[ igrgic13 @ 12.03.2010. 09:47 ] @
Pozdrav, kao sto tema kaze, zanima me kako napravit backup baze na drugi pc u mrezi, napravio sam skripte koje to rade ali lokalno na drugi disk u pc-u, ali nije to to...
Pa ako netko ima primjer skripte ili neko resenje bio bih jako zahvalan!!

tnx unaprijed
[ karadima @ 12.03.2010. 12:34 ] @
mozda mozes da iskoristis tu istu skriptu ali da prethodno mapirah hdd sa drugog racunara na tom i kad mu dodelis slovce to slovo iskoristi u skripti.
(u tvom slucaju ako ti u skripti stoji D:\backup\backup.bak ti kad mapiras disk pod slovom U npr. onda stavis U:\Backup\Backup.bak - pod uslovom da isti folder napravis na mapiranom disku drugog racunara)


[ Comii @ 12.03.2010. 15:32 ] @
U suštini posao bi trebala da ti obavi sledeća skipta:

BACKUP DATABASE proba
TO DISK = '\\192.168.1.100\d\proba.Bak';
GO

Gde je 192.168.100- ip adresa racunara na koji postavljaš backup.
d-sherovani folder računara na kome pstavlja backup.
proba.Bak- ime backup baze.

Međutim ovo sve prolazi u slučaju da imaš pravilno definisane dozvole pristupa i rada nad sherovanim folderom drugog racunara, zavisi i od toga dali racunari pripadaju istoj radnoj grupi ili da li su računari pod domenom...
[ dusty @ 12.03.2010. 16:14 ] @
Pre jedno godinu dana sam pokusavao isto, pa se ne secam svih detalja, ali sa SQL 2005, i iz mog iskustva mislim da ne moze nikako upravo zbog prava pristupa jer skripta pristupa diskovima preko naloga pod kojim je pokrenut server - Local System. Cak ni kopiranje bekap fajla sa lokalnog diska na sherovani fodler preko shell-a i koriscenje "runas" komande nije uspelo zbog nekog ogranicenja copy i xcopy komandi (nesto oko nul, ali da me ubijes ne mogu da se setim).