[ dejan @ 20.11.2001. 23:08 ] @
Kako mogu da namestim da se na click startuje EXE fajl?
[ dwarf @ 21.11.2001. 01:09 ] @
Citat:
dejan je napisao:
Kako mogu da namestim da se na click startuje EXE fajl?


Ne mozes. To IE ili NN sami rade jer su podeseni tako. Najvise sto mozes jeste da podesis browser da "ne pita" kada otvara falj ovoga tipa...
[ dejan @ 22.11.2001. 10:41 ] @
Problem je u tome sto na vecini instaliranih kopija IE browsera koje sam imap prilike da vidim izlazi neka greska kada se klikne na link, tipa
"The plug-in didn't initialize properly"...

Zato bi mi trebao neki script koji bi nekako (ako je to moguce) preskocio te bagove. Ma bilo bi super kada bi mi i izbacivao onaj prozorcic "Sta uraditi? Run or Save to disk?" samo da ne izlaze te greske.
[ dwarf @ 22.11.2001. 11:09 ] @
Ne znam sta da ti kazem na ovo...Meni se nikada nije desavalo ni u jednom browseru (a imam ih 5) da mi ovako nesto radi...
[ Gojko Vujovic @ 22.11.2001. 11:34 ] @
To već može pre da bude do servera.

Daj adresu da vidimo tačno šta se zbiva..
[ dejan @ 22.11.2001. 12:36 ] @
Ma jok, sve je lokalno, a href link je najobicniji. Npr:

<a href="abc.exe">klkni</a>

izaziva taj plugin error... Verovatno mi se IE nesto sjebao, ali sto je najcudnije na jos par kompjutera ista stvar..
[ Gojko Vujovic @ 22.11.2001. 13:21 ] @
Napravio sam takav html, i takav exe fajl, i nudi mi save as dialog..
[ dejan @ 22.11.2001. 13:37 ] @
Pa da, trebalo bi da radi. Evo sada sam u firmi probao na 4 kompjutera i evo statistike:

-na dva lepo radi
-na mom izbacuje cannot initialize plugin (?, ne kaze koji plugin)
-na cetvrtom poziva QuickTime (???) koji se naravno zbuni

Dakle, stvar je sigurno do explorera ili pogresno definisanih file type-sa, ali ko zna na koliko kompjutera je situacija ista. Zato mi i treba neki nacin da izbegnem ta pozivanja pluginova, quicktimeova i ostalih gluposti.
[ Gojko Vujovic @ 22.11.2001. 13:43 ] @
Probaj ti to na serveru nekom, ovo u lokalu nije merodavno..
[ dejan @ 22.11.2001. 13:55 ] @
Nazalost... treba mi bas u lokalu :(