[ Dzoni-GS @ 12.03.2010. 19:41 ] @
Pozdrav,

sad mi je zao sto se ranije nisam registrovao na es, registrovan sam vec odavno po slicnim forumima, ali ovde sam tek sad dosao :S

Uglavnom, ove nedelje sam dogovarao neku saradnju, ponudio sam jednoj firmi koja se bavi uvozom i prodajom video igara i igracke opreme brendiranje....zatrazili su mi cenovnik i ja sam na raznim forumima postovao ovo:

Citat:
Danas sam razgovarao sa direktorkom marketinga jedne firme. Zele da se reklamiraju kod mene, ali ne klasicno, nego zele da radimo brendiranje.

Znaci da izgled celog sajta uskladim sa proizvodom koji reklamiramo, odnosno sa izgledom tog proizvoda.

Konkretno se radi o igri i onda bi npr background sajta bila slika iz te igre, bilo bi puno banera...sklonicu sve druge banere koje imam na sajtu, kako bi reklama te igre imala maksimalni efekat. Znaci postavicu npr 3 banera te igre, background ce biti slika iz igre, header cu urediti da izgleda kao ta igra, totalno cu okrenuti sajt naglavacke zbog njih

I ono sto je bitno, ja cu raditi sav taj dizajn, praviti slike i sl.

Interesuje me koliko da im naplatim.

Ja na sajtu imam oko 1500 prikaza dnevno i oko 200 unikatnih posetilaca + na forumu imam otprilike isto (a postavio bih im i 2 banera 728x90 na forum...jedan skroz gore, jedan skroz u dno foruma).

Oglasavace se u trajanju od mesec dana.

Koliko bih u tom slucaju trebao da im naplatim?


I posto se dogovaramo za dugorocnu saradnju, koliki popust da dam ako npr zakupe to za 3 meseca ili 6 meseci.

Sutra ujutro moram da saljem cenovnik tako da vas zaista molim da date savet ako se razumete...

unapred hvala svima!


Nakon sto sam dobio par saveta, poslao sam cenovnik:

Mesec dana - 9.500 rsd
Tri meseca - 25.000 rsd
Sest meseci - 48.000 rsd

Prihvatili su ponudu od 25.000 rsd, znaci na tri meseca...

Sta vi mislite da li je cena realna, da li sam mozda trebao da trazim manje ili vise?

I ono sto nisam naveo, dobijaju i PR clanke u okviru brendiranja...

Moj sajt je www.gs.rs