[ nikola87 @ 11.03.2010. 19:48 ] @
vec par dana, mozda cak i 10, imam problema sa mrezom kada sam u kuci,
jer mi signal konstantno varira od toga da ga jedva ima, pa do punog,
pa je bukvalno nemoguce normalno obaviti razgovor.

i danas sam imao sta da vidim..telefon je stalno setao sa jedne mreze na drugu..
dakle, ne znam od kad, ali kako stvari stoje, imamo 3 Vip SRB mreze :)
tj. moguce je koristiti i Telenor mrezu u nacionalnom roamingu..




[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 11.03.2010. u 20:58 GMT+1]
[ mantaka @ 11.03.2010. 19:54 ] @
Da im ovo nije neka test faza?Na vise mesta u Srbiji pustili su nove BS u rad, odavno pricaju da ce pustiti 3G u siru upotrebu. Postpaid sam korisnik i imam losa iskustva sa mrezom kad je VIP u pitanju, pokriveni su centri gardova i mesta dok je periferija slabija ili losa, kako gde ali uglavnom je tako.
Na lokaciji na kojoj zivim moram rucno da biram VIP preko MTS a cim krenem na posao moram prebaciti na automatsko biranje mreze jer me druge BS u gradu ne registruju, tako da....:(
[ nikola87 @ 11.03.2010. 20:00 ] @
oni su u test fazi od kad su krenuli, ali uglavnom znam uzrok problemu, sad ostaje da vidimo sta ce i kada ce da srede...
[ MaxM @ 11.03.2010. 20:04 ] @
Konkretno nema tu problema, nego Nokia telefon vidi i Telenor kao Vip iz nekog razloga. Probaj u drugom fonu odabir mreze i trebalo bi da izbaci sve tri mreze. Kod mene je bar tako.
[ zzviktor @ 11.03.2010. 20:13 ] @
Od skoro sam i ja primetio da na novijim katicama imaju tri vipa!!!! Kako su
to postigli ja stvarno ne znam!!!Glupo je!!!!
[ nikola87 @ 11.03.2010. 20:35 ] @
Citat:
MaxM: Konkretno nema tu problema, nego Nokia telefon vidi i Telenor kao Vip iz nekog razloga. Probaj u drugom fonu odabir mreze i trebalo bi da izbaci sve tri mreze. Kod mene je bar tako.


znam da nema problema, uslovno receno... kad sam uzeo broj, bilo je 2 x Vip SRB i Telenor, a sada ima 3 x Vip SRB...to je sigurno promenjeno kada je pusten nacionalni roaming i sa Telenorom..

a problem je sto mi svaki cas skace sa mreze na mrezu i prekida u toku razgovora, pa sam morao da prebacim na rucno podesavanje..
[ MaxM @ 11.03.2010. 20:41 ] @
Cek jel mozes da koristis Telenor mrezu, tj sva tri sa liste?
[ nikola87 @ 11.03.2010. 20:44 ] @
pa da, zato sam postavio ona 3 screenshot-a iz CellTrack-a, jer ne znam kako drugacije da razlikujem koja je koja milionska Vip mreza :)
pristupao sam redom 220 01 Telenor, pa 220 03 Telekom, i onda konacno maticna mreza 220 05 Vip
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2010. 21:04 ] @
Nemam ni jednu Vip karticu da probam sta se desava. Al ako imaju roaming i sa telenorom, ne razumem zasto bi al ajd :) Mozda vole da trose parice...
[ MaxM @ 11.03.2010. 21:09 ] @
Pa recimo zato sto mt:s radi sjajno
[ nikola87 @ 11.03.2010. 21:11 ] @
Ne bih izmisljao tako nesto, slucajno sam primeti, a i shot-vi govore dovoljno..
mozda imaju problema sa Telekomom, pa resili da predju kod konkurencije..

a mozda tamo dobijaju telefone za dinar, neogranicene razgovore i besplatno biranje broja po zelji :)
[ MaxM @ 11.03.2010. 21:17 ] @
Pa meni kada je na mt:s, internet radi traljavo i treba mi po 5 min za jednu stranicu, a kada je na Vip, radi odlicno. Sigurno imaju problema sa njima i sa pucanjem poziva. Takodje mt:s DATA saobracaj ocajno radi i na njihovim karticama. Naime skoro je od kolege, brat koji je bio u Telekomu na praksi, cuo od samih ljudi koji odrzavaju telekom, da mt:s namerno ''sabotira'' Vip sa nacionalnim romingom. Nije dao detalje kako.
[ zzviktor @ 11.03.2010. 21:21 ] @
Nemaju nije bas tako jednostavno dobiti roaming dozvolu!!!!

Ovo sa tri vipa je glupost!!!!
[ mantaka @ 11.03.2010. 21:23 ] @
Evo ja sad probao kod mene u Smederevu ide preko MTS-a i preko Telenora, telefon je N82, prilikom rucnog trazenja daje mi da biram VIP SRB ( ispod pise 220 01 ) i VIP SRB ( ispod pise 220 03 ), sto znaci da daje izbor izmedju Telekoma i Telenora.
Kada selektujem na automatsko biranje bira i radi preko Telenorove BS, testirao sam putem programa Field test.
Da ne bude da je samo na Nokia telefonima, kao sto neko rece da je to tako jer Nokija telefoni tako vide, probao sam i na Samsung 2210, kod njega prilikom trazenja mreze rucno, konkretno daje izbor izmedju MTS-a i Telenora, odabrao sam Telenor i telefon se uspesno registrovao u Telenor mrezi.

Hajde da nagadjamo o cemu se radi?

[Ovu poruku je menjao mantaka dana 11.03.2010. u 22:39 GMT+1]
[ MaxM @ 11.03.2010. 22:04 ] @
Da , definitivno radi na telenor BTS
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2010. 22:39 ] @
Nesto me zanima, MaxM, da li mozda imas 3G telefon, da probas da izaberes Telenor mrezu (vidim da je Trstenik pokriven Telenor 3G mrezom), i da probas da selektujes Telenor, da ti telefon predje na 3G, da li to radi, i da li preko Telenor 3G mreze mozes na net? Ako nije problem, bas me zanima dal to radi? Ili bilo ko drugi?
[ nikola87 @ 12.03.2010. 00:18 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Nesto me zanima, MaxM, da li mozda imas 3G telefon, da probas da izaberes Telenor mrezu (vidim da je Trstenik pokriven Telenor 3G mrezom), i da probas da selektujes Telenor, da ti telefon predje na 3G, da li to radi, i da li preko Telenor 3G mreze mozes na net? Ako nije problem, bas me zanima dal to radi? Ili bilo ko drugi?


3G koliko sam primetio, za 2 meseca koriscenja, radi samo preko Vipovih BS..

sad sam prebacio tel samo na UMTS rezim i nije uspeo da se poveze ni na Telekom ni na Telenor, cim se prebaci na GSM ili Dual, odmah se prijavi i na jedan i na drugi bez problema...
[ MaxM @ 12.03.2010. 07:37 ] @
@Slobodan

Isti je slucaj i kod mene kao i kod Nikole, imam 3G telefon, ali radi samo na EDGE, kao sto je i kod mt:s koji isto ima 3G. Kada je i na mt:s isto je EDGE ili GPRS.
[ morpheusxxx @ 12.03.2010. 20:44 ] @
kad se okacim na telenor,mogu da pozivam sa vip kartice ali nece da salje poruke
[ mantaka @ 12.03.2010. 20:56 ] @
Koristim postpaid VIP broj, kada selektujem Telenor, trenutno salje poruke bez problema, pozivi takodje bez problema, pokusao sam da selektujem 3G kada ide preko Telenora ali tada nema mreze, samo standardno i Telenor i MTS.
[ zvezdasbg @ 13.03.2010. 00:55 ] @
"Trenutno isputujemo kvalitet signala kako bi smo omogucili najbolju uslugu korisnicima pa vam se zato na telefonu pojavljuje identifikacija Telenor" rece tip iz call centra i ostade ziv! Hahahahahahaha, znaci uvek me oduseve svojim "objasnjenjima". I nece da kaze kako je to mreza Telenora vec ponavlja da je to samo identifikacija na vasem mobilnom. Hahaha :)))
Pa dobro kad vec ne umeju da naprave svoju mrezu, ostaje im jedino parazitiranje na Telenoru i MTS-u :)))
[ nikola87 @ 13.03.2010. 03:01 ] @
evo jos jedne novine...nema vise 3 komada Vip SRB..



iako jos uvek moze da se pristupi MTS mrezi, cini mi se da ih polako napustaju... sta mislite?

[ zzviktor @ 13.03.2010. 08:30 ] @
Pa zavisi gde si ali kod menesu jos tri vipa!!!!
[ scylerx @ 13.03.2010. 12:13 ] @
Odista postoji nacionalni roaming sa Telenorom. Nakačio sam vip broj na "Mobtel".
[ VIDAKOVICV @ 13.03.2010. 14:56 ] @
Pazi stvarno radi...

Vidim u Net Monitoru da su mts-ove ćelije i dalje definisane kao externe.