[ ivan85_zmaj @ 28.03.2010. 18:50 ] @
Imam jako cudan problem. Na jednom kompu, ''naprsno'' je prestala da radi graficka (GForce 7300). Dok integrisana graficka sa ploce (Gigabyte) radi bez problema. Svako bi prvo pomislio da je crkla graficka. Medjutim, tu graficku sam probao na drugom kompu i ona radi bez problema. Onda posumnjam da nije nesto do PCI-E slota na ploci. Pa drugu graficku ubacim u taj slot i komp normalno radi, startuje monitor i sve extra.
I dodjem do zakljucka da je ispravna i graficka i ploca, ali i dalje ta graficka Gforce nece da radi na svojoj ploci. A prestala je da radi ''preko noci'' iz cista mira?

Jel ima neko neku ideju sta tu moze da bude?

Flesovao sam noviji Bios, resetovao bios, pokusavao sve i svasta ali nece. Graficka radi na drugom kompu, druga graficka radi na ovom kompu, ali ova sto treba da radi ona nece.

Vrlo zbunjujuci problem. Voleo bih da cujem Vasa strucnija misljenja.

Hvala i pozdrav svima!!!
[ ardwark @ 28.03.2010. 22:55 ] @
Bas cudan problem. Pogledaj da li graficka dobro stoji u pc slotu. Mozda novi drajver za graficku pomogne ako ne, onda instalacija Windowsa. Ako nista od ovog ne pomogne onda ne znam.
[ Milos911 @ 28.03.2010. 23:05 ] @
Ako te ne mrzi definisi prestala da radi. Ne reaguje uopste, ili?
[ combuster @ 28.03.2010. 23:54 ] @
7300 bi trebalo da ima jedan molex adapter za dodatno napajanje. Probaj sa molexom na drugoj grani, moguce je i da ti je napajanje oslabilo.
[ ivan85_zmaj @ 29.03.2010. 07:05 ] @
Pa kad kazem da je prestala da radi odnosi se na to da je tog dana radila normalno, uvece kada sam ugasio komp, sutradan kad sam upalio jednostavno nije hteo da startuje monitor... crna slika samo i eto. E sad da li to ima veze sa windowsom ili nema?! Integrisana graficka na ploci radi i to je neka ATI 1200 Expres, a ovo GForce 7300.

@combuster
Video sam da ima kao dodatni prikljucak ali nisam znao za sta je. A kako da povezem to napajanje? Nisam dobio nikakav adapter?!

[ Take 5 @ 29.03.2010. 07:30 ] @
[ ivan85_zmaj @ 29.03.2010. 07:59 ] @
Au, pa nisam bas siguran da ima takav prikljucak na sebi. Moja kartica je kao ova na slici, ista ta. Ja sam mislio na ovo gore sto je pokriveno ovom malom plavom plastikom, tu ispod ima kao neki prikljucak...





Jos samo da napomenem da sam ja na tom kucistu na toj ploci ubacivao drugu karticu koja je radila bez problema a rec je o GForce 9400 GT. I radila je bez problema i bez dodatnog napajanja.
[ combuster @ 29.03.2010. 10:52 ] @
Ne, to je SLI konektor. Ta graficka nema potrebe za dodatnim napajanjem, moja nekadasnja Leadtek 7300GT TDH je imala.

Nista, ako nece kod tebe a kod drugara hoce - napajanje mi onda ostaje kao jedini moguci problem, pa ako si u mogucnosti probaj sa nekim drugim. Dalje nemam ideja :)

[ ivan85_zmaj @ 29.03.2010. 11:39 ] @
A cemu sluzi onda ovaj SLI konektor? Cisto da pitam, da znam...
Pa nije mi palo napamet za napajanje... to je mozda dobra ideja. Trebalo bi da probam sa tim...
[ combuster @ 29.03.2010. 11:48 ] @
http://sr.wikipedia.org/wiki/SLI
[ Binary Mind @ 29.03.2010. 11:50 ] @
Njega (SLI konektor na kartici) eliminisi kao nesto sto bi moglo biti od pomoci da resis ovaj problem. Problem je ili sama grafcka karta ili ploca, a moje misljenje je da na ploci zeza PCI-E slot. Probaj da ga ocektas nekom cetkom i gledaj da karticu stavis da legne cvrsto u slot. Naravno ako na ploci (16x PCI-E slotu) postoji ona zabica da se zakaci onaj zub na kartici gledaj da to i uradis kako treba. Poneki put se desi da na servis stignu ploce kojima su polomljene te zabice a ljudi se pitaju sto im se gubi graficka
[ ivan85_zmaj @ 01.04.2010. 11:30 ] @
Problem je ocigledno u labavosti graficke u slotu. Neverovatno koliko se kartica klati. Ubodem je lepo u slot, ona zakackica se lepo zakvaci, do kraja je ubodeno, medjutim kartica se klati levo desno. I u koji god polozaj da je postavim ne daje sliku. Neznam da li je do kartice ili slota. Ovako fizicki gledano i jedno i drugo ne deluju lose, ne uocavaju se nikakve promene niti ostecenja.

Da li to sto se kartica klati moze nekako da se sanira?

Hvala!