[ gagi977 @ 04.03.2010. 22:45 ] @
Treba mi mala pomoc. Kako da radim sito stampu na upaljacima? Stampam na svemu i svacemu,ali verovali ili ne, na upaljacima jos nisam. Koristim SERICOL boje, pa pretpostavljam da moze SERICOL PVC na upaljace i sito 140 niti? Da li ta boja drzi?
[ crazy-018 @ 07.03.2010. 23:06 ] @
ja ti savetujem da za upaljace i olovke zaboravis na sericol pvc, iz mog iskustva su lose jer se mnogo brzo suse na situ i zapusu sito....imas kfg, argon....
[ CriSany @ 08.03.2010. 18:30 ] @
Milane mislim da nisi dobro razumeo sto te je covek pitao,pa procitaj jos jednom pitanje??
"Da li Sericol boja drzi na upaljacima"???
Odgovor je "DA" a posto covek ima vec Sericol boje i radio je sa njima nevidim razlog da mu sugerises,da predje na neke druge pogotovo za upaljace ,te zbog njih se izlaze dodatnim troskovima..
Sito od 140/niti jeste da je previse fino ,moglo bih proci i sa 120/niti jer ce dolazit do isparavanja razredj. iz farbe takoreci susenja na samom situ,zbog njegove finoce,RESENJE VAM JE DA KUPITE SERICOL 558,To je Retarder(razredj.)-Usporivac i stampacete brez ikakvih problema sa Sericol bojama,samo bih vas savetovao radi dobrog drzanja ,da ih posle stampe par minuta stavite blizu kalorifera il u susaru gde susite sito..(moze i neka inprovizacija,tunela)
[ PletikosA @ 09.03.2010. 23:39 ] @
za upaljace imaj pri ruci jos jednu osobu koja ce da ih postavlja i izvlaci iz pasera a recimo ti samo drzi sito i stampaj,tako ces mnogo brze raditi i neces dozvoliti da se sito zacepi,naravno mozes dodati malo usporivaca i razredjivaca...
[ crazy-018 @ 11.03.2010. 23:55 ] @
CriSany kada u boju dodas usprivac videces da se upaljac mnogo duze susi i da se sa njega mnogo lako skida stampa
[ CriSany @ 12.03.2010. 17:31 ] @
uvek su mi bili preokupacija grupa ljudi koja se bavi,otkrivanjem tople vode..
Tako ,glasi moj odgovor,vezano za usporivac...
Samo je potrebno pazljivo citat,postavljeno pitanje ,a tako i MOJ ODGOVOR,jer se bazira ne na teorijama vec na dugogodisnjoj praksi.ako bas hoces stedet na farbi pa u Sericol-558 ,ubacit ponesto malo i farbe,onda ce se zaista gulit..haha
Veruj Milane sta je starije jaje ili kokos,"pa taj koji je izmislio Retarder-usporivac zasigurno JE, pametniji i od mene a,verujem i od tebe"
Kolko te vidim ostao si isti na svim forumima uvek nesto samo inprovizujes,nisu ti ravni ni Kinezi ,haha,pa nema sumnje jednog dana da procitam ovde i neku tvoju izmisljenu Crazy-FARBU..
[ milekinez @ 13.03.2010. 18:19 ] @
Jeste serikolova py (ako nju koristis) boja brza i suvise za rucni stampu ali dodatkom od cca 10% usporivaca manje vise resices problem. Sito 140 je suvise fino za tu namenu narocito ako stampas svetle boje na tamnoj pozadini ali ako nemas 120 ili grublje, stampaj tako. Istina je da su kfg boja serija 2000 sporije i fine za stampu ali ako nemas, ok
[ gagi977 @ 28.03.2010. 16:42 ] @
hvala na odgovorima...CriSany,u pravu si sto se tice SERICOL PVC ja stavljam retarder i tiner i retko imam problema,pa me interesovalo da li je ista prica i za upaljace,posto njih nikada nisam radio.
E imam jos neko pitanje...da li SERICOL PVC moze na kese ili kalendare?
jos jednom,hvala na odgovorima
[ milekinez @ 02.04.2010. 16:54 ] @
Kada postavljas pitanje nije vazno kako se zove proizvod vec kako se zove podloga, ako su kalendari i kese od papira moze bilo koja boja ako mislis na pe ili pp kese (kod nas poznatije kao najlon kese) ni jedna pvc boja ne moze bez obzira na proizvodjaca
[ dekster2 @ 02.04.2010. 17:10 ] @
Xe,xe simpatična tema.Pa zar pored tampon štampe i štampača koji u zavšetku podloge štampaju 5mm ti uze da praviš paser za 1 kom.Baš imaš vremena.
Najbolje da se družiš sa Raškom i pričate o hromos bojama i dekovanju filmopva.A ako već radiš tako,onda napravi 3 pasera od po 50 kom pa taj pomočni nek samo puni.I mislim da 140 žica je preteranoo jer uvek neka tačka ili zarez će se zapušiti.
[ CriSany @ 03.04.2010. 07:11 ] @
alo druze"dekstere2" O CEMU TI,PRICAS ??iz koje si ti sad price stigao??
[ dekster2 @ 03.04.2010. 09:07 ] @
Iz priče sito štampe koji od vas pola nema pojma.Ako neznaš za raška koji je 70*imao radnju za prodaju sito boje koju su hrvati prodavali.
Moj stric se tada baviio sito štampom,pa sad vidi gde je tvoja priča.Pričam da ne vuče rahel za jedan upaljač,nego da napravi klup u koje će
staviti više upaljača i napraviti paser da to bude precizno.Ta priča je bila i za mene kada su se radile diskoteke 80*i bilo potrebe za štampanim
pločicama gde je polistirol boja držala i po 15 min i da hidrohenska kiselina nije mogla da se podvuče ispod štampanog dela gde je posle bvilo problema
sa podizanjem štampe.E o tome pričam.Lepo na sajam tehnike koji je u BG-u pa pogledaj štampače koji štampaju na keramičkim pločicama ITD.

http://www.elitesecurity.org/t222724-0

i ovo ali bez broja telefona koji će autor teme dobiti na pp

Prodajem CALCA A3 digital flatbed printer koji ima mogucnost direktne stampe na hemijske i upaljace u koloru kao i na drugim raznim vrstama materijala kao sto su: plastika, pleksiglas, staklo, keramika, razni metali, drvo, mermer... Automatizacija radne ploce sa cetiri nosaca, senzori za visinu predmeta, visoka rezolucija, koristi visoko kvalitetne Eko solventne boje, izuzetno lako koriscenje i odrzavanje. Cena 4000 eura.
[ milekinez @ 04.04.2010. 12:45 ] @
Prvo: 70 ih radnja nije bila Raskova nego Hromosova a rasku sef bio Zika, nikada se upaljaci nisu stampali stirolnim bojama sem u slucaju da su stirolni, onaj deo sa kiselinom samo ti razumes, da digitala napreduje i otima veliki deo kolaca sito stampi ali i dalje nije svemoguca, malo sam se nastampao za digitalce, inace da ubrzas stampu upaljaca mozes da napravis i precizan paser za par stotina komada pa jedan otisak i gotovo pa za svaki razlicit upaljac novi alat mudar predlog ili ulozis 4000 e pa stampas upaljace i plocice keramicke. Kad smo kod eko solventnih boja, (koje koriste pljuckavci nove generacije) te boje zaista ne dave i ne smrde ali imaju malu manu otiru se sa podloge, ako ne verujes meni pljuni na prst pa protrljaj a o pokrivnosti istih besmisleno pricati, sta sa belom koliko kosta dodatak za bilo koji stampac za belu boju, srebrna i zlatna smesne i itd. Takodje je dosta cudno sto se ovde raspreda prica o sito stampi kad je podforum namenjen sito stampi. Sto se poznavanja iste tj sito stampe tice, bez obzira u koju me polovinu klasifikujes uvek spreman na pricu.
[ Mladi Canke @ 16.05.2010. 20:47 ] @
Mene interesuje flatbed printer, moze li neko to detaljnije da opise kako radi, kakve boje koristi,
kolika je cena stampe itd? Stampao bih drvo, suvenire i druge sitne predmete od drveta.
[ dragandragic @ 30.07.2010. 22:40 ] @
Evo ovde imas o flatbed stampi, http://www.sitotehnika.rs/PROI...A/MASINE/UJF-3042/ujf-3042.htm.
Naravno da mozes da stampas na drvetu, olovke, upaljace, staklo itd. i sve u punom koloru. E, kada prikupis osnovne informacije onda napred sa pitanjima.
[ zona c @ 17.02.2011. 21:43 ] @
Video sam ovaj stampac na sajmu, neverovatna stampa i odmah je suv otisak.
Definitivno ce vremenom zameniti sito i tampon.