[ Shoshone @ 17.03.2010. 14:14 ] @
Jako retko koristim "usluge" GSP-a ali sam danas morao hitno da odem kod zubara. U vozilu me je uhvatila kontrola zato sto nisam imao kartu ( zub me je boleo i totalno sam zaboravio da kupim kartu u trafici )
Trazili su mi dokumenta koja su dobili, napisali mi opomenu u iznosu od 3000 din koju moram da platim u roku od 8 dana.
Posto nema teoretske sanse da to platim ali ne zato sto necu vec zato sto sam trenutno suv k`o barut, zanima me sta se desava ukoliko ne platim kaznu na vreme?
Vidim da se na opomeni spominje tuzba i sudski troskovi pa me zanima kad se podize tuzba i koliko ce onda ta kazna da iznosi ?
Ima li neko ovakvo iskustvo? Trazio sam po ESu ali nisam nasao odgovor na moje nedoumice.
[ Fedya @ 17.03.2010. 14:21 ] @
Zastareva posle dve godine valjda, nece ti biti nista, osim sto neces moci da izvadis pokaznu kartu dok imas dug.
[ Java Beograd @ 17.03.2010. 14:41 ] @
Da se nadovežem na Feđu: neće ti niko ništa, ali oni u svojoj bazi podataka vode evidenciju da si im dužan jednu kaznu. I to čuvaju - za vjek i vjekov. I neće ti dati nikad nikakvu pretplatnu kartu, dok god si im dužan. A evo i malog uputstva za GSP
- Nikad, nikad, nikad ni u kakvom stanju pomračenja svesti i / ili ludila ne vadi pare, ličnu kartu ili bilo koji drugi lični dokument kad te ridže savataju bez karte. Samo kaži: "ostalo u drugom odelu".
- Ako te pita za ime i adresu - izmisli. Na primer: Jovan Stanojević, Proleterskih brigada 21
[ Yoba @ 17.03.2010. 17:59 ] @
maybe off but


chuvajte se dzeparosu u gspu...kevu hteo da opeljesi ganci pre neki dan...znachi u busu i oseca kako torbica "ode". cimne jako, da je vrati i vidi otkopcana torba gore i izvucena 1/3 novcanika. u tom trenutku ganci iza pali iz busa.



a znate sta je dno, sto rija zna sve te playere i qlira, pu jbm ti drzavu!
[ Kosuth @ 17.03.2010. 18:43 ] @
Dakle, ovako, Java ti je sve ono najbitnije rekao što se tiče i bliskog susreta sa ridžama a i evidencije tog nekakvog tvog duga u njihovoj bazi podataka i tome nema apslutno ništa da se doda.

Ono što ću ti ja jedino reći je u vezi navodne, eventualne tužbe kojom ti prete.

Odmah da ti kažem da nije u pitanju nikakva tužba, već oni nadležnom sudu dostavljaju predlog za izvršenje na osnovu verodostojne isprave na koji sud svojim rešenjem dozvoljava izvršenje.

E, sad, ako je predlog sudu dat u roku od GODINU dana od dana nastanka predmetne situacije(znači od danas),a pošto si ti postupio u duhu lojalnog građanina(čitaj:naivno),nećeš imati mnogo manevarskog prostora,da kažem bolje nikakvog,i moraćeš to da platiš sve sa pripacima,dakle kamata + sudski troškovi.

Mogao bi, eventualno, da na dozvoljeno izvršenje uložiš prigovor u roku od tri dana od prijema rešenja i da onda to sud prebaci u parnicu,gde bi mogao da se nekako koprcaš, ali bez efekta, čak šta više, gomilala bi ti se samo kamata i sudski troškovi na glavnicu i na kraju ćeš ipak morati da platiš.

Da te sad malo i utešim,a to bi se sastojalo u tome što se GSP -u ne iplati da sudu podnosi predlog za izvršenje na tako mali iznos, a i ne samo zbog toga, već zbog poštovanja principa ekonomičnosti sudskog postupka i zato što odmah mora da plati sudu taksu, dakle da tereti svoja sredstva,a da pritom ima pred sobom apsolutno neizvesnu situaciju, što se ishoda ukupnog sudskog postupka tiče.

Oni se koriste u praksi metodom bau-bau, pa ko se upeca, upec'o se...blef sistem.

Dakle
Citat:
Zastareva posle dve godine

ovo nije tačno,jer po Zakonu o obligacionim odnosima to spada u komunalna potraživanja i ona kao takva zastarevaju za godinu dana.

Evidentiraj negde datum kada ti se to desilo,pa ako eventualno nešto od njih stigne,proveri upoređivanjem datuma šta ti je činiti,a po onome što sam gore već rekao.

Da, da ne zaboravim, njih ništa ne sprečava da podnesu sudu predlog za izvršenje i nakon isteka godine dana,jer se na zastarelost potraživanja ti moraš pozvati u svojim prigovorima.

Aj' pa opušteno...
[ bachi @ 17.03.2010. 19:40 ] @
Mene su tokom moje istorije par puta navatali, ja im lepo dam ličnu kartu, oni napišu kaznu, ja im se zahvalim, oni meni i isto tako, s tim što mi ljubazno predlože da mi je bolje odma na licu mesta da platim (metoda ako prođe - prođe) i od tada je prošlo n godina. :)

Jednom mi je stigla neka njihova interna opomena da će da me tuže, ja iskulirao, prošlo 2 godine i to je to.

E sad, daleko od toga da se non stop švercujem, odavno redovno kupujem kartu, ali ranije me navatali tipa, uđem u neki bus i hoću da idem dve stanice da bi navatao drugi bus i ne pada mi na pamet da plaćam dve karte, i oni me ko za inat baš tu navataju. :)
[ DR83 @ 17.03.2010. 20:33 ] @
Citat:
Java Beograd:
- Nikad, nikad, nikad ni u kakvom stanju pomračenja svesti i / ili ludila ne vadi pare, ličnu kartu ili bilo koji drugi lični dokument kad te ridže savataju bez karte. Samo kaži: "ostalo u drugom odelu".


Hm, hm, mogu da zovu pandure, a ako i njima kazes da nemas nikakav identifikacioni dokument, mogu da te privedu.

Drugo, karte su problem samo za one koji zive u precniku od 100km od Bga, jer kazu da te kazne ne stizu dalje. Zasto ne znam, ali ima neka caka sa jurisdikcijom i tako to ...

[ losmipfc @ 17.03.2010. 23:15 ] @
Kada vas navata ridzovan, samo mu tiho sapnete na uvo "Ja se svercujem!". I necete imati problema.

Ako vam ipak trazi dokumenta, i izvede vas na sledecoj stanici, vi se samo laganim hodom udaljite sa lica mesta, ne obaziruci se na viku i cudne poglede.
[ Java Beograd @ 18.03.2010. 08:53 ] @
Citat:
DR83: Hm, hm, mogu da zovu pandure, a ako i njima kazes da nemas nikakav identifikacioni dokument, mogu da te privedu.

Ko da zove pandure ? Kako ? Iz autobusa ?! Mobilnim ? Jel ti to onako, teoretišeš, "šta bi moglo biti kad bi bilo nešto drugo" ? A šta ti treba da radiš dok panduri dođu ? Ridže te "privremeno hapse i oduzimaju slobodu" do dolaska pandura ? Ma, to nema ni u filmovima.

Praksa je sledeća:
1. Ridže su voma često neke ženetine, koje se trude da se ponašaju autoritativno i strogo, i starijoj generaciji deluju kao "ovlašćena lica". Govore glasno i trude se da posrame osobu koja nema kartu. Pošto najčešće idu u grupi (tri - četiri njih) uspevaju da ženama, starijim osobama i ponekim nesnalažljivom mlađim osobama izdejstvuju ličnu kartu - i napišu taj njima važan dokument - prijavu. Mlađe osobe (mlađe od 18 god) potpuno zaobilaze i čak im ni ne traže nikakvu kartu. Kad vide grupu mlađih osoba (gelipteri koji se vraćaju iz škole) napuste vozilo da bi izbegli sopstveni blam.

2. Ako su ridže grupa jačih muškaraca - onda može da bude svašta. Oni se ne plaše da traže kartu klincima i balavurdiji, ali opet - ništa ti ne može. Jedino, treba znati da sa ridžom iz pomenute grupe ne treba ulaziti u raspravu, i naravno ne treba vređati i "ne ulaziti u frku ako si slabiji". Bilo je svačega po bgd autobusima.
[ KittyKat @ 18.03.2010. 14:42 ] @
Slažem se, GSp kontrola samo može da udara na nečiji senzibilitet i ništa drugo. Po zakonu ne smeju da pipnu nikoga, niti si dužan da im pokažeš dokumenta.
Kartu kupujem samo kad sam s nekim u društvu pred kim ne želim da budem "izblamirana", a kad sam sama - baš me briga
Jednostavno, smatram da GSP ne zaslužuje ništa bolje. Zimi se smrzavaš u većini prevoza, leti umireš od vrućine... Red vožnje je nikakav, prevoz - razvaljen.
Kada bude autobus stizao na svaka 2 minuta i kad se bude znao RED, kada budu uveli praksu da se za putovanje na jednoj trasi koristi jedna karta kako bi u normalnom svetu trebalo biti, u tom slučaju bi me maltene bio blam da ne kupim kartu. Ovako - ne. Gledaću da prođem bez karte što više mogu.
[ jablan @ 18.03.2010. 15:27 ] @
Citat:
KittyKat: Kada bude autobus stizao na svaka 2 minuta i kad se bude znao RED, kada budu uveli praksu da se za putovanje na jednoj trasi koristi jedna karta kako bi u normalnom svetu trebalo biti, u tom slučaju bi me maltene bio blam da ne kupim kartu.

A to će jako brzo da se desi sa većinom ljudi koji razmišljaju kao ti...
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 15:30 ] @
KittyKat - kakav god da je traljav taj prevoz, ti se vozis njime, a ako
ti ne odgovara kvalitet usluge i cena, niko te ne sprecava da pesacis.
[ Ivan Dimkovic @ 18.03.2010. 15:35 ] @
Je li, KittyKat,

Da li mozes da udjes u restoran... poklopas ono sto si narucila, a onda kazes da neces da platis, i da ces platiti kada im se popravi usluga?

Nece da moze, a?
[ KittyKat @ 18.03.2010. 15:35 ] @
Neću da pešačim, neću da kupujem kartu.

@Ivan Dimkovic

nije isto poređenje, i neću da kupujem kartu Jel to nemoralno?...
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 15:43 ] @
Poredjenje je sasvim adekvatno.

Ti ipak KORISTIS uslugu, a ne placas je. To se zove kradja i nije
nesto cime se treba hvaliti, bar ne na ES-u.
[ KittyKat @ 18.03.2010. 15:49 ] @
Citat:

Poredjenje je sasvim adekvatno.

Ti ipak KORISTIS uslugu, a ne placas je. To se zove kradja i nije
nesto cime se treba hvaliti, bar ne na ES-u.





Jašta... krađa veka

mani me moralnih opaski. Vrlo smo moralni kad neko od nas ne kupi kartu, ali kad nas krade eps i kad nam traže poreze za kućne ljubimce, to je ok

I ne hvalim se, samo kažem javno da neću. I trpeću posledice zbog toga JA, ako ih bude. I, šta s tim?
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 15:50 ] @
Nista, tvoja stvar, samo cemo stvari nazvati pravim imenom - to je sve. Dakle kradja.
[ Ivan Dimkovic @ 18.03.2010. 15:50 ] @
Pa nista... malo je glupo da krades i da jos trazis da poboljsavaju uslugu :)

Zamisli, ukrades nesto iz prodavnice... a onda se jos i zalis da nije bilo dobrog ukusa, i da hoces da to bude bolje sledeci put kad krades.
[ KittyKat @ 18.03.2010. 15:54 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa nista... malo je glupo da krades i da jos trazis da poboljsavaju uslugu

Zamisli, ukrades nesto iz prodavnice... a onda se jos i zalis da nije bilo dobrog ukusa, i da hoces da to bude bolje sledeci put kad krades.


ufff... kao što rekoh, krađa veka Krađa. Jeste. Shame on me...
[ 3way @ 18.03.2010. 15:56 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da li mozes da udjes u restoran... poklopas ono sto si narucila, a onda kazes da neces da platis, i da ces platiti kada im se popravi usluga?


Umesto toga, ti lepo odes u jeftiniji restoran.

Citat:
Srđan Pavlović:
Ti ipak KORISTIS uslugu, a ne placas je. To se zove kradja i nije
nesto cime se treba hvaliti, bar ne na ES-u.


Mi smo prinudjeni da koristimo tu uslugu, jer nemamo pare za taksi svaki dan.
Prema tome, za svoja 32 dinara hocu da mi bus dodje na vreme, da nije busan i da mu izduvni gasovi izlaze u spoljasnju sredinu. Ako ti uslovi nisu ispunjeni, ja lepo ne ponistim kartu.
Takodje, hocu da ne cekam autobus po sat vremena i hocu da neko iz GSP odgovori na moje zalbe. A posto njih totalno zabole uvo sta gradjani imaju da kazu - necu da platim kartu.
[ Ivan Dimkovic @ 18.03.2010. 15:56 ] @
Pa nije kradja veka nego sitno sibicarenje... jedino sto je cudno sto se jos zalis da to sto krades nije dobro, ono ... dzabe je, pa ne mozes da trazis bolje :-))))
[ 3way @ 18.03.2010. 15:57 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa nista... malo je glupo da krades i da jos trazis da poboljsavaju uslugu :)

Zamisli, ukrades nesto iz prodavnice... a onda se jos i zalis da nije bilo dobrog ukusa, i da hoces da to bude bolje sledeci put kad krades.


Uopste nije glupo.
Bilo bi glupo tamo negde gde sa javnim prevozom mozes da racunas. Ovako, to nije kradja nego snalazenje.
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 15:58 ] @
3way - ne razumem, ko te tera da ulazis u GSP?
[ 3way @ 18.03.2010. 15:59 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: 3way - ne razumem, ko te tera da ulazis u GSP?


Kako drugacije da predjem odredjeni put?
Kad imam pare, vozim se taksijem, ako nema para, vozim se dzabe autobusom, posto 10km ne mogu da pesacim.
[ Nenad Vranjanac @ 18.03.2010. 15:59 ] @
niko to nije reko, ne ide za to dozivotna, ali da istovremeno uslovljavas kupovinu karte razvojem kvaliteta prevoza,
gde si ti jedan mali koceci faktor neplacanjem, a drugi promovisanjem takvog ponasanja (verovatno i na drugim mestima zastupas takav stav)- pomalo je apsurdno.

3way, trebalo bi te malo poslati u unutrasnjost, gde pored toga sto je karta 4x skuplja, prevoz 2x stariji i ide na svaka dva sata, a moras da je kupis. pitam se kako bi tamo prelazio 10km.
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 16:03 ] @
Citat:
ako nema para, vozim se dzabe autobusom


Znaci ti da drzis neku prodavncu, mogao bi da ti dolazi narod
i kupuje robu, ali kada nema para, sta sad, onda bi im davao za dzabe,
tj. oni bi sami uzimali jer jbg, kako on da pesaci 20km, kada su mu
stare patike dotrajale, a kod tebe ih ima za dzabe, u prodavnici.

Hahaaha, pa mislim ljudi, razmisljate li vi malo pre nego sto nesto napisete?
[ Horvat @ 18.03.2010. 16:03 ] @
u bg busevima jos ne planiraju da uvedu placanje karata?
meni je bas glupo sto moras na trafiki kupovati,pa onda pred polazak bude guzva u pm,pa jos ako ni ne stignes kupiti kartu...

u bg je 32 dinara samo? davno je toliko malo ovde bilo :(
[ 3way @ 18.03.2010. 16:04 ] @
Citat:
Nenad Vranjanac
3way, trebalo bi te malo poslati u unutrasnjost, gde pored toga sto je karta 4x skuplja, prevoz 2x stariji i ide na svaka dva sata, a moras da je kupis. pitam se kako bi tamo prelazio 10km.


Sta mene briga za unutrasnjost?
Sto nisi spomenuo na primer Zimbabve gde po selima autobusi idu jos redje?
[ 3way @ 18.03.2010. 16:05 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Znaci ti da drzis neku prodavncu, mogao bi da ti dolazi narod
i kupuje robu, ali kada nema para, sta sad, onda bi im davao za dzabe,
tj. oni bi sami uzimali jer jbg, kako on da pesaci 20km, kada su mu
stare patike dotrajale, a kod tebe ih ima za dzabe, u prodavnici.

Hahaaha, pa mislim ljudi, razmisljate li vi malo pre nego sto nesto napisete?


Naravno da ne.
Usluga u mojoj prodavnici bi bila ko u svakoj drugoj prodavnici, samim tim bi morala da se placa.
[ Nenad Vranjanac @ 18.03.2010. 16:07 ] @
to je ok stav u potpunosti, samo to se zove sebicnost, a ne "neplacanje zbog revolta"
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 16:08 ] @
Ne ne, meni se hleb iz tvoje prodavnice totalno ne svidja,
ali ono, sta me briga, ja cu da ga kradem od tebe svaki dan,
i ne samo ja, nego cu da pricam i ortacima iz kraja kako ti
hleb nista ne valja, pa je dobro da i oni kradu i tako....

- to ce biti super za tvoj biznis, a i nama super, imamo leba za dzabe.

Samo da ne bude zabune oko teme. Necu dozvoliti bilo kakvu dalju raspravu
sa ciljem kako prekrsiti zakon. Takve poruke bice brisane.


Pokretac teme je pitao za posledice opomene koju je dobio, dakle to je pitanje, drzite se teme.
[ Kosuth @ 18.03.2010. 16:14 ] @
Nadam se da niko nije moj prethodni post shvatio kao podstrek za neplaćanje karti u gradskom prevozu, jer to mi uopšte nije bila namera.

Jednostavno sam odgovorio postavljaču teme kako da postupi u datim okolnostima, proizašlim iz njegove greške.

Konačno, svi mi grešimo...

...manje ili više.
[ mmmilan @ 18.03.2010. 16:16 ] @
A zasto onda ne kupite bajseve, pa se vozate za dzaba?
Svi mudrujete i pravdate svoje postupke tim da su autobusi losi.
I jesu losi upravo zbog toga sto niko ne kupuje kartu.
Mozda ne znate, ali ti autobusi trose gorivo, menja im se ulje, gume.
Voziaci primaju platu, mehanicari, dispeceri... To treba odnekle da se plati.
Ako necete da platite kartu idite taksijem, kao sto spomenu ovde jedan clan.
Licno retko koristim usluge gsp-a, ali uvek kupim kartu.
[ 3way @ 18.03.2010. 16:25 ] @
Citat:
mmmilan: A zasto onda ne kupite bajseve, pa se vozate za dzaba?


Aha...

Citat:
mmmilan:
Svi mudrujete i pravdate svoje postupke tim da su autobusi losi.


I jesu losi.
I autobusi i navodni red voznje.
Postoji nekoliko linija u Bg koje su sasvim ok, i kada udjem u na primer 17 odmah ponistim kartu. A cim udjem u 48, odmah ne ponistim kartu.

Citat:
mmmilan:
I jesu losi upravo zbog toga sto niko ne kupuje kartu.


Ovo ne da nije tacno nego je suludo.
U poslednjih xx godina se broj onih koji se svercuju smanjio.I to dosta smanjio.
Sem toga, odredjen broj vozaca je stoka i uzimaju pare a ne rade. Jednostavano gospoda ne zele da krenu za pocetne stanice ili preskoce svoju pocetnu stanicu.
[ 3way @ 18.03.2010. 16:25 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Ne ne, meni se hleb iz tvoje prodavnice totalno ne svidja,
ali ono, sta me briga, ja cu da ga kradem od tebe svaki dan,
i ne samo ja, nego cu da pricam i ortacima iz kraja kako ti
hleb nista ne valja, pa je dobro da i oni kradu i tako....


Moj hleb je iz pekara Hleb I Kifle i sasvim je dobar i ispravan.
Znaci, u pitanju je tvoj subjektivan utisak. Ima da platis.
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 16:32 ] @
Ah, pa tako reci :)

Znaci kad je sopstveno dupe u pitanju, onda naplata mora da funkcionise...

Pazi, ni meni se ne svidja kvalitet usluge GSP-a, sto ne znaci da

AKO VEC PRISTANEM da je koristim, necu i da je platim.
[ KittyKat @ 18.03.2010. 16:52 ] @
Citat:
Pa nije kradja veka nego sitno sibicarenje... jedino sto je cudno sto se jos zalis da to sto krades nije dobro, ono ... dzabe je, pa ne mozes da trazis bolje )))


Ja sam samo rekla da kada uslovi budu normalni, rado ću platiti svaku kartu. A ti izvoli - izopači koliko hoćeš

Ili kao što 3way reče:

Citat:
3way:Postoji nekoliko linija u Bg koje su sasvim ok, i kada udjem u na primer 17 odmah ponistim kartu. A cim udjem u 48, odmah ne ponistim kartu.




[ Nenad Vranjanac @ 18.03.2010. 17:02 ] @
znas kako- to je ko ono- kad budes izgledala ko angelina jolie, javi mi se pa cemo da se druzimo :)
[ DaliborP @ 18.03.2010. 17:14 ] @
Gradski prevoz u Beogradu je sasvim solidan. Ide cesto, karta je jeftina i prilicno je pouzdan.
Nije najnoviji ili najcistiji ali je sasvim zadovoljavajuci, autobusi prolaze non-stop.
Ne znam sto se zalite toliko.
[ Marko_L @ 18.03.2010. 17:24 ] @
Ovo je jedna od onih tema gde je teško biti pametan. Sa jedne strane, ako hoćemo da živimo u normalnoj državi, moramo krenuti od sebe, a to između ostalog znači i pošteno platiti kartu ako već koristiš usluge GSP-a. Sa druge strane usluga tih nazovi javnih firmi je toliko tragično loša da maltene bude greh to plaćati... trole u kojima malo malo, pa nekoga drmne struja, hladni autobusi zimi, nepostojanje klime leti, izduvni gasovi koji se prostiru po vozilu (to ne može biti zdravo), kontrolori koji ne umeju ni dobar dan da kažu, čekanje autobusa po 30 minuta, iako po redu vožnje treba da ih bude na svakih 5 minuta, bahatost pojedinih vozača koji kao da voze krompire a ne ljude... i da ne nabrajam dalje, tako da razumem gnev pojedinih građana. I glupo je poređenje sa ulaskom u običan restoran i neplaćanjem. Treba porediti ovako, da li bi neko platio uslugu u restoranu gde ti pijani konobar uhvati ženu za sisu, prospe ti supu u krilo, isfleka ti košulju vinom, istrese ti pepeo iz piksle na glavu i polomi ti platnu karticu dok je provlači kroz čitač i još ti opsuje majku što si mu uvalio tu plastiku umesto da platiš kešom kao svaki normalan čovek ? Ja lično redovno plaćam kartu, ali preispitujem tu svoju odluku svaki put kada uđem u gradski prevoz. Ni druga tzv javna preduzeća nisu ništa bolja, plaćamo RTS pretplatu da bismo gledali kvozove, reklame i tuđe svadbe ??? Pa onda EPS, evo kod mene u kući napon ne prelazi 200V, obično bude tu oko 170V-190V, zbog čega mi je crkla klima, jedan računar i još neki sitniji kućni uređaji... cirka 1.000 evra štete, a ne mogu nikako da rešim taj problem. Zvao sam električare, oni ljudi premerili i kažu tako stiže sa bandere... zovem EPS, njihovu tehničku službu možeš da dobiješ svake prestupne godine i to samo kad je pun mesec, i kad ih dobiješ kažu da oni ne garantuju za napon... da ih tužim, ne mogu da dokažem da su uređaji crkli zbog napona... a moraš da plaćaš ako hoćeš struju. I onda, normalno da se kod ljudi javlja revolt. Kamo sreće da smo svi složni pa da kolektivno prestanemo sve da plaćamo.
[ musicmaster @ 18.03.2010. 17:28 ] @
Citat:
Kamo sreće da smo svi složni pa da kolektivno prestanemo sve da plaćamo.

Saglasan! Evo, ja bojkotujem plaćanje! Može!
[ tdusko @ 18.03.2010. 18:21 ] @
Bio skoro u Ljubljani i fore radi udjem u gradski. Tamo na primer SVI placaju voznje ali im je zato vozni park GSP-a 5 puta gori od Beogradskog. Svaki peti nema drvena sedista. To se ruku na srce odnosi samo na buseve jer samo to imaju. Trole Beogradske su bez konkurencije...
[ 3way @ 18.03.2010. 18:57 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Ah, pa tako reci :)

Znaci kad je sopstveno dupe u pitanju, onda naplata mora da funkcionise...

Pazi, ni meni se ne svidja kvalitet usluge GSP-a, sto ne znaci da

AKO VEC PRISTANEM da je koristim, necu i da je platim.


Mozda moj lebac i nije toliko dobar, alli kod mene radi sluzba za zalbe i sve zalbe uvazavamo.
Ove ne mozes da uhvatis ni za jupe ni za glavu.

I ja sam ranije zastupao potpuno iste "plati pa se klati" stavove, ali posle par kasnjenja na posao iskljucivo zbog njih, bolesnog cekanja i , kao sto sam vec rekao , totalno NIKAKVOG odziva te njihove sluzbe za zalbe, poceo sam da se osecam ko magarac kada ponistim kartu na toj liniji.
[ Kosuth @ 18.03.2010. 19:46 ] @
Citat:
Marko_L: Kamo sreće da smo svi složni pa da kolektivno prestanemo sve da plaćamo.

Citat:
musicmaster: Saglasan! Evo, ja bojkotujem plaćanje! :D Može!

E, pa, ako je već tako, onda

Citat:
Odavno je ovde već prošlo 'pet do dvanaest' za građansku neposlušnost, ali za tako nešto nikad nije kasno...

...ako kogod ima konstruktivniji predlog, spreman sam da saslušam...

...a, bogami i da delujem.
http://www.elitemadzone.org/t394855-2#2551527
[ BluesRocker @ 18.03.2010. 20:04 ] @
Meni se često dešava da njihovom krivicom ne mogu da poništim kartu. Svaki 3-4. "automat" za poništavanje im ne radi. Pre 90-ih su postojali pravi automati za poništavanje karata u koje niko nije mogao da ubaci petodinarku.

I ne znam zašto moram da plaćam više od jedne karte za jednu vožnju. To se svuda reguliše da se plati samo jedna karta.

A posebno me iritira kada čekam neki autobus pola sata pa onda naiđu 3 jedan za drugim. Mogu samo da pomislim da piju zajedno kafu ili vinjak. U proseku stvarno prođe dosta autobusa na sat vremena, ali se u proseku isto tako čeka kao da ih je prošlo 3 puta manje.

Za sada plaćam, ali samo kad moram da idem busom. Uglavnom svuda idem peške.
[ Srđan Pavlović @ 18.03.2010. 22:41 ] @
Tema nije placanje / ne-placanje prevoza, a otisla je skroz u tom smeru. Lock.