[ djordjevic_i @ 02.04.2010. 12:57 ] @
Pozdrav ljudi, odradio sam sajt u dreamweaver-u cs3, sa delovima i animacijama koji su radjeni u photoshop-u i flash-u. Sajt se sastoji od 4 strane, Home, Blog, Contact, About me. Ova navedena dugmad su uradjena u flash-u, dodat link koji funkcionise normalno, ali samo u lokalnom folderu. kakda ga upload-ujem na server, linkovi ne dunkcionisu. Funkcionise samo link Blog, koji sadrzi url ka nekom drugom sajtu. Ako neko može da pomogne, bio bih totalno zahvalan. PozZ
[ Milos911 @ 02.04.2010. 14:30 ] @
Proveri da ti link ne izgleda mozda ovako: c:/folder/folder/contact.html. Ako se fajl koji linkujes nalazi u istom folderu onda samo pises imefajla.html. Ako ti link ne izgleda onako daj adresu da vidimo sta nije u redu (naravno ako hoces, ako ti se ne postavlja ovde mozes mi je poslati o pm-u).
[ djordjevic_i @ 02.04.2010. 14:38 ] @
Da, fajl se nalazi u istom folderu, ali, ne mogu da napisem samo ime fajla, jer, posto je u pitanju button uradjen u flash-u, morao sam napisati script koji ce sadrzati link, tako da sam morao tacnu putanju navesti, jer u suprotnom nece da funkcionise. Pa sam tu dugmad, ubacio na stranu kao flash objekte. Sve funkcionise kad sam u lokalu, strane koje su linkovane se otvaraju, a kada ga postavim na server, funkcionise samo link koji vodi ka drugom sajtu. Sve mi deluje kao da nisam dobro povezao, a opet me buni jer dobro radi u lokalu.
[ Milos911 @ 02.04.2010. 14:48 ] @
Ne razumem to za flash ali nije ni bitno :). Ukratko: Radi ti u lokalu jer browser nalazi fajl onde gde bi trebao da se nalazi. Na serveru ne radi jer server ne nalazi fajlove u c:/blabla/blabla/x.html. Znaci ako iz nekog razloga ne mozes da napises samo ime fajla u linku(stvarno ne razumem zasto ne mozes), onda napisi adresu do fajla na serveru. Znaci http://tvojdomen.x/contact.html.
[ djordjevic_i @ 02.04.2010. 15:07 ] @
Kakav sam tetreb, nema dalje! pala mi je na pamet ta solucija da ne moze da pronadje fajl, ako stavim putan,u c/folder1/... , ali sam sebi uvrteo nesto totalno drugo u glavu, vezano za actionscript, a ta stvar da linkujem preko domena- bolje da se ne javljam :). Indijanac! Hvala ti puno, funkcionise. Pozdrav i hvala jos jednom!