[ gambit @ 12.01.2004. 20:12 ] @
Da skratim dugu pricu...
Server na kome se nalazi script(sajt) ima instaliran php 4.3 i GDlib 2.x.
Kada se pristupa upload-u sa IE na mac-u ili Windows-u nema nikakvih problema.
Problem se javlja samo prilikom upload-a na Safari-ju 1.1.1.
Script koji se koristi je standardan za upload slika za GDlib 2.x a takodje i deo koji pravi tumbnail.
Upload slika radi normalno ukoliko se ne radi pravljenje tumbnail-a ali zato nije moguc upload pdf dokumenata.
Problem je utoliko veci jer ja koristim Windows 2000 sa IE5.5 i nisam u blizini nekog mac-a a klijent zahteva da sve radi i pod mac+safari varijantom ali naravno oni neznaju da mi kazu sta se tacno desava samo da upload krene ali ne uspe na kraju.
Da li je neko susretao neki oblik ovakvog problema na mac-u?
Mozda je info koji Safari salje serveru o upload file-u drugaciji pa script zbog toga puca(nemam resenje ali mi je neophodno )?

[Ovu poruku je menjao gambit dana 15.01.2004. u 11:17 GMT]

[Ovu poruku je menjao gambit dana 15.01.2004. u 11:19 GMT]
[ _owl_ @ 12.01.2004. 22:55 ] @
Ne bi smelo da zavisi od browser-a. Uglavnom uradi kompletan debug klijentovog zahteva kada se uploaduje sa Mac-a i vidi u cemu je problem (zapamti sve iz _FILES, _SERVER i ostalih nizova).
[ Goran Rakić @ 12.01.2004. 23:35 ] @
uradi malo više debuginga...
[ gambit @ 13.01.2004. 10:41 ] @
Jedini problem je sto nemam mac na kome bih mogao da probam... :(
Zato sam i postavio pitanje...
[ zi:: @ 13.01.2004. 13:39 ] @
Ovo baš ne razumem:
Citat:

Upload slika radi normalno ukoliko se ne radi pravljenje tumbernail-a ali zato nije moguc upload pdf dokumenata.

Teško ćeš moći napraviti thumbnail od pdf-a. Da li se slika pravilno uploaduje na server? Možeš je prvo snimiti na sigurno, pa kasnije od nje napraviti thumbnail, čisto radi debuga.

Citat:

Mozda je info koji Safari salje serveru o upload file-u drugaciji pa script zbog toga puca(nemam resenje ali mi je neophodno )?


Ne bi trebalo da bude tako. Jeste Safari imao (i još uvek ima) par bubica, naročito oko Cookiea, ali sada radi sasvim normalno i brzo. Veći problem će ti na Macu zadati Internet Explorer 5.2, browser koji se više neće razvijati, a ima gadne nekompatibilnosti sa ostalim browserima i zdravim razumom.


[ dinke @ 13.01.2004. 14:36 ] @
Bez gledanja u tvoj kod i phpinfo() output tesko mogu da ti pomognem. U svakom slucaju, nisi jedini koji je imao taj problem (pogledaj recimo ovo: http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg128132.html).

Pozdrav
Dinke
[ gambit @ 14.01.2004. 02:09 ] @
Da se razumemo, niko nije ni pomenuo tumbnail od pdf-a?!
Postoje tri celine koje su sustinski iste u scriptu uz minimalne razlike:
1.upload slika bez tumbnail-a
2.upload slika sa tumbnail-om
3.upload pdf-a
Prvi radi, ostala dva ne. 1. i 3. scripts se razlikuju samo u testiranju koji fajl je u pitanju, slika ili pdf a ostatak scripta je isti.
Sva tri scripta rade kada se testira na IE na mac-u i Windows-u ali sa Safarijem ne rade opcije 2 i 3.
Da le je sada jasnije?

[Ovu poruku je menjao gambit dana 15.01.2004. u 11:18 GMT]
[ bluesman @ 14.01.2004. 03:11 ] @
Samo za informaciju: kaže se thumbnail, što u prevodu znači "palac na noktu" a slikovito simbolizuje male sličice (verovatno zbog veličine, nisam ja to izmislio). Pošto vidim da svuda pišeš tumbernail, verovatno nije slovna greška... pa rekoh, kada već upotrebljavaš neki izraz - bolje da znaš tačno kako se piše (kaže).
[ zi:: @ 14.01.2004. 06:44 ] @
Citat:

Da se razumemo, niko nije ni pomenuo tumbernail od pdf-a?!

Ok, hteo sam se našaliti, ali očito je bilo neuspešno

Citat:

Postoje tri celine koje su sustinski iste u scriptu uz minimalne razlike:
1.upload slika bez tumbernail-a
2.upload slika sa tumbernail-om
3.upload pdf-a
Prvi radi, ostala dva ne. 1. i 3. scripts se razlikuju samo u testiranju koji fajl je u pitanju, slika ili pdf a ostatak scripta je isti.


Sada je jasno.

Citat:

Sva tri scripta rade kada se testira na IE na mac-u i Windows-u ali sa Safarijem ne rade opcije 2 i 3.
Da le je sada jasnije?


Kontradiktorno je da na Safariju radi 1, a ne radi 2. Upload slike sa thumbnailom je isto što i 1, sa jedinom razlikom da se thumbnail generiše na serverskoj strani, tako da nema veze koji je klijent u pitanju. Ispravite me ako grešim.

(Ne)srećni sam korisnik Apple PowerBook-a, pa sam probao upload raznih tipova datoteka u PHP aplikacija. Aplikacija je rađena pre 5 godina (freemail), tako da sigurno ne sadrži nesto nestandardno. Sve je radilo kako treba, fileovi su uploadovani i prepoznati. Naravno, probao sam na Safariju.

Očito ti treba veći debug kao što je pre napomenuto, probaj ispis svih relevantnih varijabli, pa nek ti partneri pošalju ispis skripta.
[ gambit @ 14.01.2004. 08:33 ] @
To i meni zvuci logicno ali i dalje cekam na taj info( praznici i odmori kod njih :( ).
U svakom slucaju hvala.
[ Goran Rakić @ 14.01.2004. 23:02 ] @
pod 3 verovatno si omašio informaciju o tipu datoteke koju safari šalje. Safari je isto što i Konqueror po tom pitanju, pa slobodno pogledaj dokumentaciju ovog OpenSource browser-a lakše ćeš naći koje zaglavlje šalje za PDF tip.

Ako pod 1 radi, a pod 2 ne (a kod za uplaod je isti) onda imaš grešku u pravljenju thumbnail-a.
[ gambit @ 15.01.2004. 08:21 ] @
Za pod 3 je i memi padalo isto na pamet i cekam upravo taj info da mi posalju.
Uradio sam malu modifikaciju script-a bas za ovu potrebu.
Sto se tice 1, kako onda radi sasvim ok pod IE na mac-u i windows-u?
Ipak je to script koji se u potpunosti izvrsava na server-u.