[ hardpuzzle @ 09.03.2010. 00:48 ] @
Pa da počnem od početka

Imao sam oko 9 godina kada sam se prvi put susreo sa računarom, koji nažalost nije bio moj, već ga je dobila moja kuma. Kao da je juče bilo sećam se mirisa plastike dok su vadili monitor iz kutije (naravno da sam bio na svečanom otvaranju) pa priključivanje,pa miš,pa tastatura,windows 95,ma šou..jednostavno ljubav se rodila..Visio sam kod kume koliko kod sam mogao,sanjao računar sve dok nisam dobio svoj nekih 3-4 godine kasnije..Ono što hoću da istaknem jeste da sam od malena znao da će moj posao biti vezan za računare ma u bilo kom obliku. Naravno nakon osnovne upisao sam i završio elektrotehničku školu "M. Pupin" u Novom Sadu, smer - elektrotehničar računara!
Kad se stiglo da fakulteta, tu dolazi do "malih" odstupanja..dugo nisam mogao da odlučim koji fakultet da upišem i na kraju kad je usitnilo do prijemnog ja se odlučim za smer Energetika i procesna tehnika na FTN-u (mašinstvo). Zašto,ne pitajte jer ne znam ni sam. Hteo sam da upadnem na budžet, a smer mi uopšte nije bio bitan, za ovo sam čuo da ću lako upisati sa mojim prosekom i tako i učinih..Međutim..nakon nekih 2 meseca slušajući jedno beskonačno predavanje o olovu,da,da o olovu, duboko sam se zamislio i zapitao šta koji đavo ja tražim ovde. Ubrzo se i ispišem sa FTN-a, sa jednim položenim ispitom naravno iz Primene informacionih tehnologija 10
Razočaran u sebe i svoje studije, rešim da batalim fakultet i da nadjem neki posao! Radio sam godinu dana sa svojim ocem (autolimariju) koji mi je godinu dana dubio nad glavom da upišem bilo šta da će mi on platiti. I tako nekako mic po mic,svi moji drugari studiraju,a ja glupan da ostanem na srednjoj, rekoh ne..baš negde tih dana kada sam se prelamao da li da upišem ili ne, naletim na jednog drugara koji mi kaže da će on da upiše Visoku poslovnu školu u Novom Sadu, smer - Poslovna informatika. Traje 3 godine i po bolonji to je Visoka škola (mada ima samo 2 sprata ). Odlučih i ja da probam. Uspem,upadnem i na budžet što i nije bilo tako teško..
Sada sam druga godina i zadovoljan sam kako mi ide. Do sada od 15 ispita imam celih 13 i po pola 14-og i 15-og. E sada, pošto sam prilično siguran da ću završiti te tri godine, zanima me šta da radim dalje? Na mom faksu postoje neke specijalističke studije smerovi: "menadžment" i "elektronsko poslovanje", pa sam mislio možda to elektronsko poslovanje, mada ne znam ima li smisla to ići.
Ono što mene zanima je sledeće: programiranje i 3D modeling (ne znam za čega bi se radije odlučio od ova dva)
Znam da to el. poslovanje nema veze sa tim što mene interesuje, čak ni moj smer manje više nema veze, nije bitno, faks mi dodje više kao neka "garancija".
Zanima me da li je igde u inostranstvu moj faks makar delimično priznat (naravno ne što se tiče modelinga i programiranja već uopšteno),uzimajući u obzir da smo manje-više po bolonji, koliko bi mi značile te specijalističke studije za inostranstvo, koliko za Srbiju?
To je jedna stvar, a druga je to, da bih ja ipak upisao neki kurs nakon te 3 ili 4 godine faksa da dobijem neki sertifikat koji je koliko toliko međunarodno priznat.
Kurs za programera ili 3D modeling (tipa 3d max).
Ja bi dao bubreg da živim i radim u nekoj razvijenijoj zemlji nakon faksa.
Pa me interesuje, da li da posle treće godine tražim neki kurs ili da završim tu četvrtu pa onda kurs? I koji kurs? I koliko bi mi taj kurs uopšte značio?

Znam da sam dosta opširnih pitanja postavio, ali sad je 15 do 2 posle ponoći, tako da zahvaljujem se svima koji su pročitali ovaj post do kraja i hvala unapred na pomoći!