[ aleksv @ 08.03.2010. 15:34 ] @
Danas ubacim memorijsku karticu u telefon i vidim da nece da je prepozna.Odlucim se da flashujem telefon sa A2 Uploaderom i flash fajlovima koje sam skinuo sa internet. Pogledao sam video tutorial i bilo mi je jasno kako se flasha. Sve je dobro proslo, ali sada kada ubacim karticu i upalim telefon pise mi "Greska u konfiguraciji obratite se mrežnom operateru ili servisnom centru".

Sad mislim da je problem u flash fajlovima. Moze li mi neko pomoci . Verzija softvera je R3EA038.



[ miki069 @ 09.03.2010. 01:01 ] @
Telefon je sa mreže.
Nije bio otkključan "full", već "patch" metodom.
Flešovanjem si obrisao "patch" i telefon se ponovo zaključao.



[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 09.03.2010. u 16:06 GMT+1]
[ svakaVamcast @ 09.03.2010. 06:34 ] @
@miki

Koliko sam ja upoznat (a jesam) A2 platforma se nikada, ali nikada nije otkljucavala "patch" metodom.

@aleks

Nesto nije u redu sa fajlovima, odnosno ili nemas kastomizacijski fajl ili .....

ALi stvarno, da me pogresno ne shvatis, nisam kompetentan za free stvari na netu, ako ti bude trebao savet u vezi koriscenja negok od uredjaja za SE (mt-se ili setool,cruiser) slobodno me kontaktiraj.
[ ZZIKA @ 09.03.2010. 21:44 ] @

Što bi na SeToolu rekli - nisi čekirao "Complete Phone after Flash" opciju.

E sad - to je na SeToolu i to bi se sa njim najverovatnije rešilo. A kako se radi sa Free softverima ... ne znam ni ja. Ipak - nadam se da će i ovo pomoći.
[ aleksv @ 10.03.2010. 14:12 ] @
U pitanju je a2 uploader, njim sam radio flash jer racunar nece da pokrene SE tool ispise mi gresku("Servere error 8010001D") . Drugog izbora nisam imao ili nisam znao...
[ acaboy @ 27.03.2010. 18:22 ] @
Da li moze neko da mi da upustvo kompletno kako se pravilno flasuje telefon i gde mogu da skinem fajlove za flesovanje i skojim programom se to radi.. hvala vam u napred!telefon ima u sebi t-mobile meni i to ali ja hocu kao obican stadanrdni sonyericsson software najnoviji!
[ svakaVamcast @ 27.03.2010. 21:29 ] @
Aco, ljudino, da skratimo muke.........

Najlakše će ti biti, da kupiš SEtool, kada ga kupiš dobićeš besplatno odakle možeš da skineš sve što ti treba.

To ti je najsigurniji put za debrand A2 platfomrme. Koliko sam upoznat, ovako ćeš imati samo muke.
[ acaboy @ 27.03.2010. 21:36 ] @
jel mozes prijatelju malo vise da mi objasnis posto ja o tome nemam pojma...da li moze preko usb-a i kako se radi molim te bicu ti jako zahvalan!!
[ aleksv @ 29.03.2010. 16:38 ] @
Uspio sam da rijesim problem, u pitanju je bio CUSTOM file koji nisam ubacio, jedva sam ga nasao.