[ R A V E N @ 14.03.2010. 17:04 ] @
Kako je moguće da na nekim forumima korisnici pišu poruke i postavljaju teme, a da nisu članovi? Kad kliknete na link "Odgovori ili "Postavi temu" uvijek dobijete zahtijev da se ulogujete.

Na šta tačno mislim: odjednom se pojave poruke ili teme korisnika koji nisu članovi, nego izgleda kao da su to postavili u nekoj kratkoj privremenoj sesiji uz minimum podataka, tj. nema osobina koje imaju uobičajeni korisnici, a to su: da se može kliknuti na njihovo korisničko ime, da postoji datum učlanjivanja, broj poruka, i tako dalje i tako dalje.

Ne sjećam se tačno foruma gdje sam to vidio, ali sam prilično siguran da je riječ o phpBB ili vBulletin forumu.

Pretpostavljam da je administarator za neke IP adrese omogućio to, jer nisu u mogućnosti da se registruju na normalan način.







[ Stranger2 @ 16.03.2010. 00:49 ] @
Citat:
Ne sjećam se tačno foruma gdje sam to vidio, ali sam prilično siguran da je riječ o phpBB ili vBulletin forumu.

Ima takvih poruka i na ovom forumu.

ja zanm kako se to podesava ali ne znam ko je konkretno to omogucio.

Inace u savremenim CMS-ovima ili forumima imas stranicu sa opcijaam za korisnike i user permissions i user roles. jednostavno podesis za koju funkciju je potrebna identifikacija (ulogovan korisnik) a za koju ne mora.