[ Radislav Milankov @ 12.01.2004. 22:23 ] @
Imam KWorld TV card (koliko para toliko muzike!). Kad radim grab u AVI dobijam oooogromne AVI file-ove. 60s = 1Gb. Kako da prebacim VHS kasetu u DiVx ili u DVD?
Hvala!
[ eXPerience @ 14.01.2004. 01:47 ] @
Program koji stize uz taj tjuner snima samo u nekompresovanom avi-ju pa je resenje ili naknadno kompresovanje u divx (pomocu virtualdub-a) ili capture iz virtualdub-a direktno u divx, al za to ti treba masina ... A mozes i da nabavis neki drugi tv program (npr. windvr) koji snima u mpeg formatu pa ce fajlovi biti manji ...
[ Radislav Milankov @ 14.01.2004. 20:41 ] @
Hvala za pouke i uputstva, skinuo sam Virtualdub i oduševio se ali ne umem da ga koristim baš potpuno. Da li mogu da dodam titl i da li mogu da ubacujem slike bmp, npr. JPEG kao komentare. Titl i tekstualni komentar bi bio prava varijanta.
Hvala
[ BojanD @ 15.01.2004. 21:40 ] @
Javi mi se na [email protected] pa cu ti sve lepo objasniti!
[ Radislav Milankov @ 16.01.2004. 16:02 ] @
poruka za BojanaD
poslao sam ti Email na [email protected] ali mi je sezamov postmaster javio da Host ne postoji.
Moj email je [email protected]
Da li mogu da uz pomoc Virtualdub-a postavim titl, kombinujem sliku. Da li ima negde uputstvo za Virtdub da malo čitam i da naučim ponešto. Nije mi jasno zašto ima dva prozora, jedno je ulazni file AVI nekomprimovan a drugi prozor je komprimovan file ili nisam ukapirao. Kako se dodaje (apenduje) sledeći AVI, kao ih "lepim" a da se to ne vidi?
Imam želju da prebacim nekakve crtaće za moju ćeru na DiVix ili na DVD. Šta je najbolji metod?
Hvala ljudi!
-pozdrav svima-