[ Tamara_K @ 11.03.2010. 14:12 ] @
Moji problemi počinju krajem prošle godine, kad bolje razmislim počeli su nakon što sam uvela kablovsku TV kod SBB-a. Srećom, pa čuvam svu dokumentaciju, tako da mi nije teško da dokažem da sam u pravu, ali ko će da plati minute čekanja na operatera koji neće ili ne žele da razumeju problem, odlaske u Kralja Petra, protraćeno vreme, istanjene živce...

1. 4. 2009. sam podnela Zahtev za privremeno isključenje korisnika u trajanju od 6 meseci, dakle do 1. 10. 2009. Ovakav zahtev sam podnosila još jednom, ranije tj. 1. 1. 2007. Tada je na obrascu pisalo :
Napomena : Ukoliko korisnik nakon navedenog roka na obnovi svoj status, SBB zadržava pravo trajne demontaže njegovog priključka na navedenoj adresi.
Na novom ugovoru piše :
Napomena: Ukoliko korisnik nakon navedenog roka ne obnovi svoj status, SBB zadržava pravo ponovne aktivacije priključka na navedenoj adresi.
Imajte ovo na umu, ako želite da raskinete ugovor, ja nisam dobro pogledala, mislila sam da je ostalo po starom i da će me nakon 6 meseci trajno isključiti.
Kopiraću email koji sam im uputila preko njihovog sajta, a na predlog operatera ( naravno bilo je mnogo zbrke ni oko čega, gluvih telefona, različitih saveta operatera koji rade u potpuno isti posao, pa bi bar mogli da se usklade oko osnovnih pitanja )
"Poštovani,
dana 1. 4. 2009. sam podnela Zahtev za privremeno isključenje sa kablovsko distributivnog sistema u trajanju od 6 meseci.
17. 11. (utorak) su mi u poštansko sanduče stigla 2 računa - za oktobar i novembar.
18. 11. (sreda) sam zvala Call Centar SBB-a i rečeno mi je da moram da platim račune, pre toga sam proverila signal i videla da ga nema, pa sam se dogovorila sa vašim operaterima da serviser izađe na lice mesta i utvrdi ima li signala ili ne.
Istoga dana sam u 17 : 35 primila sam poziv sa broja
064 /XXX, od servisera koji se predstavio kao XXX i došao u stan oko 18 sati .
Priključio je kabl na aparate, utvrdio da nema signala i to napisao u svom obrascu. Rekao je da će odmah tj. po povratku na radno mesto predati izveštaj tamo gde treba i da će ovaj podatak biti unet u kompjuter.
Danas 20. 11. ( petak) sam pozvala Call Centar SBB da bih videla da li je podatak o nepostojanju signala unet i mogu li doći da trajno raskinem ugovor. Međutim, serviser još nije predao obrazac ili obrazac nije stigao na red, tako da mi je ponuđeno da se ponovo napiše reklamacija, pa da ponovo dolazi serviser, što sam, naravno, odbila jer ne odgovara ni meni, da sedim u kući i čekam, ni vama, da vam dva puta serviseri dolaze i rade isti posao.
Kao druga mogućnost mi je ponuđeno ovo, da vam se obratim mejlom, što i činim.
U međuvremenu sam nazvala servisera koji tvrdi da je predao obrazac, ostaje nejasno zašto podaci još uvek nisu zavedeni ?
Nadam se da će se stvar brzo i uspešno okončati.
Sa poštovanjem"

Nadajući se da sam ovim rešila problem nisam dalje zvala, da bi 18. 1. 2010. dobila račune za period od oktobra 2009. pa nadalje, znači dug nije otpisan, samo se uvećao.
Morala sam da odem u Kralja Petra, jer su operateri na svojim monitorima videli da imam signal !
Sačekala sam red, zajedno sa grupom ljudi među kojima je bilo i mnogo starijih, koji su po lošem vremenu morali da dolaze iz svojih delova grada i predala odštampanu verziju mejla službenici, rekavši da joj tu sve piše, da bi ona uzela da udara pečat na papir, misleći da je to reklamacija koju treba da zavede ?!
Ovo sam doživela kao neviđeni bezobrazluk, ona me uopšte nije saslušala, sve vreme je žvakla žvaku i telefonirala, da je čula bar jednu rečenicu bacila bi pogled na papir.
Tada mi je stvarno pukao film i tražila sam da idem kod njenog šefa, tako da sam otišla sprat više kod izvesne Dragane - Gage.
Sa ovom ženom nije bilo problema ( napokon !), za 2 minuta smo rešili stvar ( bar sam tako mislila do danas ) napravile Zahtev za raskid ugovora uz napomenu


Da kažem da je gospođa Dragana prva osoba iz SBB-a koja mi je rekla : Izvinite, a na moju opasku da je prva, izvinila mi se još jednom, što naravno ne može da nadoknadi sva izvinjenja koje sam dobila, niti da ispravi grešku, ali pogledajte do koje lestvice treba da se popnete da bi dobili jedno obično izvinjenje.

Do danas sam mislila da je sve gotovo, ali, stižu novi računi, sada me duže i za januar.
Opet sam nazvala operatera, žena je rekla da će napraviti finansijski zapisnik i da će mi dugovi biti otpisani.
Nadam se da je ovo kraj, ostavila sam broj mobilnog, da mi jave mada su od 18. 11. 2009. ( a naravno i ranije) imali i telefon i adresu, kao i ostale podatke i problem nije rešen.
Pišem da ne prođete kako sam ja prošla, a kako ću još proći videćemo.

Izgled radnog stola nakon manjih nesuglasica sa SBB-om
[ mmix @ 11.03.2010. 14:33 ] @
Kad pomislim da su mogli da postanu operater fiksne, smrznem se. Ali to je posledica lokalnog mentaliteta kupaca koji ne vrednuju svoj novac iako ga malo imaju. SBB moze da vam radi sta hocete i vi cete i dalje biti njihovi korisnici i oni ce i dalje da budu bahati jer nemaju trzisni pritisak da se unormale. Nas par koji pizdimo zbog toga i koji smo im zbog toga otkazali usluge njih ne boli mnogo jer je velika vecina ti dalje tu.

Ja nikome od domacih vise ne verujem apsolutno nista, ne samo SBB vec ni ostalima, ima da cekaju da procitam poslednje malo slovo pre nego sto potpisem.
[ bachi @ 13.03.2010. 14:45 ] @
A kako to oni vide na svojim monitorima da ti imaš signal, kada je KTV u pitanju? Za cable modem razumem, ali kako KTV?
[ kalimero 011 @ 13.03.2010. 19:01 ] @
^
Tako što (na monitoru) vide u korisničkoj kartici čekirano polje ''Korisnik ima TV signal''. ;)
[ Tamara_K @ 20.03.2010. 01:59 ] @
Nisam otvarala temu, jer sam mislila da se niko vise nece javiti, ali vidim da ste se snasli , ja i onako ne bih znala da vam odgovorim.
Meni operateri kazu da imam signal, iako ga zaista nema, em sam ja prikljcivala antenu na TV, em je njihov serviser to utvrdio svojim instrumentima.
Od dana kad sam pisala ovo nisu se javili na mobilni, da kazu da su napravili finansijski zapisnik.
Toliko o azurnoisti, mada drasticniji primeri vec postoje.
Javicu kako se i kad zavrsilo.
Sve se jednom zavrsi, pa ce valjda i to sa SBB-om.
[ Tamara_K @ 10.04.2011. 19:00 ] @
Zavrsilo se, prestali su da salju racune, eto da javim pisem na jednoj drugoj temi, pa se prisetih ove nocne more.