[ KAK @ 07.03.2010. 16:30 ] @
www.niko95.netii.net
sve kritike dobrodosle...sajt je jos u izradi

[Ovu poruku je menjao KAK dana 07.03.2010. u 22:03 GMT+1]
[ Stranger2 @ 08.03.2010. 01:48 ] @
Pa zanimljiv je na svoj nacin. Deluje mi kao nekakav leksikon za decu do cetvrtog razreda, sto je dobro jer su takvi veoma retki.

Sto se dizajna tice tu je sajt skroz na pocetku. Ako hoces da ga ulepsas, moglo bi se menjati i poboljsati bukvalno sve.

za pocetak predlazem da napravis sledece promene:
- ujednaci fontove. Radi jednostavnosti stavi da se na sajtu koristi samo font Arial.
- HTML kod starnice ne pocinje ispravnio. Fali sam pocetak i html tag. A title tag trebas pomeriti malo nize d abude unutar head elemanta. Moras malo prouciti osnove HTML-a jer ako neki tag pobegne van svog mesta moze stranica potpuno da bude neupotrebljiva.
Evo na priemr kako pocinje kod stranice kada radis u editoru Kompozer:
Code:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html lang="sr">
<head>

pa onda ispod ide title tag...


Ono sto je dobro je sto stranica ima fiksnu sirnu. (Mnogo bolje nego da se straica "razleti" na sirokim monitorima).
[ hvlareta @ 08.03.2010. 10:46 ] @
Simpatican je na svoju ruku. Kapiram da je fazon ucenje. posto nisak skapirao svrhu.
Medjutim, nauci prvo gramatiku srpskog jezika, pa tek onda dizajniraj i pravi web stranice. Kapiram da je sve onako, novo i pocetak, ali za ovo nema opravdanja. Konkretno mislim na deo kada ja kao ukucam ime i onda pise nesto kao

bla bla za par SEKUNDE!!!

Iako je ovo faza pripreme, ali molim te da prvo naucis gramatiku pa se onda baci na ovaj posao.
Poz

A da, to sam jos hteo da ti kazem, za moj ukus malo je veliki, probaj da ga smanjis. Ucitava ga, po meni, mnogo dugo. Znas, postoji jedna vrlo korisna informacija u svetu web dizajna, ako se internet stranica ne ucita za 17 sekundi korisnik gubi strpljenje.
[ KAK @ 08.03.2010. 18:39 ] @
1)to sto se tice ucitavanja...probao sam na jedno pet kompjutera i ucita ga za maksimum 5 sekundi...nekada jedino malo zeza server i kaze da je zauzet...
2)a sto se tice gramatike...greska je u kucanju i nije povod za omalovažavanje...to se veoma lako može popraviti
3)sajt je urađen za veoma kratko vreme(još je u fazi izrade)....ukazujte mi na greške ,još se učim

[ Stranger2 @ 09.03.2010. 01:28 ] @
Citat:
....ukazujte mi na greške ,još se učim

naravno!
Evo na primer za greske u samom HTML kodu najbolje je da koristis neki od naprednijih HTML editora koji sami sprecavaju da se naprave neke slucajne greske. Na primer automatski ti zatvore tagove koje si otvorio. Sami zaapocnu HTML fajl cim izaberes NEW i tako te stvari. dakle pre postavljanja na sajt jos ga pretreresi u nokom od ovih editora.
Imas recimo HTML Validator http://validator.w3.org/
samo ukucas adresu sajta i pokaze ti greske.

Citat:
još se učim

Da li ucis PHP ili samo radis u nekom CMS-u?
[ KAK @ 09.03.2010. 12:38 ] @
pomalo i php...znam gresio sam to što nisam na pocetku stavljao <html></html> title tag mi je negde van headera ,ima jos po neka greskica...to cu ispraviti cim budem imao vremena...
[ Ljubiša Begović @ 10.03.2010. 02:55 ] @
- izbaci ono upisivanje imena (bitno je da si naučio da to uradiš)
- umesto nikola.php - index.php
- linkovi malim slovima
- optimizuj slike (koristi thumbnail a ne scaled image)
- uči xhtml i css, mani se tabela...
- nek ti ovaj sajt bude konstantno u izradi, a nakon nekog vremena uradi nešto konkretno...
[ KAK @ 10.03.2010. 12:42 ] @
za ibacivanje imena...to ne bi uradio zato sto mislim da napravi sesiju kroz ceo sajt i kada se jednom prijavi ime ,ono ga prati svuda..na primer kod komentara...samo da upise komentar da se nebakce sto puta sa imenom , a mislim napraviti mali privatni chat znaci svi koji su na sajtu da mogu chatovati jedni sa drugima
[ Milan Kragujevic @ 05.04.2010. 17:23 ] @
Zašto kad kliknem na skripte http://www.niko95.netii.net/sajt/skripte mi izbaci popup http://err.000webhost.com/ ???
[ KAK @ 05.07.2010. 14:59 ] @
Sajt je malo redizajniran ... sajt
[ tahuti @ 05.07.2010. 16:52 ] @
koristis css a stavljas <body bgcolor="#01556D"> div align="center"
<a href="upisivanje.php" style="text-decoration:none"> i to ponavljas

Koristi id="fixedPosition" u <style> #fixedPosition a {text-decoration: none;}

Smatraj HTML je za sadrzaj strane (naslov i sekcije teksta, paragraf), CSS je za izgled strane(boje, pozicija). Pokusaj da nestavljas color, font, align sa html kodom, ako oces sve da bude zajedno, grupisi ih pod <style> tagom. Ako radis sa Web Development Toolbar u Firefox-u mozes da CSS> Disable CSS>All Styles, sve boje koje ostaju a nisu slicice mogu da se prebace u CSS.