[ biske86 @ 30.03.2010. 01:37 ] @
Znači konektujem se preko preko TotalComandera i iskopiram arhivu. Zatim je tamo na severu otpakujem. Da li je moguće ovako nešto?
[ Ljubiša Begović @ 30.03.2010. 01:45 ] @
cPanel ne podržava rar, ali zato podržava tar.gz
Upakuj u tar.gz i raspakuj na serveru, preko file managera. Ukoliko koristiš cPanel, naravno.
[ biske86 @ 30.03.2010. 12:50 ] @
Jel' cPanel beše veb orijentisani interfejs? Kao što rekoh koristim TotalComander za prenos podataka na server preko ftp.
[ Darklord @ 30.03.2010. 15:26 ] @
Moze, ali ako ti je bas hica za rar onda namoli da ti oni otpakuju a ti uploadujes. Poz
[ biske86 @ 30.03.2010. 15:54 ] @
Ne mora da bude rar već bilo koja arhiva. Pokušavam da iskopiram instalaciju za džumlu na server i svaki put mi se zaglavi tako da ne znam više ni koje fajlove po onim direktorijumima sam uploadovao a koje ne. Pored toga veličina tih fajlova je oko 11MB a upakovano u rar iznosi oko 3MB. Još jednom kažem ne mora da bude rar arhiva. Problem je što imam neki besplatni hosting " Zymic Free Web Hosting" ne znam da li bi mi oni raspakivali arhivu..
[ CiribuCiriba @ 30.03.2010. 18:44 ] @
A zasto ne uploadas sa nekim ftp clientom, npr Filezilla, na ovaj nacin.
Raspakujes .rar na svom kompu u odredeni folder, pokrenes ftp client i stavis cijeli folder u upload queue. Ftp client ce se sam pobrinuti za file-ove unutar foldera i naravno napraviti sve folder, kao sto je na tvom kompu. Ja sam radio na ovaj nacin i nikad nije bilo problema. Jedina neugodnost do koje moze doci, jeste da ces morati promijeniti chmode za odredene file-ove.
[ Mister_rap @ 30.03.2010. 20:22 ] @
Ao ljudi al ga zakomplikovaste :D

Pa kao prvo da bi sebi olaksao rad na nekom iole ozbiljnijem hostu uzeces neki paket koji ti pruza i ssh access.
Onda najnormalnije prebacis sta ti treba na host (ako ta arhiva ne postoji na netu recimo) i to onda extractujes.
Plus ako imas root access mozes da instaliras sta ti treba naravno.

Primjera radi za skidanje i otpakivanje joomle u roku od par sekundi:


ssh [email protected]
password:

wget http://joomlacode.org/gf/downl...1.5.15-Stable-Full_Package.zip
unzip Joomla_1.5.15-Stable-Full_Package.zip


i to je to jelte.

Za tar i druge arhive samo extractujes uz nesto drugaciju komandu naravno.

Ps.
Sve ovo u koliko je (host) linux masina u pitanju naravno
[ biske86 @ 30.03.2010. 21:51 ] @
Znam za to ali sam pitao preko ftp kakva je situacija. Ne znam koliko bi koštao hosting koji ima ssh, mysql, ftp itd. Možda je malo skupo..