[ BioSQUAD @ 31.03.2010. 23:56 ] @
U tarifnom paketu PRENESI dobijate određeni broj poziva i SMS poruka, koji se razlikuje u zavisnosti od visine mesečne pretplate. Jedino u Telenoru, sve što ne potrošite u jednom mesecu, automatski se prenosi i stoji vam na raspolaganju tokom naredna tri meseca! Drugim rečima, možete da potrošite sve što platite, baš onda kada vam to najviše odgovara.

U okviru PRENESI tarifnog paketa možete da birate mesečnu pretplatu od 390, 690, 1.190, 2.190 i 3.190 dinara.

Prenesi 80

Prenesi 200

Prenesi 400

Prenesi 950

Prenesi 1850
[ Slobodan Milivojevic @ 01.04.2010. 00:08 ] @
Uvedu li za stare korisnike 60+60 bez interneta, odoh ja na Vip! Buuuuuuuuuu!
[ BioSQUAD @ 01.04.2010. 01:32 ] @
Obračunski interval - 60+60*
I nista od interneta!!!
[ Karađorđe @ 01.04.2010. 02:37 ] @
Mogu samo da kažem strava i užas. Pa dal su oni normalni, povećali cene, uveli 60+60 tarifiranje, nema ništa od mmsa, nema ništa od interneta, nema ništa od dodatnih minuta u mreži, a o telefonima bolje čovek i da ne razmišlja kolko su im skupi. Samo da znate, MTS povećava cene od 1 maja, paketi će ličiti manje više isto kao i ovi kod Telenora. Ovo je veliki bedak.
[ espresso @ 01.04.2010. 07:32 ] @
Korisnike na starim paketima obično ne diraju. Inače, nema se para, kriza, treba isfinansirati onaj silni marketing.

A tih 20 minuta više u "Prenesi 80" će otići na zaokruživanje.
Drugim rečima, povećali su pretplatu, uveli zaokruživanje i kao amortizaciju ponudili neku siću od minutaže. Dakle, sada za veću cenu pretplate od 180 din dobijamo isto ono što smo imali u Prenesi 60. Za iole ozbiljan internet na bilo kom njihovom paketu treba izdvojiti 765 dinara za najmanji tarifni dodatak.

Zaokruživanje prvog minuta može da prođe. Time te provajder tera da imaš razgovor duži od jednog minuta.
Ali zaokruživanje svakog minuta je u osnovi pljačka. Time se unapred zna da koliko god pričao, moraš da pokloniš operateru jedan deo svojih para. I tako za svaki razgovor! Dakle na ovaj način ne postoji mogućnost da potrošiš ono što si platio osim ako na silu ne produžavaš svaki razgovor do kraja minuta. A to je, složićete se van pameti! Ako dragi operater hoće da pljačka i mene, dugogodišnjeg korisnika, onda možda i pređem kod onog koji pljačka ali nešto i daje. Vip bar nudi internet.
[ svetozar @ 01.04.2010. 09:40 ] @
Citat:
espresso: Korisnike na starim paketima obično ne diraju. Inače, nema se para, kriza, treba isfinansirati onaj silni marketing.
Da li neko ima proverenu informaciju da li smo svi prebačeni na nove pakete, ili možemo da zadržimo stare?!
Čisto sumnjam da će dozvoliti da korisnici ostanu na starim paketima, jer niko nije blesav da prelazi na nove kod kojih je samo nova viša cena, dok se saobraćaj zbog zaokruživanja prebija, baš kao što je rekao espresso:
Citat:
espresso:A tih 20 minuta više u "Prenesi 80" će otići na zaokruživanje.
Drugim rečima, povećali su pretplatu, uveli zaokruživanje i kao amortizaciju ponudili neku siću od minutaže. Dakle, sada za veću cenu pretplate od 180 din dobijamo isto ono što smo imali u Prenesi 60.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.04.2010. 09:57 ] @
Prosli put im je trebalo 3 dana da nas sa starih prebace na novi prenesi. Sad cemo videti :( Nista ne ide na dobro u zadnje vreme kod Telenora. Pristao bi na vecu cenu i zaokruzivanje da su ponudili internet! Ovako je totalno glupo.
[ svetozar @ 01.04.2010. 10:00 ] @
Jutros sam im pustio pitanje preko Portala, i evo odgovora, posle svega dva sata:
Citat:
Postovani Svetozare,

paketi Prenesi 60, 150, 325, 700 i 1500 vise nisu komercijalni paketi. Kako Vi koristite usluge paketa Prenesi 60, uslovi koriscenja kao i pretplata ostali su nepromenjeni.
Medjutim, ako se u buducnosti odlucite za promenu paketa, isto nece biti moguce na neki od gore navedenih, vec samo na nove Prenesi pakete ili neke druge iz nase ponude.

Srdacan pozdrav,

Contact Centar
Telenor d.o.o
tel: +381 63 9863
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected]

Znači, ko neće nove pakete - nemora.
Ali, ako hoće da promeni postojeći u okviru tarifnog profila Prenesi, može, ali samo na nove.
[ kandel @ 01.04.2010. 10:04 ] @
Cini mi se da su povecali i cenu uspostavljanja veze nakon potrosenih minuta: 3.9 din + pdv + pumt
[ Joker @ 01.04.2010. 10:08 ] @
I nalaze se u "starim postpaid paketima"
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879
[ espresso @ 01.04.2010. 10:15 ] @
Evo nude Nokiju X3 uz Prenesi 400.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3155

Cena pretplate im je bez poreza, to isto nije bitno za onoga ko plaća. A pazi što im je slika, lik koji cedi pastu za zube oklagijom. Pa ja hoću samo ono što sam platio i bez zaokruživanja u njihovu korist.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 01.04.2010. u 11:33 GMT+1]
[ michaelk @ 01.04.2010. 10:25 ] @
Nemogu a da ne primetim nesto! Svi prenesi paketi su poskupeli za 190 din, sem prenesi 80 koji je poskupeo za 140 (bilo bi previse verovatno da je i on poskupeo za 190 din!!!). E sad treba uzeti da je od danas pretplata za fiksni poskupela za 193 din, pa se pitam u cemu je ovo povezano ?!?
[ srdjan55 @ 01.04.2010. 11:10 ] @
Ranije je bilo 150 minuta za 500 dinara. Sada je 200 minuta za 690 dinara. Umesto da smanje cenu zbog veceg broja minuta oni su je povecali. Da su proporcionalno digli cenu, 200 minuta bi trebalo da kosta 666.66 dinara, a ne 690. Uz sve to i zaokruzivanje 60+60, i nema interneta...
Klasican lopovluk!
[ agasoft @ 01.04.2010. 11:15 ] @
Jedine dve stvari kod telenor postpaid paketa koje su dobre su prenošenje
minuta koje ne postoji nigde više, i najsavršeniji billing sistem.
Ja npr najviše volim paket Bel SMS kod MTS:a, ali džaba kad stanje nikad ne
radi...
Hoću da kažem, treba uspostaviti ravnotežu.



Nemogu a da ne primetim nesto! Svi prenesi paketi su poskupeli za 190 din,
sem prenesi 80 koji je poskupeo za 140 (bilo bi previse verovatno da je i on
poskupeo za 190 din!!!). E sad treba uzeti da je od danas pretplata za
fiksni poskupela za 193 din, pa se pitam u cemu je ovo povezano ?!?


Povezano i to veoma povezano, što se meni iz mog ugla uopšte ne sviđa...
Do skoro, dva najveća rivala Telenor i Telekom, na očigled svega što nam se
događa, postaju, izgleda, na štetu svih nas, dva nerazdvojna prijatelja.
Jer, da prenesi nije poskupeo, ja bi prvi ugasio fiksni, a ovako...
Ima neka tajna veza, što počinje da nas steza...
:(
[ Slobodan Milivojevic @ 01.04.2010. 11:21 ] @
Ja odjavio fiksni, taman cu za te pare da odem na Vip postpaid 325 nista necu izgubiti, a mnogo cu dobiti...
[ espresso @ 01.04.2010. 11:29 ] @
Prelomio si? Da častiš. Bar su mogli da koriguju cene telefona.
[ MaxM @ 01.04.2010. 11:48 ] @
Bezveze skroz. Stara tafifa je bila bolja. Primer: Telenor: prenesi 150 pretplata sa svim porezima 640 din. Vip: postpaid 60 preptplata sa svim porezima 499 din. Kod telenora je za 140 din vise imalo vise od duplo minuta nego kod vipa i to je bilo sjajno, ali su sad isti, ma koliko davali vise minuta od ostalih operatera. Sada je stvar ko ce ponuditi kakvu promociju ka mrezi, kao sto je to vip uradio, ko ce dodati, a ko oduzeti internet i ostale usluge.
[ MP3MP3 @ 01.04.2010. 11:49 ] @
Neko od vas je pomenuo da ce vas MOZDA prebaciti na nove prenesi. To ne moze jer ste ugovorom vezani da placate neku sumu. Moglo je kada su menjali pakete a cena bila ista a sada ne moze jer pretplate nemaju veze sa vasim. Jedino ako vi zelite to.



Prenesi sa 80 minuta i poruka kosta sa porezima 500dinara 8-0 !!!! Nemam reci ovo je preskupo, telenor i vip vise nemaju jeftin postpaid a da se uz taj paket uzme telefon. Sigurno ce uskoro mts da ukrade foru, samo ce kod njih da bude najgora varijanta od dve konkurentske, tako posluju zadnjih par godina.


I jos nesto ako vec hoce ove cene koje su luksuzne neka spuste cene telefona !
Fer je da jedno bude povoljno a ovaj Telenor bi sve. Vip i mts imaju vecinu ako ne i sve telefone jeftinije...

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 01.04.2010. u 13:05 GMT+1]
[ Take 5 @ 01.04.2010. 12:18 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja odjavio fiksni, taman cu za te pare da odem na Vip postpaid 325 nista necu izgubiti, a mnogo cu dobiti...

Zašto misliš da VIP neće ubrzo uskladiti svoju ponudu da ne zaostaje za konkurencijom?
Dosadašnja praksa je pokazala da se sve nepovoljnosti po korisnike u najkraćem mogućem roku preslikavaju i kod preostalih operatera, bez obzira na to ko je od njih bio "inicijator briljantne ideje"


PS
Razmišljam se da prestanem da koristim TELEFON uopšte (fiksni i mobilni)!
[ agasoft @ 01.04.2010. 12:33 ] @
Odoh ja na VOIP, samo da nađem neki jeftin sa Srbijom. haha...
[ BioSQUAD @ 01.04.2010. 13:48 ] @
Samo da su dodali uz paket i malo MB, i dobro je!
[ avala100 @ 01.04.2010. 14:25 ] @
Na srecu (po mene), ova promena se ne odnosi na pravna lica, samo za pretplatnike "fizicka lica", ali je odgovor glasio "za sada".
Inace, ovo je stvarno pljacka i bas je preterano. Smanjicu koriscenje Telenora.
[ zemun88 @ 01.04.2010. 14:30 ] @
Sreca je da moze da se zadrzi stari paket prenesi. Posto je presao u kategoriju starih paketa, a oni ih skoro nikad ne menjaju tako da cu nastaviti da ga koristim i dalje. A za telefon me zabole. U krajnjem slucaju kupicu ili kineza ili neki jeftini. Meni je to najbolji paket do sada tako da cu ga koristiti i dalje.

Uopste se ne isplate ovi novi paketi. Mnogo su skupi. A zanimljivo je da je juce Samsung S5230 na 2 godine uz prenesi 150 kostao 8.990, a danas uz prenesi 200 kosta isto. Ista cena telefona uz skuplji paket. Pa ko je onda tu lud

Sve u svemu lopovska drzava, sa mafijaskim operaterima
[ boki78 @ 01.04.2010. 14:41 ] @
Bojim se samo da će stari paketi važiti dok nam važe i ugovori na njih, a kada budu isticali ugovori jedino što ćemo moći da biramo biće novi paketi. Tako da ćemo pre ili kasnije biti svi prisiljeni da prhvatimo nove pakete ili da prestanemo da koristimo mobilne telefone jer će svi paketi po nekom nepisanom pravilu biti slični kod sva tri mobilna operatera. Da li uopšte postoji post paid paket kod bilo kog operatera koji se tarifira po sekundi?
[ Crveni011 @ 01.04.2010. 14:47 ] @
A dokle nam to vaze ugovori? Ja sam moj potpisao bez ikakve reference o duzini vazenja istog.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.04.2010. 14:53 ] @
Otkud znam da Vip nece prilagoditi svoju ponoudu telenorovoj, pa i ne znam, ali cu bar imati megabajte! Ovi Telenorovci uopste nece da daju ni 1KB besplatno. Iskren da budem nadao sam se 60+30 sa eventualnim povecanjem cena, ali sam se nadao bar megabajtima koji se prenose. Epa obzirom da nece to da daju, nisam lud! Da platim 883din + 755din = 1638din za 200 min + 200sms + 300MB? Neka hvala, uzecu ja za 1267dinara 325min + 325sms + 235MB i to je to. Razlika je samo u 125 minuta i 125 sms mesecno vise kod Vipa i 25MB za samo 370din manje svakog meseca.

A broj ko broj... koristim ga od 2004. al sam razocaran mnogo. Sada placam 640din + bi fiksni placao 460din = 1100, fiksni nemam vise, i to je to. Za taj novac imam 12 minuta dnevno da zovem koga hocu u Srbiji + imam i vise nego dovoljno SMS poruka. A troskovi ce mi skociti relativno malo. Telenor uopste ne slusa zelje svojih korisnika. Jedino Vip ima megabajte (ima i mts na 066 al Telenor nista).
[ agasoft @ 01.04.2010. 15:08 ] @
Ne brinite seee!
Ja sam uzeo Mobtel-ov junior još davne 2004, i do prošle 2009 niko mi ni
reči nije rekao, a kamo li promenio paket.
Još je Mobtel onda predvideo da mogu da ga koristim do moje 27 godine, a oni
su rekli da ću moći da ga koristim neograničeno.
[ bukovski @ 01.04.2010. 16:33 ] @
juce odem da prebacim posle dugo dugo razmisljanja oko provajdera svoj broj na post paid u poslovnicu, lik me iskulira i kaze bices nedostpuam 4 dana pa ide praznik ko zna kako sta dodji ti od sledece srede !

kad ja dans pogledam ima sta da vidim ! po mojim istrazivanjima za mene najpovoljniji paket prenesi od 150 minuta i 150 poruka vis ene postoji ! uveden neki lopovski 200, ALO bre necu 200 za te pare ocu 150 za stare.

kako ih bre nije sramota da vise varaju i kradu narod !!! ej tarifiranje 60+60 me podseca na pocetke MObtela i Karica ! Uzas i beda zaista ! od interneta ni I / uskostava veze dodatnih 1 din bez poreza skuplja ! ! ! stvarno stavarno sramota a o ponudi bednoj i jadnoj a preskupoj telefona necu ni da govorim !

Odo na mts jer da necu moci da prenosim minute al cu bar uzeti bolji tel za manje para i imati kolko tolko posten obracunski interval od 60+1sek. Vip 60+30 sto po meni takodje nije fer i korektno ! al imaju nekih 1000min u okviru mreze samo jos da nadjem nekog ko koristi VIP ceo imenik samo 3 boja imam VIPovaca :)

Nemogu da vam opisem kolko ceo dan pizdim zbog ovoga !
[ Boris Tadić @ 01.04.2010. 18:05 ] @
Volimo te otadžbino naša!

Grci demolirali pola grada zbog nedobijanja 14, XIV, četrnaestih plata, a mi hronično zbunjeni kao prasići u Teheranu.

Sad će neko da mi objasni kako je džaba njima i šesnaest, kad nemaju oni jasenove čuture i šumadijske klisure :)

I još jednom: Vooolimo te otadžbino naaaša... tn tnnn tn tnn tnn...

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 01.04.2010. u 19:16 GMT+1]
[ zdr @ 01.04.2010. 18:28 ] @
Blah...

A sta se cudite toliko? Telenor je strana kompanija, prate evro - kao i svi ostali...
Mi 3.14zdimo, a njih zabole patka i to je to. Sutra nikom nista, narod je ionako kratkog pamcenja.



offtopic: evo primer kako ce nam ''dobro leci'' prodaja Telekoma. Doci ce Nemci koji ce da nas deru isto kao i ovi Norvezani. Sve je to ista bagra! @!(&*@^)
[ demi035 @ 01.04.2010. 18:42 ] @
@bukovski

samo opusteno, nemoj da se nerviras mnogo i da se prebacujes na mts, jer nas isto ovo ceka i na mts, samo je pitanje za koliko dana, ja tipujem recimo od 1.5. obicno im treba mesec dana da iskopiraju nesto od Telenora
[ delboy_bg @ 01.04.2010. 20:31 ] @
Pa oni stvarno nisu normalni ,60+60 interval pa to nije bilo ni kod Karića ,ovo su lopovi na kvadrat ,ovim potezom samo će da odbiju svoje korisnike ,ljudi ima da idu kao sa mts ,vip zaokružuje 60+30 ali vip daje besplatne razgovore u mreži,a od telenora šipak ,,možemo slično ako ne i isto da očekujemo i od mts ,a i neko mora da plati onu licencu za fiksnu telefoniju ,a ko će ako neće korisnici da to plate ,vidim ja kako je počelo mi ćemo na pejdžere da pređemo,jer mobilni je postao luksuz ,kao devedesetih godina ,kada je mobilni košta 14 000 maraka.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.04.2010. 20:35 ] @
Pa jedino da kucamo SMS - pejdzeri
[ Vlada666 @ 01.04.2010. 22:48 ] @
PRESKUPOOOOO!!! Ja sam na prenesi 150,ali novi ugovor necu potpisivati sigurno... Mada nece moci dugo da forsiraju ovakve cenovnike, jer kod nas tek treba da se realizuje prava konkurencija u mobilnoj telefoniji,ovo sada je cisto ucenjivanje... Recimo u evropskoj uniji je svaki korisnik vlasnik broja, pa tak recimo ako ti je istekao ugovor, a prema njihovim zakonima i pravilima,dakle nemas nikakvu obavezu prema tom provajderu,kad god ti odgovara ti svoj broj preneses na drugu mrezu, odnosno kod drugog provajdera i placas njem za sve usluge, UZ ZADRZAVANJE STAROG BROJA... Pa ako bude sve kako bi trebalo pa u igru udju i novi provajderi eto zdrave kokurencije i POVOLJNIH CENA...
Sad ovo mozda zvuci kao bajka ali nadaj se najboljem,ocekuj najgore ;)
[ BioSQUAD @ 01.04.2010. 23:54 ] @
A kad bese ono da cuvas broj a promenis operatera?? :) :)
Budite strpjivi jos malo.
[ rincha @ 02.04.2010. 08:39 ] @
Cuvas broj a promenis operatera je u Srbiji na sveti nikad, ili u petvrtak, pevrtnaestog linburga. Mislis da ce lopovi tako lako da se odreknu extra zarada. Malo sutra prijatelju, nego smanjuj sve sto mozes da prezivimo, jer ovde tesko da ce bilo sta biti bolje i liciti na normalan svet.

Pozzz ES-ovci
[ Mobtel @ 02.04.2010. 09:26 ] @
To za prenos brpja treba da bude aktuelno od nove godine.
nego sta ako ja odjavim fixni?sta je sa ADSL?
imam sezam adsl
[ espresso @ 02.04.2010. 14:23 ] @
Evo jedna bedna kopija Vipa. Uveli besplatne minute u Telenor mreži nakon potrošenih minuta ka svim mrežama ali samo za Prenesi 950 i 1850. Dobija se 1200 minuta.
Citat:
* Dodatni besplatni minuti su na raspolaganju korisniku tek nakon što iskoristi inicijalne besplatne minute u okviru mesečne pretplate i ne mogu se preneti u naredne mesece.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=7278
[ mycontrails @ 02.04.2010. 16:08 ] @
"Za one koji vole stvari da iskoriste do kraja" je čista laž. Nije čak ni "marketinški trik". Uz zaokruživanje bilo koje vrste, stvari, tj minute nikako ne koristimo "do kraja".
Mene više nerviraju ova podmetanja nego da su jednostavno i donekle pošteno podigli cene.
[ DR83 @ 02.04.2010. 19:22 ] @
Dakle onda da ocekujemo i poskupljenje mix250 na 390 din bez poreza?

Cccccccc.

Mob.tel. ce uskoro postati luxuz.
[ nvukelic @ 02.04.2010. 19:24 ] @
Pa već jeste luksuz, oporezuje se dodatnim porezom
[ Vlada666 @ 03.04.2010. 00:49 ] @
Potpuno si u pravu...

Najbolje da pocnemo da komuniciramo dimom kao idijanci,posto zivimo u indijanskoj zemlji gde svako j... narod kako mu se prohte... ;)
[ cozmo_im @ 03.04.2010. 07:17 ] @
Ma i ostali operateri ce to isto uraditi u nekoj bliskoj buducnosti, tako da ce nam MNP usluga postati totalno bespotrebna.

Verovatno ce svi preci na 60+60, eventualne razlike ce biti mozda da li nude prenesi usluge ili MB za podatke i to je to...

Izbor ce nam biti samo "ime" mreze i nista drugo, kod svih ce biti manje-vise slicni uslovi... to je kartel i sigurno se sve radi u dogovoru, evo i MTS uskoro ce objaviti nove cene, a verujem da ce i VIP brzo da sledi ovo 60+60...

Tako da... mi koji smo na "starim" Prenesi paketima mozemo da uzivamo do isteka ugovora... a onda... zicani telefoni ko u vojsci ehehe...
[ espresso @ 03.04.2010. 07:23 ] @
Možeš da uživaš i posle isteka ugovora. Ja i dalje mogu da koristim paket Fan sa pretplatom od 120 dinara :)

Možda će uskoro izbaciti bolju ponudu telefona kako bi postojeći korisnici prelazili na nove pakete. Inače koja bi im bila vajda od novih cena kada će većina ljudi i dalje da koristi stare pakete.
[ zzviktor @ 03.04.2010. 07:36 ] @
Opet ja sa svojom nekom teorijom alimislim da ce svi slediti vip sa svojim
forama poruke u mrezi minuti u mrezi mreza u raspadu i tako to! Najava za
ovakvo ponasanje je bila akcija telenora sa onim silnim minutima za male
pare na pre paid sistemu. To je bio nacin da se proveri koliko i sta mreza
moze i gde puca. No gle cuda ovde ce kao naj veci da opet profitira mts jer
bozemoj svi ili imaju ili negde u fioci drze neki njihov broj.

Cilj svegaovoga je da se obesmisli mnp. jer prava konkurencija dolazi sa
virtuelnim operaterima. Svi ovi koji ulazu u mrezu su svuda u svetu skuplja
varijanta. Naravno t-com je tu takodje u skupljim operaterima. Ali boze moj
dok ne dodju virtualni provajderi, nema nama spasa osim sms!!!!
[ Backy @ 03.04.2010. 08:49 ] @
kakav neverovatan tajming... hteo sam da predjem sa prenesi 150 na 325 i kad sam otišao, dočeka me 400 i 60+60...

osećam se ko da sam ja kriv za to :D
[ scylerx @ 03.04.2010. 22:43 ] @
Pitam se samo šta im je sledeći potez?! Tarifiranje poziva na 5 minuta ili naplaćivanje dolaznih poziva?! Tržište se definitvno unazadilo, vratili smo se par godina unazad, to očekujem i kod fixne telefonije. Sećam se kada je Dragor Hiber opravdavao poskupljenje fixne telefonije i ukidanje offpeack poziva u lokalu 1 razgovor = 1 impuls.
[ zole_ @ 04.04.2010. 01:21 ] @
Ocigledno dogovaranje cena ali ne ne ne ne to se svima nama samo cini sve je tu posteno....

Ide mi na onu stvar ova drzava a jos vise mi sami... ovce su za shishanje a oni nas shishaju jer smo mutave ovce.

I eto to je.

[ Vlada666 @ 05.04.2010. 01:47 ] @
Zivele ovce!!! Meeeee... Meeee... ;)
Ma ljudi cene moraju nanize,pa to je trend u mobilnoj telefoniji,ovi nasi ocigledno nisu u trendu... :)
[ DR83 @ 05.04.2010. 20:15 ] @
Citat:
scylerx:! Tržište se definitvno unazadilo, vratili smo se par godina unazad, to očekujem i kod fixne telefonije.


Ja bih rekao da smo se vratili vise od 10 godina unazad, secam se kada sam dobio prvi mobilni, to je otprilike bio najveci greh, ljudi nemaju 'leba da jedu a neki imaju mobilne.

E sad je opet doslo vreme da ljudi nemaju 'leba da jedu a i to sto imaju mobilne im nista ne znaci posto racune vrlo brzo nece ni moci da placaju.

[ scylerx @ 06.04.2010. 00:54 ] @
Citat:
DR83: Ja bih rekao da smo se vratili vise od 10 godina unazad, secam se kada sam dobio prvi mobilni, to je otprilike bio najveci greh, ljudi nemaju 'leba da jedu a neki imaju mobilne. :D

E sad je opet doslo vreme da ljudi nemaju 'leba da jedu a i to sto imaju mobilne im nista ne znaci posto racune vrlo brzo nece ni moci da placaju. :D


Tada je bio statusni simbol, i znala se cena minuta i način tarifiranja, da bi sad bio u totalnoj nedoumici, nisi više siguran da li će opet izmeniti način tarifiranja. Smešno je sada, da mi neko priča kako je niska cena minuta razgovora, a uz to te odere na uspostavi veze i zaokruživanju razgovora. Realnije je da je cena minuta oko 20 din a da vrate tarifiranje po sekundama, a ne ovako da mi zaračunaju nešto što nisam potrošio. Šta mi znači da je minut razgovora i 2 din, kad bi u tom slučaju uspostava veze bila 8 din, a tarifiranje na tri minuta, a svi bi se na to upecali. Nepostoji relevantno udruženje potrošača ni svest o tome.
[ Bockyman @ 06.04.2010. 14:50 ] @
Ne bih da otvaram novu temu u delu MTS korisnički servis,pa se nadam odgovoru na moje pitanje ovde u ovoj temi.
Dakle,znamo kako će Telenor postupiti sa svojim korisnicima koji su na starim Prenesi paketima,neće ih terati da promene pakete u nove Prenesi pakete bar do isteka ugovora (ovde mislim na one koji imaju potpisane ugovore na dve godine),a vrlo verovatno i posle isteka ugovora...

Mene zanima,pošto sam kod MTS-a na postpejdu,da li MTS ako prateći "trendove na tržištu" od 1.maja (kako je neko već pomenuo u ovoj temi) uskladi cenovnik sa konkurencijom i poskupi najjeftiniji paket MIX250 sa sadašnjih 320din (sa svim porezima) na konkurentskih 500din? Ima li MTS pravo na to? Verovatno ima,jer se oni u ugovoru lepo ograde od svega...

Imam još oko 17 meseci ugovora,od tih 60min mesečno redovno mi propadnu 10-20min (koristim i Telenor umreženi broj),pa mi nikakvi dodatni minuti po većoj ceni nisu potrebni... Ali ko nas korisnike uopšte nešto pita...
[ demi035 @ 08.04.2010. 11:03 ] @
Nemam bas vremena da citam Zakon o obligacionim odnosima, ali mi se onako iz secanja cini, da korisnik mora da zna kolika je njegova obaveza kada potpise ugovor, tako da MTS nema pravo da onima koji su pod ugovornom obavezom na paketu 320din, poveca pretplatu na 500din. Mogu oni da pisu u ugovoru sta hoce, ali Zakon je iznad tih kolektivnih ugovara koje potpisujemo. Tako da mislim da nije dozvoljeno da svojevoljno poskupe pretplatu, ali mislim da je dozvoljeno da recimo za tih 320din ukinu besplatne minute ili tako nesto. Prema ugovoru mi smo se obavezali da placamo 320din pretplatu i nista vise. To pravo je jako debilno, sve moze, ali ne mora da znaci.
[ Mister Big Time @ 12.04.2010. 19:42 ] @
Kakva genijalna inovacija. Stari prenesi su keva za ove nove pakete...

Koja li je pametna glavica to tako smislila da mi je znati. cccccc strasno, sve je skuplje i minut posle istosenih i uspostava veze i pride 60+60+60.... xD

[ bukovski @ 16.04.2010. 22:34 ] @
ja jos uvek pizdim a i mnogi koje znam. Da su malo pametni pod hitno bi vratili 60+1 racunanje i smanjili povecanu uspostavu veze ! Gori su od Karica definitivno !!!
[ bttp @ 17.04.2010. 23:41 ] @
Sva "sreća" pa imam stari prenesi 150 koji ne nameravam da menjam. Nisam pod ugovornom obavezom, već sam "običan" postpaid korisnik sa ugovorom bez kupovine telefona.

A što se tiče tarifiranja po sekundi, jedini postpejd koji znam da to ima je profesionalna tarifa na MTS-u. Za Telenor ne znam.

P.S. Sad videh. Ima Telenor Start paket. To je njihov pandan valjda Profesionalnoj tarifi kod MTSa.
[ Take 5 @ 18.04.2010. 01:03 ] @
Citat:
bttp: A što se tiče tarifiranja po sekundi, jedini postpejd koji znam da to ima je profesionalna tarifa na MTS-u. ...
Ima Telenor Start paket. To je njihov pandan valjda Profesionalnoj tarifi kod MTSa.


Mts postpaid tarife:

"Kontakt" se tarifira na 15 sekundi

"Kontakt plus" po sekundi
"Hello" po sekundi
"Profesional" po sekundi
"Poslovna" po sekundi





[ komsijakaraburma @ 29.04.2010. 21:11 ] @
Razmisljam se da li da uzmem neki prenesi tarifni paket ali me ubi to sto nema free mb. Jel ima neki info da ce se to promeniti?
[ espresso @ 30.04.2010. 13:56 ] @
Svaka promena je tajna do samog dana kada je objave. Za takve stvari oni otpuštaju s posla. Bilo bi im bolje da daju za ove katastrofalno visoke cene.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.04.2010. 20:01 ] @
Evo i mts unakazio MIX, naravno idalje bez interneta!
[ zzviktor @ 30.04.2010. 20:14 ] @
Slobo drzi se starog prenesi i biznet 300!!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 30.04.2010. 20:15 ] @
^ Morace tako
[ pajica123 @ 10.05.2010. 08:55 ] @
novi postpaid paket u telenoru koji ukljucuje i internet saobracaj

Prenesi Plus

Za sve vas koji svoj život ne možete da zamislite bez Interneta, sada možete odahnuti jer Prenesi Plus tarifni paketi pored besplatnih poziva i SMS poruka, donose i besplatan internet protok u domaćem saobraćaju. Jedino u Telenoru, sve što ne potrošite u jednom mesecu, automatski se prenosi i stoji vam na raspolaganju tokom naredna tri meseca, uključujući i internet saobraćaj.




Cene su u dinarima. PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.
Obračunski interval: 60+60 (na svakih 60 sekundi).

* Dodatni besplatni minuti su na raspolaganju korisniku tek nakon što iskoristi inicijalne besplatne minute u okviru mesečne pretplate i ne mogu se preneti u naredne mesece.
[ espresso @ 10.05.2010. 11:46 ] @
Mašala, još samo da nađem 2000 mesečno. Uglavnom, dobili smo šta smo tražili. Samo su paketi prejaki. Verovatno im se ne isplati da "izdržavaju" korisnike koji manje troše.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.05.2010. 20:22 ] @
066 ponuda je mnogo bolja od prenesi plus za korisnike koji manje trose.
[ bukovski @ 15.05.2010. 20:07 ] @
i upravo nju i uzeo ! svaka im cast dok i nju nisu pokvarili, bez 60+1 nebih ni nju uzeo ! ovaj novi prenesi + je extra samo da vrate staro racunanje , necu da placam za nesto sto ne koristim i da me tako deru na zaokruzivanju
[ BaHua @ 21.05.2010. 17:57 ] @
Baš.. Razočaravajuće.. Nadam se da će se uskoro opametiti i staviti računanje na 60+1.. Iskreno..
[ zvezdasbg @ 21.05.2010. 18:03 ] @
Polako ali sigurno svi oprateri prelaze na zaokruzivanje na minut. Mene licno to nece mnogo pogoditi, posto ionako spadam u one koji dosta trose, ali je ne fer prema onima ciji racuni ne prelaze 1000 dinara.
[ MaxM @ 25.05.2010. 11:01 ] @
Gomilu ljudi ne zanima to, kako se tarifira minut, koliko se zaokruzuje. U tu grupu ljudi, spadaju uglavnom starije osobe, iznad 40 godina kojima je samo bitno da imaju dobar telefon, po mogucstvu Nokia i da pretplata bude tu negde, 500-1000 dinara. Oni ne proveravaju stanje, a ako proveravaju, upravljaju se prema potrosenim minutima, a to da li im je skinut ceo minut, sekund nakon prvog potrosenog, to ih uopste ne zanima. Dosta ljudi imaju pored postpaid broja i jedan prepaid, koji dopunjuju nakon potrosenih minuta, misleci da ce tako biti jeftinije, a samo presipaju iz supljeg u prazno. Govorim poucen iskustvom vecino mojih rodjaka, koji su u tim godinama. Operateri to vrlo dobro znaju i zato su bez razmisljanja promenili tarifiranje, jer u svakom trenutku imaju evidenciju ko su njihovi korisnici. A mi mladi, koji tek gradimo, pravimo nesto u zivotu, pokusavamo na sve nacine da ustedimo koliko je to god moguce, upravo smo mi ti, kojima je bitna ta stavka, uspotava poziva, tarifiranje istih i ostalih skrivenih naplata od strane operatera i zato stalno negodujemo oko toga, sto je i normalno.
[ owim @ 27.05.2010. 07:13 ] @
Off topic:
Citat:
dok ne dodju virtualni provajderi, nema nama spasa

Najbolji reper za Mobile Virtual Network Operator (MVNO) su oni koji postoje u HR i SLO, jer za njima kaskamo 4-6 godina.

Oba imaju virtuelne operatere, ali "pod kišobranom" operatera sa infrastrukturom! Recimo Tomato u HR deo je VIP-a HR (ako ne grešim, da ne tražim), a slično je i u SLO.

Kada se pojavi operater koji nema hardver, i izvrši "podela rada", pri čemu je svako specijalizovan za svoj posao (npr. jedna firma se preorijentiše na održavanje mreže i ponudi uslugu i drugim mrežama), cene, logično, ne mogu da budu korigovane kako bi korisnici želeli.

Dalek je put do toga. Veoma. Bar 6 god u SRB. :(
[ owim @ 27.05.2010. 07:21 ] @
Biser meseca:
Citat:
Polako ali sigurno svi oprateri prelaze na zaokruzivanje na minut. Mene licno to nece mnogo pogoditi, posto ionako spadam u one koji dosta trose

Zaokruživanje na minut je linearni trošak (gubitak), ma koliko trošio, uvek je isti procenat.

Ako potrošiš 5.000 din, tebi je na zaokruživanju 60+60 otišlo oko 850 din, tj. toliko ćeš više platiti ili ćeš toliko manje telefonirati. Si?
[ avala100 @ 27.05.2010. 16:38 ] @
Citat:
owim:
Biser meseca:

Zaokruživanje na minut je linearni trošak (gubitak), ma koliko trošio, uvek je isti procenat.

Ako potrošiš 5.000 din, tebi je na zaokruživanju 60+60 otišlo oko 850 din, tj. toliko ćeš više platiti ili ćeš toliko manje telefonirati. Si?
 

Ne razumem zasto je biser meseca?
Ovo nikako nije i ne moze da bude linearni trosak/gubitak pojednica. Linearni bi bio kad se svaki razgovor prekine uvek u istoj sekundi posle minuta razgovora.

Ne mozemo znati navike nekoga ko potrosi x hiljada dinara mesecno a pogotovo ne mozemo znati njegov gubitak, a jos manje precizan procenat.
To je verovatno izracunala kompanija koja je uvela zaokruzivanje, u ukupnom iznosu, jer ima ogroman uzorak, ali na svakog pojedinca jednostavno nije primenjivo.
Covek je upravo to i rekao, da njemu gubitak nece biti tako veliki. Mozda ima 20 razgovora od sat vremena ili 40 od pola sata... Si?

[ owim @ 27.05.2010. 17:12 ] @
^ Čovek je rekao jer nije razmišljao: "ok, ja puno trošim, pa me onda
zaokruživanje neće puno zakačiti".

Naravno da ne možemo znati zasigurno, kao što ni on ne zna bez
detaljne analize listinga (pretpostavke nisu validne), ali možemo da
pretpostavimo da je u pitanju normalna raspodela (Gaus-Bernulijeva).
Približno linearno, naravno. Naravno, mi ne znamo njegove navike, ali
bez obzira što ima možda dugačke ima sigurno i kratke razgovore, i
"srednje" razgovore, svi ih imamo.

Drugim rečima, on možda odstupa 10% posto od projektovanog gubitka,
ali je poenta da njegov trošak (gubitak) nije statistički zanemarljiv
(njemu možda jeste) i da raste što više koristi mob. Tako je paket
dizajniran. Nadam se da se oko ovoga slažemo. :)
[ zvezdasbg @ 28.05.2010. 00:06 ] @
Tacno je da niko ne tempira recimo 700 minuta koliko mu sadrzi paket,a zaokruzuje se na 60 sec. Ja to gledam sa druge strane. Meni treba velika minutaza jer inace puno pricam, a retko koji razgovor bude kraci od 1 minuta. Tacno je da me uvek zakinu, jer boze moj ne mozes sad nekoga drzati na vezi samo zato da bi ti navrsio pun minut. Setite se malo kako je bilo pre par godina i sta ste recimo mogli na post paidu da dobijete za 1000 dinara? Nista! Razgovor se tarifirao na sekundu, sa minimalnom uspostavom poziva, ali su bile cene po minutu ogromne, tipa i vise od 10 dinara. Drugo cena minuta ka svim mrezama nije bila ista - obicno je razgovor u mrezi bio jeftiniji. Cena poruke je bila od 2 do 3 dinara, sto je katastrofa, s obzirom da sada u vecini paketa dobijes brdo poruka, koje se pritom jos i prenose. Realno, sada paketi u pretplati sadrze i minute, poruke, internet pa cak i pozive ka inostranstvu, poruke i roming. Sadasnji sistem ma koliko manjkavosti imao mi je omogucio da ne moram da pazim koga zovem i koliko dugo visim na vezi. Ranije sam itekako morao da vodim racuna. Kolicina saobracaj za 2000 dinara recimo na starim mobtel paketima biznis, ekonomik ili porodicni ne moze da se poredi sa sadasnjim recimo prenesi paketima.
[ avala100 @ 28.05.2010. 14:44 ] @
Citat:
zvezdasbg: .... Kolicina saobracaj za 2000 dinara recimo na starim mobtel paketima biznis, ekonomik ili porodicni ne moze da se poredi sa sadasnjim recimo prenesi paketima.
 

Ovo je potpuno tacno. Pri tome je tada kurs EUR bio razlicit nego sada. Mnogo.

Da li moze da se zakljuci da dolazak treceg operatera ipak nije bio takva katastrofa i da je on svojim "isti prema svima" ipak pomogao da se cene unormale? Narocito van mreze.

[ zvezdasbg @ 28.05.2010. 21:06 ] @
Koliko god se operateri dogovarali, dolazak svakog novog je korak dalje u razvijanju zdrave konkurencije.
[ MaxM @ 28.05.2010. 23:31 ] @
Telenor je od uvek poznat kao derikoza, gde god da su se pojavili. Zasaraju malo ponudu, navuku ljude i oala, nakacio si bedu na vrat naredne dve godine. A o ponudi telefona da ne pricam. Nude telefone kao da zivimo u doba Luja XIV. Katastrofa!!!

[Ovu poruku je menjao espresso dana 30.05.2010. u 19:10 GMT+1]
[ owim @ 03.09.2010. 07:21 ] @
^ Dobio si TACNU informaciju u Telenor shopu!

Mesecno placas paket Prenesi 400 u iznosu od 1.523 din (bez
prekoraceranja paketa). Telefon HTC Smart inicijalno placas 990 din.
[ Wi-Fi @ 21.09.2010. 11:59 ] @
Malo se Telenor uspavao. Prenesi paketi su nesto nepovoljniji od npr. mt:s-ovih Mix paketa (posebno ovi do 2000+), a tek Prenesi Plus u odnosu na ove nove MixNet (posebno po broju minuta)
[ DR83 @ 21.09.2010. 15:26 ] @
Pa mts se uvek razbacivao MBima i GBima ali telenorov 3g internet mnogo bolje radi od mtsovog, mada naravno sve zavisi od lokacije itd itd.
[ MP3MP3 @ 02.06.2011. 15:23 ] @
Od 7.7 stupaju na snagu novi prenesi i surfuj paketi a stari prenesi + se gase, info iz poslovnice
p i s 150 590din 40min 150 sms internet free + 150 u mrezi posle potrosenih
p i s 500 990din 150min 500 sms internet free + 500 min
p i s 1000 1790 din 300min 1000sms internet free + 1000 min u mrezi
p i s 2000 2900 din 600min 2000sms internet free + 2000 min u mrezi
p i s 3000 4490 din 1200min 4000sms internet free + 4000 min u mrezi



Izvor > http://www.mobilnisvet.com/for...pic.php?t=11331&start=2880
[ Pajica Ristic @ 02.06.2011. 20:08 ] @
a zašto se zadnji tarifni paket zove "prenesi i surfuj 3000" kad ne sadrži ništa u iznosu od 3000 ? da nije neka greška?
[ zALFex @ 02.06.2011. 22:47 ] @
Najskuplji paket se zove "Prenesi i surfuj 3000" jer obuhvata 3GB protoka po punoj brzini, 3000 nacinalnih SMS poruka i 3000 dodatnih minuta u mreži nakon potrošenih minuta ka svim mrežama u Srbiji.
[ Pajica Ristic @ 02.06.2011. 23:01 ] @
ok, dakle greška u prvom postu na ovoj strani..
[ kandel @ 06.06.2011. 19:03 ] @
Citat:
MP3MP3: Od 7.7 stupaju na snagu novi prenesi i surfuj paketi a stari prenesi + se gase, info iz poslovnice


Danas sam bio u poslovnici i kazu da novi paket PRENESI I SURFUJ stupa na snagu sutra, znaci 7.6.2011.
[ zvezdasbg @ 07.06.2011. 08:54 ] @
A u cemu je razlika u odnosu na stare pakete prenesi plus? Osim ovog najskupljeg paketa koji je uveden i kao mogucnosti koriscenja neta i posle potrosnje 500 mb, 1 gb... ja ne vidim sta je novo? I zbog takve budalastine menjati paket? Svasta....
[ Slobodan Milivojevic @ 07.06.2011. 09:45 ] @
Pa i poskupeli su u odnosu na prenesi plus. A ako je to "neograniceno" koriscenje interneta kao sto je na Telenor KLIK-u, gde u dve do 3 sekunde prodje jedan TCP paket (brzina od ~0.5KB/s), neka hvala, ne treba mi.
[ evolution @ 07.06.2011. 09:47 ] @
Prenesi i Surfuj

Minuti, poruke i NEOGRANIČEN INTERNET onda kada poželiš da ih iskoristiš.


Uz Telenor postpejd tarifne pakete, sada možeš da podeliš svoje ideje na svoj način. Uživaćeš u razgovorima, dopisivanju ili neograničenom surfovanju na svom telefonu, a sve što ne iskoristiš ćeš moći da preneseš u naredna 3 meseca.

Opširnije: http://i.evocentar.net/iNMDKW
[ espresso @ 07.06.2011. 14:40 ] @
Nadam se da se prenose i megabajti koji dolaze po punoj brzini? I da li je puna brzina "puna" kao u Kliku ili stvarno puna brzina?
[ walkerz @ 11.06.2011. 10:41 ] @
Vidim na Telenorovom sajtu http://www.telenor.rs/sr/Priva...ci/Promocije/Prenesi-i-Surfuj/ da nude Samsung Galaxy Ace sa "besplatnom navigacijom", ali ne kažu ništa konkretnije.
[ evolution @ 13.06.2011. 10:59 ] @
Prenesi i Surfuj - Pitanja i odgovori: http://i.evocentar.net/khZdrT
[ espresso @ 13.06.2011. 12:05 ] @
Citat:
Da li se neiskorišćeni internet saobraćaj po punoj brzini na kraju kalendarskog meseca prenosi u naredne mesece?

Neiskorišćeni internet saobraćaj po punoj brzini ne prenosi se u naredne mesece.

TAČNO SAM ZNAO!!! Odmah sam izrazio sumnju par postova iznad. Pa ne bi oni džaba izbacivali nove pakete. Dosta korisnika nagomilava internet saobraćaj i to im očigledno ne odgovara. 32 kbps je jadna brzina u današnje vreme. Sramota!
Ovo su Vipove fore, nisu naveli da se net ne prenosi iako su do sada uvek i u detalje navodili sve uslove. Zbog toga sam ih i cenio... Do sada.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 13.06.2011. u 15:40 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 13.06.2011. 13:54 ] @
A "puna brzina" jel ko na KLIK-u?
[ freeworld @ 13.06.2011. 13:58 ] @
Veliki fail,vracaju se u nazad e sad jedno pitanje:
''Korisnici koji se odluče za Prenesi i Surfuj tarifne pakete mogu izabrati bilo koji telefon iz aktuelne ponude. Kupovina telefona uz stare Prenesi Plus pakete nije moguća.''Da li su stari Prenesi plus komercijalni tj.da li se uopste mogu uzeti bar bez telefona?
[ espresso @ 13.06.2011. 14:42 ] @
Po svemu sudeći, ne. Jednom kada škartiraju paket, on se više ne može uzimati. A planirao sam da uzmem novi telefon kod njih i da produžim ugovor. Nema ništa od toga.
[ avala100 @ 14.06.2011. 06:50 ] @
Evo kako to izgleda jutros u 7 sati, kad nema nekog opterecenja.
U pitanju je bg, nadam se da cu dobro prikaciti rezultat:
http://www.speedtest.net/result/1340173323.png


Ocekivano od Telenora. Nista ne rade na poboljsanju mreze, menjaju pakete ko carape, i racunaju na to da ima dosta korisnika kojima ce da prodaju foru "besplatno u mrezi". Verovatno i imaju, ali mislim da to nece biti dovoljno kad dodje prenosivost.

Juce sam se na trenutak osecao kao da imam posla sa starim uspesnim Telenorom.
Posto mi je ostalo jos par meseci ugovorne obaveze, resio sam da probam i ovaj paket surfuj.
Bili su jako ljubazni, nisu mi nista naplatili iako prelazim na nesto manji paket po ceni (najmanji surfuj sad imam), ma med i mleko.
(A inace uvek tako naprave cene da kad izbace nove pakete moze da se predje samo na dosta skuplje, jer su jevtiniji desetak ili 50 dinara jevtiniji pa na njih ne moze da se predje zbog ugovorne obaveze. To namerno rade.)
Prvo su vecali da li treba nesto da ipak naplate, onda su proveravli, pa su me nazvali i rekli da je u redu i da odem do poslovnice i zamenim paket.
Tamo su mi objasnili mi da cu izgubiti 500 nakupljenih minuta i puno poruka, stvarno su bili fer i sve su mi objasnjavali.

Evo juce ceo dan i jutros gledam kako radi Telenor nakon pola godine intenzivnog koriscenja VIP-a.
Mislim da na Telenor nikad vise necu moci da se "vratim". Tolika je razlika, a nije samo navika u pitanju.
Jedino sto su "popravili" je da vise ne puca veza kad se prebacuje sa 3g na gsm, to mi se vise nijednom nije desilo.
[ samo_da_pitam @ 14.06.2011. 12:40 ] @
Ovo sa NE prenosenjem inteneta je zaista ogroman fail za Telenor. Pa sami skacu sebi u usta. Ako su po necemu postali prepoznatljivi to je bilo upravo prenosenje. Drago mi je da imam broj koji je 'ostao' na paketu koji mi odgovara - nista ja tu ne bi diro' :) Sto se tice internet usluge preko mobilnog telefona, vrslo mi se svidja sto je tu situacija prilicno sarena medju operaterima i sto ce se verovatno svi truditi da poboljsaju

@Avala - Ti kao korisnik Vipa si nas'o da komentarises pucanje veze na Telenoru - yea right! Ovo je Balkan c'mon!
Sta je sledece? Da neko iz Mt:s-a prokomentarise kako je telnor popravio kvalitet razgovora?

U svakom slucaju, nadam se da ce od 1. Jula mnogi biti zadovoljniji i da ce svako biti potpuno u prilici da izabere bas ono sto mu najvise odgovara.
[ avala100 @ 14.06.2011. 14:37 ] @
Citat:
samo_da_pitam: Ovo sa NE prenosenjem inteneta je zaista ogroman fail za Telenor. Pa sami skacu sebi u usta. Ako su po necemu postali prepoznatljivi to je bilo upravo prenosenje. Drago mi je da imam broj koji je 'ostao' na paketu koji mi odgovara - nista ja tu ne bi diro' :) Sto se tice internet usluge preko mobilnog telefona, vrslo mi se svidja sto je tu situacija prilicno sarena medju operaterima i sto ce se verovatno svi truditi da poboljsaju

@Avala - Ti kao korisnik Vipa si nas'o da komentarises pucanje veze na Telenoru - yea right! Ovo je Balkan c'mon!
Sta je sledece? Da neko iz Mt:s-a prokomentarise kako je telnor popravio kvalitet razgovora?

U svakom slucaju, nadam se da ce od 1. Jula mnogi biti zadovoljniji i da ce svako biti potpuno u prilici da izabere bas ono sto mu najvise odgovara.


Ja sam korisnik i VIP-a i Telenor-a. (ako vec moram da se pravdam, ugovore mogu da posaljem na uvid)
Nazalost, posto vidim da nisi obavesten, odavno se situacija sa pucanjem veze preselila na Telenor polovinu.
Ako pogledas ranije postove, videces da je puno korisnika (ne samo ja) imalo taj problem, pa sam smatrao da je sad fer da kazem kako sad toga nema na mojoj lokaciji.
Ali sto bi gledao? Stereotip i predrasude su cudo. "Ovo je Balkan c'mon!", valjda se zna ko je najbolji.
[ samo_da_pitam @ 14.06.2011. 16:39 ] @
Upravo o stereotipima ja i govorim. Pravilo je da ko god je zadovoljan VIP om kudi telenor. Koristio sam sva tri peratera i doneo zakljucak. To sto svi imaju sezonske boljke to je njihova stvar, ja sam zakljucak za sebe donosio za malo duze koriscenje.
Skidam kapu VIPu koji 'trenutno' ima stvarno najbolji internet! Sve ono sto 'trenutno' postane pravilo minimum godinu dana je meni merodavno, ali opet svako sudi po sopstvenom nahodjenju.

@Avala: ne moras da se pravdas jer niko nije ni trazio a niti da zalis 'sto sam neobavesten'. Ako si vec voljan da nesto uradis, ti onda eto za pocetak nemoj da citiras poruke iznad tvoje, jer je besmisleno.

Sto se operatera tice, meni je licno jako drago da je VIP dobar, jer mislim da samo tako mogu medjusobno da se svi trude da bude bolje nama korisnicima. Ali jedna lasta ne cini prolece, pa tako ni mesec dana redovnog auriranja preostalog stanja na Mt:s-u ne znaci da su se opametili. Telenor je ove pakete npr. unistio, VIP ima trenutno najbolji internet.
Sto se predrasuda tice, to je cudo, tipa: "mts najjeftiniji", "Telenor najbolji", za VIP "_" (ne znam sta da stavim).
Moja poenta pisanja je da se stav donosi na osnovu malo veceg broja usluga/potreba/odnosa sa operaterom a ne da se tako pausalno uzima jedna po jedna usluga i porede. Mislim da odatle i potice generalno zadovoljstvo koje pokazuju ankete da ce oni na Telenoru ostati na Telenoru. Oni kojima je bitna tek po koja usluga oni su verujem na prepaidu, jerbo za post paid kod nekih traje minimum:

Citat:
avala100:
... nakon pola godine intenzivnog koriscenja VIP-a.


Kako se prica po forumu, krace nisi ni mog'o i da si hteo (postpaid).

Sve u svemu nadam se da medjusobno konkurencija medju operaterima moze da dovede samo do boljitka, pa samim tim ce valjda naterati i Telenor da izvuce poentu iz svih negativnih kritika za ovakav (osakacen) prenesi paket

[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 14.06.2011. u 18:00 GMT+1]
[ avala100 @ 14.06.2011. 17:14 ] @
Nigde na sajtu informaciju u neprenosenju MB po "punoj" brzini nisam pronasao.
Iz naslova sam zakljucio drugacije: "Minuti, poruke i NEOGRANIČEN INTERNET onda kada poželiš da ih iskoristiš.
Uz Telenor postpejd tarifne pakete, sada možeš da podeliš svoje ideje na svoj način. Uživaćeš u razgovorima, dopisivanju ili neograničenom surfovanju na svom telefonu, a sve što ne iskoristiš ćeš moći da preneseš u naredna 3 meseca."
Tako kaze zvanicni sajt. I jos kaze: "Sve što me zanima je na klik od mene, a ono što ne iskoristim mogu da prenesem".
Eh. Eto ja tvrdim da se klima promenila, Telenor je postao "pilicar", kako neko rece za VIP, a VIP pod stalnim pritiskom javnosti postade ozbiljan i profesionalan operater.
A mozda se ipak MB prenose? Videcu za 15-tak dana na kraju meseca da li je nesto preneto. Ako nekog zanima, napisacu ovde.

Da li neko zna kako se uopste proverava preostali internet saobracaj? Na 311 mi daje samo minute, sms, minute u mrezi, a mb nema nigde.
[ avala100 @ 14.06.2011. 17:25 ] @
Citat:
samo_da_pitam:  Ako si vec voljan da nesto uradis, ti onda eto za pocetak nemoj da citiras poruke iznad tvoje, jer je besmisleno.


Svi se nesto prave pametni a zapravo po pravilu NE KORISTE ono o cemu pisu i samo naslucuju da znaju o cemu se radi.
On "je cuo na forumu" da pre vise od pola godine i nisam mogao da koristim VIP.. uuuuu, kakvo poentiranje...

A zapravo sam opet samo ja presao na novi paket.
A gle koliko postova.

Bolje bi bilo da mi kazes kako da proverim preostale MB? (navikao sam kod VIP-a da mi to stigne sve u jednoj poruci, eto vec pola godine, pa mi sad nezgodno, navika je cudo)
[ samo_da_pitam @ 14.06.2011. 19:57 ] @
Tako je; ne koristim nesto na sta bih bio primoran da koristim 6 meseci min. Koristio sam prepaid, ali zbog nemogucnosti obavljanja osnovne usluge - telefoniranja, shvatih da je bolje da promene delatnost u internet provajdera.
To sta 'sam ja cuo na forumu' si ti pogresno protumacio - poentirao sam na klauzulu da je minimalan rok za istupanje is pretplatnickog postpaid odnosa 6 meseci.
Jbga, ne postoji javni cenovnik plicarskog operatera, pa ne mogu da proverim, vec moram da slusam po forumima.
(inace to 'plicarski' se vec odomacilo za jednog operatera, pa je besmisleno davati takav epitet drugom, pomesace ljudi)

ON TOPIC
Nisam ti ja promenio paket pa da se meni licno obracas.
Inace, vezano za (NE)prenosenje MB u okviru novih telenor paketa:
Koristan link
U prevodu Stay tuned!

Over and out
[ avala100 @ 14.06.2011. 20:44 ] @
Cekaj, "koristan link", jel to i zvanican link?
Kako sam glup, ja gledao na www.telenor.rs.
To sad treba da kopam i ja po forumima, zato sto kod pilicarskog operatera ne postoji javna informacija o prenosenju, tj. postoji informacija koja potrosaca dovodi u zabludu da se prenosi sve a ne prenosi se? C'mon... :) Balkan...
[ freeworld @ 14.06.2011. 20:46 ] @
@avala100 e pa super,ti si uzeo novi prenesi i surfuj i pocetkom jula ces nam reci sta je tacno od svega ovoga. :-)
[ deki-bleki @ 27.10.2011. 23:28 ] @
Hajde malo komentari na prenesi i surfuj 500 ,meni se on najvise dopada,za 990 dinara,a ima neograniceni internet.Kako se pokazao taj neograniceni internet?
Kad bi za iste pare dali 300 minuta ka svim nacionalnim mrezama,odmah bi ga uzeo....
[ freeworld @ 27.10.2011. 23:32 ] @
Taj neogranicen internet se na dnevnom telenor kliku na pripaidu ponasa ekstra,i ako ti je takav na mobilnom onda ti preporucujem da uzmes.
[ deki-bleki @ 29.10.2011. 00:02 ] @
Pa ako ce samo to da mi bude izdatak i hocu.
Poenta je sto bi voleo da ga koristim i kao modem za kompijuter,ali mislim da je to mnogo teze,ne znam kako to funkcionise.
Cilj mi je da smanjim sve izdatke.,nemam para za bacanje.
Zasto da placam sbb ili open iptv oko 2400 dinara mesecno?,skuplje od struje,a kamoli od infostana....kao da proizvode struju,kao da se vazduh trosi od slanja signala...kao da se telefon haba od prenosenja signala....pa su racuni preskupi....
Poenta je da taj mobilni telefon sa neogranicenim internetom,moze da radi barem kao USB internet modem....Jedino u tom slucaju se isplati kupiti bolji mobilni telefon.
A nas Nikola Tesla je hteo svima da omoguci i vesplatnu energiju,i besplatno telefoniranje!!!!

[ freeworld @ 29.10.2011. 00:27 ] @
Ako si nekad koristio dial up i bio zadovoljan onda ces i ovim da budes zadovoljan.Ako ti je namera da gledas klipove i skidas filmove onda ti je ovo mnogo slabo.Za jedan film ti treba i do 24 sata ako se ne prekine konekcija.Ako imas mogucnost za adsl,raspitaj se malo za neki povoljni imas verovatno 1,5 mbit\s za 700,800 dinara.Druga opcija ti je vip postpaid net gde nakon potrosenog saobracaja imas flat od 200 kbi\s.Flat na kliku je jedino dobar samo na telefonu.
[ deki-bleki @ 30.10.2011. 18:21 ] @
ma bilo je najbolje sa sbb,pa sam pao na 1.5Mb kod telekoma,a sad razmisljam o beotelnetu 4Mb/s 1000 dinara za ugovor od 18 meseci...,jedino im se niko ne javlja na telefon.
Mislim da je to najbolja opcija za fiat internet.,ili na drugom mestu kod Vipa za 815 dinara....,ali moze da se nosi.....
Naskidao sam se 1000GB preko ovog brzog neta,ne znam kako cu se navici na nesto ispod toga.
Cudi me samo kao beotelnet moze da daje internet po ceni od 4Mb/s za 1000 din,kad zavise od telekoma,a telekom nista ispod 1500 dinara,a sada i 900 din za tv....
Nervira me sto moram da vracam opremu u telekom pa da od beotel neta uzmem istu takvu,ali od njih....To su mogli da ponude i ovi u telekomu....isto 4Mb za 1000 dinara.....
U svakom slucaju hvala na korisnim i dobronamernim informacijama.
Pozdrav