[ blasko222 @ 11.03.2010. 09:56 ] @
Molim hitno za pomoć!
Imam sledecu strukturu binarnog stabla:


typedef struct cell tag { labeltype label;
struct cell tag *leftchild;
struct cell tag *rightchild;
} celltype;
typedef celltype *node;
typedef celltype *BTREE;


Trebaju mi kodovi za sledece f-je:




MAKE NULL(&T) . . . funkcija pretvara binarno stablo T u prazno binarno stablo.

EMPTY(T) . . . funkcija vra´ca “istinu” ako i samo ako je T prazno binarno stablo.

CREATE(l,TL,TR,&T) . . . funkcija stvara novo binarno stablo T, kojem je lijevo podstablo TL, a desno
pod-stablo TR (TL i TR moraju biti disjunktni). Korijen od T dobiva oznaku l.

LEFT SUBTREE(T,&TL), RIGHT SUBTREE(T,&TR) . . . funkcija preko parametra TL odnosno TR vra´ca
lijevo odnosno desno pod-stablo binarnog stabla T. Nije definirana ako je T prazno.

INSERT LEFT CHILD(l,i,&T), INSERT RIGHT CHILD(l,i,&T) . . . funkcija u binarno stablo T ubacuje
novi ˇcvor s oznakom l, tako da on bude lijevo odnosno desno dijete ˇcvora i. Funkcija vra´ca novi
ˇcvor. Nije definirana ako i ne pripada T ili ako i ve´c ima dotiˇcno dijete.

DELETE(i,&T) . . . funkcija izbacuje list i iz binarnog stabla T. Nije definirana ako i ne pripada T ili
ako i ima djece.

ROOT(T) . . . funkcija vra´ca korijen binarnog stabla T. Ako je T prazno, vra´ca LAMBDA.

LEFT CHILD(i,T), RIGHT CHILD(i,T) . . . funkcija vra´ca lijevo odnosno desno dijete ˇcvora i u binarnom
stablu T. Ako i nema dotiˇcno dijete, vra´ca LAMBDA. Nije definirana ako i ne pripada
T.

PARENT(i,T) . . . funkcija vra´ca roditelja ˇcvora i u binarnom stablu T. Ako je i korijen, tada vra´ca
LAMBDA. Nije definirana ako i ne pripada T.

LABEL(i,T) . . . funkcija vra´ca oznaku ˇcvora i u binarnom stablu T. Nije definirana ako i ne pripada
T.

CHANGE LABEL(l,i,&T) . . . funkcija mijenja oznaku ˇcvora i u stablu T, tako da ta oznaka postane l.
Nije definirana ako i ne pripada T.




Svaka pomoc je dobrodosla.Urgentno je!Ako neko vec ima implementacije ovih f-ja neka mi posalje na [email protected].
Hvala.


Za programersku solidarnost!