS koji je prakticno identican ISDN vezi za lokalne pozive kao i medjunarodne pozive u razvijene zemlje. Nemojmo plasiti ljude necim sto je danas non-issue.

Citat:

2. ne znam šta bi to donelo, uvek postoje 'doskočice' kao one u Italiji koje je Beltrammi spominjao


Donelo bi veci izbor i manje cene. Zasto prisiljavati korisnike ADSL usluga da finansiraju odrzavanje matore telefonske opreme koja im ne treba? Ja ne vidim ni jedan razlog zasto bi neko kome eksplicitno ne treba ISDN usluga ili fax placao POTS telefonsku uslugu - jasno mi je da su jedini koji tu vide neki razlog za to telefonske kompanije, "steta" je da se bace sve te centrale koje su platili milione EUR i koje dozivljavaju sudbinu Mainframe racunara danas.. pa hajde onda da prisilimo korisnike da ih placaju vezujuci dve POTPUNO NEVEZANE usluge jednu za drugu. To je nesto cime bi trebalo da se pozabave sudski organi.

Takodje, kao sto rekoh, niko te ne tera da uzmes SIP uslugu od svog ISP-a - vec mozes da je uzmes od koga hoces (u normalnom trzistu) ili da uzmes vise njih ako ti treba. Kao sto rekoh, evo - kod mene, ADSL usluga 9.99 EUR, a kod Deutsche Telekoma ADSL + obavezna (kod njih samo) telefonska usluga 20 EUR skuplje. Mislim...

A te doskocice koje pominjes eliminise apsolutno otvoreno trziste bez birokratskih sputavanja i edukacija korisnika. Kada svako moze da ponudi tu uslugu bez ikakvih ogranicenja, cena mora da padne jer je cena ulaska u to trziste mala. Neki genije mozda proda macku u dzaku kao u ovom gore slucaju, ali to moze samo da prodje kod needukovanog korisnika.

Citat:

3. ne postoji puno zainteresovanih firmi da grade van malobrojnih područja, a i ti delovi su već poprilično pokriveni od strane
Telekoma tako da nema veće potrebe za daljom gradnjom


Tacno, nema potrebe za dodatnom gradnjom sada, ali ce postojati potrebe za prosirenje za razne druge usluge u buducnosti kao i za gradnju jacih linkova izmedju cvorista. Sve to otezava losa regulativa po pitanju dozvola, i samim tim - povecava troskove koje na kraju placaju kupci.

Citat:

4. ne znam šta bi doneo liberalan pristup petlji, kad ionako BB servis može da ima onaj koji ima kvalitetnu paricu, ko god da stavi opremu na kraju te petlje. Cena usluge bi u mnogome zavisila od cene najma/održavanja/izgradnje petlje tako da ne vidim dobitak


Doneo bi jer provajderi ne bi bili primorani da koriste Telekomovu pristupnu i transportnu opremu. Za velike provajdere bi se to ocigledno isplatilo zbog "economies of scale" gde vise ne bi morali da placaju Telekomovu opremu (ADSL koncentratore i opticke linkove do svojih servera) koje Telekom njima prodaje ne po ceni odrzavanja vec po ceni odrzavanja + svom procentu na osnovu kojeg prave profit - mali provajderi bi verovatno nastavili da koriste Telekomovu infrastrukturu i dalje od poslednje milje, jer se njima ne isplati da grade svoju infrastrukturu.

Citat:

6. ne vidim što je država u sukobu interesa zbog toga što sa svojih trenutnih 80% akcija ostvaruje profit, bilo bi dobro kada bi imala veliki broj profitnih centara ili pakete akcija u profitim kompanijama. Meni više ide na živce država koja živi samo od poreza
i taksi.


Osnovni interes bilo koje privatne korporacije je maksimizacija profita na racun kupaca. Tome je suprotstavljena sila koja postoji u slobodnom trzistu, koja gura cene na dole.

Osnovni interes drzave treba da bude nesto sasvim drugo, a ne maksimizacija profita na racun sopstvenih gradjana. Kada je drzava vlasnik monopoliste, ona fakticki ima direktan interes u maksimizaciji profita tog monopoliste.

Takodje, drzava ima represivne mehanizme da te svoje interese zastiti - tako da ako joj je maksimizacija profita jedan od interesa, a jeste ako je vlasnik takve firme, onda ce drzava sputavati konkurenciju kako bi odrzala maksimalne cene kroz odlaganje promena zakonske regulative.

Sto se, zapravo, sve vreme i desava u zemlji Srbiji - odlican primer zemlje u sukobu interesa sa gradjanima kada su fiksne telekomunikacije u pitanju.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.03.2010. u 22:56 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2010. 22:08 ] @
A da, da dodam jos jednu stvar za SIP provajdere.

Ne morate kod svih SIP provajdera imati broj koji se placa - to je opciona stvar. Ali mozete imati vise SIP naloga za odlazne pozive, i lepo koristiti onog koji ima najnize cene za odredjenu zonu/zemlju po zelji. Ruteri sa VoIP/SIP opcijom imaju i smart routing pa na osnovu ciljnog broja koriste drugog provajdera - jos jedan plus. Da ne pricamo da su pozivi unutar SIP provajdera besplatni - a kako su brojevi cak i po EU obicno 1 EUR (samo jednom) - svako od vasih prijatelja moze imati broj kod tog SIP provajdera, i onda se zovete za dz.

Takodje, time uvek mozete koristiti onog provajdera koji ima najnize cene - i bas zbog te slobode i fleksibilnosti, SIP provajderi po pravilu nude najnize prosecne cene poziva, jer je konkurencija ogromna a korisnika ne kosta nista da predje na nekog drugog SIP provajdera. Slobodno trziste na delu. Ja se ne secam kada sam poslednji put koristio Deutsche Telekom za medjunarodne i mobilne pozive, a moji telefonski racuni su bar 50 EUR manji nego u vreme dok nisam koristio SIP. Bas bih voleo da mi neko objasni kako bih to bio na dobitku da sam nastavio da zovem te brojeve preko T-Com ISDN usluge?!?!? :)

Sto je susta suprotnost fiksnoj telefoniji, gde su korisnici zakucani na jednog provajdera telefonske usluge - i placaju nesto sto im ne treba cak i ako to ne zele. Hocete ADSL? Monopolista kaze - "moze, ali morate da placate i moju telefonsku centralu i gomilu inzenjera i tehnicara sto je odrzavaju... znate, to tako mora". E ne mora.

Za nazivanje te situacije, gde svi moraju da placaju nesto sto nije nuzno potrebno, "boljom" je zaista potrebno upotrebiti neku vrlo komplikovanu konvoluciju, koje se ne bi stideli ni kafkini birokrati :-)
[ MyWay @ 07.03.2010. 00:12 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se MOS-a tice, SIP telefonija sa G.711 kodekom koja je izvedena sa iole kvalitenijim VoIP-capable ADSL ruterom koji ima prioritizaciju SIP saobracaja ima MOS koji je prakticno identican ISDN vezi za lokalne pozive kao i medjunarodne pozive u razvijene zemlje. Nemojmo plasiti ljude necim sto je danas non-issue.
Pročitaj ponovo - rekao sam potencijalno manjeg MOS-a, što je u neku ruku skraćena verzija tvojeg pisanija i stvari neophodnih da se dosegne 'praktično identičan kvalitet'. Što se ostalog tiče, sve vreme je isto - nema smisla spominjati mogućnosti gornjih layera kada su ti osnovni layeri problematični - ubih se ovde objašnjavajući gde je usko grlo ali to izgleda slabo prolazi... I sve dok postoji to usko grlo, ono će diktirati i uslove i cene, koliko god da ima provajdera.

Btw, svaka postojeća TDM centrala je daleko isplativija od bilo kakve IP varijante - prosto zato što se ona, kao investicija, odavno isplatila pa su troškovi praktično samo troškovi održavanja opreme, a oni su mizerni, jer je u pitanju oprema koja je pravljena da traje (za razliku od AN-ova, pa su i cene po portu između ta dva tipa opreme radikalno različite). Ukupne troškove održavanja (i probleme) pravi opet ono isto uskor grlo - pretplatnička petlja, i eto nas opet na istom mestu... :-)
[ drbogi @ 07.03.2010. 01:29 ] @
Citat:

Hajde, neka neko od ovih koji su za prodaju umesto sto se deru i mlataraju rukama pokusa da da jedan jedini razuman razlog zasto prodavati profitabilnu firmu kao sto je Telekom, ali da taj razlog stvarno bude zasnovan na razumu, a ne na necijim lepim zeljama, pretpostavkama i emocijama. Bas bih voleo to da cujem.


Pa ne prodaju oni ni zbog lepih želja, ni zbog emocija, nego zbog para kojih nema i fale.
A da je do razuma, ako već moraju da prepuste tržište prodajom lidera, onda bi unapred znali gde ide svaki euro, u koju i kakvu prioritetniju delatnost.
Pošto to nije verovatno slučaj, onda će se pare upumpati u povećanje tražnje, preko isplate plata državnim aparatčicima. Kroz gu3icu u prevodu, kao i do sada.
[ freesoftwareman @ 07.03.2010. 11:28 ] @
Citat:
, da se ispravim - ukoliko se Telekom proda, biće veća šansa za 1000 SIP provajdera. :)


pa naravno o ovome govorim a niko da shvati,kada prodaju telekom ukinuce se monopol konacno,

zivi bili pa videli 
[ Ivan Dimkovic @ 07.03.2010. 12:13 ] @
@MyWay,

Mozemo mi da teoretisemo sta je jeftinije i sta se isplatilo ili ne do prekosutra, ali evo ti cist praktican primer razlike cene usluge izmedju dva provajdera koji koriste radikalno drugaciji pristup u pogledu bundlovanja POTS prikljucka:

* Levo je Deutsche Telekom, koji forsira korisnike da sa ADSL linijom uzmu i POTS prikljucak. --> 30 EUR mesecno
* Desno je 1und1, koji ne bundluje POTS sa ADSL prikljuckom vec nudi "goli" ADSL preko koga ide sve ostalo --> 15 EUR mesecno

Razlika u ceni je 15 EUR mesecno. Cak i ako uzmes flat-rate telefoniju (preko SIP-a) kod 1und1 provajdera, opet ce te to izadji >bar< 10 EUR mesecno jeftinije od DTAG-a (koji u osnovnom paketu i ne nudi flat-rate telefon!!!!). A, kao sto rekoh, uopste nisi primoran da uzmes SIP kod njih, ima i jeftinijih resenja.

15 EUR mesecne razlike na 2 godine (koliko traju ugovori kod jednog i drugog) je 360 EUR - 360 EUR ti u slucaju Deutsche Telekom-a placas najobicniji porez na budale, ako nemas potrebe da koristis POTS uslugu. Znas, postoji milion drugih nacina da potrosis svojih 360 EUR umesto da finansiras debele masne ex-monopoliste kao sto je Deutsche Telekom, placajuci uslugu koja ti ne treba.

Slika govori vise od 1000 reci:



Dakle, da pustimo mi ipak otvoreno trziste - i da ne prisiljavamo ljude da kupuju uslugu koju ne zele, pa da vidimo ko ce biti jeftiniji.
[ MyWay @ 07.03.2010. 13:50 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Dakle, da pustimo mi ipak otvoreno trziste - i da ne prisiljavamo ljude da kupuju uslugu koju ne zele, pa da vidimo ko ce biti jeftiniji.
Sa tim se apsolutno slažem, samo što moram po ko zna koji put da napomenem da ovde to ne bi dalo velike rezultate u smislu radikalne razlike u ceni (kao u De) a pogotovo u broju korisnika kojima bi bilo dostupno.
Cenu pretplate u ogromnoj meri diktira cena održavanja/izgradnje petlje i to sve govori
[ Beltrammi @ 07.03.2010. 14:02 ] @
Citat:
Endloss surfen und guenstig telefonieren.
ROTL
[ Stranger2 @ 07.03.2010. 14:20 ] @
Citat:
Velika je greška bilo razdvajanje Pošte i Telekoma (istu grešku su napravili i Englezi svojevremeno).

Ni u kom slucaju nije greska to razdvajanje. Ne moze jedan biznis da zaradjuje za dva. Svaki za sebe treba biti profitabilan da bi imao smisla.
Ako je posta u probemima, posto je to usluga od posebnog znacaja za zivot gradjana, drzava bi trebalo da intervenise. Mozda cak i da pretvori postu u javno neprofitno preduzece. Nema razloga da pomaganje postanskog posla bude bas na ledjima telefonskih kompanija.
[ Lesli Eldridz @ 07.03.2010. 15:34 ] @
Sve je to mnogo daleko od Srbije danas, a i Srbija danas je jos dalje od svega toga, tako da jeste to sve lepo, ali nije argument za prodaju Telekoma. Ni ja ne volim Telekom i bio sam sa njima u dugogodisnjoj "svadji" i "ratu" te rodio mecku dok nisam dobio ADSL, ali to ne znaci da ce bilo sta da se promeni ako neko kupi Telekom, osim sto ce za pocetak da vise puta poveca cene, na racun toga sto ce kao da ponudi "dzabe" neke usluge, recimo caller ID ili slicno, a taj jos jedan namet u ovom trenutku ovoj zemlji uopste ne treba. Kad i ako ova zemlja malo ekonomski ojaca, pa i ovde svakome bude 25 ili 30 evra, kako kaze Ivan, smesna cena, onda mozda i bude OK prodati Telekom. Razumem i ove najvece bundzije, takav sam i ja bio nekad davno, samo sto sad znam ono sto oni jos ne znaju - to iz njih samo govore hormoni i mali zivotni staz u Srbiji. Sve dok je ovde za 90% stanovnistva sistem "seci usi krpi doope" svakodnevni zivot, ovakav drzavni Telekom je sasvim prihvatljiv, pa i ako su neki tamo kabadahije i ovi sto vole da kraduckaju i sve. Ja prvi to ne volim i prvi bi ih zapalio ili prodao kad bi to imalo nekog efekta sad odmah. Ali nema nikakvog i nece ga ni biti. Za kvalitet u bilo cemu je potrebna evolucija a ne revolucija.
[ freesoftwareman @ 07.03.2010. 16:16 ] @
bez revolucije nema evolucije,

TELEKOM TREBA PRODATI STO PRE!!!
[ Lesli Eldridz @ 07.03.2010. 19:52 ] @
Nisi relevantan faktor, slaba ti kilometraza. Vidis da i dalje mislis da nema nista dok se neko ne prodere i lupne sakom o sto. Veciti krik svih omladinaca sveta (i moj isto dok sam to bio) "I want it all and I want it now..." E pa ne ide bre to tako u zivotu i u smrtu. Secas se kad je Bane Bumbar pricao kako je imao i on sve sto je hteo, ali sa zakasnjenjem. Dodje do bicikla kad glavni frajeri voze motore. Taman nabavi motor, frajeri presli na kola. Itd. Tako ti je i sa Srbijom i uopste sa ovim delovima sveta koji su provincija raznim carstvima. Bice svega, ali kad tamo negde gde su centri carstava ima nesto sto je par generacija ispred. Dok su u carstvu cepali ADSL od 1Kbps ovde se cepao dial up i bili smo srecni sto i toga ima. Sad se ovde cepa ADSL, a u carstvu opet nesto bolje (na stranu da li je ova tvrdnja sustinski tacna) . Takva je karma. Sto ne znaci da postoje razlozi za nervozu i za klanje vola zbog kile mesa (prodavanjem Telekoma istim takvima). Polaaaaaaako. Na uvce. Pa ce sve da bude. Neka ga Telekom drzavni, samo neka se daju i drugima licence da rade to isto pa ko dokle dogura. Sta ce ti bas Telekom?
[ Ivan Dimkovic @ 07.03.2010. 19:56 ] @
@Lesli,

Koliko vidim, posle najavljenog poskupljenja ce pretplata za fiksni telefon biti 5 EUR.

U slucaju potpune deregulacije mozes ocekivati neku minimalnu cenu ADSL+SIP usluge na oko 10 EUR - kao u okruzenju. 9.99 EUR je neka psiholoska granica, tj. u Srbiji ce to sigurno biti nesto tipa 899 din i sl...

Tu bi na gubitku bili gradjani koje Internet ne zanima - a na dobitku bi bili ljudi koji zele da koriste broadband. Mada, iskreno, do momenta kada se to bude desilo ce i osnovna cena Telekomovog telfonskog prikljucka sigurno biti blizu 10 EUR pa ce ljudi samo biti na gubitku ako se ukine de-facto monopol i omoguci slobodno trziste :-)

Citat:

Neka ga Telekom drzavni, samo neka se daju i drugima licence da rade to isto pa ko dokle dogura. Sta ce ti bas Telekom?


Pa u tome i jeste fora - sve dok drzava ima vecinsko vlasnistvo u de-facto monopolisti, ona je u sukobu interesa i ne zeli da to trziste prepusti drugima - jer joj je to izvor vrlo bitnog prihoda.

Zbog toga imas te kvazi tendere sa jednim ucesnikom kao privid nekakve konkurencije (i to 5 god posle "ukidanja monopola" na papiru - mozes misliti koliko se to koci) - umesto da se trziste skroz otvori, propisu minimalni uslovi, i svakome ko ih zadovoljava dozvoli da pruze telefonske usluge, a ne da se igramo nekakvih tendera.

Da drzava nije u sukobu interesa, njoj bi se zapravo isplatilo da deregulise trziste, jer bi to znacilo gotovo siguran skok u velicini te grane privrede, sto se automatski prenosi i na vise prikupljenog poreza. Medjutim, ako oni vec sada imaju direktan profit od svega toga - i to vecinski deo kolaca, njima se to ne isplati.

I to je bolna tacka svega - ZBOG TOGA treba prodati vecinski paket u Telekomu: kako drzava vise ne bi terala kontru gradjanima u sputavanju bilo kakvog slobodnog trzista na polju fiksnih telekomunikacija.
[ Lesli Eldridz @ 07.03.2010. 21:23 ] @
Moguce da si u pravu, ne kazem ja, ali onda treba da postoji neko ko ce drzavu da natera da proda svoj deo u Telekomu, a taj neko ne postoji niti ce postojati. Ko bi uopste to bio, mislim koje telo? Sto rek'o svojevremeno neko od tih ministara "ko je lud da se odvaja od punog čanka" , to bas tim recima. To je iz onog teksta o poluintelektualcu, ima po netu, koga mrzi da cita sve, stav 3. Tako ni drzava nikad nece samoinicijativno da se odrekne tog kolaca, ako je bas neka muka (ili ludost) ne natera, kao sto je Milosevic prodao Telekom jer su mu trebale pare za rat. Ono sto je realno je da se nekako smisli kako da se natera drzava da stvarno ukine monopol Telekomu, pa posle neka se snalazi ko kako zna i ume, i onda mozda i bude sve to sto kazete u nekoj skorijoj buducnosti. Ovako su sve te price o tome sta treba samo na nivou akademskih naklapanja.
Citat:
Ivan Dimkovic: Koliko vidim, posle najavljenog poskupljenja ce pretplata za fiksni telefon biti 5 EUR.

Pa dobro, jeste, ali u ovoj zemlji i u ovom trenutku razlika izmedju 5 i 25 nekima moze da znaci taman koliko racun za struju.
[ Take 5 @ 08.03.2010. 02:06 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Pa dobro, jeste, ali u ovoj zemlji i u ovom trenutku razlika izmedju 5 i 25 nekima moze da znaci taman koliko racun za struju.

Upravo tako. Znam nekoliko ljudi, koji su trenutno primorani da iz finansijskih razloga odjave SVE (ADSL, IPTV, pa čak i telefon i mobilni postpaid). Neke od njih uskoro nećemo više viđati ovde na forumu...
[ Beltrammi @ 08.03.2010. 16:23 ] @
po meni monopol nije najveci problem i nije mi jasno sta su se svi zakacili za monopol kao da je sveto pismo.

Bas ce sad kompanije koje uzmu kolac na telekomunikacionom trzistu da jos smanjuju cene. Nije se desilo u Italiji, nece ni u Srbiji. Ovde ima gomila provajdera, razno raznih usluga, paketa, ponuda. Znam ljude kojima je izgleda hobi da menjaju za par evra svakih mesec dana provajdera kako ko izbaci neku super - extra - unlimited ponudu. To su sve pecalice za naivan svet.

Mislim da infrastrkturne stvari i treba da budu monopol. Bolje da se kontolise cena javno preko drzave nego da se prepusti van kontrole recimo nekom oligopolu. Jer tk usluge nisu proizvodnja piva gde imate 30 pivara i ajd nek se utale sa cenom ako mogu. U TK to nije slucaj, imate par provajdera i jos ako je ovaj drzavni i nadprovajder onda se slobodno oprostite od pojeftinjenja, a sto se tice kvaliteta usluga ocekujte upravo pad. Prosto: kako neko ko zakupi infrastrukturu moze da ponudi jeftiniji paket od tog istog ? Samo saberite 2+2.

Pored toga velike drzavne kompanije imaju jos jedan boljitak za ekonomiju. Ne samo sto placaju redovno porez i doprinose, drze stalno zaposlen ogroman broj ljudi one takodje dosta poslova prepustaju i manjim firmama i time indirektno pokrecu ekonomiju dodatno.



[ freesoftwareman @ 08.03.2010. 16:36 ] @
Citat:
Lesli Eldridz:Dok su u carstvu cepali ADSL od 1Kbps ovde se cepao dial up


@Lesli Eldridz pricas o internetu i komunikacijama a neznas ni razliku izmedju 1Kbs i 1Mbit ehehehhee pa o cemu ti pricas covece

monopolski telekom treba prodati sto pre i tacka!!!
[ Lesli Eldridz @ 08.03.2010. 18:18 ] @
Tako je, u celoj prici je najvaznija greska u kucanju. I za tebe isto vazi sto i za onog ispisnika ti. Idi kupi Garnier krem umesto sto se bavis ozbiljnim stvarima. Nisu one ni za tebe ni za njega. Vi treba tek skolu da ucite, a ne da se bavite temama o prodaji infrastrukture zemlje.
[ Beltrammi @ 08.03.2010. 18:22 ] @
Citat:
monopolski telekom treba prodati sto pre i tacka!!!


mogao bi malo da obrazlozis tvoju tvrdnju, a ne da upadas kao indijanac u kulturnu i argumentovanu raspravu.
[ MyWay @ 08.03.2010. 23:45 ] @
Citat:
Beltrammi: po meni monopol nije najveci problem i nije mi jasno sta su se svi zakacili za monopol kao da je sveto pismo.
Zato što je to vrh njihovog poimanja tematike i razumevanja problema, za šta ih ne treba kriviti, prosto nisu upućeni... ali ih treba kriviti što se uopšte mešaju u materiju koju ne poznaju. Ipak ne treba preterivati ni sa tim - ovo je Srbija, to je uobičajeno za ovo podneblje :-)
Citat:
Ivan Dimkovic:I to je bolna tacka svega - ZBOG TOGA treba prodati vecinski paket u Telekomu: kako drzava vise ne bi terala kontru gradjanima u sputavanju bilo kakvog slobodnog trzista na polju fiksnih telekomunikacija.
Zavisi šta će osim prostog procenta akcija (DT-u je dovoljno samo 31%) biti u tom paketu. Mene lično zanima ko će kontrolisati i upravljati postojećom infrastrukturom, pogotovo TK kanalizacijom u npr Beogradu, Novom Sadu i sl.. Taj ko kontroliše takvo nešto, on će diktirati cene i uslove, pogotovo ako taj nije državni, pa slabo reaguje na neekonomske pritiske (partijske, koalicione, drugarske, porodične, humanitarne, predizborne, postizborne...)
[ Lesli Eldridz @ 09.03.2010. 00:31 ] @
Bice kao u nekim opstinama u kojima smece odvoze privatne firme, i onda su skoro tamo duplirali cene, niko im nista ne moze, njihova firma, njihovo pravo, ali ko nece da plati, ili nema da plati, ne odvoze mu smece i to se tako gomila, ili se ljudi snalaze pa sami nose i bacaju u kontejnere, odakle moraju da ga iznesu. Zato je vazno da sva infrastruktura ostane u drzavnom vlasnistvu, da bi se bar to sto ima odrzavalo u upotrebljivom stanju, ako vec za razvoj nema para dok zemlja ekonomski ne ojaca.
[ delboy_bg @ 09.03.2010. 04:13 ] @
Da neki ne misle da branim telekom ,kako je dobar ,kako je fenomenalan ,samo kažem da ćemo plakti mi za telekomom ,evo vam t-mobile u crnoj gori ,pa dragi moji uporedite cene ,ni malo nisu jefitni , http://www.t-mobile.me/clanak....118&clanakID=461&tip=1 ,t-mobile u cg obračunanski interval na postpaidu je 30 sekundi ,pa kada preračunate u dinare shvatićete da ni malo nisu jeftini ,ovde je rec o mobilnoj telefoniji .Nemojte da se zaluđujete da ako t-mobile dođe da će odmah da poveća brzine na adsl,od toga ljudi nema ništa ,a videli ste cenovnik t-mobile u crnoj gori ,pa recite da li će da vam se isplate ovakve cene,ovde koje na gubitku to su jedino korisnici.Telekom je dobra firma samo sa lošim menadžmentom i lošim radnicima, treba restruktuirati firmu ,višak radnika otpustiti,loš menadžment isto ,treba proterati političke parazite iz telekoma koji izvlace novac iz kompanije,jer oni su ga i upropastili,i telekom moze da bude sasvim dobra firma ,ima infrastrukturu ima sve potrebno sto jedna ozbiljna kompanija treba da ima,a ne da prodaju tri kompanije za milijardu evra sa sve infrastrukturom sa sve vecinskim trzisnim delom ,ajde bolje da nemcima damo za džabe telekom,da se ne ljute nemci ipak milijardu evra je mnogo,ljudi pa da nemci prodaju nama nesto odrali bi nam golu gožu ,ne dolazi t-mobile ovde zato što voli srbiju ,nego dolazi zbog većinskog tržišnog dela ,dolazi zato što će infrastruktuu u koju smo mi gradjani ulagali dobiti sa smešne pare
[ Ivan Dimkovic @ 09.03.2010. 08:02 ] @
@MyWay,

Tu se potpuno slazemo. Sama prodaja Telekoma Srbija 'radi prodaje' nece uciniti ama bas nista - samo ce se promeniti igraci. Umesto Radujka ili kako se vec zove taj lik, bog i batina ce biti neki Fritz - cene ce biti iste, ako ne i vece... i to je to.

Drzava ce prodati Telekom Srbija ne zato da bi gradjani imali vise izbora, vec zato sto ce nekom '"ekspertu" za'faliti para. Na zalost, to isto i znaci da ce Telekom biti prodat ispod zita sa nekim trulim dogovorima da firma koja ga kupi nece imati ozbiljnu konkurenciju - i drzava ce se potruditi da to tako bude, kroz birokratske komplikacije. Bas kao sto je uradjeno sa NIS-om.

Sa druge strane, drzava koja misli na svoje gradjane bi uradila to drugacije, prvo bi sredila zakonodavstvo, omogucila potpuno slobodno trziste i resila problem odrzavanja i otvorenog koriscenja infrastrukture - i tek onda prodala vecinski paket u Telekomu.

Ali... vodjenje ozbiljne drzave je ozbiljan posao. Sto bi se neko mucio sa tim, lakse je ovako... :(
[ bachi @ 09.03.2010. 08:03 ] @
Zar moramo da se poredimo sa Crnom Gorom?
[ staticInt @ 09.03.2010. 09:25 ] @
Pa ovde je svaki posao trange frange, vi nemate 5 stranih firmi koje posluju u Srbiji, vecina su offshore kompanije nasih kriminalaca koje sluze za pranje para.
Setimo se samo afere Fiat, kad su im ovi nasi platili samo da im donesu traku za punto iz njihove propale fabrike, znate sta je najsmesnije sto Fiat nije ulozio dinar u Zastavu vec nasa vlada finansira celu igranku zarad socijalnog mira, tacnije pare od kriminala daju u Fiat-Zastava da kao oni tu nesto rade, a one pare koje je Fiat "uplatio" ne postoje, zapravo Fiat njima ni dinar nije dao nego je nasa vlada tu balansirala i platila Fiatu da uposli nase radnike...

Sve kod nas se radi trange frange sve me podseca na onu seriju Crni Gruja, tako je garant bilo i pre Turaka a tako i posle nismo se promenili ni malo, ovde u Srbiji svako gleda da te zajebe i to od najbanalnijih stvari do najkompleksnijih, pa ka odete u pekaru ona vam da najmanju kiflu a ove vece drzi napred, kad kupujete mobilni oni vam ga skinu iz izloga obrisu i spakuju u kutiju kao poslednji nam je i posle 5 minuta vadi novi a to vazi za svu robu. Jednostavno Srbija TM :)
[ Dejan2003 @ 09.03.2010. 09:33 ] @
Pa kontam da ako su dali licencu, Norvezzanima, ako TS pod pretpostavkom ide u ruke DT ili vec nekome trecem, pa valjda ce neko da sabere da je vreme da se SBB, EUNET-u, MediaWorksi ostalim pretendentima na fixnu omoguci da dobiju svoju numeraciju, i nadam se da ce otkinuti od gore navedenih (glavnih) igraca dobar deo SIP i biznis korisnika.

Ne forsiram nikog, ali SBB moze sada jedini da ponudi fixnu odmah i skoro svuda, jesu malo vierd, ali mislim da je ovo najbrzi put do liberalizacije trzzista.

Kad kazzem liberalizacije trzzista, ne mislim da se proda TS samo da se proda, nego da cene u fixnoj upravo preko malih providera koji bi kontrolisali ucesce u marketsheru velike igrace

Znaci do RATELA je da sto pre malim igracima dozvole ucesce kako Telenor i TS/DT (ili vec sta) ne bi divljali s pretplatom i cenama

Na kraju krajeva fixna telefonija iovako ide u penziju
[ delboy_bg @ 09.03.2010. 18:29 ] @
Dragi moj dejane pa ratel je namerno diskiminisao sbb za fiksnu telefoniju ,jer znaju da sbb ima infrastrukturu,znaju ako sbb dobije licencu da ce telekom izgubiti veliki deo kolaca ,jer pogledajte sbb internet kablovski 4 megabit za 1350 dinara ,a telekomov adsl 1 megabit 1425 dinara ,pa ti vidi koja je razlika ,i zato su diskriminisali sbb ,iskreno jedino ko moze da parira telekomu to je sbb ,ostali su svi sitni ,eto verat ne uzima link od telekoma ,a nije podigao svojim korisnicima brzine,nego čeka kada će telekom da podigne pa i oni da podignu,a čisto sumnjam da će telenor nešto da bude bolje od telekoma.i po ceni usluge fiksne telefonije i po ceni usluge adsl ,nema ovde konkurencije ,sve je to dogovoreno medjusobno ,kažem jedino što sbb može da uradi nešto ,ali mu državne institucije ne daju ,nisam korisnik sbb ,niti radim u sbb,pa ga toliko hvalim ,samo sam realan,a t-mobile ima da nas dere živi bili pa videli
[ MyWay @ 09.03.2010. 18:35 ] @
Citat:
Dejan2003: Ne forsiram nikog, ali SBB moze sada jedini da ponudi fixnu odmah i skoro svuda, jesu malo vierd, ali mislim da je ovo najbrzi put do liberalizacije trzzista.
Da se ja pitam (a ne pitam se :-) ) SBB bi poslednji dobio licencu da se bavi telekomunikacijama, oni nisu 'malo weird' nego imaju pijačni poslovno ponašanje i stil izgradnje mreže koji je primenjivan u PTT-u pre više desetina godina i koji već decenijama predstavlja problem za obezbeđivanje normalnog funkcionisanja servisa.
Zašto pijačno ponašanje- zato što je to model ko koga kolik zayebe, do pre nekoliko godina su se 'noćom' useljavali u Telekomovu kanalizaciju za šta nisu plaćali zakup ili su samo delimično plaćali (ugovorena je bila mnogo manja dužina od one koju su oni postavili). Naravno, tu su i ostajali jer su imali zaštitu... odozgo. Posle dugogodišnjih prepiski i prepirki i obostranih pretnji tužbama, malo su se smirili, prvo sam mislio da su promenili stil ali posle čuh da su samo promenili target - počeli su da koriste stubove elektrodistribucije umesto kanalizacije... na isti način, noćom i široko, i opet izgleda uz zaštitu, odozgo
Zašto mi smeta njihov stil izgradnje u tehničkom smislu - ne samo njihova razvodna mreža da visi sa krovova i po zgradama, već su i primarni delovi u mnogo slučajeva razvučeni na taj način. Kao što rekoh, tako su bistri umovi PTT-a postavljali i telefonske kablove pre par decenija što odavno pravi probleme u održavanju... no, to je bilo odavno, problem je što SBB radi tako i danas..
[ Dejan2003 @ 09.03.2010. 21:06 ] @
Citat:
Dejan2003: Takodje na poslu Telekom preko optike, vec se godinama nije ni zakashljao (pu-pu da ne baksuziram)
SBB je bio rezervni, mada sada i oni nude preko optike, doduce ko-zna-kako-i-preko-kog-drveta

ali pricamo o DPI (direktan pristup Internetu) ne o ADSL-u


http://www.elitesecurity.org/p2154382
http://www.elitesecurity.org/p2098627

slazzem se, ali nije da se mi pitamo, ja sam samo konstantovao da bi u kratkom roku pustili fixnu da su barem dobili numeraciju, a globalno gledano to bi bilo dobro da jos neko ponudi usluge telefoniranja

KOd kuce imam i telekomov ADSL/IPTV/ISDN i 4 mesecno prijavljujem smetnje za IPTV i ISDN i jos se nisu udostojili da zamene opremu, tako da SBB je neminovan u ponudi za kucni net
[ zivanicd @ 10.03.2010. 00:20 ] @
Jel sam napomenuo da je TS poslao sledecu ponudu ISP koji koriste njihove kapacitete:
50% povecanje linka za 20% vecu pretplatu
100% povecanje linka za 30% vecu pretplatu

Pretpostavljam da je TS zakupio nove medjunarodne resurse i da ce resiti problem sa kapacitetima sa kojim su imali problema (pogledati forum: ADSL - problem sa downloadom)

Moguce je i da zele da povecaju jos malo profit... mada su im cene u veleprodaji jos uvek velike...

Pre 3-4 meseca su duplirali saobracaj za istu kintu.... sada opet duplo za 30% vise... verovatno ce biti novih pojeftinjenja...

TS nikada nije ovako spustao cene u tako kratkom roku. Verovatno mnogo jakih korisnika prelaze na SBB zbog cene linka,
pa su DPI cene kod TS-a neodrzive...

[ bachi @ 10.03.2010. 08:14 ] @
A je li moraju ISPovi da se obavežu ugovorom na n godina da bi dobili taj popust, ili ne?
[ zoomtronic @ 10.03.2010. 09:01 ] @
Kad nemci kupe telekom, cene usluga će da sky rocket, globalizacija...hm
[ Kiza KG @ 10.03.2010. 14:01 ] @
Mozda ce posle dolaska nemaca na nasem trzistu pojaviti i virtuelni mobilni operateri.
[ marko1101 @ 10.03.2010. 23:02 ] @
Citat:
A je li moraju ISPovi da se obavežu ugovorom na n godina da bi dobili taj popust, ili ne?

3 godine



[ bachi @ 11.03.2010. 14:04 ] @
Citat:
marko1101: 3 godine


A kod SjBBa?
[ Darklord @ 11.03.2010. 16:54 ] @
Kako ima pametnih ljudi koji kazu "bilo je vreme" to sto se budzet drzave puni iz TS nikom nista. Sutra cete da kazete nasa drzava je propala nikom nista. Mi vec uvozimo vise nego sto izvozimo. Trosimo vise nego sto proizvodimo. Vec se zaduzujemo kod stranaca da popunimo budzetski deficit. E sada jos treba strancima da damo cistu nasu lovu oko 600 miliona E telekom zaradjuje godisnje i mislim da sa ovim parama ako ne sa punom cifrom onda njenim vecim delom pune budzet drzave :) a sutra kada vam baba i deda budu kukali kako je penzija mala i ne povecava se vi cete imati istu brzinu i istu cenu svih usluga sto pruza telekom ;) ali ce se zvati T-Com ako nista ime ce promeniti..

[ marko1101 @ 11.03.2010. 17:17 ] @
Citat:
A kod SjBBa?

isto 3

[ mrsoje @ 12.03.2010. 07:15 ] @
@Darklord

Najvaznije je da komsiji koji radi u Telekomu crkne krava . A sto necu moci vise da se grebem za mleko nema veze.
[ milosch89 @ 12.03.2010. 17:23 ] @
Cinjenica je da ko god da kupoi telekom kupuje i apsolutni monopol u srbiji a i deo trzuista u okruzenju...tako da dokle god ne bude telekomu - ili onom koji ga kupi prave konkurencije nama korisnicima ne vreujem da ce biti bolje,mozda nekom bude i odgovaralo ali to ce bitamai broj ljudi....
[ sEaGhOsT @ 13.03.2010. 10:45 ] @
Ako nista, bar cemo moci da legalno kupimo iPhone :)
[ grozda @ 14.03.2010. 19:36 ] @
Da li se isplati ili ne isplati, prodavati profitabilnu firmu apsolutno je nebitno.

Najbitnije je da ce neki ministar od provizije obezbediti 4 generacije svog potomstva :)

Prodajom duvanske industrije Nis, prica se da je Zivkovic, dobio neverovatan procenat, tako da sada vise ne prica o tome kako vozi Bubu i zivi u ocevoj kuci :) Odjednom su se otvorili apetiti, tu su plantaze vinograda ...
[ Ivan Dimkovic @ 14.03.2010. 19:41 ] @
Uzgred,

Ne moze se pricati o tome da li je "pametno" ili "ne" prodati "profitabinu firmu".

Glavno je pitanje - ZA KOLIKO.

Profitalne firme se prodaju svaki bogovetni dan - ono sto dobru prodaju razlikuje od lose je cena.

Dakle, ako Srbija proda svoj deo u Telekomu Srbija za cenu koja je odlicna, to se moze smatrati dobrom prodajom. Nemam pojma kolika ta cena moze biti danas za Telekom Srbija, ali recimo hajde da kazemo da je to 10-15 godisnjih prihoda.

To bi znacilo da je donja cena solidno iznad 2 milijarde EUR.

Naravno, za taj P/E faktor. Koliki je P/E danas za telco firmu, u ovakvom trzistu - pojma nemam, ali pretpostavljam da ima ljudi koji imaju i koji su radili procene za Vladu Srbije :-))
[ delboy_bg @ 14.03.2010. 21:05 ] @
Živković nije živeo u očevoj kući nego je živeo kod tašte to je 100% sigurna informacija ,jer moja tetka stanuje u toj zgradi gde živi njegova tašta,i vidjao sam ga nekoliko puta.



[Ovu poruku je menjao delboy_bg dana 15.03.2010. u 14:59 GMT+1]
[ dejan1972 @ 14.03.2010. 21:40 ] @
sa dojce telekomom tj. sa t-com i t-mobile dolazi i fup tj. fair usage policy za adsl...znci nema vise downloadovanja u besvest...150 gb limit pa nema vise preko tog
limita...plakacemo mi jos za telekomom,telekonjom i sl.
ja nista dobro ne ocekujem od te prodaje...bice nam samo gore!
[ Ivan Dimkovic @ 14.03.2010. 21:49 ] @
Hm, u Nemackoj kod DTAG-a nema FUP-a na ADSL2+ linijama, vec samo na VDSL linijama bez IPTV-a.

Doduse, Deutsche Telekom ce sigurno uvesti FUP gde god mogu tj. gde nemaju konkurenciju - u Nemackoj ne mogu na ADSL2+ to da uvedu zbog konkurencije (koja bi jedva cekala da ponudi nesto sto bi povuklo korisnike) ali su zato brze-bolje uveli isti na VDSL linijama na koje imaju monopol iako je EU prosudila da je ilegalan (to ce sad da se razvlaci po sudovima godinama). Ja imam 50 mbit/s liniju a smem da povucem samo 200 GB mesecno.

U oba pravca zajedno! Sto mogu da uradim za nekoliko sati :) Posle toga veza pada na 6000/512 kbit/s do kraja mesecnog intervala. Za sada to jos nisu poceli da rade (probao ;-) ali jasno pise u ugovori da to mogu da urade - sto znaci, da ce poceti cim se vise ljudi prebaci na VDSL ovde.

To je taj genijalni Deutsche Telekom... laktasi isti kao i TS. Samo veci i mozda cak i gori.

Mada, i drugi ADSL provajderi obicno nece trpeti nekoga ko konstantno max-uje liniju mesecima - vrlo verovatno ce taj neko popiti bandwidth management i bice mu efektivno smanjen protok.
[ delboy_bg @ 14.03.2010. 22:30 ] @
Ljudi pa šta se sekirati 80% ljudi sa ovom konekcijom koju imamo i ne moze da skine 150 giga mesečno:))).Tako da i nije neka šteta ,mada je glupo što ograničavaju, ali dobro može im se
[ studentan @ 14.03.2010. 23:44 ] @
sada kada su dozvolili Telenor-u da bude 2. fiksni operater, Telekom vise nema monopol.
[ Ivan Dimkovic @ 15.03.2010. 00:09 ] @
Pise i na tarabi :)

Monopol je situacija gde neka firma ima kontrolu nad nekim trzistem. Sve i da Telenor bas zapne sa ulaganjem (sto se nece dogoditi), tesko da ce skoro nestati monopol Telekoma (apsolutno dominantna pozicija na trzistu)

Sam po sebi, monopol nije nelegalan. Medjutim ako je do tog monopola doslo uz pomoc specijalnog statusa unutar drzave, kao sto je ovde slucaj, obicno se uvode zakoni kojima je cilj da tu situaciju isprave zarad fer utakmice za konkurenciju.

Da je Telekom do monopola dosao u otvorenom i slobodnom trzistu (kao, npr. Google na trzistu pretraga) - niko im nista ne bi smeo reci. Medjutim, Telekom je do monopola dosao uz pomoc drzavnih dekreta koji su zabranjivali bilo kakvu konkurenciju i zbog toga su potrebne dodatne mere ako se zeli postici otvoreno i slobodno trziste telekomunikacija.

Ako se ne zeli, e onda se mozemo igrati konkurencije i otvorenog trzista - kao sto je sada slucaj.

[ delboy_bg @ 15.03.2010. 02:23 ] @
Telenor će neko vreme da koristi infrastrukturu telekoma ,a to znači ko god nema svoju infrastrukturu ne može da parira telekomu ,evo vam prvi primer sbb ,čim ja napravio svoju infrastrukturu odmah je pokapo telekom sto se tice interneta,jer kod sbb za 1350 dinara je 4 megabita ,a kod telekoma 1 megabit 1425 dinara.Dokle god konkurencija zavisi od infrastrukture telekoma, dotle će telekom da radi šta hoće ,jer ko god zakupljuje od telekoma infrastrukturu taj gleda šta telekom radi ,kad telekom dize brzine tada i oni dizu brzine,jedino mi nije jasan ovaj verat on ne zavisi od telekoma, moze da digne brzine kad hoce.A što se tiče podizanja brzina kod telekoma čuo sam nešto da će biti to tek na kraju godine ,znači kada prodaju telekom
[ calexx @ 15.03.2010. 08:40 ] @
Zaboravljaš ono što si baš pomenuo, ADSL provajderi i dalje zavise od infrastrukture Telekoma jer moraju da plaćaju portove što je, koliko se sećam, veći trošak u toj priči. Jedino što će sada moći da prošire link i smanje agregaciju. Druga priča su razni kablovski i wireless provajderi koji ne zavise od Telekoma nego uglavnom od linka, oni bi mogli da povećaju brzine (kao što SBB radi) ali su to izgleda sve pilićari.
[ selters @ 15.03.2010. 14:54 ] @
Sviđa mi se ovo tepanje: pilićari. Uvreda za piliće i kokošiji svet! Pre bih rekao da spadaju u drugu zoološku grupu, poznatu pod nazivom balegari.
[ banchi @ 15.03.2010. 18:20 ] @
Prodali, ne prodali...mi smo pukli!
[ Prsan1 @ 16.03.2010. 10:29 ] @
Realnost je jako surova,najuspesnija firma u okruzenju je na dobosu.Prodaja ima isljucivo politicku pozadinu,izbori na
pragu a oni upropastili sve sto se moglo upropastiti.Poraz neminovan,no i posle Kurte uzjahat ce Murta,tako da nam spasa bas i nema. Finansiski se treba obezbediti za politicku ilegalu sledecih desetak godina,odakle lova e tu ce zalegne Telekom.Ko sisa radnike, gradjane,seljake, i svu boraniju drugu.Toj boranijui ce Dojce telekom zivot zagorcati kao i svima u nasem okruzenju.Sta briga svabe za nase seljake po cukama,verovatno ce im drzava darovati golubove pismonose za iole kakvu komunikaciju.Posto svabe bas zabiole ona stvar za ruralne sredine,interesuje ih samo profit.Pokazali su u okruzenju da su im zaposleni deseta rupa na svirali ,doduse ni sadasnjem a ni predhodnim rukovodstvima kompanije je pucao k...ais za zaposlene vazno da se zaposle lepioci plakata kod izbora i strucnjaci sega-mega fakuteta,krepavaj ponosna boranijo ................
[ srndach @ 18.03.2010. 14:00 ] @

T-Com je glavni provajder u regionu, i mogu vam reci da cemo plakati za Telekomom ...
Mislio sam da zaostajemo za svetom i da Telekom nije dorastao poslu koji treba da obavlja ...
Ali onda sam video T-Com u HR, CG, ...

Uzas ...
[ dejan1972 @ 19.03.2010. 20:06 ] @
Evo kako ce izgledati t-com Srbija kad kupe Telekom...

Fer korišćenje

Politika o fer korišćenju ADSL servisa
Ako koristite T-Com-ov Flat ADSL paket (neograničeni pristup superbrzom internetu) onda se naša Politika o fer korišćenju odnosi na vas.

1. Zašto imamo ovu politiku?
Politika o fer korisćenju je napravljena kako bi osigurali brzinu i pouzdanost korisćenja superbrzog ADSL interneta, u bilo kom trenutku.

Neki od T-Com korisnika intenzivno koriste file sharing software (program za dijeljenje dokumenata) i nekontrolisano download-uju velike fajlove poput muzike i filmova. Korišćenje interneta na taj način, zauzima veliki dio kapaciteta T-Com mreže, a samim tim ugrožava kvalitet servisa ostalim korisnicima. Nekontrolisano korisćenje interneta, naročito u vrijeme jakog saobraćaja, može uticati na brzinu prenosa podataka, tj. može dovesti do znatnog smanjnja brzine..

2. Koja količina protoka se smatra velikom?
To zavisi od niza okolnosti, ali ukoliko pravite cjelodnevne/dugotrajne neprekidne download-e, ili ukoliko u toku jednog mjeseca ostvarite protok koji je jednak ili iznad 150 GB, smatraćemo da ste napravili veliki protok.

3. Šta se dešava ako je mjesečni protok koji korisnik ostvari veoma veliki? Ako samo povremeno ostvarujete veoma veliki mjesečni protok, malo je vjerovatno da će zbog toga T-Com imati problema, izuzev u slučaju da takvo korišćenje postane redovno. Ukoliko se to desi, onda ćemo vas kontaktirati kako bi vam pomogli da nadjete način da smanjite protok koji ostvarujete.

Ako i nakon toga nastavite da ostvarujete veoma veliki protok, ponovo ćemo vas kontaktirati. Na kraju, ako i dalje ne smanjite protok, uprkos našim pokušajima da vam pomognemo u tome, zadržavamo pravo da vam smanjimo ili ograničimo brzinu pristupa, a u krajnjoj varijanti i da vam suspendujemo uslugu ili čak, isključimo vaš nalog.

Napominjemo da je u obostranom interesu da ne dodje do takvih ograničenja, i da će T-Com, učiniti sve da ne dođe do primjene takvih mjera.

nema vise skidanja desetine i desetine hd filmova...
[ Slobodan Milivojevic @ 23.03.2010. 15:43 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=23&nav_id=419688
[ Ivan Dimkovic @ 23.03.2010. 15:55 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=23&nav_id=419688

Citat:

Srbija će izgubiti kontrolnu premiju, izgubiće novac koji bi neko drugi bio spreman da plati za dostizanje većinskog vlasništva od 51 odsto, rekao je Mijatović i naglasio da se mnogo više plaća za 51 odsto

Srbija će izgubiti kontrolnu premiju, izgubiće novac koji bi neko drugi bio spreman da plati za dostizanje većinskog vlasništva od 51 odsto, rekao je Mijatović i naglasio da se mnogo više plaća za 51 odsto, nego za 40 odsto vlasništva. "Uveren sam da bi država morala da ponudi najmanje 51 odsto vlasništva i tako organizuje iskreno nadmetanje velikih svetskih i evropskih kompanija za naš Telekom", zaključio je Mijatović.


?!? A Nemci ce platiti sisarkama, tako da ce Srbija "izgubiti novac koji bi neko drugi platio"... brate, ovo je operisano od zdrave logike

Telekom nece biti jeftin zato sto ga kupuju Nemci, vec zato sto drzava hoce hitno da ga proda. Kao i svaka stvar koja se zavaljuje "pod hitno", zna se sta sleduje sa cenom.

Ali o tome su trebali da razmisljaju kada su se zaduzivali preko svake mere, i zaposljavali i kacili svakog koga su mogli na drzavnu sisu.
[ mr. ako @ 23.03.2010. 17:20 ] @
Nemci ipak nemaju pravo prece kupovine, tako da ce da se ide na tender...

A logika o 51% i nije hrdjava, Nemcima to ne ide u prilog jer bi njima najvise odgovaralo da se prodaje prvobitno spominjanih 40%. Tako bi oni na jevtiniji nacin dosli do vecinskog vlasnistva, u odnosu na nekog drugog, koji nema vec udeo u Telekomu preko OTE-a npr.

[ Ivan Dimkovic @ 23.03.2010. 18:24 ] @
Citat:

Nemci ipak nemaju pravo prece kupovine, tako da ce da se ide na tender...


Aha, kao sto je NIS prodat na tenderu ;-)

Ako je zaista toliko gusto da im trebaju pare od prodaje Telekoma - zavrsice celu pricu bez ikakvih problema bez tendera, jer za tender treba vreme, treba sve to organizovati... a da se proda ispod zita, to je daleko lakse.
[ mr. ako @ 24.03.2010. 18:50 ] @
Pa za NIS se nije ni spominjalo da ce biti tender, ovde bar ima nekih naznaka... A i drzava bi bolje prosla, ako bi se javilo vise ponudjaca i odbacila ideja ponude tih 40%.

Nije da ti nisi u pravu kad kazes da im treba kesh, da tender traaaaje, da nasi vole ispod zita... ali ako imaju imalo mozga i zele i malo dobrog za zemlju, onda ce ici po redu. Malo duze ce da traje, ali vise ce na kraju da se isplati...
[ Ivan Dimkovic @ 24.03.2010. 19:02 ] @
Nadajmo se da ce biti tako...
[ staticInt @ 24.03.2010. 19:18 ] @
Iz pouzdanih izvora znam da bi NIS vrlo brzo otisao u stecaj da Rusi nisu to otkupili. Pa setite se samo kad su u skladistima NISa pronadjeni tosteri, epilatori, sporeti, usisivaci, frizideri i ostala "bela i crna tehnika". Takodje NIS je finansirao politicke kampanje i donirao raznim fantomskim organizacijama, naime NIS je bio krava muzara godinama iz koje se izvlacio poslednji dinar kako bi se odrzao socijalni mir.

Rusi su pokrenuli proces modernizacije u NISu i mogu da vam kazem da su na dobrom putu da od NISa naprave kvalitetnu firmu koja ima organizaciju koja moze da parira bilo kojoj velikoj korporaciji.
[ MagicMaster @ 25.03.2010. 09:47 ] @
kupljeno!!!

Ma jok, ne zna se kupac .... već i .rs domen zakupljen .....
[ night-shift @ 25.03.2010. 11:23 ] @
www.t-com.rs
Citat:
Datum Registracije 09.04.2008
Datum Poslednje Izmene 06.07.2009
Datum Isteka Registracije 09.04.2010

http://www.rnids.rs/sr/whois


[ calexx @ 25.03.2010. 11:40 ] @
Au, ovo se znači skuvalo odavno. ;)
[ Ivan Dimkovic @ 25.03.2010. 11:45 ] @
Gotovo... Svabo preuzima i dolazi cetvrti telekomunikacioni rajh :-)

Jos kad Turcin otkupi JAT, moze se reci da je Srbija poklekla svojim vekovnim dusmanima hahah
[ staticInt @ 25.03.2010. 11:48 ] @
Turkish Airlines je super kompanija :)
[ calexx @ 26.03.2010. 15:02 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Gotovo... Svabo preuzima i dolazi cetvrti telekomunikacioni rajh :-)
Misliš na ovo?

[ mr. ako @ 26.03.2010. 17:16 ] @
Hahahahah, genijalno!
[ zexoni70 @ 26.03.2010. 17:42 ] @
Citat:
mr. ako: Hahahahah, genijalno! :D


Da ali i istinito!!:-))
[ mr. ako @ 27.03.2010. 00:25 ] @
^ Pa sad... da li je istinito... hmmm... Maticeva nije bila ministarka u Hitlerovo vreme... ne znam bash...
[ Zoran Milovanovic @ 27.03.2010. 08:13 ] @
Ne znam kako ce se stvari odvijati (da znam, lako bih postao miliunas) ali posto sam odlucio da se iskljucim sa te fiksne telefonije razlog (a dobio pre godinu dana moderan 7 cifren broj) kazem to "gazdi" (jer sam pod kirijom) i on naravno, covek kaze nema problema. Ode juce, da se raspita, kako sta, ne znam detalje, koliko se placa i da li se placa posle povratak linije. Ali ona teta na salteru mu kaze, ni ste Vi jedini. Vi ste 20ti od jutros. (a on isao pre 12h).

Ako se nastavi ovakvim tempom, nece lepo ispasti to na kraju.

I da kazem (ono sto je meni preneto) da je razlog poskupljenja pretplate, upravo taj jer ih je novi kupac uslovio da podignu cenu, inace nece da ih kupi. E, ako je ovo istinito (nemam pojma) onda se jasno vidi koliko se Srbiji zuri da proda Telekonj, cim ih ovi uslovljavaju ovakvim stvarima.
[ calexx @ 27.03.2010. 08:48 ] @
Ne žuri se Srbiji nego ... Štajneru. ;) Nisi pogledao prilog?
[ Zoran Milovanovic @ 27.03.2010. 08:57 ] @
Pogresio sam ;-)

Jesam, jesam. Klip koji je montiran na 87663 nacina i nastavlja se ;-)
[ Prsan1 @ 27.03.2010. 20:28 ] @

SPREMI TE SE RADNICI SAMO NEZNAM KAKO CE MONTERI VEROVATNO VUCI SA SOBOM POKRETNE TUSEVE,A TEK KADA TEMPERATURA BUDE 35 U HLADU.............


Najnovija žrtva nemačke "discipline" i liberalizacije tržišta rada je jedan arhitekta iz Kelna, koji je dobio otkaz jer je, navodno, zaudarao na znoj.

U Nemačkoj se, inače, otkaz može dobiti zbog raznih stvari - "proneveru" jednog evra, krađu faširane šnicle ili trošenje poslovne struje u privatne svrhe, javlja Dojče
vele.

Pronalaze se razlozi za otkaz koje nijedan sud u ranijem periodu ili u nekim drugim državama ne bi uzeo za ozbiljno. Ali u Nemačkoj se sve uzima za ozbiljno.

Arhitekta Verner M. je stvar predao stvar sudu za radne sporove, uveren u pobedu.

Ali presuda ovog pravnog tela bila je jasna: otkaz je u skladu sa zakonima i potpuno je opravdan.

Primedbe otpuštenog Vernera M. da je prekid radnog odnosa obrazložen razlozima koji se kose s poimanjima ljudskog dostojanstva ili moralnih normi, nisu prihvaćene.

Da stvar bude gora, poslodavac je, po sopstvenim navodima, čak bio i zadovoljan radnim učinkom otpuštenog ali je “nedovoljna telesna higijena“ ipak prevagnula u odluci da se ne produži radni ugovor.

Nije urodila plodom ni peticija kolega s radnog mesta koji su potvrdili kako se radi o neistinitim tvrdnjama i da Verner M. zapravo ne zaudara.

Evo otprilike sta sve radnike Telekoma ceka od nadobudnih svaba izmedju ostalog
[ Zeleni zub @ 27.03.2010. 20:55 ] @
mali off
[ Ivan Dimkovic @ 27.03.2010. 21:03 ] @
Citat:
Prsan1
U Nemačkoj se, inače, otkaz može dobiti zbog raznih stvari - "proneveru" jednog evra, krađu faširane šnicle ili trošenje poslovne struje u privatne svrhe, javlja Dojče
vele.

Pronalaze se razlozi za otkaz koje nijedan sud u ranijem periodu ili u nekim drugim državama ne bi uzeo za ozbiljno. Ali u Nemačkoj se sve uzima za ozbiljno.


Ovo je glupost nevidjena - taj novinar koji to pise je pijan. Svako ko je ikada radio u Nemackoj u firmi koja ima preko 10 zaposlenih zna da je Nemacka jedna od zemalja u kojima je NAJTEZE dobiti otkaz.

- Firma sa vise od 10 zaposlenih koja nije u minusu NE MOZE otpustiti radnika osim za TESKE disciplinske prekrsaje, znaci nema "hire at will"
- Cak i ako radnik ne valja nista, morate mu slati opomene, pokusavati da mu pomognete, bla bla bla - to moze da potraje i preko godinu dana
- Sudovi u Nemackoj su UVEK naklonjeni radniku, i radnici generalno imaju daleko vece sanse da dobiju spor sa poslodavcem nego obrnuto
- Ako firma ima sindikalno udruzene radnike, svi ovi problemi gore za poslodavca se povecavaju za faktor 10 puta...

Ja sam imao vise slucajeva, imas coveka koji je LOS radnik, ne radi posao tj. nesto kao radi a to ni q ne valja... ali da ga otpustis ne mozes. Firme onda pribegavaju bukvalno pregovorima sa takvima, pa na kraju mnoge firme isplate coveku neke pare da ode... i daju mu cak i dobru preporuku.

Zbog toga se razvio citav sistem pazljivog biranja reci u preporukama, kako bi drugi mogli da provale da li je preporuka prava, ili je "iznudjena"... mozete misliti koliki je problem kada se do toga stiglo...

Ma cirkus bre totalni. Nemacka je socijalisticki raj sto se toga tice - sto je nekada OK, a nekada je enorman problem.

--

Naravno, ovo nema veze sa kupovinom Telekoma Srbija - sve i da ga kupi, DTAG ce u Srbiji poslovati po srpskim zakonima, a ne po nemackim.
[ dekster2 @ 27.03.2010. 21:27 ] @
To i nije toliki problem ko će kupiti.Lova se Opet ulaše u gradnju puteva gde je najveći drp.A to sa evropskim standardima je problem i u fiat automobili.Nije se ovde naviklo na rad.
A otkazi kada dođu na temu,odmah opravdavanje,ja sam radio 100 godina u ovoj firmi lakše samnom itd.Današnji slučaj.Tražim vitamine,mobilni zaglavljen na uvo-rame,Ne može da
dohvati sa police i kolegi kaže*daj završi ovo*Prošlo je vreme u vremenu kada je dojče bila raj u 70-80-im.
[ MarkoBalkan @ 28.03.2010. 15:46 ] @
sjećam se kad je DT dolazio u hrvatsku.
njima su prodali i cijelu infrastrukturu koju je gradio narod.

samo se sjetite u bivšoj državi koliko je koštao tada priključak.

što su time dobili?

dobili su to da su 10 godina bili monopolisti i nisu dozvoljavali konkurenciju.

negdje od 2006. ili 2007. se stanje popravlja pa ima x novih operatera.

račun kod t-coma nam nije bio ispod 50 eura.

pretplata za telefon + pretplata za net + flat.
+ dodatno su se naplaćivali pozivi.
sve skupa minimum 60 eura.

sad imamo ovog drugog operatera i račun nam je do 30 eura.
pretplata + flat promet + flat voice na fiksne.
veza je 4 mbit/512 kbit.


@Ivan

a što ako je netko tehnološki višak ili kako je došla sad ova kriza i nemaš posla za određeni broj ljudi i što sad?
znači firma se mora nagoditi sa radnikom da ovaj ode zato jer eto firma nema za njega posla?







[ calexx @ 28.03.2010. 16:56 ] @
Baš to izgleda i nas očekuje. Inače je ovde sad prilično jeftino i zato možemo da očekujemo veće cene ... dok neki očekuju samo veće brzine. Koliko da možeš da porediš, ovde je pretplata sada poskupela sa oko 2,3€ na duplo tj oko 4,6€ (valjda se sada dobije i 150 impulsa). Da ne računam sada koliko košta minut razgovora, ja od kada ne koristim dialup internet za fiksni plaćam reda 5€ mesečno, tu su i pretplata i razgovori. Ne razgovaram previše a uglavnom koristim mobilni ali neka bude da je 10€ neka gornja granica za obično telefoniranje.

Internet tj ADSL trenutno košta oko 14€ za 1Mbps ali bi tu moglo da se očekuje povećanje brzine pošto je glavni kablovski operater počeo da za te pare daje 4Mbps. Često uz ADSL idu neke akcije, trenutno je u toku akcija u kojoj Telekom uz ADSL ugovor daje godinu dana besplatnih fiksnih razgovora u lokalu.

Kada se sve to sabere, nije previše (ne računam loš standard zbog koga je sve ipak preskupo) a novi vlasnik će sigurno da ponudi bar duplo više usluga za 3-4 puta veću cenu. Ja ne volim takve ponude. :(
[ Prsan1 @ 28.03.2010. 17:17 ] @
Evo malo podataka o cenama ADSL a u CG kod T-Com.me pa uporedite sa nasim cenama i brzinama,sve ce Vam se kasti sta nas ceka..ADSL paketi
Naziv paketa Brzina Protok Cijena*

Basic 1 Mbps 1 GB 13.99 €
Fl@T 1 1 Mbps Flat 19.99 €
Fl@T 3 3 Mbps Flat 24.99 €
Fl@T 6 6 Mbps Flat 44.99 €
*Sve cijene su sa PDV-om


Minimalno trajanje ugovora je 18 mjeseci.
[ MarkoBalkan @ 28.03.2010. 17:53 ] @
u hrvatskoj

http://www.t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/int_adsl.asp
druga cijena je cijena sa PDV-om.

13.5 dinara -> 1 kn.
1 euro -> 7.26 kn


4mbit-a veza -> 80 kn
flat bez ugovora -> 100 kn
pretplata za telefon 73 kn.

ukupno minimalno 258 kn + pozivi (cca. 15-25 eura)
253 kn -> 34.84 eura
[ calexx @ 28.03.2010. 21:57 ] @
Pošto je ovo ipak forum o telefoniji, kakva je ponuda samo za telefoniranje? Verovatno ne žele svi i internet, neko neće baš ADSL pa da li postoji ponuda samo telefonske pretplate i šta se sve nudi?

Inače, po ovome vidim da je konkretno za 4Mbps flat kod vas cena 180 kn ... mada mislim da bi trebalo da gledamo ove cene sa ugovorom pošto se ovde potpisuju ugovori ako je u pitanju neka promocija. Ako računamo cene bez ugovora, onda bi trebalo da se uračuna i plaćanje opreme što baš i nije malo. Znači 4Mbps sa ugovorom bi izašlo oko 22 evra. Ovde se za te pare dobije malo više od 2Mbps ADSL-a ali može i 8Mbps kablovskog interneta kod SBB-a. Uz to ide i desetak evra za telefon ... jel tu uračunato besplatno telefoniranje ili ima nekog ograničenja?
Ako dobijemo neku sličnu ponudu, onda je OK ali se plašim da ćemo da dobijemo onu koju si prvo pominjao. :(
[ MarkoBalkan @ 28.03.2010. 22:25 ] @
cijena je 0.41 kn uz ugovor na 24 mjeseca.

bez ugovora 200 kn s PDV-om.

za telefon ima raznih paketa

http://www.t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/

normalna pretplata je 10 eura.
bez uključenih impulsa.

znači 253 kn, 4 mbit-a veza, flat, pretplata za telefon.
+ impulsi
[ Ivan Dimkovic @ 28.03.2010. 22:34 ] @
Uzgred, @MarkoBalkan - pitao si kako se resavaju tehnoloski visci, pa da odgovorim i da zavrsimo offtopic :)

Postoji samo jedan nacin da uspesna firma (u plusu) to uradi, a to je da se zatvori citava radna jedinica. U tom slucaju poslodavac mora da kompenzuje radnike (osnova je pola plate za svaku godinu radnog staza, to je minimum + naravno otpustanje se radi tako da ugovor mora da prestane na kraju kvartala, itd...) - mada i tada radnici mogu da tuze, i cesto se desi da dobiju na sudu.

Da otpustis pojedinacne radnike ako imas vise od 10 ljudi u firmi i nemas minuse je izuzetno tesko i granici se sa nemogucim.

Ali, kao sto rekoh - to su zakoni te zemlje, kada DTAG dodje u drugu, oni se pridrzavaju lokalnih zakona tako da ta DE pravila nista ne znace.
[ Prsan1 @ 28.03.2010. 22:36 ] @
Rasila zuta kuga da proda posto zasto,pa koji to kapitalista pljusne lovu pa ponovo ulaze u modernizaciju, a plodovi ulaganja stizu tek za desetak godina.To je elementarna matematika ulozim dinar da uzmem dinar i pol ili dva,sto znaci dolazim da zaradim bez ulaganja jer je Telekom i onako na zavidnom nivou,dosao da nam krv popije i kraj,samo medu brundu i vladi to nije jasno.E bas ce neko sa strane da razvija telekomunikacije u Srbiji jes zabole ga doka,Balkan je ovo bre,danas u ljubavi a sutra radi Kacusa Jasari))))))))))))))))
[ rikelme @ 30.03.2010. 07:14 ] @
Prsan1:
Citat:
Rasila zuta kuga da proda posto zasto,pa koji to kapitalista pljusne lovu pa ponovo ulaze u modernizaciju, a plodovi ulaganja stizu tek za desetak godina.To je elementarna matematika ulozim dinar da uzmem dinar i pol ili dva,sto znaci dolazim da zaradim bez ulaganja jer je Telekom i onako na zavidnom nivou,dosao da nam krv popije i kraj,samo medu brundu i vladi to nije jasno.E bas ce neko sa strane da razvija telekomunikacije u Srbiji jes zabole ga doka,Balkan je ovo bre,danas u ljubavi a sutra radi Kacusa Jasari))))))))))))))))
 
(o.O)
[ dejande @ 30.03.2010. 16:19 ] @
Vojo ti li si to :)
[ vjamovic @ 31.03.2010. 19:55 ] @
Nakon kupovine upravljačkog dela 51% akcija Nemci neće kupiti nijednu jedinu akciju a time cena akcija kod gradjana pada na absolutnu 0.

Jer oni profit neće izvalčiti kroz podizanje cena akcija i diridvende jer to se porezuje .
[ nevidljiv @ 31.03.2010. 23:32 ] @

OPet su nas ojadili....
[ OffShore @ 01.04.2010. 00:17 ] @
tema treba da glasi nemci KUPILI telekom a ovo sve je farsa za narod, cak i generalni dade ostavku
[ zzviktor @ 01.04.2010. 05:47 ] @
Postovani ne znam odakle nekome ta informacija da je Radujko podneo ostavku?
[ mrsoje @ 03.04.2010. 11:15 ] @
Poruka o Radujkovoj ostavci je postovana 1 aprila. Nadam se da se niste mnogo potresli kad ste je procitali.
A sto se tice prodaje telekoma. Ocekujem vise cene i malo ljubaznije osoblje u korisnickim centrima.
[ Ivan Dimkovic @ 03.04.2010. 12:59 ] @
T-Com je u Nemackoj korisnicke centre outsource-ovao na privatne kontraktore, znaci sve "T-Com" prodavnice su u privatnom vlasnistvu i to ne T-Coma... a, takodje, minimizovali su bilo kakav ljudski kontakt sa podrskom - za svaku stvar se treba probijati kroz lavirinte voice prompt-ova...

Tako da, ako kupe Telekom Srbija - ne bih se nadao puno ljubaznijem osoblju, osim ako kompjuterski voice-prompt smatrate ljubaznim :-)
[ burex @ 03.04.2010. 15:15 ] @
Pa pazi, trenutno stanje je takvo da je voice prompt korisniji i ljubazniji od aktuelne bagre koja radi u Telekomovim call centrima
[ OffShore @ 03.04.2010. 19:04 ] @
ja se ne oslanjam na 1 april, vec insajdersku informacijua naredni dani ce pokazati sta je tacno:)
[ blaki @ 05.04.2010. 06:58 ] @
Vezano za ovu temu, možda ne bi bilo loše kada bih čuo mišljenje ljudi sa ovog foruma, a vidim po diskusijama da su neki i "vani" i imaju iskustva sa načinom poslovanja "Švaba" i njihovim razmišljanjima vezanim za posao, a radi se o sledećem:

Kako da se jedan radnik "Telekoma Srbija" sa srednjom stručnom spremom, koji radi u administraciji finansijskog poslovanja i koji usput rečeno u jedanaest godina rada u "Telekomu" (ukupno 25 godina staža) nema dana bolovanja, izdvoji još po nečemu u moru drugih "vezista" u tom istom "Telekomu" i šta je to što bi "Švabe" još dodatno cenili? Pada mi na pamet da za ovo vreme do privatizacije završim neki kurs (za sada imam ECDL) i uverenje priložim u moj dosije? Dodatno (i još teže) pitanje je i koji kurs bi mogao pohađati?

Hvala unapred na odgovorima.

blaki

P.S. Da objasnim i spominjanje reči "vezist". Mislim na sve one radnike "Telekoma" koji nemaju baš odgovarajuću školu za konkretno radno mesto (koju bi možda novi vlasnik i po logici stvari očekivao), jer se i prilikom raspisivanja konkursa tražila samo srednja stručna sprema, a takvih je u "Telekomu" jako, jako veliki broj.

[ OffShore @ 05.04.2010. 11:16 ] @
Znate kako, Telekom Srbija je kupio Telekom Srpske prije 3 godine (u junu istice) i Telekom Srpske je imao 2500 radnika, realne potrebe su oko 800 radnika, i posto je ugovorno vezano, radnici su se morali zadrzati te 3 godine i onda pocinje sjeca knezova.
Vec dosta radnika je uzelo otpremninu i samovoljno napustilo TS, a otpremnine se krecu izmedju 50 000 i 150 000 KM, i oni koji su se nadali da ce zadrzati mjesto i ne uzmu otpremninu od juna ih ceka cist otkaz bez ikakvih beneficija.

Tako ce i svabe , morati odredjeni period drzati sve radnike i nakon tog perioda pootpustati viskove.
[ MarkoBalkan @ 05.04.2010. 15:04 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: T-Com je u Nemackoj korisnicke centre outsource-ovao na privatne kontraktore, znaci sve "T-Com" prodavnice su u privatnom vlasnistvu i to ne T-Coma... a, takodje, minimizovali su bilo kakav ljudski kontakt sa podrskom - za svaku stvar se treba probijati kroz lavirinte voice prompt-ova...

Tako da, ako kupe Telekom Srbija - ne bih se nadao puno ljubaznijem osoblju, osim ako kompjuterski voice-prompt smatrate ljubaznim :-)


tako su napravili u hrvatskoj.

nema šanse da dođeš do nekog odgovornog.
imaš trgovinu, unutra trgovce i njima se obrčaš, njima daješ žalbu ili šalješ poštom.
kad je većina bila na modemima, onda su izmišljalji kako su ljudi pokupili dialere i slično.

zato imaju 40 000 tužbi, ako ne i više.
ponašaju se monopolistički, a zaboravljaju da su u tuđoj državi.
a njihove usluge su najskuplje i znaju varati.
tipa, ima max tv, televizija preko interneta i videoteka, bilo x priča kako su ljudi dobivali visoke račune, jer su eto unajmljivali filmove, a nekih u to vrijeme nije bilo doma.



[Ovu poruku je menjao MarkoBalkan dana 06.04.2010. u 16:59 GMT+1]
[ OffShore @ 06.04.2010. 00:31 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=ha-7kNQPL44
[ OffShore @ 09.04.2010. 17:38 ] @
Dojče telekom je u ovom trenutku spreman da za 40 odsto akcija Telekoma Srbije ponudi manje od 800 miliona evra, navodi „Internešnel komunikejšns partners“. Kako se navodi u analizi te analitičke kuće, koja se bavi i istraživanjem i analizom ekonomskih, socijalnih i političkih kretanja u ... sa www.b92.net


sramota, samo je Telekom Srpske placen 676 miliona evra

[ agasoft @ 09.04.2010. 18:14 ] @
Ne da je sramota, nego grehota, bruka, čemer i jad, dno dna...
Telenor je platio Mobtel, koji nema toliku infrastrukturu ni tolike
korisnike, milijardu ipo, Vip je dobio licencu za 320 hiljada, što je daleko
manje, ali...
Šta ispade Telekom, Telekom jeste Telekonj, ali taj konj vredi barem
milijardu ipo...
Ej, pa neka se postave u ulozi novog operatera, neka zamisle zemlju srbiju
bez fiksnog, pa dal bi za tih osamsto miliona pokrili sve...
Sramota zaista...
[ Ivan Dimkovic @ 09.04.2010. 18:19 ] @
Firma vredi onoliko kolika je najveca ponuda.

Uzgred, nisam siguran da treba ozbiljno shvatati te price iz medija - velika lova je u pitanju, i koliko je neko spreman da plati se moze videti tek kada krene tender.
[ OffShore @ 09.04.2010. 21:15 ] @
Tender je pozoriste za javnost. Nijemci su vec u telekomu...
[ BluesRocker @ 09.04.2010. 22:57 ] @
Citat:
OffShore:sramota, samo je Telekom Srpske placen 676 miliona evra

I ja sam protiv prodaje Telekoma, ali taj podatak i nije baš dobar. Telekom nije od svojih para kupio Telekom Srpske već je uzeo kredit. To znači da kupovina Telekoma Srpske ne utiče mnogo na njegovu vrednost. On jeste otplatio jedan deo tog kredita, ali nije ceo.
[ Ivan Dimkovic @ 09.04.2010. 23:55 ] @
@OffShore,

Moz' da bidne ali ne mora da znaci... tako su svi pricali da ce Telekom Austrija da kupi Mobtel pa na kraju upao Telenor.
[ OffShore @ 10.04.2010. 00:20 ] @
Sto se tice Bosne tu sam bas upoznat dobro (drugar mi ima licencu za alternativnog telekom operatera i u mom gradu je preuzeo 10% trzista, sto se tice fiksne telefonije,) a od jeseni krece number portability i tu ce tek da razvali:)

Telekom Srbija u dogovoru sa TelekomAustrija su ucestvovali u kupovini Telekoma Srpske, sa dogovorom da Telekom Srbija uzme Telekom Srpske a Austrijanci BH telekom,,prvo se ostvarilo ovo drugo nije, jer BH nije jos na prodaju, ovi iz federacije nisu prodali nista od strateskih preduzeca, malo sad grcaju, al kad nestane para u Republici Srpskoj, a pare su vec pocerdane , pokradene, ulozene.... i nema ih vise;(

Federacija ce BH telekom naplatiti 1.5 milijardu evra (veci su od TS) a Telekom Srpske je prodat za 676 miliona evra.
Rate i kamatu isplacuje Telekom Srpske ( tako da ispadne da Telekom Srbija nije ulozio ni marku u Telekom Srpske, osim sto je obezbjedio kredit) .

Posto Telekom Srbija ispumpava pare od Telekoma Srpske, djele se po par puta godisnje dividende (sto nigdje nema u svijetu:)

Moj drugar je tuzio Telekom Srpske na veliku sumu i nastala je panika, jer niko nije obavjestio NOVE vlasnike koliko ima potrazivanja po raznoraznim osnovama (preko 50 miliona) tako da je nastala panika.

Generalni je bio dao ostavku, ali Predsjednik ju je odbio.

I na kraju mislim da je prodaja Telekoma Srbija ( sa ova dva satelita Telekom Srpske i crnogorci) veliki promasaj za tako male pare, jer privredjuje puno vise, ali posto je Srbija pred bankrotom, moraju se obezbjediti svjeze pare da nebi doslo do socijalnih nemira, a kako vidim nikom u Srbiji ne cvjetaju ruze i da tone sve vise i vise, a dolazi i na naplatu raznorazna obecanja od Kosova pa nadalje.

2009 - prihod telekoma Srpske 495 miliona KM od cega sama dobit 103 miliona (53 miliona evra) http://www.capital.ba/prihod-telekoma-srpske-495-miliona-km/

i ovo gore govori da se ganja ta dobit umjesto da malo smanje cijene i dobiju vise zadovoljnih korisnika

2009 - profit Telekoma Srbija 155 miliona evra

pa onda slag: 28 dec 2009 ... Srbijagas“ će ovu godinu završiti sa gubitkom od oko 107 miliona evra, rekao je direktor tog javnog preduzeća Dušan Bajatović.


dobar komentar: Nazalost, Telekom moze da ostvari prihod zahvaljujuci lazima i uspesnosti poslovanja a o tome sto pruzaju ocajnu tehnicku uslugu, o nemogucnosti dobijanja korisnickog servisa, i sto se reklamiraju kao najbolji a nemaju tehnickih mogucnosti netreba pricati... Jos manje treba komentarisati o APP (Ako Prodje Prodje) sistemu naplate zaostalih racuna od pre 7 meseci...
[ mr. ako @ 10.04.2010. 02:09 ] @
Te cifre sto se spominju u medijima su cista glupost - samo pustanje test balona da se vide reakcije... Sa cije strane? Pa sve strane imaju interes da to rade...

Konkretno ova cifra je zaista smesna! Pa ni neki retard, koji je pritom narkoman-kockar i duznik mafiji, ne bi prodao Telekom za tako sitne pare - ma koliko da su mu potrebne i da je u krizi... Tako ni ovi retardi koji sede u Vladi, to nece uciniti.

Ako se gleda profit, onda ce Telekom kostati minimum taj profit puta 10 (godina), sve ispod toga za Nemce bi znacilo cistu premiju i vracanje ulozenog po zelenaskim kamatama! Moja procena je 2 milijarde (realno mozda i 2.5 da nije kriza), uzevsi u obzir krizu - milijarda i po!

Bas me interesuju ostale procene, sta misle ostali? Koliko bi platili za Telekom, da ste u mogucnosti? :P (meni fali malo kesha i nisam u mogucnosti, tako da necu ucestvovati na tenderu... :P )


Poz,
Marko
[ BluesRocker @ 10.04.2010. 13:15 ] @
Citat:
mr. ako: Ako se gleda profit, onda ce Telekom kostati minimum taj profit puta 10 (godina), sve ispod toga za Nemce bi znacilo cistu premiju i vracanje ulozenog po zelenaskim kamatama! Moja procena je 2 milijarde (realno mozda i 2.5 da nije kriza), uzevsi u obzir krizu - milijarda i po!

Pa u čemu je onda problem? Pominje se cifra od 800 miliona za 40% akcija, što je 2 milijarde za ceo Telekom.
[ mr. ako @ 10.04.2010. 14:06 ] @
Shaban, nisam dobro procitao... :/ Mislio sam da je 800 za ceo Telekom! (vise ne sedam za komp kad se vratim iz grada... ) Mada oni sa tih 40% dobijaju upravljacku snagu, sto moze da se unovci dodatno... Svejedno, pogresio sam.

[ Milan Kragujevic @ 10.04.2010. 20:05 ] @
Nadam se da to donosi smanjenje cena usluga XD
[ OffShore @ 10.04.2010. 21:49 ] @
smanjenja cijena usluga nema, dok ne isplate ulozeno, kao sto nigdje u okruzenju nisu smanjili, inace ce nam uvesti pretplatu na 10 eur
[ goks @ 10.04.2010. 23:00 ] @
Mene je smesna jedna stvar a to je sto svaki dan govore da nas EU tera da dovrsimo privatizaciju itd itd. . .Zasto li Norveska ne proda Telenor koji je skoro 100% u drzavnom vlasnistvu,pa nisu ludi,tamo neko pametan i odgovoran vodi zemlju i ekonomiju a ne kao kod nas,ljudi koji su do juce bili cobani i nisu mogli ni dve nacrtane ovce da sacuvaju,nazalost :(
Preduzeca koja imaju infrastrukturu i koja pokrivaju celu zemlju(drzavu,sa ili bez KM) nikako ne treba prodavati.Kada ovo kazem mislim na EPS,Telekom,Vodovode i slicna preduzeca. .Jedino sto treba uraditi je dovesti na celo tih firmi skolovane i pametne ljude koji imaju viziju i znanje upravljanja a ne partijske parazite.Ovi prvi su ili po belom svetu ili jos po neki vodi svoju firmu i muci sa sa drzavom,a ovih drugih imamo ko vashki i pice nam krv vishe od 500 godina koje sa zaljenjem spominjemo :(
Odoh skroz u OFF,sory ali u tom grmu lezi zec :(
[ Ivan Dimkovic @ 10.04.2010. 23:19 ] @
Norveska za pocetak nije u EU... tako da ne znam kakve veze imaju te EU price sa Norveskom :)

Drugo, Telenor je 53% u drzavnom vlasnistvu, a ne "skoro 100%"

I, trece... Niko ne "tera" Srbiju da proda Telekom, niti moze da je tera. EU je terala, i tera i dalje Srbiju da resi pitanje monopola na trzistu fiksnih telekomunikacija... to nije nuzno isto sto i "prodati Telekom" (mada, zbog korupcije i nesposobnosti - na zalost jeste jedno od retko izvodljivih resenja). Ako neko "tera" Srbiju da proda Telekom, a to su politicke stranke na vlasti, koje su zeljne da se dokopaju strane valute, kako bi nastavile kancerogeno trosenje.

Citat:

Jedino sto treba uraditi je dovesti na celo tih firmi skolovane i pametne ljude koji imaju viziju i znanje upravljanja a ne partijske parazite


Ovo je u Srbiji apsolutno nekompatibilno sa "drzavnim vlasnistvom".

Pojam "drzavno vlasnistvo" u Srbiji znaci "partijsko vlasnistvo", gde je "partijsko" neki izbor trenutnih partija na vlasti.

[ mirko2109kg @ 21.04.2010. 14:48 ] @
Ja sam kompletan nOOb sto se svega ovoga tice,tako da oni strucniji od mene mogu da me isprave u greskama. Pritom,molim minimalnu kolicinu drvlja i kamenja upucenih na moju stranu,vidim do sada su se mnogi opekli

Elem,meni je interesantno sto niko nije pomenuo Telenor u ovoj prici (bar ne kao vlasnika licence za pruzanje usluga u fiksnoj telefoniji, ili ja nisam temeljno citao). Da li je moguce da ce kroz nesto manje od godinu dana,kada Telenor bude bio obavezan da krene u rad,Telekom dobiti kakvu takvu kankurenciju,pa zbog toga "ovi nasi" hoce da ga prodaju? Mozda ce tada manje vredeti? Opet,sve je to nejasno,jer se jos uvek ne zna da li ce Telenor koristiti sopstvenu infrastrukturu (malo verovatno da ce sa njom zapoceti rad,cini se kao ogroman posao za relativno kratko vreme),ili ce (pod nepoznatim uslovima) placati najam Telekomu za koriscenje optike,kablova,i cega sve ne...

Lik koji je iskopao T-Com-ov .rs domen je moj idol

Ja mislim da je tih 800 miliona malo. Posto vec imaju 20% kroz OTE,tih drzavnih 40% DT-u treba prodati za celokupnu vrednost Telekoma. Mozda je nerealno,ali u praksi,oni ce ga 100% kontrolisati,zar ne???

Iako RATEL to verovatno nece dozvoliti,mozda je bolje DT-u dati nova licenca,ako su toliko zeljni ulaska na trziste. Mozda ce se onda i u Telekomu zapitati malo,pa uslugu podici na onaj nivo na kojem znaju da naplacuju.
[ gmagdic @ 11.05.2010. 13:20 ] @
Naleteh na ovo danas

Press online
[ MaRaToNcI @ 02.08.2010. 16:14 ] @
http://www.capital.ba/telekom-slovenije-tuzio-telekom-srpske/

Slovenci traže odštetu od 41,4 mil. KM

BANJALUKA, Najveći alternativni operater fiksne telefonije „Aneks“ d.o.o. Banjaluka, od 2007. godine u većinskom vlasništvu Telekoma Slovenije, podnio je tužbu protiv Telekoma Srpske za nadoknadu štetu u iznosu od 41,4 miliona KM, saznaje Capital.ba.
Tužba je podnesena 19. maja 2010. godine pred Okružnim privrednim sudom u Banjaluci. Telekom Srpske se optužuju za postojanje zabranjenog sporazuma, zloupotrebu dominantnog položaja, kao i narušavanja konkurencije na tržištu telekomunikacija BiH.

Aneks traži od Telekoma Srpske da im nadoknadi štetu, koju procjenjuje na 41.481.707 KM.
Aneks se prethodno žalio i Konkurencijskom savjetu biH, kao i Regulatornoj agenciji za komunikacije BiH po istom osnovu. Nakon dobijenih rješenja od strane Savjeta i Agencije u kojima se zahtjev Aneksa odbija kao neosnovan, Aneks je “presavio tabak” i podnio tužbeni zahtjev nadležnom sudu u Banjoj Luci.

Ovo je najveći tužbeni zahtjev koji je podnesen protiv Telekoma Srpske, ali ne i jedini u milionskom iznosu.

.

“Crumb” traži 10 miliona KM

Prema podacima Capital.ba preduzeće „Crumb group“ doo Bijeljina u tužbi traži nadoknadu štete od 10 miliona KM. Tužba je podnesena 26. februra ove godine pred Osnovnim sudom u Banjaluci.
U tužbi se Telekom Srpske optužuje za onemogućavanja potpisivanja ugovora o interkonekciji i priključivanju na postojeću telekomunikacionu infrastrukturu. Tužilac smatra da je Telekom Srpske stvorio monopolistički položaj na tržištu telekomunikacija i da je onemogućio tužiocu da obavlja svoju djelatnost.

.

Tužbe teške 56 mil. KM
Ukupne potencijalne obaveze Telekoma Srpske po sudskim sporima u kojima su tužena strana iznose ukupno 55.939.317 KM ne uključujući efekte potencijalnih zateznih kamata.
S druge strane, rukovodstvo Telekoma Srpske, procjenjuje da su njihovi realni potencijalnih gubici po osnovu svih sudskih sporova znatno manji, oko 3,9 miliona KM.

.
[ MaRaToNcI @ 04.08.2010. 13:57 ] @
http://www.capital.ba/krivicne-prijave-protiv-culibrka-i-radujka/
[ owim @ 06.09.2010. 19:51 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=06&nav_id=456643

Vlada Srbije spremna je da prihvati predlog privatizacionog savetnika
za Telekom i na tenderu ponudi 51 odsto svog udela u nacionalnom
teleoperateru. Država će pokušati da ubedi grčki OTE da se obaveže da
će u dogledno vreme prodati svoje učešće u Telekomu (sada iznosi 20
odsto) novom vlasniku većinskog paketa.

Ukoliko se sa Grcima taj dogovor ne postigne, Telekom Srbije bi mogao
ostati interesantan samo Dojče telekomu, koji je suvlasnik, sa oko 30
odsto, u grčkom operateru OTE. To, naime, daje prostor nemačkoj
kompaniji da, kao neko ko bi svakako mogao da utiče na poslovne odluke
Telekoma, nudi značajno nižu cene od realne.

Pre nekoliko meseci iz nemačkog teleoperatera moglo se čuti da je za
40 odsto učešća u Telekomu dovoljno izdvojiti oko 800 miliona evra.
OTE danas, iako ima samo petinu u vlasništvu Telekoma Srbija ima
značajnu moć uticaja na sve poslovne odluke ove firme.
[ tukidid @ 12.11.2010. 12:42 ] @
jel tacno sto se prica da ide i infrastruktura na bubanj
[ bachi @ 12.11.2010. 16:17 ] @
... I am Locutus of Borg, tukidid... Resistance is futile...
> jel tacno sto se prica da ide i infrastruktura na bubanj

Dobar jutar.


... lepse je s' tagom!!
[ fordfiesta @ 13.11.2010. 08:58 ] @
Ja svakako nemam nameru da plaćam njihova buđava ograničenja ako nas kupi t-com. S obzirom da je kod nas od početka uvođenja ADSL-a, bio flat bez ikakvih ograničenja, nadam da će krenuti tom politikom kao što je u Hrvatskoj, doplatiš za flat ako želiš, i skidaj koliko ti je volja. Kod njih je koliko već godina t-com na tržištu pa su se mnoge stvari i promenile. Imaju mnogo veću konkurenciju! Ali, činjenica je da se globalno ljudi žale svugde na t-com. Dok je jako pohvalna kompanija optima(ADSL) u Hrvatskoj, ili metronet koji ti nudi! flat optiku do 25/25 Jedan moj drugar je kod metronet-a, i prezadovoljan je njihovom uslugom. http://www.metronet.hr/privatn...e/mDualPlay/cjenik-usluge.aspx recimo kad se preračuna njih kosta 25/25Mbit 44 Eura + zakupljenje Flat-a oko 8 Eura = 52 Eura! Tako da će vreme pokazati. Iskreno, očekujem veliko poboljšanje net-a izgradnjom ove Optičke infrastrukture na koridoru 10 Samo je pitanje koliko će potrajati lokalno povezivanje. Ne znam da li imaju neke rokove sa tom izgrdnjom, s obzirom da su u toj igri ušle tri kompanije. Slovenačka NUBA, SBB i Telenor. Radi Net-a, Televizije, i telefonije kroz optički kabal. Priča se da će to biti gotovo do 2012-e, što je po meni nelogično, i teško izvodljivo, i da jug Srbije neće videti optiku sigurno narednih 5,6 god. Daj bože da gresim!
[ calexx @ 13.11.2010. 10:34 ] @
Citat:
fordfiesta: jug Srbije neće videti optiku sigurno narednih 5,6 god. Daj bože da gresim!
Ako izbaciš zapetu iz broja, verovatno ćeš manje da pogrešiš. ;)
[ waikiki @ 27.11.2010. 17:57 ] @
i Amerikanci u trci za TS
http://www.pressonline.rs/sr/v...+dokumentaciju+za+Telekom.html
[ marko37 @ 27.11.2010. 19:51 ] @
Pri tome se ne misli na jenkije, već na komšije sa juga...
[ owim @ 27.11.2010. 21:30 ] @
Citat:
Kompanija “Ameriken mobajl“ je u vlaništvu porodice Slim i najvećeg američkog operatetera AT&T. Slim je vlasnik 45 odsto, a AT&T 25 odsto, a ostatak akcija imaju mali akcionari i jedan fond.

Probao da nadjem na Netu, americanmobile.com i sve u vezi sa time je mreza "network" medicinskih sestara.

Ovo su operateri u USA: http://en.wikipedia.org/wiki/L..._of_the_Americas#United_States

Medjutim, kada sam pogledao Meksiko: http://en.wikipedia.org/wiki/L...erators_of_the_Americas#Mexico

Rank: 1
Operator: Telcel
Technology: D-AMPS, GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA
Subscribers (in millions): 61.239 [83] (July 2010)
Ownership: América Móvil (100%)

Slim nije amerikanac nego mexicanac, ovde ce se verovatno osecati kao kod kuce, drzi 90 posto trzista (otvoreni monopilista) sa najskupljim impulsima na svetu (sad gledao malo net). Izmedju ostalog, vlasnik je cele infrastruktire u Meksiku (sto ce i ovde biti kupovinom Telekoma). Jedan od razloga zasto meksikanci toliko beze u SAD. Dobrodosao, Mr. Slim!

Ionako sve više ličimo na Mexico. Ako se ovako nastavi moraću i ja da preplivam Rio Grande. :)
[ waikiki @ 27.11.2010. 21:38 ] @
Citat:
drzi 90 posto trzista (otvoreni monopilista) sa najskupljim impulsima na svetu

telefon ce da nas kosta ko' struja!!
[ owim @ 28.11.2010. 09:23 ] @
Kod meksikanca Slima: 1 minut = 1 dolar, da bude jednostavnije. Sa
zaokruzivanjem. Mozda i dolar uspostava veze :). Ne salim se,
pogledajte forume i zvanican sajt. Recimo, meni su austrijski i
francuski telekomi skupi (u odnosu na druge u Evropi), a Mr. Slim dere
kozu s ledja u zemlji kao sto je Meksiko. Brrrr.

Ovo je tamni vilajet -- ako ne prodamo Telekom -- kajacemo se, ako ga
prodamo -- kajacemo se. Mislim da cemo se ipak manje kajati ako ga ne
prodamo (barem sada) i nikako ne prodamo infrastrukturu (kao EMS --
vlasnik: drzava, u svim zemljama).

Usput, stalno se navodi primer da je vlasnik Telenor grupe norveska
drzava. Mrzi me da kopam po netu, zna li neko vise o tome?
[ kalimero 011 @ 28.11.2010. 09:58 ] @
^
Pošto je tema na Svakodnevnici otišla u... Honduras, da ponovim ono što sam tamo napisao: prodaja Telekoma na ovaj način (sa kompletnom infrastrukturom u paketu) je katastrofalan potez koji će nas mnogo koštati i čije posledice ćemo osećati godinama. A što se Telenora tiče, većinski vlasnik jeste država Norveška, (nešto preko 50%, čini mi se).
[ owim @ 28.11.2010. 11:07 ] @
^ Taj primer drzavnog vlasnistva telekoma navode za Nemacku,
Francusku, Norvesku, Austriju... naravno, ne mora da bude 100%
vlasnistva drzave.

Izgleda da ce ga prodati. Neke normalnije zemlje, recimo Slovenija,
raspisali bi referendumo o tom pitanju, jer SVI SMO GRADILI TELEKOM, s
time svako mora da se slozi.

S druge strane, Telekom je krava muzara za sponzorstva, za budzet, za
ogroman visak zaposlenih. Ne vidim smislene promene, ili da je OTE
(DT) uticao na napredak sa svojih 20%. Nisam pametan. A status quo
nije bas neko resenje.
[ MladenIsakovic @ 28.11.2010. 11:29 ] @
Teško samo nama. Evo danas gledam u vestima, prodaće i gradske vodovode, tj. komunalne firme.... nećemo se ni kupati, vode piti tek da ne pocrkamo, a nećemo moći nikom da javimo zbog cene impulsa. Internet? Kome to još treba, kako su naši dedovi živeli bez njega.
E sad neko nek' mi kaže "teorije zavere".... pa sve se iz tih "teorija" obistinjuje, od slova do slova. MMF i svetska banka vas prvo prezaduže, pa kad ne možete da vratite dug, onda kaže prodajte elektroprivredu, komunikacije, komunalije, primer su mnoge zemlje centralne u južne amerike. Onda lepo postanete robovi bez ikakve perspektive da se iz ropstva izvučete, i shvatite da vaša vlast radi za sebe i svoje mentore iz inostranstva, i da ih apsolutno zaboli ku*** za sve nas.
A ti Srbine opet glasaj bagru, 'bem te glupog

Da dodam, da mogu da biram, odabrao bih Nemce. Jesu tvrdi i kruti, ali znaju da rade, a imaju i kulturu poslovanja. Međutim, siguran sam da će bagra (mislim na našu vlast) odabrati onog ko najviše "podmaže". Cena impulsa? Who gives a f*ck.
[ tdjokic @ 28.11.2010. 11:37 ] @
I tako postanemo kolonija, a u celoj zemlji ni jedan strani vojnik! A i sta ce im kad se mi sami unistavamo, bolje nego da bilo ko dodje ovamo. Nema mleka - pa i dok smo bili pod Turcima bilo je mleka! Hm, mozda ga je bas zbog toga i bilo, znalo se ko kosi a ko vodu nosi.
[ maksvel @ 28.11.2010. 11:52 ] @
Citat:
MMF i svetska banka vas prvo prezaduže

MI smo se sami prezadužili, uzeli bismo i još da su dali.. :\
[ MladenIsakovic @ 28.11.2010. 12:42 ] @
Citat:
maksvelMI smo se sami prezadužili, uzeli bismo i još da su dali.. :\


Ne mi, već bagra koju su ti bolesvetski mešetari i doveli na vlast, pa sad preko njih izvode već višestruko oproban scenario. Narod je naivan svuda, i voli da veruje u bajke i lepe priče.
[ yt3mm @ 28.11.2010. 13:06 ] @
Slazem se sa vasim konstatacijama,ali kad je narod ovakav nije ni cudo sta nam sve rade.
Pusti ljudima na tvu emisije tipa "farma" i vise nikog ne zanima sta se desava.
[ kalimero 011 @ 28.11.2010. 13:55 ] @
@owim
Citat:
S druge strane, Telekom je krava muzara za sponzorstva, za budzet, za
ogroman visak zaposlenih. Ne vidim smislene promene, ili da je OTE
(DT) uticao na napredak sa svojih 20%. Nisam pametan. A status quo
nije bas neko resenje.

Ne treba tu neka posebna pamet - naravno da Telekom Srbija treba privatizovati i naravno da infrastrukturu nikako ne treba privatizovati. Međutim, tu postoje bar dva ozbiljna problema za sadašnju vlast koja prodaje Telekom: 1) proces izdvajanja infrastrukture ne može da se završi brzo, a pare im trebaju odmah i 2) ako se infrastruktura ne prodaje biće drastično manje para od privatizacije (ovaj razlog je, naravno, bitniji ;)
[ MyWay @ 28.11.2010. 15:09 ] @
Citat:
owim: S druge strane, Telekom je krava muzara za sponzorstva, za budzet, za ogroman visak zaposlenih.

1. stoji
2. stoji
3. ne znam odakle ti takav podatak - pogotovo to 'ogromno'; šta znači ogromno?
evo podaci o broju pretplatnika po zaposlenom po zemljama:
http://data.worldbank.org/indicator/IT.TEL.TOTL.EM

Koliko se da videti iz ovih brojki bolja je situacija u Srbiji nego u pojedinim daleko razvijenim evropskim zemljama..
Ono što se ne vidi iz ovih brojki je kvalifikaciona i starosna struktura i to jeste nešto što će se morati promeniti ukoliko sadašnji i/ili budući vlasnik želi dugoročnije pozitivne rezultate..
[ calexx @ 28.11.2010. 15:37 ] @
Nije potreban podatak, dovoljno je da se malo prošeta kroz firmu i vidi koliko i šta radi veliki broj zaposlenih. Verovatno tamo radiš pa ne primećuješ, mi sa strane to lakše vidimo ... a ja sam imao prilike da provedem nedelje u svim objektima između Leskovca i Negotina pa jugoistočno ... odokativna procena je da deseti deo stvarno pošteno radi, bar 60% radi ispod polovine nekog normalnog rada a ostali ne rade valjda ništa tj povremeno su prisutni i tu i tamo nešto sitno odrade koliko da im nije dosadno. Kada bi svi radili taman da se ne umore previše, odradili bi bar tri puta više posla. Ili bi sa upola ljudi sav posao mogao da se završi bez nekog većeg napora.
[ burex @ 28.11.2010. 16:39 ] @
Sve, sve... samo ne ovaj nesretnik iz Meksika. Radije bi da Lelekom kupi nacionalna telekomunikaciona kompanija ostrva Tuvalu nego najveći hard-core monopolista kojeg svet poznaje.
[ MladenIsakovic @ 28.11.2010. 16:47 ] @
Ja smem da se kladim da će on da kupi, ako se raja i svi ostali (uključujući i savetnike iz EU) žešće ne pobune. On je monopolista, zna kako se te stvari rade, podmazaće koga treba, i gotova priča. Jedino nas EU i ujedinjeni svi, od opozicije do običnog smrtnika mogu spasiti meksikanca.
I ja kažem, ako on dođe - najebali smo, nećemo smeti slušalicu da dignemo.
Nekako mi sad dojče lelekom najlepše zvuči, iako mi se prošli put ta ideja nije dopala.
[ kalimero 011 @ 28.11.2010. 16:55 ] @
^
Citat:
Nekako mi sad dojče lelekom najlepše zvuči, iako mi se prošli put ta ideja nije dopala.

:) Nešto mi se čini da je ovakva reakcija jedan od efekata koji treba da se postignu sa ''zainteresovanošću'' Meksikanca (ne zaboravite, Karlos još nije ni otkupio dokumentaciju). A da će nam sa Nemcima biti bolje ako im prodamo kompletnu infrastrukturu, neće...
[ ArsenLupen @ 28.11.2010. 16:57 ] @
Citat:
MladenIsakovic
Nekako mi sad dojče lelekom najlepše zvuči, iako mi se prošli put ta ideja nije dopala.


Uspesan Spin je uspesan
[ Wi-Fi @ 28.11.2010. 17:56 ] @
Cek', a u cemu je problem sto je on tamo neki monopolista i sl? U najgorem slucaju, ako kupi i krene da podize cene, zaustavice ga kaznama/zakonima/packama/oduzimanjem preduzeca (ne bi bilo prvi put, a nisu im ni razne metode strane) i/ili ce se pojaviti jos neki operater (sto se tice fixne telefonije/adsl-a i iptv-a) i to je to. Sto se tice mobilne, tu ionako nema sta da trazi. Ako podigne cene, izgubice korisnike u roku od odmah i kraj price
[ MladenIsakovic @ 28.11.2010. 18:13 ] @
Citat:
kalimero 011: ^

Nešto mi se čini da je ovakva reakcija jedan od efekata koji treba da se postignu sa ''zainteresovanošću'' Meksikanca (ne zaboravite, Karlos još nije ni otkupio dokumentaciju).


Otkupio je tendersku dokumentaciju, bilo sinoć u dnevniku, ako ne lažu.
[ Wi-Fi @ 28.11.2010. 18:20 ] @
Lazu.
1) juce je bila subota te nikako nisu mogli da otkupe
2) ostali mediji su izvestili da ce sledece nedelje otkupiti
[ MladenIsakovic @ 28.11.2010. 18:32 ] @
E jbg', evo pa čitaj, a uključi i TV, upravo idu vesti na svim kanalima.
[ Wi-Fi @ 28.11.2010. 18:39 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/...11&dd=28&nav_id=475486
Jbg, sad bas gledam, i kod istih medija ima po 2-3 vesti, i svaka se razlikuje. U svakom slucaju, juce nisu mogli da otkupe pa sve da je licno Karlos dosao... Jedino ako nisu u petak, uostalom, who cares.
[ kalimero 011 @ 28.11.2010. 18:41 ] @
^
Nisu još otkupili.
[ waikiki @ 28.11.2010. 19:17 ] @
35 dolara fiksni + internet (high speed 768/384).. http://www.att.com/gen/general...svl=calltoaction&pid=11107
.. al' im je "high speed"

[ veljkovicdani @ 28.11.2010. 20:21 ] @
Ako se Telekom proda akcije tipa ADSL Click 4 + IPTV ima da sanjamo.
Uopste mi nije jasno zasto ljudi misle da ce nam biti bolje ako se Telekom proda.
Daj Boze da se ne proda Telekom.
[ waikiki @ 28.11.2010. 20:50 ] @
p2p da ne pominjemo!
[ MladenIsakovic @ 28.11.2010. 20:56 ] @
Elem, evo jedan lep i zanimljiv tekst, nadasve poučan. Možda nema, a možda i ima mnogo veze sa ovom temom.
[ JackW @ 28.11.2010. 21:40 ] @
Ja vec duze vremena sanjam da me razdvoje od dvonjika.

Lelekom je veliki trut kome treba discipline. Klijent zaista treba da bude na 1. mestu a ne da dobija odgovore u stilu "popunite ovaj formular" pa cemo vam poslati genericko pismo sa obavestenjem da nema "tehnickih mogucnosti za razdvajanje od dvojnika".
[ Aleksandar Đokić @ 28.11.2010. 22:22 ] @
bice bolji odnos prema klijentu sigurno, bice bolja infrastruktura sigurno (nadam se), a bice i cene vece, e sad, napraviti ravnotezu izmedju tih stvari mozda i nije toliko lose po nas
[ veljkovicdani @ 28.11.2010. 23:23 ] @
Mi uvek mislimo da neko drugi treba da nas disciplinuje.Zasto sami ne mozemo da radimo kako valja ?
Konkurencija je potrebna da bi bio bolji, ali ko ce da bude konkurencija gospodinu Karlosu ?
Ko je konkurencija Bilu Gejtsu ili Rupertu Mardoku ?Velike firme imaju svoje standarde ali je svet postao mali za njih.Gube izazove.
A siguran sam da bi, kada bi bili ugrozeni, grebali da se sacujavu, i na stetu klijenata.
Koliko god da si mali treba da cuvas svoje, ako je moguce, pogotovo ako kompanija ne radi lose.
Mislim da bi i bez prodaje, sa otvorenim trzistem, Telekom bio primoran da vodi racuna sta i kako radi, a i drzava Srbija bi imala vece koristi.
Novac je ionako danas manje vredniji nego ikad, i to sto bi dobili potrosili bi politicari na ocuvanje vlasti.
[ OffShore @ 28.11.2010. 23:33 ] @
Gdin-a Coisne zanimao je stav Konkurencijskog vijeća o transakciji 51% tržišnog udjela Telekoma Srbije Deutsche Telecom-u, naglašavajući mogućnost narušavanja tržišne konkurencije, s obzirom na operatere koji su već u vlasništvu Deutsche Telecom-a.

http://www.bihkonk.gov.ba/ba/sjednice/saop%20francambs.htm

U prostorijama Konkurencijskog vijeća BiH u Sarajevu, predsjednik Konkurencijskog vijeća Bosne i Hercegovine dr. Stjepo Pranjić na zahtjev Ureda za ekonomske poslove Francuske Ambasade u Zagrebu, upriličio je sastanak s direktorom za međunarodni razvoj preduzeća France Telecom gospodinom Matthieu Coisne. Sastanak je održan 09. novembra 2010. godine u 11 sati. Tema sastanka bila je primjena Zakona o konkurenciji u Bosni i Hercegovini.


Znaci Nijemci su KUPILI Telekom Srbija samo to jos neko treba da objavi (kao za Kosovo sto niko ne objavljuje)


[ Wi-Fi @ 28.11.2010. 23:39 ] @
@ veljkovicdani: Jeste, drzava bi sigurno samu sebe sprecila u iskoriscavanju monopolistickog polozaja, kao sto je i do sada radila. I iz istog razloga i ne mozemo sami da radimo "kako valja"... Ne brini, naci ce se vec neka konkurencija Karlosu (ako uopste on kupi Telekom, sto je malo verovatno)
[ JackW @ 28.11.2010. 23:45 ] @
Citat:
veljkovicdani: Mi uvek mislimo da neko drugi treba da nas disciplinuje.Zasto sami ne mozemo da radimo kako valja ?
Konkurencija je potrebna da bi bio bolji, ali ko ce da bude konkurencija gospodinu Karlosu ?
Ko je konkurencija Bilu Gejtsu ili Rupertu Mardoku ?Velike firme imaju svoje standarde ali je svet postao mali za njih.Gube izazove.
A siguran sam da bi, kada bi bili ugrozeni, grebali da se sacujavu, i na stetu klijenata.
Koliko god da si mali treba da cuvas svoje, ako je moguce, pogotovo ako kompanija ne radi lose.
Mislim da bi i bez prodaje, sa otvorenim trzistem, Telekom bio primoran da vodi racuna sta i kako radi, a i drzava Srbija bi imala vece koristi.
Novac je ionako danas manje vredniji nego ikad, i to sto bi dobili potrosili bi politicari na ocuvanje vlasti.


>Zasto sami ne mozemo da radimo kako valja ?
Zbog korupcije i lose obrazovanog kadra. Oni koji valjaju citaj prosek preko 9 ce da odu ili su otisli.

>Ko je konkurencija Bilu Gejtsu ili Rupertu Mardoku ?
Gugl, BBC ...

>Koliko god da si mali treba da cuvas svoje, ako je moguce, pogotovo ako kompanija ne radi lose.
Radi lose u 21. veku mi imamo dvojnike.

>A siguran sam da bi, kada bi bili ugrozeni, grebali da se sacujavu, i na stetu klijenata.
Ono sto rade korporacije prosecnom stanovnistvu nije nista u poredjenju sa onim sto nama radi sopstvena vlada.
[ waikiki @ 28.11.2010. 23:53 ] @
Citat:
JackW: Ja vec duze vremena sanjam da me razdvoje od dvonjika.

Ne brini.. Kad nas rebnu novom cenom pretplate i impulsa bice vracanja linija, tako da ce biti viska..
[ n1tr0 @ 28.11.2010. 23:55 ] @
Citat:
veljkovicdani
Koliko god da si mali treba da cuvas svoje, ako je moguce, pogotovo ako kompanija ne radi lose..
U mom mestu pored Novog Sada jos uvek samo 5 ljudi ima fiksnu liniju, za ostale Telekomu puca ... nesto ... Da ne pominjem ADSL ili bilo sta slicno ... Kompanija radi u interesu drzave (puni budzet), ali zato dere sirotinju + kvalitet usluga je blago receno ocajan - pogotovo mislim na ADSL i IPTV.
[ OffShore @ 29.11.2010. 00:19 ] @
www.t-com.hr

a ima i www.t-com.rs :)
[ veljkovicdani @ 29.11.2010. 00:51 ] @
Da li ce neko da krade ili ne, ne zavisi od njegove plate vec od licnog postenja.
Kada kazu ne bi bilo korupcije da su plate vece, to je laz. Ko krade u malom krasce i u velikom.
Kod nas je problem losa selekcija kadrova, nepotizam, ljudi rade poslove koje ne vole.
Mislim da Telekom ne radi lose u finansijskom smislu, posluje sa dobitkom, kupljen je i Telekom Srpske.
Dvojnici i drugi problemi kojih ima nisu razlog sa prodaju. Sadasnja Vlada Srbije ce da ode, a ako se Telekom proda, povratka nema.
[ MladenIsakovic @ 29.11.2010. 00:58 ] @
Ne da ne radi loše, nego je naša najprofitabilnija kompanija, sa najvećom zaradom 2009. a možda i ove godine.
[ owim @ 29.11.2010. 07:44 ] @
Citat:
"Gdin-a Coisne zanimao je stav Konkurencijskog vijeća o transakciji 51% tržišnog udjela Telekoma Srbije Deutsche Telecom-u, naglašavajući mogućnost narušavanja tržišne konkurencije, s obzirom na operatere koji su već u vlasništvu Deutsche Telecom-a."

Znaci Nijemci su KUPILI Telekom Srbija samo to jos neko treba da objavi (kao za Kosovo sto niko ne objavljuje)

Nisam ekspert da tumacim zvanicna upeglana saopstenja, iz same konstrukcije ne vidi se da li je transakcija obavljena ili se trazi misljenje o takvoj transakciji (ako do nje dodje).


Zato je ovo sigurno:

Iz intervjua ministarke Jasne Matic Blicu: http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ksikanci-podizu--cenu-Telekoma

Da li se zna šta se u Telekomu prodaje, pošto se ranije nije znalo? Prodajemo li infrastrukturu?[/i]
– Da, prodajemo 51 odsto vlasništva cele kompanije. To uključuje kako vlasništvo u Crnoj Gori i Republici Srpskoj, tako i celokupno vlasništvo Telekoma.

Da li je postignut neki dogovor sa grčkom kompanijom OTE da prodaju svojih 20 odsto u Telekomu, kako bi država onda prodala samo 31 odsto?

– Načelni dogovor je postignut da grčka strana proda svoj deo.

Pa, da li onda znači da mi prodajemo 31 odsto?
– Prodajemo 51 odsto. Dogovoreno je sa OTE da proda svojih 20 odsto, što znači da bismo mi onda prodali 31 odsto, ali bez obzira na odluku grčke strane, biće prodat 51 procenat akcija kompanije, što je bitno za uspeh procesa.

Dakle, prodaje li Srbija 51 ili 31 odsto kompanije?

Prodaćemo koliko treba da to bude uspešna transakcija.

(%$#@*& izjave boldovao owim)
[ kalimero 011 @ 29.11.2010. 09:05 ] @
^
Citat:
Dogovoreno je sa OTE da proda svojih 20 odsto, što znači da bismo mi onda prodali 31 odsto

Ovo citirano je direktno favorizovanje Nemaca.
[ owim @ 29.11.2010. 09:40 ] @
Dnevni list Pres navodi da će "ukoliko 'Amerikan movil' kupi 51 odsto Telekoma telefoniranje biti znatno skuplje, a broj zaposlenih manji, jer je on po tome poznat u Meksiku, gde drži monopol u telekomunikacijama".

List piše da poznavaoci prilika u telekomunikacijama upozoravaju da je Slim, koji je prvu ozbiljniju zaradu stekao trgovinom cigaretama, posle kupovine kompanije „Telefonos de Meksiko" (Telmeks), zadržao monopol i povećao cene.

Bivša ministarka za telekomunikacije Aleksandra Smiljanić upozorava da se Slim obogatio upravo kroz privatizaciju Telmeksa i potvrđuje da Meksiko važi za jednu od najskupljih zemalja u oblasti telekomunikacija.

"Građani Meksika, koji imaju otprilike isti životni standard i prosečne plate kao mi, s tim da je nezaposlenost veća, plaćaju impulse duplo skuplje nego u Srbiji. Kako onda možemo da očekujemo da ćemo mi dobiti bolje uslove od korisnika u zemlji u kojoj je rođen?" pita Smiljanićeva.

Takođe, broj zaposlenih u kompaniji „Amerika movil" je 41.000 na 211 miliona korisnika, dok Dojče telekom i Frans telekom sa neznatno manjim brojem klijenata imaju čak 6,5 odnosno 4,5 puta više zaposlenih. Sličnu razmeru kao Nemci i Francuzi imaju i Austrijanci, koji su takođe otkupili tendersku dokumentaciju.


Pavlović: Poskupljenje nam ne gine

Bivši direktor Agencije za privatizaciju Branko Pavlović smatra da nam ne gine udvostručavanje cena impulsa i otpuštanje radnika ako Slim kupi Telekom. "To će se, zapravo, desiti bilo koja strana kompanija da ga kupi. Budući da postoji monopol, svaki budući vlasnik će nastojati da maksimizira profit, a pošto posle prodaje Telekoma mi nećemo imamo domaćeg igrača koji će moći da koriguje cene, stalno ćemo imati poskupljenje usluga", smatra Pavlović.
Zato je prošle godine Organizacija za ekonomsku saradnju iz Pariza Meksiko proglasila za zemlju sa najskupljim telefonskim impulsima u svetu.


Izvor: http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=29&nav_id=475618
[ since1986BC @ 29.11.2010. 09:48 ] @
@owim
Pa jasno je, kad se 2x lepo i polako procita.
1. OTE hoce da proda svoj deo (ali to jos nije ucinio i postoji mogucnost da povuce odluku)
2. Ako OTE proda svoj udeo, mi prodajemo samo jos koliko bude trebalo do 51%
3. Ako se OTE predomisli, mi sami prodajemo potrebnih 51%

Ma DeutcheT kupuje sigirno. Ja ne znam sta bi Mehiko radio sa ovim patrljkom,
a DeutcheT taman fali jos ovaj deo da kompletira slagalicu :)
http://en.wikipedia.org/wiki/F...m_world_locations_2010_new.png


Uzivajte malo, smanjite pritisak sebi. Budite veseli, evo sad ce i nova godina :)

[ zivanicd @ 29.11.2010. 10:41 ] @
Sve u svemu... zacin "C".

Sudeci po cenama u CRO, 4Mbps internet cemo imati za oko 12 evra... tako da to je generalno to...

Mada gde god je DT u monopolskom polozaju na trzistu bio, cene su bile vece...

[ dejanet @ 29.11.2010. 10:51 ] @
Da, zamena jednog kupleraja drugim.. i nesto para od prodaje gradjevinskoj operativi Beograda..
[ calexx @ 29.11.2010. 11:25 ] @
Nećemo mnogo da se obradujemo tom kombinacijom 4Mbps za oko 12€ jer je kod nas i sada tu negde, za nijansu skuplje. Ili sa akcijom koja traje gde se dobije 4 po ceni 1 ili kod SBB-a pa i nekih drugih provajdera. Prava stvar bi bila recimo besplatan lokalni fiksni, neka veća količina mobilnih minuta, flat mobilni internet, IPTV i ... ajde 4 ili 8Mbps za 20-30€. Ne verujem u to, mislim da će sve da bude skuplje uz još neka skraćenja tipa fer flat internet i slično.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2010. 12:44 ] @
Outlet Srbija! Navali narode, jos malo pa nestalo!
[ Horvat @ 29.11.2010. 12:50 ] @
da li primecuje neko da je ushitreno ofarban jedan deo evrope http://upload.wikimedia.org/wi...m_world_locations_2010_new.png ?

@calexx, pa nije isto promo cena i redovna cena, redovna cena neta trenutno je ~1500 (sa pdv) za 1mbit (adsl)
[ zdr @ 29.11.2010. 13:14 ] @
Ma sta ima da se gleda mapa, vidis da sajt vec radi, kako je OffShore vec pomenuo...

http://www.t-com.rs


Bruka i sramota... Kakav tender kakvi bakraci.. Dogovoreno davnih dana... Eh Srbijo, eh!
[ agasoft @ 29.11.2010. 13:19 ] @
Pazite ovo, za sajt t-com.rs



Registar Nacionalnog Internet Domena Srbije - WHOIS
--------------------------------------------------------------
Ime domena: t-com.rs.
--------------------------------------------------------------
Opsti podaci
Status domena: Aktivan
Datum registracije: 09.04.2008 13:01:24
Datum poslednje izmene: 17.07.2010 22:03:01
Datum isteka registracije: 09.04.2011 13:01:24
Naziv registra: CRI DOMAINS
--------------------------------------------------------------
DNS serveri
ns1.lovellsnames.org. - 212.43.230.250
ns3.lovellsnames.org. - 212.84.243.154
ns4.lovellsnames.org. - 217.158.119.226

--------------------------------------------------------------
Podaci o vlasniku
Kontakt: Deutsche Telekom AG
Sediste: Friedrich-Ebert-Allee 140, Bonn, DE
Maticni broj: DE HRB 6794
PIB: DE 123475223

--------------------------------------------------------------
Podaci o licima
Administrativni kontakt: CRI ISP Hostmaster, CRI d.o.o., Masarikova 5/VII,
Beograd, RS
Tehnicki kontakt: The Hostmaster, Lovells, 6 Avenue Kleber, Paris, FR

--------------------------------------------------------------
http://www.rnids.rs
--------------------------------------------------------------



Direktni link: http://whois.loopia.rs?domain_name=t-com.rs
[ Wi-Fi @ 29.11.2010. 13:31 ] @
I? Jel' pametnije da registrujes domen pre (kad vec planiras da kupis firmu) ili posle da se vijas sa nekim genijalcem koji se istripovao da je mnogo pametan, registrovao domen pa ce da ga proda i zaradi milione?
[ Horvat @ 29.11.2010. 13:42 ] @
u cemu je problem sa domenom?
verovatno su registrovali sve moguce, da ne bi neko pecao podatke (phishing) njihovih korisnika
oni su napravili "brend" od "t-com" slogana, pa to misle i zastiti

nego, sad gledam sr wiki, stranicu telekom srbije
u tekstu pise "Upravni odbor čine predstavnici dva akcionara, a broj članova je proporcionalan udelu u kapitalu. Telekom trenutno zapošljava 9.400 radnika."
a sa strane u tabeli
"Broj zaposlenih 10.400"

1000 manje vise :D
[ MyWay @ 29.11.2010. 16:12 ] @
Toliko o wiki pouzdanosti..
Ako te zanima broj radnika (i ostali podaci), imaš na sajtu godišnji izveštaj o poslovanju: http://www.telekom.rs/Financia...px?temp=0&sid=2&id=598 pa skini pdf. Nije ni 9400 ni 10400 nego 9655
[ agasoft @ 29.11.2010. 17:06 ] @
Pitate u čemu je problem sa Domenom?
Pa, evo u čemu.
Domen je registrovan pre dve ipo godine, zašto nije ranije ili kasnije nego
baš kad je, čini mi se isto bila neka afera oko prodaje?
Postoji i domen paypal.rs, registrovan na legitimnu PP kompaniju, ali kad se
otvori sajt ne otvara nikakvu validnu stranicu.
Takođe je registrovan i vodafone.rs, pa je i tamo prazna stranica, jer
vodafone direktno ne posluje u našoj zemlji, pa nema šta ni da predstavi.
Da, postoji i t-mobile.rs, a i to je prazna stranica, iako je ista kompanija
Deutsch Telecom.
Pa sad ne znam jeli ovo slučajnost ili ne, da su baš postavili index samo na
t-com.rs, i to na engleskom?
Postoji mnogo sajtova mnogo brendova koji kod nas ne posluju, ali ne vode
nigde njihovim otvaranjem.
[ Horvat @ 29.11.2010. 17:47 ] @
pa eto, imaju ambicija da se prosire i na ovo trziste
sto ne znaci i da hoce
[ Zeka_SD @ 29.11.2010. 18:19 ] @
Citat:
MyWay: Toliko o wiki pouzdanosti..
Ako te zanima broj radnika (i ostali podaci), imaš na sajtu godišnji izveštaj o poslovanju: http://www.telekom.rs/Financia...px?temp=0&sid=2&id=598 pa skini pdf. Nije ni 9400 ni 10400 nego 9655


Na ovaj broj dodaj još i ko zna koliko ljudi koji već godinama rade preko studentskih i omladinskih zadruga za manje od 20000 dinara! Procene su da je takvih između dve i tri hiljade! Pa plus, na sve ovo dodaj i Telus koji ima još 2000 ljudi, a bavi se održavanjem i obezbeđenjem poslovnog prostora telekoma...
[ MyWay @ 29.11.2010. 19:14 ] @
... 1803 u Telusu, ali to je zavisno preduzeće koje obavlja usluge za Telekom i Poštu ali ne vidim čemu pominjati. To preduzeće nije predmet prodaje i svoj ugovorni status će rešavati sa budućim vlasnikom Telekoma.
[ Milan M. Radovic @ 30.11.2010. 08:58 ] @
Meni kao korisniku je bitno jedno - da usluga bude dobra i jeftinija. Sto je realno u 21. veku gde je jednoj zemlji ZAKONOM zagarantovano pravo na internet... Bice mi samo jako zao ako se nist ane promeni, ali sumnjam da nece s obzirom da je ipak to Dojce Telekom... nemci su to. Ne mora da znaci da ce biti lose ko s Rujama.
A drzavno kad malo bolje razmislim ne treba nista da bude sem Bolnica, vatrogasnih stanica, policje, vojske. Problem je sto se ne sme proslediti monopol... nego da se uvede drugi fiksni ioperater... jer danas morate priznati da psotoje puno pogodnosti u mobilnoj telefoniji nego ranije, jeste i dalje skupo, ali mnogo bolje nego nekad. Zasto? Konkurencija... samo konkurencija.
[ since1986BC @ 30.11.2010. 09:37 ] @
Nije realno u ovim trzisnim uslovima da ti usluga bude jeftinija.
Ja stvarno ne razumem ljude koji bi telefoniju+iptv+adsl i ko zna sta vec, za 50para. Nema toga rodjaci i nece ni biti vise.
50 para je izbaceno iz opticaja jos pre koju godinu. ;)

Imas vec Orion telekom kao drugog, a nadam se u skorije vreme i Telenor kao treceg operatera fiksne telefonije.
Cisto za one koji su zaboravili link:
Telenor dobio licencu za fiksnu telefoniju

mali off - Bas se pitam sta bi sa onom tuzbom Telenora protiv Telekoma?
Znate da je Telenor po kupovini licence prihvatio uslov da najdalje za 1godinu mora da krene za pruzanjem usluge.
[ Monk Psycho @ 30.11.2010. 13:41 ] @
^^
Orion nije fiksni operater, tako da nemoj njega da racunas. Apropo Telenora, ne mogu da se setim gde sam procitao da Telenor mora da plati Telekomu za svakog korisnika koji predje sa Telekom-a na Telenor otprilike 30€. Objasni mi gde je tu trzisna utakmica. A to da se ne moze, jes' da sam rekao da necu, ali sto ne bismo mogli da se ugledamo na Rumune, pa da postavimo optiku kao javni resurs? Sta mislis o tome. Realno je da ja za cenu koju placam ocekujem nivo usluge i makar tretiranje kao ljudsko bice (bio na Telekomu pa otisao na SBB).
To sto je Telenor prihvatio ne mora da znaci nista. Dok ne urade svoju infrastrukturu, nema nista od toga, a to ne mogu dok Telekom ima monopol na infrastrukturu!
[ Kubissimo_ @ 02.12.2010. 09:35 ] @
^ Ne samo Švabovi (Nemci i Austrijanci) i Francuzi, već i kompanjero Karlos želi jeftino da kupi naš Telekom.

Kakva budućnost čeka korisnike usluga Telekoma i zaposlene u ovoj kompaniji, najbolje se može videti na primeru politike poslovanja kompanija koje su izrazile želju da preuzmu Telekom.

Karlos Slim diže cenu impulsa za 100%?
izvor
Citat:
U Meksiku, u kom „Amerikan movil" Karlosa Slima ima monopol, impulsi duplo skuplji nego u Srbiji, iako je prosečna plata ista. Biće i otpuštanja.
Poznavaoci prilika u telekomunikacijama upozoravaju da je Slim, koji je prvu ozbiljniju zaradu stekao trgovinom cigaretama, posle kupovine kompanije „Telefonos de Meksiko" (Telmeks), zadržao monopol i povećao cene, pa je prošle godine Organizacija za ekonomsku saradnju iz Pariza Meksiko proglasila za zemlju sa najskupljim telefonskim impulsima u svetu.

Citat:
Milan M. Radovic: Meni kao korisniku je bitno jedno - da usluga bude dobra i jeftinija. Sto je realno u 21. veku gde je jednoj zemlji ZAKONOM zagarantovano pravo na internet...
^ Kako bi Švabovi rekli: malo morgen.

Samo da nas ne kupi „Dojče Telekom“
izvor
Citat:
Ta n­ema­čka t­el­ek­om­un­ik­ac­i­ona ko­mp­an­ija je p­ok­up­ov­ala sva pre­d­uz­eća iz ove bra­nše u J­ug­o­isto­čnoj Evr­opi, i sv­uda p­rvo što su č­in­ili j­este o­tp­ušt­anje v­el­iki broj ra­dn­ika, k­aže Jo­ks­im­ović. Nj­ega ne č­udi d­ol­azak „Am­er­iken m­oba­jla“ u S­rb­iju, jer, k­ako i­st­iče, naš „T­el­ekom“ je po d­ob­iti, op­er­ati­vnim pr­ih­od­ima na­jv­eći u r­eg­i­onu, kao i po m­ogu­ćn­ost­ima da se d­alje š­iri.
U Si­nd­ik­atu „T­el­ek­oma“ sm­atr­aju i da ovo n­ije pr­avo vr­eme za pr­od­aju, jer je zbog ek­ono­mske kr­ize vre­dnost t­el­ek­om­un­ik­ac­i­onih ko­mp­an­ija u c­eloj Evr­opi p­ala za 30 do 50 o­dsto. – Tr­eb­alo je s­ač­ek­ati 2013. g­od­inu, ..., jer bi to p­ov­eć­alo vre­dnost n­aše ko­mp­an­ije – k­aže Jo­ks­im­ović
„Do­jče T­el­ekom“ je u H­rva­tskoj o­tp­ustio o­dmah 5.700 ra­dn­ika od 11.400 z­ap­osl­enih, sli­čno je b­ilo i u Sl­ova­čkoj, gde je bez p­osla ost­alo 8.000 ra­dn­ika.
– Ovo je je­dan od naj­go­rih po­slo­va za­to što je pro­ce­nje­na ce­na od 1,4 mi­li­jar­de evra to­li­ko ma­la da, ako je upo­re­di­mo sa ce­nom „Mob­te­la“ ko­ji je mo­rao bi­ti pro­dat za 1,5 mi­li­jar­di evra, on­da je la­ko uoč­lji­vo da se za mno­go ma­nju su­mu pro­da­je „Mo­bil­na te­le­fo­ni­ja Sr­bi­je“, „Mo­bil­na te­le­fo­ni­ja Re­pu­bli­ke Srp­ske“, tre­ći ope­ra­ter u Cr­noj Go­ri, fik­sna te­le­fo­ni­ja i na­rav­no, tr­ži­šte br­zog in­ter­ne­ta – re­kao je Bo­ro­vić.
On je uve­ren da će re­a­li­za­ci­jom tog po­sla bi­ti ugro­že­na i bez­bed­nost dr­ža­ve jer će sve ve­ze po­li­ci­je, voj­ske i dr­žav­nih or­ga­na ići pre­ko ne­kog bu­du­ćeg vla­sni­ka srp­skog ope­ra­te­ra.
[ ArsenLupen @ 02.12.2010. 09:54 ] @
Citat:
U Sindikatu „Telekoma“ smatraju i da ovo nije pravo vreme za prodaju, jer je zbog ekonomske krize vrednost telekomunikacionih kompanija u celoj Evropi pala za 30 do 50 odsto.


U pravu su, samo sto se cena koja se mogla dobiti pre 3 ili 4 godine vise nikad nece moce dobiti

Citat:
„Dojče Telekom“ je u Hrvatskoj otpustio odmah 5.700 radnika od 11.400 zaposlenih, slično je bilo i u Slovačkoj, gde je bez posla ostalo 8.000 radnika.


Srce mi puce od muke za ove kao i za nase sto ce.

A da je posao los, jeste, kao sto bi bio i pre par godina, kao sto bi bio i za 5 godina. Sve te pare ce da odu u penzije i plate ekipe sa DS. Sto bi rekao, ni iz dzepa ni u dzep.
[ since1986BC @ 02.12.2010. 10:08 ] @
Mislim, izvori su ti sve sama strucna lica.
Znas mnogi pricaju da ce prodajom Telekoma biti ugorzena nacionalna sigurnost, a niko ne kaze kako ce to biti ugrozena,
niti da li je sada ugrozena?

Telekom treba prodati, infrastrukturu treba zadrzati i iznajmljivati za "smesne pare" tako da moze da se bavi ko zeli telekomunikacijma
uz obavezivanje da ti isti korisnici ulazu u razvoj/obnovu te infrastrukture.
[ Kubissimo_ @ 02.12.2010. 10:56 ] @
Uz „Telekom" prodaju i infrastrukturu
izvor
Citat:
Vlada Srbije uz „Telekom" prodaje i njegovu infrastrukturu, potvrđuje za Press ministar za telekomunikacije Jasna Matić. Iako savet za borbu protiv korupcije tvrdi da prodaja infrastrukture nije zakonom dozvoljena, budući kupac ipak će postati njen novi vlasnik!
Citat:
Međutim, predsednik Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać upozorava da je telekomunikaciona infrastruktura dobro od opšteg interesa, čija prodaja je zabranjena Zakonom o svojini i nad kojom se, pod određenim uslovima, može steći pravo korišćenja ili koncesije.
- Ukoliko se tačno ne utvrdi šta je u prometu u postupku prodaje 51 odsto akcija „Telekoma", to bi kasnije moglo da bude predmet osporavanja pred sudovima - ukazala je Barać.
Citat:
Advokat Savo Anđelković objašnjava da je u svim evropskim državama zakonom određeno da se infrastruktura nikada ne prodaje.
- Razne zemlje su na različite načine predvidele zakonima šta može biti predmet privatizacije, kao i na koji način i pod kojim uslovima. Osnovno načelo je da se putevi, rudnici, izvori voda, nafte i slično daju na određeni vremenski period, a ne za stalno. Nažalost, Srbija o tome nije vodila računa - navodi Anđelković.

Aleksandra Smiljanić-Država uopšte ne mora niti treba da prodaje Telekom
izvor
Citat:
Bivša ministarka za telekomunikacije u Vladi Republike Srbije i vrsni stručnjak za ovu oblast – Aleksandra Smiljanić, jedan je od najizrazitijih glasova stručne javnosti protiv prodaje Telekoma.
Citat:
Telekom poseduje gotovo celokupnu fiksnu infrastrukturu. Tako da bi sve informacije koje prolaze kroz ovu mrežu bile na raspolaganju stranom kupcu. U toku je suđenje u Nemačkoj protiv Dojče Telekoma koji je osumnjičen da je prisluškivao svoje zaposlene, kako u Nemačkoj tako i u Hrvatskoj, a takođe i zaposlene u Lufthanzi. Svakojake zloupotrebe su moguće kada druga zemlja poseduje Telekom, od špijunaže državnih institucija do industrijske špijunaže.
[ ArsenLupen @ 02.12.2010. 11:09 ] @
^

A el imas neki komentar na vest, ili samo linkujes ko i Brigada, pretvori mi se gmail u feed sa presova i dveriju srbskih?
[ Kubissimo_ @ 02.12.2010. 14:10 ] @
:) Imam neki komentar na vest;

kad je već rešeno da se naš Telekom prodaje,
navijam za billionario Carlos-a; liči mi malo
na onog Cheech-a iz «Cheech and Chong» ...

¡Arriba, arriba, arriba, ándale, ándale, olé, olé, olé, ándale!
[ freeworld @ 02.12.2010. 21:30 ] @
Ljudi kukate na telekom a imamo jedno najeftinije razgovore na svetu,po kvalitetu koji placamo i najeftiniji.dzabe sto ce taj novi vlasnik da mi obezbedi nove usluge kad ja 90 posto toga necu da koristim,a bilo da hocu ili necu taj vlasnik ima da ih popakuje u jedan paket koji ce da kosta minimalno 50 evra.Ja jesam nezadovoljan telekomom i dalje sam dvojnik,nezadovoljan sam stanjem na postpaidu na mtsu,ali sigurno necu da budem zadovoljan kad me razdvoje i ponude adsl 1mb za 20 evra ili minimalni paket na mtsu 200 min za 10 evra,a pazi ako ne bude tako,naravno skuplja pretplata za fiksni preko (10 evra),to su moje prognozei to ne pesimisticne nego optimisticne(samo da ne bude gore).Evo a sada placam pretplatu za fiksni 66 dinara ili 0,62 evra a a mobilni 100 min i 100 poruka za 256 dinara ili 2,4 evra,neka me neko ubedi da ce ikada da bude jeftinije i dali ima jeftinije u svetu.Neznam zasto ljudi vole da im sve bude skuplje.I jos nesto,u jednoj zemlji koja je unazad bar 100 godina kapitalisticka najveca telekomunikaciona kompanija je u drzavnom vlasnistvu a Srbija u kojoj je privatni sektor poceo da se ''razvija'' pocetkom devedesetih a glavna privatizacija posle 2000 mi tezimo da prodamo glavnu telekomunikacionu kompaniju.I ko je ovde lud,Nemci cija drzava je na 4 mestu po bruto drustvenom proizvodu ili mi koji smo...pitaj boga.
[ Ivan Dimkovic @ 02.12.2010. 21:51 ] @
Ne pricaj kojesta, Nemacka drzava je vlasnik 32% DTAG-a.

Sve ostalo je u privatnom vlasnistvu, kako i treba da bude.

A ko je lud ne znam, samo ne volim da se na ovom forumu iznose netacne informacije.
[ freeworld @ 02.12.2010. 22:04 ] @
Ajd ako te ne mrzi izbaci gde si to procitao da je vlasnik 32 posto kapitala,vidim ostalo nisi komentarisao sto znaci da se slazes to oko cena fiksni,adsl,mobilni itd :D
[ freeworld @ 02.12.2010. 22:06 ] @
Ajd ako te ne mrzi izbaci gde si to procitao da je vlasnik 32 posto kapitala,vidim ostalo nisi komentarisao sto znaci da se slazes to oko cena fiksni,adsl,mobilni itd :D
[ freeworld @ 02.12.2010. 22:09 ] @
Ajd ako te ne mrzi izbaci gde si to procitao da je vlasnik 32 posto kapitala,vidim ostalo nisi komentarisao sto znaci da se slazes to oko cena fiksni,adsl,mobilni itd :D


Sori nesto se bagovalo pa sam 3 puta jedno isto izbacio
[ Hattalasat @ 03.12.2010. 08:38 ] @
...i nasmeja se on zagorski..... K´o da ovi gore haju za to. Resili da prodaju.Prodace.Tacka.
[ Kubissimo_ @ 03.12.2010. 10:55 ] @
A «najjaći» na tom spisku je:
№ 34.Branislav Bulić, student
:)
[ mr. ako @ 03.12.2010. 13:44 ] @
Ma svi su najjaci... pogotovo ovi iz oblasti nuklearne fizike ili recimo Nataša Đekić, nastavnica... XD
Aleksandra Smiljanic je verovatno u dilu sa sindikatima koji pokusavaju da sacuvaju radna mesta besposlenim i nestrucnim radnicima, pa lobira kako zna i ume.

[ freeworld @ 03.12.2010. 15:16 ] @
Pojedini jesu nestrucni i ima ogroman visak nestrucne radne snage,to treba izbaciti al ne treba prodati.Za otvoreno radno mesto drzava daje i po 5000 evra subvencije ato radno mesto kosta najvise do 25000 evra.200 do 300 miliona godisnjeg profita Telekoma znaci 1000 do 1500 novih radnih mesta ako se te pare preusmere u izgradnju fabrike.I telekom ostaje nas a otvaraju se nove fabrike.
[ JackW @ 04.12.2010. 12:17 ] @
Citat:
freeworld: Pojedini jesu nestrucni i ima ogroman visak nestrucne radne snage,to treba izbaciti al ne treba prodati.Za otvoreno radno mesto drzava daje i po 5000 evra subvencije ato radno mesto kosta najvise do 25000 evra.200 do 300 miliona godisnjeg profita Telekoma znaci 1000 do 1500 novih radnih mesta ako se te pare preusmere u izgradnju fabrike.I telekom ostaje nas a otvaraju se nove fabrike.


Telekom je imao vremena da se pozabavi viskovima u svojim redovima ali nije. Zato to treba da uradi neko drugi npr. strana firma koja ima iskustvo i veliki broj korisnika.

Vlada je uvela drakonske poreze tako da ima para za nova radna mesta. Pitanje je samo kako se raspolaze sa tim parama.
[ freeworld @ 04.12.2010. 14:51 ] @
Hoces da kazes da Telekom nema veliki broj korisnika,za 3 ovakve male zemlje ima sasvim dovoljan broj korisnika.
[ MyWay @ 04.12.2010. 23:22 ] @
Citat:
mr. ako: Ma svi su najjaci... pogotovo ovi iz oblasti nuklearne fizike ili recimo Nataša Đekić, nastavnica... XD
Aleksandra Smiljanic je verovatno u dilu sa sindikatima koji pokusavaju da sacuvaju radna mesta besposlenim i nestrucnim radnicima, pa lobira kako zna i ume. :)
ne lobira ona zarad radnih mesta, već zarad prodaje nečeg samo da se izdrži do sledečih izbora...
i zato što je od državnog monopola gori jedino privatni monopol, a to će vrlo uskoro da se dogodi ovde.
[ mr. ako @ 05.12.2010. 15:17 ] @
^ Ona je protiv prodaje...
[ RaZoR @ 06.12.2010. 07:29 ] @
Kad se proda Telekom eto nama još dve godine penzija i plata za društveni sektor (prosveta, zdravstvo, vojska, policija),
pa ćemo prodamo elektrodistribuciju i još dve godine svima dobro.... a posle ? ako nam EU ne pomogne obrali smo bostan :)

To se dešava kad miševi kolo vode !

A ako nas kupi Dojče Telekom, iz iskustva znam šta će biti.... od sadašnjih zaposlenih ostaće samo 20%,
sistem je sledeći: svi preko 25 godina staža su tehnološki višak, sve službe transporta, održavanja,
obezbeđenja su višak, administracija(uprava) će se svesti na minimum možda 30 za ceo telekom.
Prve 4 godine nikog neće otpuštati, ponudiće primamljive otpremnine, a posle - 15% radnika svake godine,
da bi na kraju ostalo oko 400 radnika.

[ Milan M. Radovic @ 06.12.2010. 10:01 ] @
Citat:
RaZoR: Kad se proda Telekom eto nama još dve godine penzija i plata za društveni sektor (prosveta, zdravstvo, vojska, policija),
pa ćemo prodamo elektrodistribuciju i još dve godine svima dobro.... a posle ? ako nam EU ne pomogne obrali smo bostan :)

To se dešava kad miševi kolo vode !

A ako nas kupi Dojče Telekom, iz iskustva znam šta će biti.... od sadašnjih zaposlenih ostaće samo 20%,
sistem je sledeći: svi preko 25 godina staža su tehnološki višak, sve službe transporta, održavanja,
obezbeđenja su višak, administracija(uprava) će se svesti na minimum možda 30 za ceo telekom.
Prve 4 godine nikog neće otpuštati, ponudiće primamljive otpremnine, a posle - 15% radnika svake godine,
da bi na kraju ostalo oko 400 radnika.
Tuga... nazalost, sami smo krivi za to. Kako kaze Balasevic "Krivi smo mi sto smo ih pustili"
[ ArsenLupen @ 06.12.2010. 10:23 ] @
Razumem kad radniku Telekoma nije svejedno da li ce ostati bez posla, ali nekom ko to gleda sa strane ni iz dzepa ni u dzep, cak stavise, kad se sve sabere, trebao je biti prodat pre 3 godine kad su mogli da navuku neki veci kes.
[ freeworld @ 06.12.2010. 20:30 ] @
U svakom slucaju treba biti otpustanja,samo sto je bolje da pare ostaju ovde.E to je problem sto se ne moze ostaviti u domacem vlasnistvu(jer drzava ne sme da bude vlasnik icega)a domaci privatni sektor nije jak a i da jeste ne garantuje se da ce profit da ostane u zemlji.A da treba neko da leti to treba,ko ce meni danas da plati sto sam ja presao 60 km za najobicniju uslugu njihovoj poslovnici i potrosio 400 din za gorivo a oni me poslali da dodjem sutra jer neznaju danas :\.
[ MyWay @ 06.12.2010. 22:58 ] @
... a kad se bude prodao Telekom, novi vlasnik će napraviti poslovnicu par kuća od tebe da ne trošiš benzin :-)))
[ waikiki @ 06.12.2010. 23:10 ] @
Ovi najavljuju da ce nas odrati.. skinuce nam kozu s ledja!
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...pac-Telekoma-dize-cene-impulsa
[ owim @ 06.12.2010. 23:29 ] @
^ Ma samo nas plase baba-roga! Cuo sam iz poverljivih izvora da ce
novi vlasnik da ponudi 3 meseca GRATIS svih usluga, zatim 6 meseci 50%
sadasnjih cena i obavezace se da narednih 5 godina ne sme da podigne
cene!
[ KrkaCiC @ 07.12.2010. 00:22 ] @
Ja sam siguran da ce od prodaje telekoma vajdu imati drzava (popunice rupe u budzetu i licnim dzepovima) i radnici telekoma koji ce dobiti lepu otpremninu. I,naravno,bice otpustanja u Telekomu,jer ima x zaposljenih viska (samo je pitanje kada ce biti otpusteni). A korisnici ce dobiti kosku-pa onaj ko ulaze kes u kupovinu telekoma to ne radi zbog zadovoljnih korisnika vec da napuni svoj dzep-znaci bice pretplata xxx dinara verovatno a impuls kao na marsu Mislim da je skoro nebitno ko ce kupiti Telekom,korisnici ce snositi troskove PS sto se tice otpustanja,ja sam za to da se Telekom dobro proceslja jer sam tamo video mnogo vise neradnika koji ne znaju ni gde im je radno mesto (cast izuzecima) a o svom poslu tek nemaju pojma+za svaki drugi obrazac imaju drugog radnika. takva je situacija u svim "drzavnim" firmama i preduzecima,ali necu ovde o tome. Kao sto neko rece,prodavace se firme da se isplati javni sektor dok ima sta da se prodaje a onda *ebem li ga. Doci ce novi Tadic,kenjace kako nema brzog oporavka jer su ovi prethodni sve upropastili i dokle tako,opet, *ebem li ga. Izvinjavam se za OFF i grube reci,ali to je realnost.
[ Ivan Dimkovic @ 07.12.2010. 00:25 ] @
Citat:
MyWay
... a kad se bude prodao Telekom, novi vlasnik će napraviti poslovnicu par kuća od tebe da ne trošiš benzin :-)))


Sta ce novi vlasnik da radi, o tome se moze polemisati.

Jedno je sigurno - novi vlasnik ce sigurno vise ceniti novac koji Telekom zaradi od drzave (skoro svako vise ceni novac od drzave), sto znaci da ce dosta ljudi leteti sa posla, ljudi koji nisu potrebni za obavljanje posla.

Da li ce to doneti dobitak za korisnike usluga, to samo zavisi od toga da li ce drzava konacno pustiti slobodnu konkurenciju jer obaranja cena nema bez konkurencije (zasto bi neko to radio??). Do sada je drzava bila u sukobu interesa jer se sama bavila biznisom i odbijala konkurenciju, a kada proda Telekom taj sukob interesa nece postojati. To ne znaci automatski i dobar scenario, jer je i dalje moguce da, recimo, Telekom potplacuje drzavnu administraciju kako bi ostao status quo - doduse, to ce biti veoma duga lista, i stalno ce se menjati kako se menjaju politicke (trule) koalicije, tako da mozda jednog dana i kupcu dosadi da se zamlacuje sa tim.

Ako dodje do pozitivnog scenarija, prva stvar koja ce se desiti je da ce u urbanim centrima (Beograd, Novi Sad, Nis) doci do pojave novih provajdera koji ce konkurisati Telekomu Srbija, ili preko zakupa lokalne petlje ili preko alternativnih mreza (kabl, HSPA, itd...) - sto ce dovesti i do pritiska na obaranje cena nekih usluga.
[ kalimero 011 @ 07.12.2010. 07:27 ] @
^
Citat:
Ako dodje do pozitivnog scenarija, prva stvar koja ce se desiti je da ce u urbanim centrima (Beograd, Novi Sad, Nis) doci do pojave novih provajdera koji ce konkurisati Telekomu Srbija, ili preko zakupa lokalne petlje ili preko alternativnih mreza (kabl, HSPA, itd...) - sto ce dovesti i do pritiska na obaranje cena nekih usluga.

Nažalost, neće doći do pozitivnog scenarija. Šta sprečava npr. Telenor i SBB da sada urade ovo što si napisao? Skoro sve od ''kablova'' što SBB poseduje (sa izuzetkom Vojvodine) prolazi kroz infrastrukturu Telekoma, a što se Telenora tiče, oni od svoje kablovske infrastrukture nemaju skoro ništa, ključni pravci kojima prolazi optika su im, pogađaš, deo Telekomove infrastrukture (opet, sa izuzetkom dela kroz Vojvodinu, ali i to zakupljuju). Kad se proda infrastruktura, slušaće oni (ali, za promenu, od novog gazde) sve više ono staro ''nema tehničkih mogućnosti''.
[ calexx @ 07.12.2010. 07:48 ] @
SBB više ne zavisi toliko od Telekoma pošto su zaokružili optiku i na ovu stranu pa su sada Niš kao i nekoliko gradova oko Kragujevca i Kraljeva povezani sa Beogradom i Vojvodinom. A i link prema spolja je odvojen od Telekoma.
[ kalimero 011 @ 07.12.2010. 08:35 ] @
^
Jesi li siguran? ;) Tačno je da je link prema spolja odvojen (i Telenorov je) ali ovo ostalo... pa, recimo da nije baš tako. Na stranu što će međugradski linkovi verovatno postati lakše dostupni (hint: Nuba), ali optika po gradovima u 99% slučajeva ide kroz kanalizaciju Telekoma.
[ calexx @ 07.12.2010. 10:49 ] @
Malo smo van teme ali je SBB pre neki dan pustio poslednje parče pomenute optike i valjda zaokružio taj međugradski paket. Optika po gradovima? To postoji kod nas? Do moje zgrade dolazi parica koju je pretkodni kablovski operater postavio po K2K sistemu a nije mi poznato da uopšte postoji neka optika po gradu.
[ mister_bin @ 07.12.2010. 12:39 ] @
Sad kaze kupuju nemci a posle amerikanac. Pitanje hoce li ko to i kupiti
[ calexx @ 07.12.2010. 14:59 ] @
Nema amerikanaca u priči, pojavljuje se jedan Mexikanac ... mada je i to američka država. Kupiće neko sigurno, pa makar i upola cene, pare su opasno potrebne.
[ kalimero 011 @ 07.12.2010. 18:33 ] @
@calexx
Citat:
Optika po gradovima? To postoji kod nas?

Nema smajlija, 'ajde da pretpostavim da si ozbiljan... Naravno da postoji.
Citat:
Do moje zgrade dolazi parica koju je pretkodni kablovski operater postavio po K2K sistemu a nije mi poznato da uopšte postoji neka optika po gradu.

Pretpostavljam da misliš na koaksijalni kabl, parice je postavljao skoro pa isključivo Telekom. Ovaj sistem koji spominješ je korišćen po celoj Srbiji (uz, naravno, takođe oprobane varijante B2B i D2D ;), ali to ne znači da se nije koristila i Telekomova kanalizacija - itekako je (zlo)upotrebljavana gde god je to bilo moguće.
[ konanin @ 08.12.2010. 17:10 ] @
Znam samo da kradu šakom i kapom. Primera radi, moj drugar isključi telefon, ne koristi broj mesec dana i op dođe mu račun od Telekoma za taj mesec 5000 din. Znate da niste toliko potrošili! Kome se žaliti?
Nemate se kome žaliti!
Lik koji mi je predavao informatiku u srednjoj školi je radio za Telekom (ili još uvek radi) kaže da se ne može uraditi ništa povodom toga, možemo samo da kukamo. Kaže da se nakače na nečiji broj i tako koriste usluge koje su namenjene privatnim korisnicima.
Pre mesec dana stigne mom drugom prijatelju tužba od oko 17.000 din za neplaćeni račun iz 2007. sa kamatom i sudskim troškovima za broj koji ne koristi već godinu ipo, platio je sva dugovanja i ugasio broj.
[ Texas Instruments @ 08.12.2010. 17:22 ] @
Danas je ministarka potvrdila da se prodaje i infrastruktura! :O
I sve će ovo proći kao i do sada. Niko se iz vlasti ne obazire na kritike javnosti. Gde je sad raja da izađe na ulice i šta rade ti j3b3ni sindikati?!
[ since1986BC @ 08.12.2010. 23:36 ] @
@kalimero 011 i svi koji brinu brigu o "kanalizaciji"
predlazem da se procita "Zakon o elektronskim komunikacijama" - od clana 49. do clana 52. (bar toliko)
http://www.mtid.gov.rs/upload/...ktronskim%20komunikacijama.pdf
[ waikiki @ 09.12.2010. 00:00 ] @
Novi vlasnik ce hteti da sto pre vrati ulozeno.. znaci, sto se Telekom bolje proda to ce vise da udare po nama!
[ KrkaCiC @ 09.12.2010. 02:26 ] @
Ako se prodaje u kompletu telekom sa infrastrukturom,mislim da ce nam satelitski telefon biti jeftiniji :) Pa prodati infrastrukturu koju su neki drugi ljudi mnogo ranije radili a ne neki tamo DS nema smisla,mada moguce je...
[ kalimero 011 @ 09.12.2010. 07:43 ] @
@since1986BC
Citat:
@kalimero 011 i svi koji brinu brigu o "kanalizaciji"
predlazem da se procita "Zakon o elektronskim komunikacijama" - od clana 49. do clana 52. (bar toliko)
http://www.mtid.gov.rs/upload/...ktronskim%20komunikacijama.pdf

:) E onda je u redu! Ne mogu da verujem da mi je ovo promaklo! ;) A bez šale, ti si opušteno zaključio da ja pomenuti zakon nisam pročitao i da nemam pojma o ovome o čemu pišem? Sad ja treba tebi da sugerišem da obavestiš Telenor, kablovske operatere, wireless provajdere itd. da je ovaj zakon na snazi još od jula i da oni ustvari nemaju nikakav problem sa Telekomom? I da ne zaboravim, podseti RATEL na njihove obaveze iz člana 52 koji spominješ. ;)
[ since1986BC @ 09.12.2010. 12:03 ] @
Zašto ja da ih obaveštavam? Nisam ja taj koji brine tuđu brigu...
[ srndach @ 09.12.2010. 21:49 ] @

... banda ...
[ Wi-Fi @ 23.12.2010. 17:33 ] @
Evo da se smirite malo: http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...prodaje-akcije-Telekoma-Srbije
[ freeworld @ 30.12.2010. 15:31 ] @
Niko ne garantuje da ce Ote da proda drzavi svoje akcije tako da smo opet na isto.
[ owim @ 16.01.2011. 18:50 ] @
Produžen rok za ponude za Telekom

15. januar 2011. | 23:39 | Izvor: Tanjug

Beograd -- Radna grupa Ministarstva finansija za privatizaciju 51 odsto kapitala Telekoma produžila rok za dostavljanje obavezujućih ponuda sa do 31. marta 2011.

Rok je produžen da bi se "Frans Telekomu", "Dojče Telekomu", ali i ostalim učesnicima dalo vremena da prouče tendersku dokumentaciju, rečeno je u Ministarstvu finansija.

http://www.b92.net/info/vesti/...v_category=9&nav_id=486120
[ owim @ 17.01.2011. 15:30 ] @
"Dobro po Telekom, loše po državu"
16. januar 2011. | 15:54 | Izvor: B92
Beograd -- Odluka države da proda Telekom biće dobra po tu kompaniju, ali loša po državu, smatra direktor Centra za slobodno tržište Miroslav Prokopijević.

Prokopijević je u emisiji "Između redova" na TV B92 objasnio da, nakon prodaje Telekoma, politička elita više neće moći da utiče na njegovo poslovanje, što je dobro za Telekom.

Ipak, sa ekonomskog akspekta, za državu je to ipak loš potez, "jer prodaje jednu profitabilnu firmu da bi se namirivali gubitaši", kao i zbog socijalnog mira, smatra Prokopijević.

http://www.b92.net/info/vesti/...v_category=9&nav_id=486197

====

p.s. Moje pitanje: posto ce drzava ostati vlasnik 49% akcija, i ako je to dobro za Telekom, kako moze da bude lose onda po drzavu? %-\
[ owim @ 17.01.2011. 15:34 ] @
Kupce Telekoma "plaše" Vlada i kurs
17. januar 2011. | 08:11 | Izvor: B92, Press

Beograd -- Rok za dostavljanje ponuda za kupovinu Telekoma Srbija produžen je do 21. marta kako bi se kompanijama dalo više vremena za sastavljanje ponuda.

Izvor lista Pres iz Vlade Srbije tvrdi da se stranci najviše plaše nestabilnog kursa, ali i ekonomske politike Vlade Srbije. Taj list navodi da strani ponuđači još analiziraju isplativost kupovine srpskog provajdera.

Inače, u javnosti se pojavila informacija da se rok stalno pomera kako bi Dojče telekom, koji važi za favorita, mogao da prikupi novac.

Ekonomista Milan Kovačević kaže da se rokovi za prodaju Telekoma stalno odlažu, što ostavlja loš utisak.

"Ovakvo ponašanje može da se tumači kao da nema dovoljno ponuda. To je veoma loše, jer ostavlja utisak da hoćete da prodate firmu po svaku cenu. Neophodno bi bilo da dobijemo više od 1,4 milijarde, jer kupac dobija i mrežu koju ne mora da ustupi drugim korisnicima na tržištu", kaže on.

U Vladi Srbije očekuju da će novac od prodaje Telekoma Srbija doći najranije na jesen, a Kovačević smatra da je to suviše kasno za otpočinjanje najavljenih infrastrukturnih poslova.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=17&nav_id=486247
[ mr. ako @ 27.01.2011. 12:45 ] @
Jel su ovo neke "reforme" pre prodaje?? :P (Novi Opsti slovi ugovora u mobilnoj.)
[ Ivan Dimkovic @ 27.01.2011. 12:55 ] @
Citat:

u javnosti se pojavila informacija da se rok stalno pomera kako bi Dojče telekom, koji važi za favorita, mogao da prikupi novac.


DTAG je firma koja ima market-cap od 42.9 milijardi EUR... malo neobicno zvuci da ne mogu da prikupe lovu za ucestvovanje na tenderu u Srbiji.
[ Matarese @ 27.01.2011. 13:10 ] @
>
Ko zna ko pusta te buve. Najvise lici da ce pokusaj prodaje da padne dok
se ne rese pitanja oko zakonitosti prodaje infrastrukture.
[ MladenIsakovic @ 27.01.2011. 13:14 ] @
Ma nisu se dogovorili za procenat sa našim lopovima, i ništa drugo.
[ ArtCool @ 27.01.2011. 21:51 ] @
Sve ce to biti dobro, samo da ostane nase.

Kad ce ti Nemci opet da se popismane da negde zaratuju pa da bud zasto kupimo kod njih neku firmu ... bilo bi fino
[ owim @ 28.01.2011. 19:57 ] @
28. januar 2011. | 17:10 | Izvor: Blic, Novosti, Press

Beograd -- Od kupovine Telekoma je odustao Frans telekom, a trenutno je najozbiljniji kupac kompanija u vlasništvu ruskog milijardera Mihaila Fridmana Vimpelkom. Ta kompanija je Vladi jedina obećala da je za polovinu srpskog telekomunikacionog operatera spremna da plati minimalnu sumu od 1,4 milijarde evra. Istovremeno, grčka telekomunikaciona kompanija OTE odlučila je da proda svoj udeo od 20 odsto akcija Telekoma Srbija.

Telekom Austrija je tražio od srpske Komisije za zaštitu konkurencije zvanično mišljenje da li će, ako kupi Telekom Srbija, moći da nastavi rad i sa Vipom. Austrijska kompanija je zahtev uputila posle izjave ministarke za telekomunikacije Jasne Matić da ova kompanija ne može da kupi Telekom Srbija i zadrži Vip mobajl, dodajući da konačnu reč po tom pitanju ipak ima Komisija za zaštitu konkurencije.

Istovremeno, Upravni odbor Telekoma Srbije razmatrao je ciljeve za ovu godinu. Telekom Srbije predviđa dalje jačanje tržišne pozicije u oblasti mobilnog interneta i pridobijanje više od 150.000 korisnika do kraja 2011. Istovremeno, državni operater predviđa rapidni rast broja korisnika mobilne mreže ali i pad korisnika fiksne telefonije za čak pet odsto.

Poslovodstvo Telekoma Srbije ne planira novo zapošljavanje pa su predstavnici sindikata predložili još jedan “krug” dobrovoljnog odlaska iz firme za stalno zaposlene.

Cela vest: http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=28&nav_id=488850


E sada, vlasnik 30% Vimpelkoma je Telenor! Ta-daaaa! Bice zanimljivo.
[ MP3MP3 @ 21.03.2011. 19:40 ] @
Austrijanci ne daju 1,4 mlrd. evra
Izvor: Beta, Tanjug

Beč -- Kompanija Telekom Austrija saopštila je da je za 51 odsto Telekoma Srbije ponudila od 800 do 950 miliona evra i da time nije ispunila minimalne uslove tendera.

Kako se navodi u saopštenju, Telekom Austrija, koji je vlasnik mobilnog operatera Vip mobajl u Srbiji, u ponudi se obavezala da u periodu od tri godine investira 450 miliona evra u srpsku telekomunikacionu kompaniju.

„Ponuda Telekoma Austrije je uslovna i usledila je nakon detaljne analize i procene poslovanja i imovine Telekoma Srbije“, navodi se u saopštenju.

Kako se navodi u saopštenju, kupovinu Telekoma Srbije potrebna je i dozvola Komisije za zaštitu konkurencije u Srbiji.

Prema procenama i podacima Telekoma Austrije, prihodi Telekoma Srbije u 2010. godini iznosili su 1,16 milijardi evra, dobit pre oporezivanaja, kamata i amortizacije (EBITDA) iznosila je 483 miliona evra, a dugovanja kompanije 609 miliona evra. Telekom Srbija je u prošloj godini imao i 7,3 miliona pretplatnika fiksne telefonije i 3,35 miliona korisnika mobilne telefonije.

Inače, bečki ekonomski dnevnik Virtšaftsblat je objavio da će Telekom Austrija u trci za Telekom Srbije predati „taktičku ponudu, kako bi sprečio bilateralne pregovore između Srbije i Dojče telekoma".

List navodi da će Austrijanci predati ponudu, koja ne odgovara raspisanom tenderu, što je potrebno kako bi ostali u trci za Telekom Srbije. Menadžment TA strahuje da bi u suprotnom Dojče Telekom mogao stupiti u bilateralne pregovore sa Srbijom.

TA po svaku ceni želi da i dalje ostane u igri oko Telekom Srbije, ali cena od 1,4 milijarde evra, koliko Vlada Srbije traži za Telekom Srbije, ne odgovara upravi te kompanije.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=21&nav_id=500753
[ Slobodan Miskovic @ 21.03.2011. 19:58 ] @
Sramota, prodace ga sa komplet infrastrukturom za manje nego sto je prodat Mobtel...
[ MP3MP3 @ 21.03.2011. 20:39 ] @
Ne verujem da će pristati da ga prodaju ispod minimalne cene.
Nema šanse a i sam vip ne bi doneo ništa novo na tržištu, samo bi imali dva operatera.
Po komentarima analitičara i nekih političara, nema ništa od prodaje.
[ Tyler Durden @ 21.03.2011. 20:49 ] @
Kakva ispala.
Od tolikog silnog "interesovanja" samo jedna ponuda...

Moze li neko da mi pojasni ovo sa "taktickom" ponudom i sprecavanjem DT. Jel to DT ima neku specijalnu poziciju pa nisi ni morali da dostave ponudu?
[ freeworld @ 23.03.2011. 11:49 ] @
Nema nista,osta Telekom u drzavnom vlasnistvu :)
[ Kiza KG @ 24.03.2011. 22:59 ] @
ma jok nece
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...e-12-milijarde-evra-za-Telekom