[ kelja @ 22.03.2010. 13:11 ] @
Pozdrav, ako imate vremena, skoknite na ovu adresu:
http://sinisake.123bemyhost.com/flash_search/
te ukucajte 'test' u search polje.
Nakon nekog vremena (free hosting, sta da vam kazem) trebalo bi da se pojavi jedan rezultat.

U pitanju je flash search skriptica koja pretrazuje bazu i pokazuje rezultate na strani. Korisnik onda moze da promeni sadrzaj jednog ili vise polja i vrati izmenjene vrednosti u bazu.
E, sad, imam jedan problem.

Klik na dugme "Submit changes'' vodi u drugi frejm i tu se pojavljuje poruka o uspehu/neuspehu apdejtovanja. Ali, pored nje ostaje i tekst field (getNextHighestDepth, mozda je tu problem), a voleo bih to da sklonim.

I da, ako korisnik dvaput klikne na search, stvara se haos, ne sklanjaju se vec postojeca polja/rezultati, i tako... mozete i sami probati...

Hteo bih da sklonim (izbrisem varijable zapravo) ona tekst polja, i da odradim nesto sto podseca manje-vise na klasican php search. Nova uneta vrednost - potpuno novi rezultati ('refresh', a u okviru flasha).
Ako treba, prilozicu i kod (nije ona zastita zbog vas, nije to neka velika mudrost, za vas, pa da krijem:)). U sustini, koristim load Vars klasu, send and load metod, saljem search termin php-u, ako ima rezultata, php fajl generise xml, ucitava se taj xml, kreiraju se dinamicka (input) tekst polja...

Pozdrav

[ kelja @ 22.03.2010. 19:17 ] @
Evo i fla fajla. Unapred hvala.
P.S. Lik za koga ovo radim je trazio mx2004 verziju, i da se ne koriste komponente.
[ StarCraft @ 23.03.2010. 11:18 ] @
baš mi i nije skroz jasno o čemu se radi...
[ kelja @ 23.03.2010. 11:54 ] @
Vec drugi put nisam jasan?
E, jbg, ja sam imao utisak da se jasno izrazavam. :)

No, idemo ceo postupak, jos jedared:
1) odes na link
2) ukucas, recimo, 'field' u search polje i kliknes 'Search for'
3) 3 rezultata bi trebalo da se pojave (klik na 'down' radi bolje preglednosti)
4) Ukucati sad u search polje sad, recimo, 'test'
5) kliknuti na 'up' ili 'down' (pomera se samo jedan tekst boks, sa novim rezultatom pretrage, ostatak tekst polja vise nije 'aktivan', unete vrednosti nece biti prebacene u bazu, ali smeta, izaziva konfuziju)

6) dakle rezultati starog searcha se mesaju sa rezultatima novog (input tekst boksovi iz prethodnog searcha bi trebalo da budu sklonjeni, to je to)

nadam se da je sad jasnije? :)
[ dimjas @ 23.03.2010. 15:12 ] @
removeTextField(); to mozes da koristis za uklanjanje
Code:

function removeAllChildren(target_mc:MovieClip):Void {
    for (var prop:String in target_mc) {
        if (target_mc[prop] instanceof MovieClip) {
            var mc:MovieClip = MovieClip(target_mc[prop]);
            mc.stop();
            delete mc.onEnterFrame;
            mc.swapDepths(10000);
            mc.removeMovieClip();
            removeAllChildren(mc);
        } else if (target_mc[prop] instanceof BitmapData) {
            BitmapData(target_mc[prop]).dispose();
        }
    }
}


Ovo je ako sklanjas movieclip-ove
[ kelja @ 23.03.2010. 18:51 ] @
E, ok, hvala, ce da ubacim. :)