[ ps3 @ 22.03.2010. 22:45 ] @
treba mi neki link sa programima za ovaj tel, treba mi pomoc tj uputstvo kako da nadjem memorijsku karticu na telefonu,neke preporuke oko programa i podesavanja isto ...

hvala puno
[ ps3 @ 23.03.2010. 10:18 ] @
treba mi za GPRS i MMS podesavanja za 064
[ miki069 @ 25.03.2010. 23:03 ] @
Fizički u telefonu ona se nalazi, ako je imaš, u microSD slotu koji je na levom boku telefona.

Ako je tražiš logički u meniju telefona onda je nema.
Razlog je mnogo prost: Android OS nema nikakav file-explorer ili file-manager integrisan u sebi.

Ja sam tako bio popizdeo kad sam pre 7 (sedam) godina kupio Nokia 3650 koja nije imala nikakav file-menager sa osnovnom verzijom Symbian 6.
Ali to je bilo pre 7 (SEDAM) godina.
Ali sam skinuo mali symbian programčić i poslao ga bluetooth-om na Nokia 3650.
Kod Symbian-a sve primljeno je u inboox-u (šta bih uradio da ga je negde smestio drugde?).
Instalirao iz inboox-a i imao file-manager.
I mogao da brišem, kopiram, preimenujem fajlova.
Tako je bili sa 3650 i 3600.
Već 6600 je dolazila sa sve file-managerom u sebi.
Isto pre 7 (sedam) godina.

Kod HTC Tattoo to će iči malo čupavo jer mu ne radi ni bluetooth file transfer.

Najverovatnije na USB kabl, pa da hakuješ, rootuješ...
Koliko vidim komentare niko to instalirati uspeo nije.
Svi hakuju, rootuju, ali čabar.

Dakle:
- nema nikakv file-menager za manipulaciju sadržajima telefona,
- ne radi mu bluetooth file transfer,
- ne radi mu alarm,
- ne mošeš zatvoriti zadnjih 6 pokretanih programa - kao kod Symbian UIQ SonyEricssona P800, P900, P990, M600...
- ovo poslednje dovodi to nenormalne potrošnje RAM memorije i zapucavanja telefona ili restartovanja.

Ne znam šta je tu napredno i bolje od WM 6.5 ili Symbian 9.4 OS.
Nokia, Samsung, SonyEricsson i Motorola su te probleme rešavali pre 7-8 godina.

HTC ide od nule.
Ustvari ide iz minusa.


[Ovu poruku je menjao miki069 dana 26.03.2010. u 00:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 26.03.2010. u 10:01 GMT+1]
[ DereK_TroteR @ 26.03.2010. 13:39 ] @
Postovanje svima...
Evo koristim HTC Tattoo neko vreme, pa da pokusam da pomognem.

Prvo, uopste nije nemoguce pristupiti sadrzaju SD kartice. Tacno je da nema pre-instaliran file manager, ali kao i sve ostale aplikacije moze se naci na Market-u potpuno besplatno (ako ne racunamo potrosene kb za download). Ja licno koristim Astro i po meni je odlican. Nikakav hack ni root nije potreban. A i mozda je najlakse da povezes telefon sa kompom i stavis da ga vidi kao prenosni disk bez ikakvih instalacija. Tako takodje mozes da manipulises sadrzjima sa kartice. Jednostavno, muziku prebacis u folder Media, slike ako zelis u DCIM (nesto kao na fotoaparatima). Mozes napraviti i folder za programe koje skines sa neta pa ih instalirati bez problema iz vec gore navedenog Astro-a (mislim da je ekstenzija za aplikacije .apk ali nemoj da me drzis za rec jer sam sve aplikacije poskidao sa marketa).

Nema bluetooth file transfer, ali ce ga biti u narednoj verziji Androida koji je najavljen i za Tattoo (dakle samo malo strpljenja).

Ne vidim kakav je problem sa alarmom? Meni konkretno radi sasvim OK, mada mislim da takodje postoji gomila aplikacija za to na Marketu.

Programi se mogu zatvoriti aplikacijom TasKiller (takodje je free na marketu), mada iskreno nikad mi se telefon nije ni malo usporio niti zablokirao i bez njega, a imam brdo instaliranih aplikacija.

Imao sam dosta Symbian telefona (pocev od Nokie 6600 pa do SE P990) i sa svakim je bilo podosta problema (posebno sa P990 koji je bio strasno bug-ovit), tako da mi je prelazak na Android pravo osvezenje i mogu reci da sam za sada prilicno zadovoljan. Zaista ne vidim neke krupne probleme sa njim...
[ miki069 @ 31.03.2010. 19:12 ] @
Sad mu još samo objasni kako da instalira Astro kad čoveku ne radi GPRS.
A telefon nema bluetooth file transfer.
Imaća HTC tattoo bluetooth file transfer ga kad i na vrbi rodi grožđe.
Možda i ranije, kad mi uđemo u EU.

Gde je to na HTC zvaničnom sajtu najavljen Android 2.0 ili 2.1 za tattoo?
[ armilian @ 25.04.2010. 10:56 ] @
Nek mu neko pozajmi karticu na kojoj internet radi pa skine pa vrati svoju :)
[ miki069 @ 28.04.2010. 01:00 ] @
I šta će zamenama SIM kartice da dobije?
Podešavanja za GPRS/MMS su na telefonu ne na SIM kartici?
064 nema podešavanja za HTC Tattoo, jer da ima automatski bi mu poslali.
[ monstrum @ 30.04.2010. 13:21 ] @
Koristim HTC tattoo vec 3-4 meseca i potvrdio bih da tattoo ( ali i neki drugi modeli HTC-a ) ima(ju) problem sa Alarmom i to dvostruki...

Problem1: Prvi se manifestuje tako sto se alarm uopste ne pokrene ( tj. ne zvoni NITI se pojavi na ekranu ) dokle god je telefon zakljucan... tek po otkljucavanju telefona on pocne da zvoni...

Sloucija: Pre setovanja alarma nekim task managerom ( konrektno koristim WhiteKiller ), pogasiti SVE nepotrebne ( posebno Camera ) aplikacije koje su u memoriji

Problem2: Alarm se pojavi na ekranu, ali nema zvuka

Solucija: Prilikom setovanja alarma, odabrati melodiju i u tom trenutku sa volume dugmicima sa strane podesiti jacinu zvuka alarma ( jer smanjivanjem zvuka na tim dugmicima, utisa se i alarm na nulu pa ponovnim pojacavanjem, ne pojavaca se zvuk za alarm nego ostane na nuli).

Ove solucije sam sam provalio da rade, ako neko zna tacno uzrok ILI bolje resenje za probleme molim da objavi.

Da mi je neko pricao pre nego sto sam ga uzeo da ce jedna tako sofisticirana masina imati problema s jednom tako prostom akcijom kao sto je Alarm, ne bih verovao... to funkcionise na svim zivim modelima telefona vec 10 godina bez problema.
[ armilian @ 07.05.2010. 13:34 ] @
@miki069 sve sto nece automatski moze manuelno :)

Ući u Settings>Wireless Controls>Mobile Network Settings>Access Point Names:

MTS
Klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: MTS internet
APN: gprsinternet
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Username: mts
Password: 064
Server: <Not set>
MMSC: <Not set>
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 03
Authentication: CHAP
APN type: default
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.

Sledeći profil, klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: MTS wap
APN: gprswap
Proxy: 172.17.88.198
Port: 8080
Username: mts
Password: 064
Server: http://wap.mts064.telekom.rs (ovo i ne mora)
MMSC: <Not set>
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 03
Authentication: CHAP
APN type: default
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.