[ aleksej77 @ 25.03.2010. 09:32 ] @
Prvi sitemap po webmaster tools-u URLs submitted -25.000 Indexed URLs- 8.100
Drugi sitemap -40.000 indexed urls- 8.100

Sta se desava da li zna neko? Stalno mi izbacuje 8.100 indexiranih urlova iako sam povecao broj ubacenih strana?


Hvala
[ Ljubiša Begović @ 25.03.2010. 12:56 ] @
Pogledaj kakvo ti je stanje na samom pretraživaču.
Kucaj: site:www.tvoj-domen.com i izbaciće ti sve indeksirane stranice.
[ aleksej77 @ 25.03.2010. 13:40 ] @
Pa lose, prikazuje mi samo 3500 linkova, bar tako pise
[ iizuzetan @ 03.04.2010. 21:46 ] @
ako ti je google indeksirao manje stranica nego sto imas realno onda je to zato ili sto imas malo teksta na stranicama ili ti je google uocio da ti je sadrzaj stranica koje nisu indeksirane prekopirane sa nekih drugih sajtova, ili su neki delovi prekopirani. Moras biti unikatan a ako vec kopiras sadrzaj sa drugih sajtova malo pretumbaj reci i recenice nemoj da radis cist copy/paste. Treca opcija je da su ti mozda stranice nove i jos nisu indeksirane. Medjutim iako ti nisu stranice indeksirane u glavni index moguce je da su ti indeksirane u sporedni pa ukoliko je konkurencija za kljucne reci koje ciljaju te tvoje stranice mala onda ce ti ih izlistati u pretragama nije problem.

Kada kazem malo teksta ne mora da znaci da ti imas malo teksta realno vec da google ne vidi dovoljno relevantnog sadržaja iz bilo kog razloga. A još jedan od razloga može biti loša SEO optimizacija stranica. Na primer imas naslov a tekst iz naslova se nigde ne pojavljuje u sadrzaju, ili imas title tag a tekst iz title taga ti se nigde ne pojavljuje unutar sadržaja stranice itd itd, postoje jos 100 razloga ali ako ispostujes SEO do kraja onda nebi trebalo da imas problema sa indeksiranjem.
[ ||NeX|| @ 16.04.2010. 11:15 ] @
Kod velikih stranica je bitno da imaš dovoljno linkjuice-a koji se onda može raspodjeliti na ostale stranice.
Ako imaš 30.000 stranica, a samo 1000 linkova, onda ne može biti to dovoljno da ti se svaka stranica indeksira.
Moraš imati jake i mnogo linkova.
[ aleksej77 @ 25.04.2010. 23:47 ] @
Nisam znao da je broj spoljnih linkova bitan za obicno indexiranje.Sada se situacija popravila, imam 15.000 indexiranih. I nemam kopiranih textova, mozda na nekim manje texta.