[ toxi_programer @ 23.03.2010. 21:41 ] @
Pozdrav,

Čitam jednu knjigu na temu SEO( SEO FastStart) i naišao sam na sledeći html kod:
Code:
<meta name=”robots” content=”noodp, noarchive, noydir”>


Citat:
NOODP tells the search engines that you don’t want them to use your Open
Directory description (DMOZ.org) on SERPs. NOARCHIVE says that you don’t want
them to keep a cached copy of the page. NOYDIR says that you don’t want Yahoo
to use your Yahoo directory description on SERPs.


Moje pitanje tiče se "noarchive" komande. Šta se njome konkretno postiže i kada bi to trebalo koristiti?

[ m2webs @ 24.03.2010. 01:12 ] @
to sluzi da ti google i ostali pretrazivaci ne kesiraju stranicu...

Odradi jednu pretragu i videces da pored svakog linka postoji i linkic "cached", sto je verzija koju je google kesirao.
Ukucaj recimo na googlu: webmasterworld i videces da njihov sajt nije kesiran. A zasto, pa realno i nema razloga.

Eventualno ako recimo google kesira tvoju stranicu ne tako cesto a ti je redovno osvezavas novim sadrzajem i ne zelis da bilo ko ko zeli moze da klikne da vidi kako je stranica izgledala pre 20 dana na primer. Kada je stranica kesirana moze da pomogne ako ti je sajt kojim slucajem nedostupan neko vreme pa ako neko bas ima potrebu da vidi moze da vidi kesiran sadrzaj.

Inace, pricaju da to ne utice na poziciju mada su se neki zalili da utice, ali tako mali broj sajtova koristi noarchive da ne znam da li je neko imao dovoljno iskustva i testirao pa da moze da potvrdi.

Takodje, jos jedan razlog moze da bude to sto kesirana stranica mozda nije formatirana dobro i izgleda ruzno a ti ne zelis da neko klikne na "cached" i da je vidi takvu. Uglavnom, od 1000 ljudi verovatno manje od jednog koriste tu opciju i to samo ako im je neka informacija bas potrebna a sajt nedostupan pa da pokusaju tako.

Ukratko, nema potrebe time da se zamlacujes, nije vredno paznje :)
[ toxi_programer @ 24.03.2010. 13:07 ] @
Jako iscrpan odgovor! m2webs hvala puno