[ mmix @ 27.03.2010. 17:49 ] @
Jel moze neko ko zivi blizu mostova i gustih saobracajnica da proveri veceras dal ce pajseri stvarno da ugroze zivote i bezbednost saobracaja gasenjem saobracajnog osvetljenja tokom ovog cuvenog "sata mraka".

kakva glupost, da ne pominjem da mogu da naprave karambol energetskom sistemu kad odjednom hiljade entuzijasta rese da u isto vreme ugase svetla.

PS: Pocinje u 20:30
[ stil @ 27.03.2010. 18:00 ] @
Koliko sam shvatio u pitanju je samo isključivanje dekorativnog osvetljenja , ne ono koje osvetljava kolovoz.
[ mmix @ 27.03.2010. 18:10 ] @
Ja nisam cuo da je devojcica na B92 tako rekla. Zato sam se i zblanuo, po ovom kisnom i klizavom vremenu gasiti svetla i smanjivati vidno polje vozacima je nedogovorno i bezobrazno, ma koji povod bio. Ko ce posle da odgovara ako neko bude zgazen u mraku?
[ Ivan Dimkovic @ 27.03.2010. 18:13 ] @
Svasta.

Kako ko ce da odgovara? Pa oni koji voze, zar ne znaju da je EARTH FUCK1N HOUR? Trebali su da voze biciklo a ne da zagadjuju zemljicu sa izduvnim gasovima.
[ bobiska @ 27.03.2010. 18:20 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Svasta.

Kako ko ce da odgovara? Pa oni koji voze, zar ne znaju da je EARTH FUCK1N HOUR? Trebali su da voze biciklo a ne da zagadjuju zemljicu sa izduvnim gasovima.

He, ako si mislio na bicikl, ne znaš kakva je kiša napolju.
[ Srđan Pavlović @ 27.03.2010. 18:30 ] @
E, jel to vazi samo za vas iz BG, ili da i ja ovde cupam malo sve iz
struje ako ce da bude nekih vecih mreznih talasanja.... mislim ono,
ne kupuje mi se novi zamrzivac, a jos manje novi komp :)
[ maksvel @ 27.03.2010. 18:38 ] @
Hm, zar to nije "akcija" na malo širem nivou - u svetu i to?
Neće da isključe sve, više je to simbolika:
Citat:

U Beogradu će pored gašenja osvetljenja na zgradi Starog dvora, zgradi Predsedništva i pojedinim ministarstvima u 20.30 časova biti ugašena i javna rasveta na hramu Svetog Save, Kalemegdanskoj tvrđavi, crkvi Svetog Marka, Ruskoj crkvi, Etnografskom muzeju, Muzeju Nikole Tesle, kao i dekorativno osvetljenje na beogadskim mostovima, najavili su organizatori te manifestacije.

Izvor
[ Ivan Dimkovic @ 27.03.2010. 18:40 ] @
Citat:
bobiska: He, ako si mislio na bicikl, ne znaš kakva je kiša napolju.


Pravi prijatelji Planete Zemlje ne haju za neku tamo kisu... uostalom, i kisa je dar nase planete, treba uzivati u njoj. Najbolje se uziva ako prigrlis i neko drvo :-)
[ Tyler Durden @ 27.03.2010. 19:06 ] @
Dimkovicu, ne hejtuj stalno zelene, nego gasi svijetla u kuci za 25 minuta! :-)
[ mmix @ 27.03.2010. 19:13 ] @
Da, i nadji dovoljno veliku saksiju, posadi noge unutra i pocni da pravis O2 umesto sto ga trosis
[ Ivan Dimkovic @ 27.03.2010. 19:15 ] @
E da sam znao za ovo ranije, iznajmio bih Hummer-a od Sixt-a i sad bih ga turirao ispred zgrade :)
[ Tyler Durden @ 27.03.2010. 19:26 ] @
Lights out hejteri! :)
[ mmix @ 27.03.2010. 19:44 ] @
Jel ugasio neko? Koliko vidim ovde kod mene u pancevu, odziv je nepostojeci. Srecom nisu ugasena ulicna svetla. Kakva je situacija drugde?
[ Tyler Durden @ 27.03.2010. 19:49 ] @
Zar si ti stvarno ocekivao da ce to imati nekog odziva.... u Srbiji? :-)

Inace, ja sam ugasio :-)
[ Ivan Dimkovic @ 27.03.2010. 19:51 ] @
Ako ce ti biti lakse, koliko vidim - nema odziva ni u Stuttgartu. Pre par sati mi se ucinilo da ce mozda biti necega... ali prc :)

Citat:

Inace, ja sam ugasio :-)


Evo ja sam te offsetovao, upalih lepo svetlo okolo... :-)
[ Tyler Durden @ 27.03.2010. 20:00 ] @
Ccc, kakav si zlikovac, tacno sam znao..... :)
Trebao si nadjes negdje onaj stadionski reflektor pa da ga upalis :P
[ Kovacevic Vladimir @ 27.03.2010. 20:00 ] @
KI je u programu!

Ugašena gradska rasveta, naročito Trg...

Pozdrav
[ combuster @ 27.03.2010. 20:03 ] @
Kraljevo svetli kao u Vegasu :) A i kod mene svetlo u spajzu, predsoblju, kuhinji, radi mi tv i laptop i bojler :) Evo ugasicu u spajzu :)
[ Lesli Eldridz @ 27.03.2010. 20:50 ] @
Ja za to sto pricate nisam ni cuo, TV nemam, novine ne citam... Jel to neki fenseri hoce da spasu planetu tako sto ce da gase svetla, a onda da cepaju klima uredjaje itd?
[ magnat @ 27.03.2010. 21:23 ] @
Bash se pitam sta o tom gashenju misle u EPS-u.

Da li je neko razmishljao koliko smo zagadili okolinu sa upaljenim svetlima na kolima preko dana 55W+55W+10W+10W=130W dve prosecne sijalice, ako se dobro razumem ta energija iz OTO motora direktno zagadjujei utiche na globalno zagrevanje.(ako uopshte zagrevanje postoji)
[ dekster2 @ 27.03.2010. 21:38 ] @
Ovo je odlična proba za objekte pod alarmima.Sada će mo videti koliko je baterija ispravno.
[ mmix @ 27.03.2010. 22:48 ] @
Bez blama, bez mozga Jel nekom poznat ovaj most? Hint: vidi strelice

[ burex @ 27.03.2010. 23:34 ] @
^Ma lakše je da neki ekvivalent Mile ložača izvadi osigurač na 1h nego da oni prave tu neku bezbednosnu selekciju koju će rasvetu da gase... a svakako nema veze što je ceo BG u pozadini i dalje upaljen kao i inače . Sudeći po slikama, Sydney Harbour Bridge je "ugašen" na 1h ali samo dekorativna rasveta, sve svetiljke na samom putu su ostale upaljene.

Ja sam lično zaspao u to vreme pred upaljenim TV-om, ali je sve ostalo u kući bilo ugašeno. Nažalost, količina greenhouse gasova koje sam ispustio od obilne večere za to vreme je anulirala moju štednju
[ stil @ 28.03.2010. 08:24 ] @
Citat:
magnat: Bash se pitam sta o tom gashenju misle u EPS-u.

Da li je neko razmishljao koliko smo zagadili okolinu sa upaljenim svetlima na kolima preko dana 55W+55W+10W+10W=130W dve prosecne sijalice, ako se dobro razumem ta energija iz OTO motora direktno zagadjujei utiche na globalno zagrevanje.(ako uopshte zagrevanje postoji)



Tačno ali ti upaljeno svetlo može spasiti život. Na putu je bitno da na vreme primetiš druga vozila i da budeš primećen a tu su i ledare koje troše daleko manje od tih koje pominješ.
[ Milos911 @ 28.03.2010. 10:59 ] @
Evo ja sam stedeo od pola devet (od 20:30) do malopre. Ne znam da li je slucajno, ali struje je nestalo tacno u pola devet, po nekad je dolazila na par sekundi i onda opet nestajala. Bas je lepo videti kako drzava misli na nas, super sto doprinosimo smanjenju zagadjenja. Nema veze sto nisam mogao da se istusiram, i sto sam jeo hladan dorucak.... Komsiji je bila slava juce, gosti su uvece sedeli u mraku, ali nema veze, mi cemo ovako brze u evropu...
[ stil @ 28.03.2010. 11:50 ] @
To je bio neki kvar u pitanju, ostali su imali struju.
[ bakara @ 28.03.2010. 12:39 ] @
hmm...meni je cele zime nestajalo struje, jel trebalo da gasim i ja?
[ magnat @ 28.03.2010. 13:08 ] @
Da potpuno se slazem da na otvorenom putu upaljena svetla mogu da spasu zivot, ali moj komentar se odnosi na grad gde je stajanje u kolonama sa upaljenim svetlima i voznja po gradskim ulicama. Led svetiljke hmm. Koliko koshta investicija po jednom automobilu? Ili jednom domu. A da ne pominjem na psiholoshke probleme koje stvara svetlost iz LE diode. (Time se ozbiljno bavim u sveri projektovanja i izvodjenja). I ovo je vech u off-u teme.
[ stil @ 28.03.2010. 14:59 ] @
A koliko košta?

http://www.ledshoponline.com/


O kakvim psihološkim efektima govoriš ?