[ Dzoni-GS @ 12.03.2010. 19:32 ] @
Pozdrav svima!

Nakon netmajstora, webmajstora, devprotalka, dizajnzone, resio sam da se registrujem i ovde, posto cesto svratim da procitam po koju temu.

16.jula 2008. sam napravio free forum na forumotionu, pod imenom Gamers Space.

Od tada je proslo skoro dve godine, dosta sam naucio i dosta smo napredovali.

Za portal koristim Joomla! CMS. Do skoro smo koristili razne template-e koje nadjemo na webu, ali ovaj koji trenutno koristimo smo sami napravili.

Tacnije ja sam zasluzan za sav graficki dizajn, sem za logo koji je napravio kneipp (dizajnzona). Programiranje nam je radio jedan lik iz Hrvatske, to cemo jos doraditi jer se portal raspada u IE i Operi.

Interesuju me vasi komentari vezani za izgled i funkcionalnost sajta...klasika, sta da dodamo, izmenimo, poboljsamo...generalno misljenje o sajtu.

Inace, tekstove pisemo nas desetorica otprilike, placam pisce kolko mogu, imali smo par dobrih oglasivaca...bas sam ove nedelje dogovorio i jednu veliku saradnju i mislim da sajt polako postaje ono sto sam oduvek zeleo.

U planu nam je i verzija na engleskom jeziku na kojoj vec uveliko radimo.

Ako neko misli da ne mozemo da uspemo na stranom trzistu, navescu mu listu od desetak argumenata koji ce ga uveriti u suprotno


www.gs.rs
[ Stranger2 @ 14.03.2010. 13:16 ] @
- Template dosta dobar. Prepoznatljive boje i dosta ugodne.
- Logo odlican!

- Eventualno delovi sajta koji su za citanje, nisu dobri jer je citanje belih slova na tamnoj pozadini uve kteze nego obrnuto. Za reviewse i takve delove verovatno je bolje da vise vodis racuna o citljivosti.
pogledaj recimo http://pc.gamespy.com/ koji je isto taman ali delovi za citanje imaju klasicnu svetlu pozadinu.
Eventualno ces bolju citljivost dobiti uvecanjem fonta.

- Kod sliak koje su unutar clanaka sa leve strane trebas dodati desnu marginu nekoliko pixela da se ne dodiruje sa slovima.

- I generalno mislim da je za takav tip sajtova najbitnije imati sto vise slika i sto vise videa na sajtu.
- Posto je ta oblast krcata konkurencijom sve moras shvatiti trostruko ozbiljno ako mislis opstati.

Citat:
to cemo jos doraditi jer se portal raspada u IE i Operi.

Raspada se zbog sitnih nepravilnosti u CSS pozicioniranju.
na primer oni gornji elementi header i menu ne treba da imaju "float.left" vec im samo eventualno podesi width da bude kolika vec je.

A donji elemnti pomalo beze mozda i zbog padajucih menija. Iz mog iskustva oni bi trebali biti reseni ovako:
- glavni container trebas samo ubaciti parametar Position: relative
A div koji drzi padajuce menije podesi na Position: absolute i onda podesavaj Top dok se ne vrati na svoje mestio.
- oni elementi ispod ce verovatno skociti nagore ali njih pomocu Position:relative i Top parametra vrati na svoej mesto.

To moze vratiti u red skoro svako ko barata sa CSSom za 20 minuta. Pitaj na forumima o CSS-u...