[ wildtiger7 @ 31.03.2010. 19:34 ] @
Pozdrav,

Imam ovu situaciju:

Code:
var canvas:MovieClip = new MovieClip();
var imageContainerClip:MovieClip = new MovieClip();
var image:URLRequest = new URLRequest("slika.jpg");
var imageLoader1:Loader = new Loader("image");

addChild(canvas);
canvas.addChild(imageContainerClip);
canvas.imageContainerClip.addChild(imageLoader1);


Zašto ovo ne funkcioniše?? ImageLoader se ne želi prikazati unutar imageContainerClip, nego dobijem error "TypeError: Error #1010: A term is undefined and has no properties." Dok ovo "canvas.addChild(imageLoader1);" funkcioniše normalno.

Što radim krivo?





[Ovu poruku je menjao wildtiger7 dana 31.03.2010. u 21:24 GMT+1]
[ gordon_beneth @ 31.03.2010. 21:57 ] @
Probaj bez canvas, znači samo

Code:
imageContainerClip.addChild(imageLoader1);


[ wildtiger7 @ 02.04.2010. 21:14 ] @


E hvala sad radi.
[ enferty @ 20.04.2010. 11:06 ] @
 Pozz,

da ne bi otvarala novu temu sada... imam neki problemcic u vezi ovoga...
naime, meni radi ucitavanje externog swf file-a, ali kako da ga izbacim?... treba da napravim bombu koja eksplodira, i bomba je napravljena u delovima sa fitiljem i dodat je na kraj te sekvence externi swf file koji animira exploziju. Kako da ga iskljucim da mi se ne loop-uje stalno? Znaci meni treba da se zaustavi kada se zavrsi taj swf file ne da ga stalno vrti.

Hvala unapred na odgovoru.
[ enferty @ 23.04.2010. 12:52 ] @
Nije valjda da niko ne zna? (((((((((((((
[ vodich @ 14.05.2010. 03:32 ] @
Uh ja sam totalni pocetnik sto se tice flasha ali zar ne mozes da dodas EventListener koji ce da osluskuje kraj klipa i onda samo kroz neku funkciju mu kazes da stane stop(); ?
[ enferty @ 14.05.2010. 12:30 ] @
Pa, moglo bi... al taj listener bi morao da osluskuje svaki frejm i cim dodje do kraja da ga zaustavi. To je malo vise komplikovanije za mene
[ StarCraft @ 15.05.2010. 10:07 ] @
Pa nema drugog rešenja. Pritom nisi napisala koji ActionScript koristiš. Ako imaš pristup, najlakše bi ti bilo da staviš stop(); na kraju tog externog swf-a koji učitavaš, onda će on sam sebe da zaustavi.

Drugo rešenje bi bilo da, ako znaš tačan broj frejmova tog externog swf-a da pozoveš stop(); posle X-tog frejma, ali opet ti treba listener za EnterFrame.

Još jedno rešenje je ako znaš tačno trajanje tog swf-a da pozoveš setTimeout() funkciju koja će posle X milisekundi pozvati funkciju koja može da zaustavi taj swf. Ova funkcija postoji i u AS2 i u AS3. Jedino ja ne bih preporučio da ovo radiš jer je vremenski-bazirano a ako se pokrene na nekom slabijem kompjuteru frejmovi mogu da teku sporije i animacija može da se zaustavi pre poslednjeg frejma.