[ gogi100 @ 05.03.2010. 17:50 ] @
imam dva fajla ciji su nazivi moje.ime.vol.1.vcd i moje.ime.vol.2.vcd pokusao sam prvo da izbrisem sve tacke do .vcd i pokrenem ih sa kmplayerom ali nece, zatim sa window media player om 11 nista instalirao sam nove kodeke, ali nista. zatim sam probao sa virtual cd i on nece da kao image fajl ucita. kako da resim ovaj problem?
hvala

ps: cini mi se da ovo ustvari i nisu vcd fajlovi. kako da utvrdim koja je stvarna ekstenzija
[ Stranger2 @ 07.03.2010. 13:18 ] @
Pokusaj ih otvoriti programima WinRAR i 7zip. Pokusaj napraviti sa njima "Extract here" u neki folder. Ako su to neke arhive ja mislim da ce uspeti izvuci sadrzaj.

Programi UltraISO i PowerISO takodje mogu da barataju sa svim zivim virtualnim CD fajlovima.

A za krajnje spasavanja podataka obavezno trebas imati u kolekciji i ISO Buster koji je napravljen bas za situaciju "sasi sta se spasti moze".
[ gogi100 @ 07.03.2010. 21:32 ] @
pokusao sam da raspakujem sa win rarom ali nece. takodje sam pokusavao i sa virtual cd i magic iso-m, ali isto nece. primetio sam da kad ga otovrim sa virtual cd-om pokrene zakratko zvuk, cuje se,a onda stane i pocne da izbacuje neke bezveze zvuke,ali sve je bez slike.
[ Stranger2 @ 08.03.2010. 13:20 ] @
E pa kad krenu ti zvukovi znaci da je nesto ipak mauntovno. Pogledaj u My Computer pored CD ova koji se pojavio. U nekom od njih ima nesto pa mozes videti fajlove i kopirati ih.

A probaj obavezno i sa IsoBuster bar da vidis sta je u fajlu.
[ Shon3i @ 08.03.2010. 23:30 ] @
Probaj sa IsoBuster da extractujes bilo sta odatle, taj VCD format su menjali iz verzije u verziju, verovatno da vise ni jedan program sem odredjene verzije VirtualDrive-a ne moze da ga otvori.
[ mikoni @ 13.03.2010. 17:32 ] @
Možda će nešto sa http://www.videohelp.com/vcd#tech biti od koristi.
Da li su vcd ili nisu proveri sa MediaInfo ili GSpot.
Pozdrav, Mikoni