[ plavomore @ 23.03.2010. 09:23 ] @
Postovanje,

Imam problem sa Joomle-om 1.5.15. Postavio sam jedan submenu u glavnom meniu pod imenom Vijesti koji prikazuje artikle iz sekcije "Vijesti" u obliku Articles » Section / Blog. Artikli se prikazuju u obliku leading 3 , intro 0, colums 0, links 4. U web broawseru se sve odlicno prikazuje. Medjutim, greska nastaje ako neka od vijesti ima u sebi postavljenu "readmore" opciju i tada citav dizajn poblesavi... Editor je JCE 1.5.6.
Da li neko zna u cemu je problem?

Hvala
[ misk0 @ 23.03.2010. 12:00 ] @
"citav dizajn poblesavi" nije bash od pomoci. Moguce da taj element "readmore" (ne sjecam se tacnog naziva) ima losh CSS deklaraciju i da ti to unisti dizajn. Uz link prema site-u bilo bi lakse pomoci ti.
[ plavomore @ 23.03.2010. 12:30 ] @
Promijenio sam Editor na TinyMCE. Sada prikazuje normalno. Izgleda da je problem bio u Editoru... Nadam se da ce sada raditi sve kako treba. :)
[ toplim @ 23.03.2010. 13:26 ] @
I meni je JCE editor zadavao probleme, a poceo sam ga koristiti zato sto mi tinyMCE nije dobro centrirao slike, tacnije ja je stavim levo a ona se parkira negde na sredini i tekst stane ispod nje. to me je izludjivalo, medjutim shvatio sam da to zavisi od templaita. Za joomlu je jako bitan templait da bude kvalitetan. Sad opet koristim tinyMCE i nemam problema, jeste da ima manje opcija ali meni samo treba ubacivanje slika, zar neko koristi nesto vise?! samo me buni zasto nema ikonicu za ubacivanje videa pa sam morao da nadjem plugin za youtube.
TinyMCE je vrlo dobar editor i ima osnovne stavke i ne bih poreporucio da ga neko menja. moje misljenje.
[ zikaa @ 28.03.2010. 23:49 ] @
Problem je gotovo 99% u sledecem:

editor napravi neki blok level element, npr <div>, i unutar istoga stavis readmore.

Kada se posle za prikaz tekst podeli kod readmore linka ostane (bar) jedan nezatvoren <div> koji unisti ceo layout.

Koristi validator http://validator.w3.org/ i videces da je bas tako.