[ reni90 @ 12.03.2010. 20:14 ] @
Predspotavljam da ima ovdje i onih koji znaju programirati u c+ imam sljedeci problem
trebam za zadacu da napravim nenku funkciju i sada nebitno o cemu se radi u zadatku ali moj problem je sljedeci
trebam neke brojeve da pridruzim vektoru koji ce funkcija vracati
i imam uslov kada se to desava sada izgleda odprilike ovako
Code:
if (toto)
{
     vektor=neka vrijednost
}

eh i kada unutar ove 2 zagrade stavim da mi ispise vektor dobro je medjutim
zim izadje iz ove zagrade odmah postavi sve vrijednosti na 0
ito nije samo za tu if petlju nego u bilo kojoij da stavim do cega bi to moglo biti?

ma haj evo postavicu funkciju
Code:
vector<int> funkcija(int n){
     vector<int>brojevi;
     int i;
     for (i=1;i<=n;i++){
         int s(0);
        int k=sizeof(brojevi);
                int g=i,p;
                 while (g>0){
                s+=g%10;
                g/=10;
                 }

         if(i%s==0){
             k+=1;
     brojevi.resize(k);
         p=i;
         }
         brojevi[k]=p;
         cout<<p<<brojevi[k]<<endl;
     }
     cout<<brojevi[0];
     return brojevi;

kao sto se vidi pokusao sam cak unjeti novu varijablu p i njoij dati tu vrijednost jer sam ustanovio da ona ne mijenja vrijednost kada izadjem iz zagrade ali opet nista

[Ovu poruku je menjao Mihajlo Cvetanović dana 13.03.2010. u 00:57 GMT+1]
[ Mihajlo Cvetanović @ 13.03.2010. 00:13 ] @
Ne vidim kako bi moglo da se desi da elementi vektora promene vrednosti prilikom izlaska iz nekog bloka koda, ako je vektor definisan van tog bloka. Skoro sasvim sigurno se ne dešava to nego se dešava nešto drugo što si ti pogrešno interpretirao. Prvo što bode oči je sizeof(brojevi). Umesto toga verovatno treba da stoji brojevi.size(). Druga stvar koja je sumnjiva je što izvršavaš brojevi[k]=p čak i kad ne proširuješ vektor. Ta instrukcija verovatno treba da uđe u if. Zapravo, ja bih promenio kod tako da potpuno uklonim promenljivu k, brojevi.resize(k), i brojevi[k]=p, i umesto te peripetije bih stavio brojevi.push_back(p). Krajnji ishod (bi trebalo da) je isti, a kod bi bio jednostavniji.
[ reni90 @ 13.03.2010. 10:40 ] @
upravusi do naredbe sizeof je ne moze se ona koristiti za vektore