[ ddjura @ 08.03.2010. 21:52 ] @
Posle bezbroj prica sa predstavnistvom Tajvana u budimpesti , menjanja svakakvih prica dobio sam finalnu informaciju od njih da se drzavljanima Srbije ne izdaje turisticka viza, samo business viza . Moj razlog putovanja je poseta svoje devojke sa kojom sam u vezi, i sa kojom sam ziveo duzi period dok sam radio u Americi . Da li ima neko neku informaciju ili neki savet kako da na bilo koj nacin dobijem vizu za ulazak u Tajvan? . Hvala unapred , svaka pomoc je dobrodosla ....
[ Kosta ******um Rex Persia @ 08.03.2010. 23:50 ] @
To je zaista žalosno da ti ovako odgovori,svašta !!! Razumem te da ti je teško što ne možeš da vidiš devojku,a ako ne bude moglo,nema druge da se ili vratiš u Ameriku pa da od tamo putuješ za Tajvan,ili da ona dodje ovde u Srbiju.

A šta su rekli,zbog čega ne izdaju turističke vize građanima Srbije,već samo poslovne ? Probaj da pozoveš na telefon časopis Digital i da nih pitaš kako oni idu na Tajvan svake godine,pa da se umuvaš među njih nekako kada bude sajam tamo početkom juna meseca.

[ ventura @ 09.03.2010. 07:16 ] @
Probaj sa konzulatom u Grčkoj... A uostalom uvek možeš preko neta kontaktirati neku random firmu da ti pošalje pozivno pismo...
[ dekster2 @ 09.03.2010. 07:41 ] @
Pa to znači da si mi ti mnogo naivan.Prvo nisi napisao odakle tražiš vizu,taj duži boravak u americi zašto se prekinuo,a ako si i bio toliko dugo znaš mnogo više kako to funkcioniše sa tim zemljama gde ima svega i svačega.I stiao si i do Budimpešte,a što nisi u Budimpešti kontaktirao našu ambasadu pa se informisao.Sada ti nude da ideš u Grčku.Sve mi to liči na onaj film OKTOBAR FEST,sa Goncićem.
I Kojim poslom ti se devojka bavi.Što ti ona ne pošalje neku garanciju.
[ ddjura @ 09.03.2010. 08:36 ] @
razlog zasto ne daju turisticke vize drzavljanima Srbije je los odnos dve zemlje. Znate da Srbija podrzava Kinu i ne prizanje Tajva, sto je i normalno jer samo 23 zemljice priznaju Tajvan i skoro niko nema diplomatske odnose sa njima , ali imaju bilateralne, ali mi iskljucujuemo svaki tip odnosa sa njima i onda je tako kako je ...
[ dekster2 @ 09.03.2010. 09:01 ] @
Izvinjavam se ako sam bio pregrub.Mislio sam ako je već radio u americi ili šta već, ima veće šanse da dobije vizu od bilo koga ovde ako su već takvi
odnosi dve zemlje.Ima i devojku koja je već tamo.AAko ima što nam nije napisao,onda on sam zna.
@Isak666
Mislim da preteruješ sa tim upadicama .To radiš u svakoj temi koje sam pratio.Verovatno ti je bitan Broj poruka,jer ovo nije odgovor na post
nego......?????????
[ 1vi @ 21.03.2010. 19:43 ] @
Trebao bi ovaj link da ti pomogne: http://www.boca.gov.tw/mp.asp?mp=2