[ MPesic @ 27.03.2010. 18:45 ] @
Možda nisam bas najbolje opisao u naslovu teme u čemu je problem ali sada cu ga detaljnije opisati. Danas sam dobio par slika lustera koji su slikani sa tamno zelenom tkaninom iza njih i koje treba da uvrstim u katalog. Ja sam tu zelenu tkaninu uklonio sa slike kao i celokupnu pozadinu. Medjutim problem se javio jer je luster prilikom slikanja poprimio tu zelenu boju.

Mene sada interesuje da li postoji neka tehnika kojom se moze to zelenilo ukloniti?
[ koska @ 27.03.2010. 19:12 ] @
Ne mozes bas da ga uklonis da se ne primecuje uopste, ali mozes da ga ublazis.

Probao sam preko Select -> Color Range... da selektujem zelenu boju, a onda preko Hue/Saturation da joj pogodim sto priblizniju nijansu da odgovara ostatku lustera.. Posle primenio Auto Levels i dobio ovo



Nije trebalo vise od 10 sekundi


Naravno, moze to jos preciznije, da se zezas preko kanala, zamucujes prelaze, kloniras i sl.
[ Skandy @ 27.03.2010. 22:15 ] @
Evo i mog pokusaja, kao sto rece koska, ne moze savrseno ali moze da se ublazi zelena. Pomocu opcije "Selective Color", u zelenim tonovima sam umanjio vrednosti cyana i zute, a u isto vreme povecao vrednost crne.

BTW: ne dopada mi se kako si odradio selekciju objekta.
[ 3D-Elite @ 27.03.2010. 23:09 ] @
Evo moze i ovako, meni se vise svidjalo da vuce na crveno-braon jer je cesto to neka boja ambijenta obicne sobe..

Kako ti se cini?


[Ovu poruku je menjao 3D-Elite dana 28.03.2010. u 00:22 GMT+1]
[ milekinez @ 02.04.2010. 16:42 ] @
Ja za to koristim image/adjustment/ variations