[ BitiPrvi @ 31.03.2010. 21:14 ] @
Moje pitanje glasi:
Zašto neki veliki svetski pretraživači jednostavno ne prihvataju domene sa ekstenzijom in.rs ?
Kako optimizovati takve sajtove ?
Desilo mi se da prijavim sajt i da mi stigne odgovor da su prihvatili sajt tj "prihvatili", ali je link neispravan i ono .rs fali.
Zašto je to sve tako?



[Ovu poruku je menjao BitiPrvi dana 02.04.2010. u 17:11 GMT+1]
[ o2seo.com @ 31.03.2010. 21:24 ] @
Generalno se teze optimizuju sajtovi koji nisu TLD (.com, .net, .org, .biz, .info) vec sa geo podrucija kao .rs ili .me ili .in sto je za Indiju.
Kad se tome jos doda da su .co.rs i in.rs jos nizeg ranga onda je sasvim jasno sto se takvi sajtovi smatraju manje relevantnim.


[ BitiPrvi @ 31.03.2010. 22:07 ] @
Ima li načina da se tome "doskoči"?
Nisam probao,ali da li bi pomoglo kada bi se prijavljivala neka odredjena stranica a ne domen?
Na primer da prijavim sajt kao http://www.curug.in.rs/index.html - na primer?
[ Union.rs @ 31.03.2010. 23:54 ] @
Nema to veze sa in.rs domenom koliko ja vidim nego je google verovatno banovao stranicu...
[ o2seo.com @ 01.04.2010. 07:36 ] @
Nije banovan jer ima PR 0 i nalazi se u pretrazi. Domen je los, sajt nije optimizovan i to je uzrok losem rejtingu.
[ Union.rs @ 01.04.2010. 10:43 ] @
Sada vidim da nije banovana ali ispunjava mnoge uslove da bude ;)
[ BitiPrvi @ 01.04.2010. 15:12 ] @
Dao sam samo primer sajta koji naravno nije dovršen.
Nije poenta da li je banovan ili nije ( mada ne vidim razloga da bude banovan sajt, a ako vi vidite recite mi).
Samo dakle pitam- kako izvući najbolje iz tog "lošeg domena" ???
Kad sam već ušao u "avanturu" zvanu in.rs
Dakle sajt koji navedoh nije dovršen, tačno je danije optimizovan, tek je počet i kad sam video da imam probleme sa prijavom-- izgubio sam entuzijazam iskreno.
Zato ovde od stručnjaka i tražim najbolji odgovor..
Pozz i hvala.
PS.
Pogledah na brzinu taj sajt koji dadoh kao primer.
Da setio sam se da sam samo kopirao text na nekoliko strana istovetan.
Otuda vaša "želja" za banovanjem))
Dakle, sajt je samo započet i naveo sam ga samo kao primer.
Nisam tražio savet kako da ga optimizujem jer da je .com - problema nebi bilo jer sam u tome jako dobar..
Ali In.RS...... Da sam znao....... još jednom bih razmislio
[ o2seo.com @ 01.04.2010. 21:06 ] @
S obzirom da sajt nije dovrsen, nije optimizovan i ima los domen, najvise ti se isplati da registrujes i predjes na .com domen.
[ Union.rs @ 01.04.2010. 22:36 ] @
Citat:
BitiPrvi
Pogledah na brzinu taj sajt koji dadoh kao primer.
Da setio sam se da sam samo kopirao text na nekoliko strana istovetan.
Otuda vaša "želja" za banovanjem:)))


To i npr. gomilanje ključnih reči naslovu...;)
[ Ljubiša Begović @ 02.04.2010. 00:01 ] @
Citat:
Nisam tražio savet kako da ga optimizujem jer da je .com - problema nebi bilo jer sam u tome jako dobar..

Šta, sad će da se pojavi i seo stručnjaci koji umeju da optimizuju određene domene. Neverovatno.
Kakve značajne veze ima koji je domen u pitanju. Bitno je da je sajt kvalitetan sa aspekta svih relevantnih kriterijuma. Dobro, ima tu i popularnosti, ali generalno ne postoji diskriminacija domena.
I kako to da su pojedini in.rs sajtovi na prvom mestu pored toliko .com i .net domena... Da li je u pitanju posebna veština za in.rs domene ili je sajt optimizovan bolje od ostalih.

A sasvim je normalno da će neki sajt imati različitu poziciju na google.com, google.rs, google.ba itd...

Google ne banuje domene olako, ali ih i ne izbacuje preko noći na prvu stranu ili prvu poziciju. Za sve treba truda, vremena...i novca naravno.

I da, kod konkretnog sajta problem nije u banovanju i domenu, nego u tipičnoj neoptimizovanosti.
[ BitiPrvi @ 02.04.2010. 00:34 ] @
Citat:
o2seo.com: S obzirom da sajt nije dovrsen, nije optimizovan i ima los domen, najvise ti se isplati da registrujes i predjes na .com domen.

Hvala na sugestiji ali ovaj sajt konkretno koji sam naveo je u stvari trebao da bude ( i biće) "podrška" sajtu koji se nalazi na prvoj strani po ključnim rečima.
Tu sam pokazao svoju veštinu jer sam uspeo da "oborim" mnogo Indonežanskih sajtova sa istom ključnom rečju "curug".
Dakle, razumem se u optimizaciju i sve sajtove koje sam prijavljivao, optimizovao-- popeo sam na prve stranice google-a.
No, sa in.rs nism imao iskustva.
Čim sam video da ga najveći svetski portali ne prihvataju kao IN.RS već samo kao .in i na taj način praktično - prijava nije validna i samim tim bezvredna.
Doslovce mi javi "vaš sajt je uspešno prijavljen bla bla" i pokaže mi link koji je NEISPRAVAN.. sa ekstenzijom .in umesto .in.rs..
To je problem.
Citat:
Union.rs: To i npr. gomilanje ključnih reči naslovu...

Hvala na sugestiji.
Znam za greške.
Taj sajt je samo započet.
Citat:
Šta, sad će da se pojavi i seo stručnjaci koji umeju da optimizuju određene domene. Neverovatno.

Ma dao sam samo primer, a naravno mislio sam i na sve ostale: info, biz, net, org.......
Sve je to ok.
Nikada nisam imao problema.
Ovo je prvi put, a to je zato što nije bilo .in.rs ....
Ali na greškama se uči
Sledeći put platiću 1000 dinara više i neću se maltretirati sa nepismenim svetskim portalima koji ne razlikuju IN i IN.RS
[ Ljubiša Begović @ 02.04.2010. 01:13 ] @
Ja recimo nikad nisam imao prilike da radim sa in.rs domenima, ali sam primetio da su pojedini in.rs domeni na prvom mestu na Google-u ispred mnogo popularnijih domena, i to za prilično popularne ključne reči. Tako da mi nije jasno otkud taj problem.
A gde si dodavao? Preko addurl na google-u? Ili na google/webmasters/tools?
[ o2seo.com @ 02.04.2010. 07:02 ] @
Citat:
Ljubiša Begović
Kakve značajne veze ima koji je domen u pitanju.


Presudno. Postoji hijerahija domena.
Imas TLD's Top level domains, Second level domains SDL, Plus postoje domeni sa geo podrucijem kao sto su .jp. cn. .in.

in.rs Google identifikuje kao second level domain sa geografskim podrucijem, koji je ujedno nesto kao pod domen domena .rs

[/quote]
Citat:
Dobro, ima tu i popularnosti, ali generalno ne postoji diskriminacija domena.

Naravno da postoji.

Citat:
I kako to da su pojedini in.rs sajtovi na prvom mestu pored toliko .com i .net domena...


Navedi konkretan primer?

[ Ljubiša Begović @ 02.04.2010. 13:53 ] @
Jasno mi je to što si napisao, i znam to. Ali to što neko npr. ima određeno prezime ne znači da će recimo da bude premijer ili predsednik, jel da.
Nekad se zna desiti da jedna stranica (a ne SLD) ima bolji rejting od nekog .com ili drugog domena. Da li zato što je bolje optimizovana, ima dobrog sadržaja i mnogo posetilaca ili što joj je "tata" "premijer"?

Nije se in.rs domen (ili poddomen - nebitno, zvanično je domen) pojavio juče i nije taj konkretan domen prvi prijavljen na google (ja bar ne znam da se neko žalio). Zato se čudim tom problemu (nisam ja rekao da čovek ne govori istinu, taman posla).

konkretan primer
isto to, ali na google com

Konkretan domen je vidljiv na google-u, indexiran je, a to što nema željenu poziciju nije posledica in.rs domena nego drugih stvari. Na to sam mislio.
[ BitiPrvi @ 02.04.2010. 15:58 ] @
Naravno, video sam i ja in.rs domene na prvoj stranci, ali imaju na primer po 250 "Sites Linking In".
Da je taj sajt sa ekstenzijom .com na prime--- niko živ ga nebi oborio.
To je očigledno godinama radjeno, a da je .com npr , sve bi bilo mnogo lakše.......
Pa evo primer........... Čuveni Jayde neće da prihvati domen ( odbacuje rs, samo ostavi .in)
Tako i još neki.
Slažem se sa o2seo.com kad je rekao da postoji diskriminacija domena i to je evidentno.
SAJT.COM U ODNOSU NA SAJT.IN.RS - uvek će biti mnogo bolje rangiran ako su oba vlasnika uradili slične strane.
Naravno neće biti takva situacija ako su sadržaji različiti, i ako ovaj prvi ne zna d optmizuje sajt.
Džaba mu je onda .com extenzija
Diskriminacija, ali znam kako ću konkretno na ovim sajtovima da poboljšam rejting....
Ali mi je žao što nisam ranije znao za "manu" .in.rs domena
[ BitiPrvi @ 02.04.2010. 16:06 ] @
Citat:

Konkretan domen je vidljiv na google-u, indexiran je, a to što nema željenu poziciju nije posledica in.rs domena nego drugih stvari. Na to sam mislio.

Ljubiša razumem ja šta ti kažeš, ali nije reč o tome.
Moje početno pitanje je bilo "zašto veliki svetski portali ne prihvataju domene sa in.rs, već ih evidentiraju samo kao .in".
I na taj način naravno da prijava nema smisla ni svrhe.
Zaiste me čudi da Jayde ne prepozna domen.in.rs kao takav već ga prepozna samo kao domen.in !!!!
O tome je reč.
[ Ljubiša Begović @ 02.04.2010. 16:28 ] @
Meni ovo ne liči na .in, nego na ono što si ti upravo hteo, zar ne?!

[ BitiPrvi @ 02.04.2010. 17:33 ] @
Izvinjavam se moja greška.
Hteo sam reći neke druge.
Evo pogledao sam za najnovije:
The following URL was submitted to Entireweb:
http://www.besplatni-oglasi.in.rs/index.php
Ovo sam dobio na mail, stim što je podvučen domen samo do .in, a ostalo je odbačeno.
Dakle ONI SU MENE OBAVESTILI DA JE PRIJAVLJEN: http://www.besplatni-oglasi.in
što naravno nije ono što sam prijavio i kada se klikne, nema ništa jer to ne postoji.
Žao mi je što nemam vremena, kopirao bih preko print screen.
Dakle ONI MENE TAKO OBAVEŠTAVAJU!!!
Očigledno sam pogrešio za Jayde (ima ih more pa se izvinjavam), ali evo sad sam pogledao prijavu koju sam radio na Entireweb!!!
PS.
Sad kad gledam post, prvi link je validan, ali meni u mailu nije.
Trebao sam kopirati kao image bilo bi jasnije.
Crtica (koja označava link ka sajtu) je samo do .IN