[ nenad1969 @ 30.03.2010. 22:00 ] @

Problem je sledeci :

Najveci je sto nemam iskustva a sticem ga malo po malo.

Kao background stavljen je neki image i to postavljen tako sto je upotrebljen DRAW AP DIV. Unutar toga postavljeno je jos nekoliko AP Div. Da ne odugovlacim, u nekima je napisan text, u nekima je stavljen image.

Sve je to lepo i fino vizuelno na mom monitoru od 17 incha pri rezoluciju 1024/768... ALI.... Premestio sam na 21 inch i vec se neki delovi nalaze tamo gde ne treba da budu. Kad sam premestio na TFT od 19 inch pri rezoluciji 1152/864 doslo je do prave katastrofe gde se nista skoro nije nalazilo na onom mestu gde treba da bude. Text je prelazio preko slike i nista vizuelno vise nije bilo dobro.

Sta se tu dogodilo? Predpostavljam da je resenje jednostavno ali za mene kao pocetnika to je stvar koja kida zivce.
Napominjem da nisam koristio CSS jer ga ne znam nego iskljucivo Draw AP div i rucno vrsio raspored elemenata stranice.

Molim one koji ce mi ovo pojasniti da mi sto bolje prevedu na razumljiv jezik, jer citajuci postove mnogo toga nisam razumeo.


da li gresim sa Draw AP Div


[ nenad1969 @ 01.04.2010. 10:00 ] @
ne znam da li je dozvoljeno na ovaj nacin raditi refresh teme ali stvarno mi je neophodan savet
[ m.stojanov @ 05.04.2010. 21:48 ] @
Tesko da ti neko moze pomoci sve dok nam ne postavis kod, da pogledamo u cemu je problem.

Ovo Draw AP div nemam pojma sta je - verovatno neki alat za pravljenje divova u Dreamweaveru ???

Ako je to, onda me i ne cudi sto je nastao haos kada si promenio rezoluciju. Najbolje bi bilo kada bi se u radu oslanjao sto manje na software tipa DW, nego sam da kucas svoj CSS.

Ali, u svakom slucaju, postavi HTML da vidimo o cemu se radi.
[ Milan Kragujevic @ 05.04.2010. 21:51 ] @
Kada je kod uredu,svugde se vidi kako treba !
[ kelja @ 05.04.2010. 22:19 ] @
Citat:
m.stojanov

Ovo Draw AP div nemam pojma sta je - verovatno neki alat za pravljenje divova u Dreamweaveru ???



Ma da, apsolutno pozicionirani divovi (u odnosu na document window, u ovom slucaju). :)

@Nenade, ne smes tako, trudi se da sto manje koristis DRAW ap div, odnosno, moras da stavis te divove unutar nekog drugog diva...
Pogledaj ovo:
http://www.w3schools.com/Css/pr_class_position.asp

A DW je vrhunski softver, i samo ti koristi njega i dalje. Naravno, vremenom ces sve vise zalaziti u code view, a sve manje u design view.

Pozdrav!