[ WAZZUP @ 20.03.2010. 14:49 ] @
Jos uvek mi je sve spetljano u glavi, al pokusacu da objasnim sta mi treba: imam laptop, i sad hteo sam da koristim ShoutcastDSP u Soundcard input modu, da bi isao broadcast i zvuka i mikrofona. Medjutim, na laptopu se javlja problem, nekada je na desktop racunarima bila moguca solucija da se snima loopback kartice, iliti stereo mix, a da se podesi da se mikrofon cuje, iako nije on primarni ulaz na zvucnoj karti, i onda se u stereo mix-u dobijala trenutno pustena pesma, i zvuk sa mikrofona. Elem, na laptopu je moguce odabrati izmedju microphone ulaza i stereo mix-a, al ni u jednoj soluciji nemoguce je cuti zvuk sa mikrofona live. Problem je resen pomocu programa Virtual Audio Cable, izaberem microphone kao ulaz, i output zvucne karte kao izlaz, i mogu da cujem mikrofon live, doduse sa malim kasnjenjem, reda milisekundi. Ali, sad se javlja problem snimanja sa stereo mix-a, jer je kao default input odabran mic, znachi kada snimamo input opet dobijemo samo mic, a ako slucajno input prebacim stereo mix, dobijem petlju, jer VAC pusta stereo mix na output, i upetlja se, trte, mrte....

E sad, ima li resenja, mislim, nije toliko bitno, al me nervira....