[ Neznalica_sa_ugla @ 04.03.2010. 21:03 ] @
Malo sam izišao iz ovih voda, ali muka natjerala pa se mora raditi ..
Možda ( gotovo verujem ) da će nekome ovo biti smešno što pitam ali ja izgubih 5 dana( radnih) Tražio po googlu , masa koda , po forumu , puno savjeta ... al i meni to ne pomaže ..
pa idem redmo

Na stranici koristim <tabele> , imam ih nekoliko , koristim css i svaku file studio 2008 ubaci mi <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" , sve to radilo više ili manje lepo , kako sam već napravio ..
Onda mi naručitelj , (" koji je inače grafučar i boluje od ljepote stranice ") kaže da donji dio (footer) stavim da uvijek bude na dnu i vidi vraga::
RAzvučem table 95% + 5 % i krasno ali to ne radi , sa |<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"| , kada iz stranice ovo makemm onda ok, radi uviek je footer na dnu , ok . .. ali sada ne rade css pa sva su slova i boje nedefinirani , jednostavno kao da css ne postoji . Vratim u zaglavlje dokunemta ovo čudo [<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"] sada rade css , ali ne radi footer ...
Ubilo me ovo , ako netko ima ideju kako ovo rešiti ili je imao sličan problem nek se javi. Samo savijet kao vidi google mi neće pomoći bar 50 različitih kodva sam skinio i probao al pomoći nema . unaprijed HVALA



[ kelja @ 04.03.2010. 23:02 ] @
Citat:
Malo sam izišao iz ovih voda, ali muka natjerala pa se mora raditi ..


Ha, ha, ha, care, ovo mi je bilo jako simpaticno. Same here, sto bi Anglosaksonci rekli. ;)
A sto radis u strict xhtml-u? Je l' mora bas?
Daj posalji sve kodove pa da vidimo... :)

I koristi Dreamweaver, ima finu validaciju...
[ dejanet @ 04.03.2010. 23:05 ] @
Mozes malo detaljnije, da li radis aspx stranu ?

Ako da, onda <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN... je OK..

Kod table-a nema sta da te zeza <table><tr><td>... poslednji <tr> ti je footer

mozes da definises razne tagove unutar svakog taga gore koji ti odredjuju sirinu,visinu...

Druga stvar po meni malo bolja je da radis preko <div>-ova i da njihovo ponasanje definises u css-u..

Mozes i da definises <div>-ove unutar table-a...

Mozda je nesto banalno , tipa nisi zatvorio neki tag...