[ bobby63 @ 08.03.2010. 17:43 ] @
Pozdrav svima

Jesam nov u c++ ali mi je jasno kako funkcionisu pointeri i kako se koristi * i & kada su u pitanju varijable ali ne verujem da razumem sta to znaci kada se koristi * za instanciranje klasa.

U class DisplaySocket imam varijablu
Code:
class DisplaySocket : public TcpSocket
{
public:
    std::string recData;
...
Klasu instanciram u glavnom programu i treba mi da tu dobijem vrednost te varijable
Code:
SocketHandler h;
DisplaySocket *p = new DisplaySocket(h);

//ovde ide neki kod nebitan za ovaj problem    

string str = p->recData;


Build prodje ali dobijam runtime gresku
Code:
Unhandled exception at 0x76d3b727 in PlateCHKWin32.exe: 
Microsoft C++ exception: std::bad_alloc at memory location 0x04e5eb7c..

Pretpostavljam da nesto gresim u nacinu na koji pozivam ovu varijablu.

Unapred hvala
[ Mihajlo Cvetanović @ 08.03.2010. 19:19 ] @
Jedna stvar nema veze s drugom, ili bar ne bi trebalo da ima veze. Da li se problem dešava kad debaguješ aplikaciju? Prilikom debagovanja ti imaš priliku da zaustaviš izvršenje programa upravo u trenutku kad se desi izuzetak. Pogledaj onda na steku šta se dešava, verovatno program pokušava da zauzme preveliki deo memorije, a to se verovatno dešava jer promenljiva za količinu memorije nije setovana na nešto smisleno.
[ bobby63 @ 08.03.2010. 21:41 ] @
Hvala puno.

Iz debugera startujem program samo sto debuger nece da radi kako treba, tj kad zaustavim program nema stek tj:
Code:
No symbols are loaded for any call stack frame. The source code cannot be displayed.

(Win7, VS 2008, win32 project)

Do mene je bio problem, nisam uocio da je na mestu gde ocitavam tu varijablu taj objekt unisten u slucaju kad program nije konektovan na server. Tek kasnije sam video da program radi kada prvo starujem server tako da sam premestio varijablu i sve je ok.

Jos jednom hvala puno, bez tvog odgovora ne bih razmisljao u tom pravcu vec sam bio ubedjen da sam za***ao nesto oko deklaracije ili pozivanja te varijable.

:)
Avaj jos uvek sam u fazi gde se vise cudim kad vidim neku c++ strukturu, nego sto mi je jasno kako radi.