[ veselinovic @ 10.03.2010. 11:58 ] @
Antivirus ( Avast) ne nalazi nista, Dr Web takodje, a problem je sto saljem svima koje imam na MSN-u sledecu poruku:

hahaha foto http://newmyfotos.com/******[email protected]

Zarazen sam tako da sam i ja dobio to od rodjaka, a cerka ne sumnjajuci nista kliknula na link.

Ima li pomoci?


ModEdit: Izmena linka

[Ovu poruku je menjao Zoran Rodic dana 10.03.2010. u 17:42 GMT+1]
[ bachi @ 10.03.2010. 12:50 ] @
Si menjao password? Ako nisi - menjaj.
[ serbian.boy @ 10.03.2010. 14:40 ] @
Ja kliknuo na link, i daunlodovao se fajl (slika) sa ekstenzijom exe.
Ne znam da li je virus :))), mada kaze virus total da jeste.
Nije dozvoljeno stavljati takve fajlove na forum!!!
[ nemanja065 @ 10.03.2010. 15:46 ] @
i Ja sam kliknuo na link ovaj i ESET je omdah izbacio upozorenje da je virus i blokirao akciju
[ Aleksandar Maletic @ 10.03.2010. 16:32 ] @
Kod mene ga je takodje Eset Smart Security 4 ocenio kao virus i to Win32\Injector...
[ veselinovic @ 12.03.2010. 19:04 ] @
Izvinjavam se svima za postavljeni link.
Zaista nisam zelio nikoga da zarazim.
Dakle moj Avast moze u smece da ide, jer on nije nista nasao.
Sa Malwarebytes sam se ( nadam se ) rijesi smeca.
[ Dark Oman @ 15.03.2010. 09:09 ] @
Trojanac koji napada MSN Messanger je već zarazio hiljade računarskih sistema širom sveta a njihov broj raste svakog sata. Malware se širi preko MSN Messanger fajlova predstavljenih kao slike, koji dolaze od poznatih kontakata. Ovi fajlovi su novi tip trojanca koji se širi velikom brzinom i u roku od nekoliko časova može da kreira bot mrežu. Trojanac je prvi put detektovan 18. novembra od strane eSafe CSRT tima sigurnosne kompanije Alladin, primećen je jedan operater i 500 bot-ova u mreži. Manje od tri časa kasnije broj bot-ova u mreži je porastao na nekoliko hiljada, uvećavajući se svakog časa za još nekoliko stotina.

dobio si informaciju sada reci kcerci da ne klikce bzv kada primi neku poruku!!! moj savet ti je da uzmes bolji antivirus program tipa bit defender, eset ili kaspersky (ako mozes plati) ili bolje ti je ako je vec trojanac uzeo zamaha u tvom kompu da napravis backup bitnih datoteka na C particiji ( ako imas podelejne C i D,..) i da reinstaliras OS :) pa instaliras dobar firewall i avp :)

zzz
[ Aleksandar Maletic @ 15.03.2010. 12:20 ] @
Zato pametni ljudi ne koriste MSN... :)))))