[ NelleKimi @ 14.03.2010. 12:38 ] @
Cao svima! Imam jedan veliki problem. Uzeo sam lap top i instaliran mi je Windows 7. Kao i vecina korisnika, razocaran sam izostavljanjem Outlook Expressa. E sada, nigde nisam naisao na resenje mog problema. Probao sam da prebacim sa mog desktop racunara i mejlove i address book iz Outlook Expressa na lap top u Microsoft Office 2007 ili Thunderbird. Address book mi je najvazniji jer u njemu imam oko 4500 adresa u 56 grupa i to mi je neophodno za posao. Kada bi to uspeo da prebacim kako je sada u Outlook Expressu (znaci sa sve grupama!) postedelo bi me ogromnog truda da to sve razvrstavam u grupe ispocetka. Da li mi neko moze pomoci? Vrlo mi je bitno da uz address book dobijem i grupe koje imam u njemu. Sa desktop racunara exportovao sam address book u Microsoft Office Excel Comma Separated Values File (.csv) i kada sam probao u Microsoft Outlook 2007 na lap topu da importujem dobio sam sledecu poruku: Outlook was unable to retrieve the data from the file C:\... . Verify that you have the correct file, that you have the permission to open it, and that is not open in the other program.

Glavu razbijam vec dva dana i ne uspevam po forumima da nadjem resenje problema, nije mi cak bitno ni koji cu e-mail klijent koristiti vazno mi je samo da uspem sa desktop racunara na lap top da prenesem Address Book sa sve grupama i mailove. Molim pomoc! Hvala unapred.
[ Take 5 @ 14.03.2010. 21:24 ] @
Koju verziju Windows / Office koristiš na tom desktop računaru sa kog želiš da prebaciš adresar na notebook?

U međuvremenu pogledaj malo ovu temu Windows 7 i posta, možda ti pomogne oko prebacivanja poruka iz Outlook Expressa

How to import addresses from Outlook Express to Outlook
[ NelleKimi @ 15.03.2010. 14:43 ] @
Na desktop racunaru imam Windows XP!
[ Catch 22 @ 15.03.2010. 23:25 ] @
Pretpostavljam da na desktop računaru postoji i neki Office, a u okviru njega i MS Outlook (na taj deo postavljenog pitanja nisi odgovorio)?
U tom slučaju bi na desktop računaru trebalo prvo pomoću opcije Import da uvezeš sve poruke i adrese iz Outlook Express-a u MS Outlook.
Pošto MS Outlook sve podatke čuva u jednom jedinom fajlu (čiji podrazumevani naziv je outlook.pst), dovoljno će biti da preneseš taj jedan fajl sa desktop računara na laptop i da istoimeni fajl tamo zameniš ovim sa desktop računara. Kada sledeći put pokreneš MS Outlook na laptopu imaćeš u njemu sve svoje adrese i poruke sa desktop računara.

Za izvođenje ove operacije nije od bitne važnosti da li su vezije MS Office na oba računara iste.
[ NelleKimi @ 17.03.2010. 17:02 ] @
Hvala Catch 22! Ovo je savet koji je pomogao da resim problem ali ne u celosti, nazalost. Takodje, zelim da se izvinim i Take 5 jer nisam dostavio informaciju o verziji Office-a koju koristim. Imam Microsoft Outlook 2003 instaliran na desktop racunaru.
Naime, import-ovanjem iz Outlook Express-a Microsoft Outlook 2003 je uspeo da uveze poruke iz Sent Items, Drafts i Address Book (sa sve grupama i kontaktima u njima) ali ne i poruke iz Inboxa! Da li neko zna o cemu se radi? Pokusao sam istu operaciju opet, misleci da sam negde pogresio jer ovo radim prvi put, i dobio sam isti rezultat. Samo mi je napravio jos veci problem tako sto sam sada dobio duplirane mejlove u Sent Items i Drafts iako sam checkirao opciju 'Replace without duplicate' prilikom Importa.

Kako da uvezem izmedju ostalog i poruke iz Inboxa i da li postoji nacin da se 'resim' dupliranih poruka sada? Hvala jos jednom.
[ Take 5 @ 17.03.2010. 19:43 ] @
Da li si siguran da si pravilno sledio postupak importovanja?





Ovde definišeš da li da uvozi duplikate


Izveštaj o obavljenoj operaciji možeš da sačuvaš u Inboxu
[ NelleKimi @ 17.03.2010. 20:04 ] @
Jesam, zato sam i ponovio Import. Doduse ceo proces je malo drugaciji jer sam radio na desktop racunaru sa Windows XP ali trebalo bi da je to to. Ne znam gde je greska...
[ Take 5 @ 17.03.2010. 22:21 ] @
^ Slike koje sam postavio su sa Windows XP SP3 / MS Office XP SP3 (2002)



PS
Pogledaj dobro prvu sličicu u prethodnom postu, da li si baš tako odabrao (ono što je označeno plavim)?
[ NelleKimi @ 18.03.2010. 17:07 ] @
Evo upravo sam i po treci put ponovio ovaj proces i dobio sam isti rezultat. I pored checkirane opcije sada sam dobio po 3 kopije svake poruke u Sent Items a u Inboxu nista! Doduse nije pravio duplikate u Address Booku.. Ima li pomoci?
[ Take 5 @ 18.03.2010. 21:42 ] @
Pa valjda nije problem da porbrišeš sve poruke u Outlooku, pa da ih uvezeš ponovo (tako nećeš mati "triplikate")?
Ne znam zašto se kod tebe javlja taj problem sa Inboxom?!!?
Probaj da napraviš u Outlook Expressu novi folder za poruke (npr. "Arhiv"), pa onda premesti sve iz Inboxa u taj Arhiv.
Obavi postupak uvoženja u Outlook i vidi da li se pojavljuje i taj novi folder Arhiv.
Posle možeš u Outlooku da premestiš sve iz foldera Arhiv nazad u Inbox, ako je nužno da budu baš u tom folderu?
[ NelleKimi @ 21.03.2010. 09:50 ] @
Pokusao sam i tu opciju. Iskopirao sve u Arhiv, novi folder, i ne prenosi nista! Da li neko zna resenje ovog problema ili jel naisao nekad na nesto sl.?!