[ jupike @ 05.03.2010. 13:42 ] @
Imao sam par servera koji nisu lepo radili, tj mnogo su kocili i zakivali i sada bih presao ne neki bolji... Cuo sam da je http://chost.net veoma dobar, sada me zanima kakva su vasa misljenja u vezi njega? Uzeo bih za pocetak osnovni paket:

SERVER START
Pentium D 820 Dual Core (2 x 2.8GHz)
1GB DDR2 RAM
250GB SATA HDD
100Mbps Shared Connection
Location: Scranton, PA
Old Price $75/month
Now @ $58/month

Ukoliko ovaj server nije dobar, koji mi preporucujete? Za sada bih mogao da izdvojim do 50evra mesecno, a kasnije i vise... Moze i neki dobar VPS, pomozite mi sto pre, hitno je...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 05.03.2010. 13:46 ] @
ovo je neki težak shit..kupi server kod hetzner.de
[ jupike @ 05.03.2010. 13:53 ] @
Ali za pocetak mi treba neki jeftiniji server, do 50evra...

I tu sam nasao od 50evra, ali nekako mi izgleda bolje ovaj CH HOST... Ne znam sta da radim...

[Ovu poruku je menjao jupike dana 05.03.2010. u 16:39 GMT+1]
[ Darklord @ 05.03.2010. 15:51 ] @
Ko ne zna neke osnovne stvari oko software-a neka se drzi DataCentra koji ima barem L1 support. Hetzner nema ukoliko si slab sa osnovnim elementarnim znanjem onda dalje od hetznera.

Ako sve znas sam da radis hetzner je za tebe cena za servere im je vise nego primamljiva.
[ jupike @ 05.03.2010. 16:02 ] @
Pa donekle znam, ali opet bolje da bude donekle menaged, tj kako ti kazes L1 support. A ovaj CH HOST kakav support ima?
[ Darklord @ 05.03.2010. 16:12 ] @
Iskreno ne znam stvarno procitaj SLA i ostale ugovore. Mozda daju neki osnovni support :)
[ jupike @ 05.03.2010. 16:23 ] @
Okej, procitacu... Nego ima li ko iskustva sa ovim CHHOST? To me zanima, kakva je podrska, uptime i ostalo...
[ Darklord @ 05.03.2010. 16:29 ] @
Nego za sta ti konkretno treba server? To ti je skup sport.

Jesi siguran da si nam dao dobru adresu domena? Kod chost.net ne vidim dedicated server a web hosting usluga im kosta 50$ /mesecno za 300mb prostora ? ..

Ovo je mozda realna cena u titovo doba ali danas ? ? ?
[ jupike @ 05.03.2010. 16:34 ] @
Treba mi za neke wap chatove i wap forume koje pravim, do sada sam koristio VPS, ali vec pocinje da koci... Dosta foruma i chatova, puno posetilaca, samim tim i visok load servera... Mozda bi situacija bila bolja da su skripte lepo odradjene, imaju nekih gresaka, ali sada je kasno da ih prepravljam, tako da mi treba neki server koji moze da izgura to...

Adresa je http://chhost.net/dedicated.htm
[ acko018 @ 05.03.2010. 16:48 ] @
I ja se slazem sa srpskim gradjevinarstvom, uzmi kod Hetznera. 69 Eur je ok cena za ono sta oni nude, do sada se nije niko zalio na njih a imam par ortaka koji imaju tamo servere i svi su super zadovoljni.
[ jupike @ 05.03.2010. 16:55 ] @
Okej, ali sta cu sto ne znam bas da radim na serveru, znam samo neke osnovne stvari, ali opet nedovoljno?
[ Stefan Jocic @ 05.03.2010. 17:01 ] @
Nisam koristio njihove usluge, ali verujem da možeš da platiš support kada ti bude potrebno.
[ acko018 @ 05.03.2010. 17:06 ] @
Oni instaliraju valjda sve (apache, php, mysql) a ako ti zatreba neshto google i ovde postavi pitanje. Samo pazi koj OS uzimas.
[ Darklord @ 05.03.2010. 17:51 ] @
Imas LAMP paket sve sto oni mogu da urede to mozes i ti da pokrenes installimage i nista vise sto im se support-a tice bukvalno deru :) pogledaj cenovnik. Zar mislis da ce skolovani nemac tamo da im radi za manje od 4 - 5 hiljada e? NE! :)
[ jupike @ 05.03.2010. 18:04 ] @
Ne treba mi takav server na kome ce da me deru, jer stalno nesto moze da se pokvari... Mada sada sam nasao da ovi chhost.net rade za brust.net...
[ Darklord @ 05.03.2010. 18:15 ] @
Na serveru nece nista da se pokvari osim ako ti ne pomognes da se nesto pokvari sto se hardware-a tice stvarno je kvalitetna oprema. Ali sto se tvog znanja oko software-a tice ne mogu da ti za onu cenu ponude cak ni osnovnu stvar da ti uradie tipa promene hostname

Remote Hands 21 € (1/4 h)
[ jupike @ 05.03.2010. 18:23 ] @
Skup, ali razmislicu...
[ Darklord @ 05.03.2010. 18:26 ] @
Mislim da nema potrebe ceo server da zakupljujes mozes i jeftinije da prodjes i da imas manje posla.
[ jupike @ 05.03.2010. 18:31 ] @
Pa moze i VPS, ali da bude dobar, koji mi preporucujete, do 50e? Znaci najbitnije mi je da ima dobar ram i procesor, a ostalo i nije toliko bitno... Naravno sto veci uptime i dobra podrska...
[ Darklord @ 05.03.2010. 18:36 ] @
Mislim da ti i VPS nije potreban. Koji domen trenutno koristis?

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 05.03.2010. u 21:44 GMT+1]
[ jupike @ 05.03.2010. 18:40 ] @
Vidi se da me ne razumete, tacnije ti me ne razumes... Imam oko 30 wap chatova i wap foruma sa velikim brojem poseta i dosta opterecuju server... Znaci nista manje nego VPS, jer i ovaj koji imam vec pocinje da koci, tacnije zakiva ponekad...
[ Darklord @ 05.03.2010. 18:41 ] @
Razumem te ja nemoj nista da brines :)
[ jupike @ 05.03.2010. 18:47 ] @
Pa pomislio sam da me ne razumes, posto mi je potreban server, a VPS moze da dodje u obzir ukoliko nema dobar server do 50e... Dakle?
[ Darklord @ 05.03.2010. 19:14 ] @
Nasao sam ti.

http://www.emcwebhosting.com/vps_no_plesk_linux.php

Evo ovaj DELUXE ce ti odgovarati. Imas osnovni support. cPanel kupi 15$ je VPS licenca buycpanel.com

To zajedno izadje 50$ = 29e/mesecno

Mislim da jeftinije ne mozes da nadjes :)
[ jupike @ 05.03.2010. 19:18 ] @
Mislis da je dobar sto se tice dostupnosti(uptime), podrske? Pogledacu, mozda cak uzmem i ovaj veci paket, ali moram da razmislim...
[ Darklord @ 05.03.2010. 19:22 ] @
Dobri su. Support je iz indije sto im daje jeftinu cenu jel realno nece ti ni ameri raditi support za male pare pri tome da imaju malu cenu. Sto se tice onog 250gb VPS 3 gb rama 5000gb protoka nice overselling :)
[ view @ 05.03.2010. 19:24 ] @
Citat:
Darklord: Dobri su. Support je iz indije sto im daje jeftinu cenu jel realno nece ti ni ameri raditi support za male pare pri tome da imaju malu cenu. Sto se tice onog 250gb VPS 3 gb rama 5000gb protoka nice overselling :)


Nije overselling,provereno! a ti ako ne verujes izbroj lovu pa proveravaj ja svima garantujem moneyback 30 dana pa ako to nije to parew moze da dobije nazad.Radi se o malom broju korisnika po jednom dedicated serveru.
[ Darklord @ 05.03.2010. 19:24 ] @
Da dodam realno ne treba ti ni cpanel mnogo jede memorije itd. Uzmi bolje ISP-Control to je opensource kontrolni panel i da znas da su ga dobro odradili. A sto je najbitnije free je i uzmi zadnji paket. To ti onda VPS izadje 25e mesecno. A mozes i postepeno da povecavas jer oni samo prosire tebi kvotu u konfiguraciji i to je to ne mrdas sa servera.

[ freind @ 05.03.2010. 19:26 ] @
Darklord, mislis li da je ovaj bolji?
https://www.burst.net/linvps.shtml
[ Darklord @ 05.03.2010. 19:27 ] @
Kako ja razumem ti si samo protocan bojler... Odes kupis kod pere prodas djuri ? Zar nije lakse onda da ponudis 30 dana besplatno koriscenje "try and buy" umesto da se maltretiras sa vracanjem para?

I zar se za mesec dana takva specifikacija moze testirati i pokazati jel valja ili ne?
[ Darklord @ 05.03.2010. 19:32 ] @
Izgleda bas jeftino ako taj servis drze ljudi iz Indije ajde jos mozda ali mnogo jeftino izgleda. Cena im je jeftinija jer koriste os software za virtuelne servere openvz. Veportal takodje daje dosta prostora za nisku cenu.

openvz je opensource projekat virtuozzo "parallent" mislim da se ovako zove firma ex swsoft.

E sada gde ce vise uloziti truda u besplatni projekat ili komercijalni.

5$ nije skupo pa ako je za probati moze da se proba :)
[ jupike @ 05.03.2010. 19:34 ] @
Ma nije problem, mogu ja i za 7 dana da testiram to, naravno ne skroz, ali meni je najveci problem sto pri svakom premestanju sajtovi budu nedostupni po 3dana i onda se stvara problem, treba da nadjem dobar server sa koga necu mrdati... Ili VPS...

Ovaj Brust mi se svidja, ali negde sam procitao negativna iskustva... Nemam pojam...
[ view @ 05.03.2010. 19:49 ] @
evo i od mene jedna super ponuda http://www.razorservers.com/virtual-servers/ imas ukljucen u cenu besplatan cpanel,full menaged i besplatan setup

a ovo ti je review za burst net http://www.webhostingtalk.com/archive/index.php/t-606355.html ima mnogo losijih komentara za njih
[ jupike @ 05.03.2010. 19:55 ] @
Pa da, ali koliko vidim vecina losih komentara je oko vremena postavljanja servera, aktivacije...
Nadjoh ovo na jednom sajtu koji se bavi testiranjem:

The BurstNet site was established 12 years and 65 days ago since 3 Jan 1998. Their website's popularity is ranked #155 of about 10,046 hosting companies listed here - based on the estimated number of visitors to BurstNet's website.

Uptime 99,97%
[ Darklord @ 05.03.2010. 19:56 ] @
Hmm pa ne znam sta da ti kazem za down time jer 3 dana je puno moras da budes brzi. cPanel ti odradjuje najvise posla samo moras da budes brz ne moras uopste da imas downtime.

Ja sam u ponedeljak za 3 sata postavio ceo novi server konfigurisao ga prebacio 30gb podataka raspakovao ih tamo i dns sredio. Razlika u DNS-u je bila nekih 15 minuta sto znaci da se 15 minuta otvara stranica za starog servera.

Nijedan sajt nije bio nedostupan. Dakle ovo mozes brzo da sredis samo pre toga promeni vreme osvezavanja i isteka zone na starom serveru i osvezi bind.

Zatim uradi kopiranje i gotov si.
[ Darklord @ 05.03.2010. 20:03 ] @
Info za razorservers ponuda je vise nego debilna 3 paket je jeftiniji od zadnjeg a ima 1250 gb vise protoka? Strange.. Druga stvar koriste hyperVM koji je u poslednje vreme imao sigurnosnih problema preko 100 000 vps servera je sruseno. Vlasnik firme koja je pravila software je izvrsio samoubistvo. HyperVM je stavljen kao opensource software ne znam koliko rupa je zakrpljeno od tada. Mnoge firme su ga privremeno ugasile ili potpuno izbacile iz upotrebe.
[ jupike @ 05.03.2010. 20:13 ] @
Pa nemam pojam za uptime, ali do sada mi je bilo 3 dana u proseku. Nisam nista podesavao, samo sam prebacio, jer se ne razumem u ta podesavanja... Sada mi se najvise svidja burst.net 12 godina rade vec, ne znam kakvo je Vase misljenje?

P.S. Gde se menjaju ta podesavanja?
[ Darklord @ 05.03.2010. 20:26 ] @
Ne koristim cPanel verovatno u WHM > setup
[ jupike @ 05.03.2010. 20:31 ] @
Ne koristim ni ja cPanel vec neki Kloxo LxAdmin, taj su mi instalirali...
[ Tyler Durden @ 05.03.2010. 20:50 ] @
Zamolio bih vas da se ne pozivate na PP, cemu nam onda sluzi forum?
To ce biti brisano ubuduce.

Moja preporuka ti je da naucis osnove administracije i uzmes server kod Hetznera.
[ jupike @ 05.03.2010. 20:55 ] @
Pa nemam pojma. U sustini meni bi trebalo da mi neko instalira server i da ga podesi za upotrebu, tacnije da podesi dns zapise i ostalo... Mozda bih i sam mogao, ali tesko... Znaci svi hvale Hetzner, a Burst ne... Moram da razmislim...
[ jupike @ 05.03.2010. 21:27 ] @
Nasao sam u domenu neka podesavanja i tu se nalazi TTL Settings, jel to podesavanje za minimalan down sajta? To recimo stavim na 900sekundi i sta dalje? Treba li jos sta da se podesava?

I zanima me kako da prebacujem domene... Imam glavni domen registrovan kod GoDaddy i na njegove nameservere su prikaceni ostali domeni, takodje registrovani kod GoDaddy... Sada me zanima da li samo da promenim njegove nameserver na godaddy ili kako? Sta je najbolja varijanta, tj najkraci moguci down sajta, tih 15min?

[Ovu poruku je menjao jupike dana 05.03.2010. u 22:43 GMT+1]
[ view @ 05.03.2010. 23:46 ] @
Citat:
Info za razorservers ponuda je vise nego debilna 3 paket je jeftiniji od zadnjeg a ima 1250 gb vise protoka? Strange.. Druga stvar koriste hyperVM koji je u poslednje vreme imao sigurnosnih problema preko 100 000 vps servera je sruseno. Vlasnik firme koja je pravila software je izvrsio samoubistvo. HyperVM je stavljen kao opensource software ne znam koliko rupa je zakrpljeno od tada. Mnoge firme su ga privremeno ugasile ili potpuno izbacile iz upotrebe.


e smara me da te komentarisem vise...
za sajt koji si ti naveo kao preporuku ja nikad nisam cuo,a pratim stanje ponude i potraznje dobrih DC-a + indijska firma...dobro nisi neke sa madagaskara naveo i rekao e to ti je ekstra oni nude offshore...glupost
Mogao si i eunet da preporucis zvucao bi mnogo pametnije :-)

Citat:
jupike: Pa nemam pojma. U sustini meni bi trebalo da mi neko instalira server i da ga podesi za upotrebu, tacnije da podesi dns zapise i ostalo... Mozda bih i sam mogao, ali tesko... Znaci svi hvale Hetzner, a Burst ne... Moram da razmislim...


Bezi od burst.neta to ti je moja preporuka,nadji neku normalniju firmu pa makar i skuplju.


Uzmi prvo server npr. kod hetznera ili giga-international instaliraj whm pogledaj neke tutorijala,testiraj,vidi kako sve funkcionise pa tek onda preseli sve na novi server...jer nije u pitanju samo setup servera i podesavanje dns ima tu dosta posla i kasnije i svasta moze da te snadje.

evo da ti pomognem malo sa nekim jednostavnim tutorijalima za pocetak



Podesavanje glavnog domena na godaddy



Moras na glavnom domenu promeniti ip adrese za tvoje NS i ako su ti vec svi domeni usmereni ka glavnom domenu neces vise nista morati da diras


[ Darklord @ 05.03.2010. 23:48 ] @
Cak bi mogao da se bacis i u hosting biznis.. Hehe salim se ljudi napunili ste mu ushi(oci) sa previse informacija.
[ view @ 05.03.2010. 23:58 ] @
pa pazi on je spreman da placa 50e mesecno,za te pare ne moze da nadje nesto ekstra + cpanel + full menaged...moze u paketima

da nadje dobar server za te pare kod hetznera unmenaged
da nadje jako slab server bez cpanela ali menaged
da nadje odlican vps sa cpanelom i full menaged

ako ima volje i vremena da uci neka ide na prvu opciju sa hetznerom,ako hoce stabilan rad i sigurnost neka izabere drugu opciju pa posle neka jos doplati a ako hoce instant resenje neka uzme neki dobar vps.samo ja ne bih uzimao vps za neki ozbiljan rad koji mi donosi neku dobit.
[ jupike @ 06.03.2010. 08:45 ] @
Okej, procitacu to, samo mi nije jasno sto svi kritikuju firmu koja je vec 12 godina u poslu? Sto se tice cPanela on mi uopste nije potreban, mislim da ima drugih cak i boljih resenja, a da su opensource... Mozda je u nekim slucajevima bolji cPanel, ali do sada sam mogao bez njega... Mislim da bih za pocetak uzeo ovu zadnju opciju, odlican VPS fullmenaged, ali cPanel i ne mora... Hvala na pomocui, nadam se da cu se snaci...

Ko je najbolji sto se VPS tice, koaj firma?
[ Darklord @ 06.03.2010. 09:52 ] @
Ma da cPanel ti nije skroz potreban. www.isp-control.net dobro radi. I imaju dobar dizajn :)
[ jupike @ 06.03.2010. 10:08 ] @
A koju mi VPS kompaniju preporucujete?
[ view @ 06.03.2010. 12:01 ] @
Iskreno VPS ti ne bih savetovao kao neko trajno resenje ali za neki prelazni period mozes i vps uzeti...Posto se svaka moja preporuka osporava na ovom forumu onda pogledaj top provajdere

http://www.bestvpshosting.com/
http://www.vpsaccount.com/
http://www.vpshostingsearch.com/
http://www.hosting-review.com/...op-VPS-Hosting-Companies.shtml
http://www.bestvpshosting.org/
[ sa015 @ 06.03.2010. 18:48 ] @
E ne iznosi ovde stvari u koje nisi ocigledno upucen.Nije hakovano 100000 vps servera vec oko 100000 web sajtova na vps serverima,drugo HyperVM nije imao tada problem vec je vlasnik servera imao slabu sifru na gmailu koja je hakovana i tako su hakeri dosli do podataka za pristup na HyperVM.I dan danas je HyperVM najbolji open source panel za vps,a kloxo najbolji open source hosting panel.


Darklord:"Info za razorservers ponuda je vise nego debilna 3 paket je jeftiniji od zadnjeg a ima 1250 gb vise protoka? Strange.. Druga stvar koriste hyperVM koji je u poslednje vreme imao sigurnosnih problema preko 100 000 vps servera je sruseno. Vlasnik firme koja je pravila software je izvrsio samoubistvo. HyperVM je stavljen kao opensource software ne znam koliko rupa je zakrpljeno od tada. Mnoge firme su ga privremeno ugasile ili potpuno izbacile iz upotrebe."
[ Darklord @ 06.03.2010. 19:36 ] @
Bug je ispravljen koliko ja znam. Drugo znaci na 1 vps serveru je bilo 100 000 websajtova? Ili se podrazumeva da su ljudi za svoj sajt uzeli 1 VPS server prema tome radi se o vps serverima koje su ljudi uzeli.

Tacnije nisu zasebno hakovani ti vps serveri vec masovno su hakovani nodovi.

for as many as 100000 websites was destroyed by attackers who targeted ... Vaserv specializes in low-cost web hosting using VPS, or virtualized private servers. Virtualization features in LXLabs' HyperVM helped Vaserv provide the ... managed by HyperVM

Zar ti nije glupa teorija sa gmail lozinkom ?
[ view @ 06.03.2010. 21:31 ] @
pricate gluposti.dark otvori novu temu pa pitaj da li je tacno to sto ti pises.

Ovo nije tema o kontrol panelima
[ sa015 @ 06.03.2010. 21:34 ] @
Hakeri koji su hakovali VASERV vps servere su to objavili posle hakovanja na jednom forumu,inace iza cele price stoji webhostingtalk tj malo pretoga su hakovane baze foruma i hakeri su verovali ili ne probajuci usere sa wht foruma otkrili da dosta korisnika ima isti password za mail,tako je hakovan gmail vlasnika VASERV-a,i odatle je sve pocelo,sto se tice tih 100000 podtaka je za websajtove ne za vps servere,jer da je VASERV imao 100000 vps servera verovatno bi imao vise od 3je zaposlenih u to vreme.Inace je jedan od hakera kako je posle utvrdjeno,naravno VASERV je to poricao zvao telefonom odmah posle hakovanja i rekoa ima nacin na koji je hakovan,ja ne tvrdim da HyperVM nema bagove ali imaju ih i placeni paneli ,sa razlikom sto je HyperVM i Kloxo danas open source.Onako bez veze hteo bih da te pitam Darklord sta imas od obrazovanja po ovom pitanju(mislim na servere i host)?