[ ture27 @ 15.03.2010. 19:33 ] @
1. kada se neki assembly uvede u neki veći assembly, kako da se i dalje može pomerait?
Zadam mu pomeranja kada ga uradim ali čim ga uvezem u neki drugi assembly on je blokiran.
znao sam nekada na 2007 ali sam izgubio kontakt s novijim verzijama, negde pod properties beše.

2. Ako imam isti deo koji se provlači na više assembly-ja, samo što na drugom delu ga samo modifikujem u odnosu
na prvi (recimo smanjim dužinu), kako da ga sačuvam sa tom promenom a da mi onaj prethodni ne povuče tu
promenu? Očigledno da nije dovoljno promenuti naziv, on i dalje zapamti neke reference.

nadam se da sam bio jasan

[Ovu poruku je menjao ture27 dana 16.03.2010. u 17:57 GMT+1]
[ ture27 @ 16.03.2010. 17:24 ] @
Pronašao sam odgovor na drugo pitanje.

Otvori se assembly koji želite da prekopirate, idete na File/Pack and Go
tamo vam se izlista spisak delova koji se sadrže u assembly-ju i samo mu date putanju gde želite da ga sačuvate i neće više imati ikakve veze sa prethodnim delom/assembly-jem.
[ zokij @ 16.03.2010. 19:36 ] @
Desni klik na taj podassembly, properties pa izaberes Document properties i umesto rigid biras flexible.
[ sanibo @ 16.03.2010. 19:47 ] @
Na 1. pitanje je odgovor da formiras "familiju" ili seriju proizvoda odredjenog part-a pomoću tabele gde tabelarno odrediš svaku dimenziju. Dimenzije moraš imenovati kako bi raspoznao šta je šta. A kod ubacivanja u sklop jednostavno iz tabele biraš koji ces part s kojim dimenzijama. Malo je dugacko da sve detaljno objasnjavam al imas u tutorijalu "Design Tables" pa snadji se.
[ ture27 @ 17.03.2010. 19:17 ] @
Ne znam u čemu je fora ali nemam Properties na desnom kliku.
Ovo je 2010 verzija. Znam da kada sam to koristio u 2007 je to postojalo.
Da li je do verzije ili zato što je Student verzija pa je lišena nekih opcija, mada ne verujem da bi na tome štedeli.
[ sanibo @ 17.03.2010. 21:07 ] @
Nećeš mnogo leba da se najedeš sa desnim klikom :))
Šalu na stranu, levi klik na part i dobijaš konteksni menu, u prvom redu zadnja ikonica je "Component Properties".
[ ture27 @ 22.03.2010. 16:40 ] @
Da li postoji mogućnost, kao što postoji hole wizard za navoje u otvorima, varijanta za spoljne navoje.
Ili moram preko helix-a i Sweep-cut-a da simuliram rezanje istog???
[ SlavishaT @ 23.03.2010. 09:32 ] @
U drawingu možeš dodati Cosmetic Thread: Insert/Annotations/Cosmetic Thread , tako da nema potrebe da režeš navoj u modelu.

Pozdrav.
[ ture27 @ 09.04.2010. 17:43 ] @
Da li je neko imao problema sa MATE u 2010 konkretnije sa overdefine-om.
I u ranijim verzijama je voleo da zeza ali ovako nešto nisam imao.
nikako neće dadovuče (klizač u mom slučaju) iako je klizač fex. Stalno javlja overdefine iako nije. Što je najgore ne privuče to što treba nego dovuče drugi element koji je fix sa drugim mate-ovima što je van svake logike.
Uspeo sam da rešim prvividno problem tako što sam stavio da su svi Assembly-ji rigid ali to nije rešenje. Ima još gomila nelogičnosi ali da ne davim shvatili ste poentu.
Dali li će se problem rešiti sa neki patch-om ili je to što je.

Hvala
[ sanibo @ 09.04.2010. 18:57 ] @
e da, i mene je to izludjivalo, ali poenta je u redosledu selektovanja. DakleM, prvo selektuješ onaj deo koji želiš da ostane na mestu a zatim onaj koji hoćeš da bude privučen. taj koji se privlači ne sme biti na "fix".
[ ture27 @ 10.04.2010. 15:52 ] @
Daj bože da je tako ali ranije nije bilo takvih problema.
Uvek part ili assembly koji se prvi uveze u assembly je osnovni i svi koji se kasnije uvezu se privlače ka njemu, bez obzira čiju površ prvu kliknem pri mate-vanju, takođe i za fix, ali probaću.
Hvala
[ ture27 @ 01.06.2010. 14:17 ] @
Kako da kada odradim Cosmetric Thread da namestim da mi se na površini vidi kao da je navoj. Da ima one ''šare'' imitacije navoja????
[ zokij @ 02.06.2010. 15:16 ] @
Pa trebalo bi da ti sam prikaže šare kada ubaciš thread na part-u... Bar je tako kod mene na SW2009.
[ MaliBatica @ 03.06.2010. 07:51 ] @
Desni klik->Annotations ->Properties->cekiraj Shaded cosmetic threaad,zatim ponovo desni klik->Annotations ->Display Annotations