[ vodich @ 21.03.2010. 20:50 ] @
Nije jos sve zavrseno(body background,neki banner u flashu i tako to)ali je sto se tice programiranja(PHP) skoro gotovo pa reko da cujem kako vam izgleda
http://spirit.rs
To je klub za slobodno penjanje i sluzi za info i komunikaciju medju ljudima koji se bave tim sportom.
[ Stranger2 @ 21.03.2010. 22:07 ] @
Sam po sebi dizajn nije los. Medjutim ne vidim neku asocijaciju takvog dizajna sa panjenjem. Meni bi na primer bilo logicno za takav sajt da bude prikazana slika neke stene, planine... ili bilo sta da asocira na prirodu...

- malo je preslab kontrast (otezava citanje) kod obicnih tekstova i naslova a preupadljivi su linkovi. Verovatno trebas malo da posvetlis slova kod teksta i mozda da uvecas font za jednu jedinicu.
[ vodich @ 26.03.2010. 23:19 ] @
Evo ubacio sam fotku za pozadinu za sada malo da osvezi sajt posto je mnogo siv ;)
[ Ljubiša Begović @ 26.03.2010. 23:44 ] @
Eh, tek sad si zabrljao :-)
Evo kako to izgleda


Moraš staviti ili neku sliku baš velike rezolucije (što i nije baš pametno) ili neku tile bg sličicu pa da popuni ceo prostor.
[ kelja @ 26.03.2010. 23:53 ] @
I centriraj sajt. :)
[ Ljubiša Begović @ 27.03.2010. 00:02 ] @
Čini mi se da mu je pre ove nove pozadine sajt bio centriran, nisam baš siguran... i nije bilo onoliki top margin...
[ Stranger2 @ 27.03.2010. 01:12 ] @
Citat:
Moraš staviti ili neku sliku baš velike rezolucije (što i nije baš pametno)

Sliku u rezoluciji 1920x1200 mozes optimizovati da bude oko 200-250 kilobajta i mislim da je to ok posto ostatak sajta nije tezak (u kilobajtima)

Tu sliku postavi u pozadinu u CSS body selktoru jer tako nece uticati na centriranje ostalih elemenata na stranici.

Code:
body {
color: Black;
background-image: url(nazivslike.jpg);
}
[ vodich @ 29.03.2010. 04:14 ] @
Auuu....
Nisam gledao na vecoj rezoluciji kako je....Stavicu vecu sliku a sto se tice centriranja to nisam ni dirao samo sam pomerao top margin wrappera da bi se lepse uklopilo uz fotku.
@stranger 2
Tako mi i stoji ;)
[ Stranger2 @ 29.03.2010. 22:38 ] @
Onda si greskom jos nesto promenio. Ako si samo dodao background u body element, stranica se zbog toga ne bi pomerila ni levo ni desno.
[ vodich @ 01.04.2010. 00:19 ] @
U pravu si zaboravio sam da kad sam pisao Css nisam centrirao sajt tj centriran je samo za monitore od 17 inca :)
Meni to nesto i ne bode oci sta ima veze ako stoji levo.Vise me zanima funkcionalnost sajta jer mi je to prvi php projekat pa ako mozete da isklikcete sve zivo i da nadjete rupu u skripti bio bih vam zahvalan.