[ paga @ 04.04.2010. 09:11 ] @
Pozdrav svima.

Hteo bih da kupim program i sam da vodim knjigovodstvo za svoju radnju , kiosk .

Knjigovođa mi naplaćuje 5000 + troškove , štoće reći da mu je to čista zarada .
S obzirom da imam do 600 kalkulacija godišnje , to je preskupo .

Da li neko zna , ko prodaje program , za samostalno knjigovodstvo , a da nije onaj profesionalni za knjigovođe , što se pronalaze guglanjem ....


Ima li program a da nije 700 evra i više i da mu licenca ne traje samo godinu dana ?
[ S A J A @ 04.04.2010. 10:19 ] @
Cena knjigovodstva se ne formira samo na osnovu rada već i na osnovu znanja. Dakle knjigovođa ti naplati i rad i svoje (godinama skupljano) znanje i iskustvo. Ti možeš samostalno sebi voditi knjige ali to ti se ne isplati jer moraš da se uputiš u dosta zakona i podzakonskih akata (pravilnika i uredbi) koji se povremeno i menjaju. Dakle moraš time aktivno da se baviš, da skupljaš informacije sa svih strana, da paziš na rokove. Odgovornost je velika. Bolje ti je da platiš knjigovođi da vodi brigu o tim stvarima a ti da se posvetiš poslu i razvoju posla. Program za knjigovodstvo je samo alat i neće ti mnogo pomoći da obaviš sve knjigovodstvene poslove.

Ukoliko ti je cena knjigovodstvenih usluga velika, postoji dogovor. Sa knjigovođom se svakako sklapa ugovor o vođenju poslovnih knjiga. Ti i knjigovođa možete da se dogovorite da ti radiš jedan deo posla a on drugi (tj. da podelite posao) i tako napravite ugovor. To naravno utiče i da cena bude manja. Knjigovođa je odgovoran za svoj posao a ti za svoj. U tvom konkretnom slučaju bi ti preporučio da knjigovođi predložiš sledeći model saradnje: ti radiš robni deo a knjigovođa samo finansijski. To znači da ti radiš kalkulacije ulaza i vodiš kepu knjigu (a to nije ništa teško kad ti se pokaže, posle 3 dana postaje rutina) a knjigovođa (jednom nedeljno na primer), uzima dokumenta od tebe i knjiži finansijske vrednosti. Naravno, finansijska evidencija koju vodi knjigovođa i tvoja robna moraju da se slažu i radila bi se periodična usklađivanja.



[ dekster2 @ 04.04.2010. 11:13 ] @
Mislim da posle ovog posta @saja možeš doneti dosta povoljnih zaključaka i utvrdiš da svako ima svoj posao.Isto tako i grupa koja se
zove programeri.Imaš i održavanje tog programa,nemoj zaboraviti da će taj win kad tad pasti.Ovde pokušavaš da utičeš na dve grupe
delatnosti.Hoču ja da radim knjigovodstvo,i dajte mi program da nije skup.Da i zaboravio sam treće.Odakle ti ideja da možeš upotpunosti da
zameniš knjigovođu/znanje,iskustvo,praćenje izmena itd../.Moj predlog je da povećaš sebi promet i ostaviš knjigovođu.
[ bonzobgd @ 10.05.2010. 22:38 ] @
Ha ovo odgovaraju samo knjigovodje...
Povecaj promet, ozeni bogatu i lepu zenu, onemoguci politicare da kradu, ma jos nesto .
Kratak kurs, programce i napred, nedaj da te odgovore knjigovodje od toga da mozes i sam.
Odgovornost kazes, a za sve greske u knjigovodstvu odgovara vlasnik a ne knjigovodja, kad je tako onda pare u svoj djep.
SAJA ima isto dobro resenje, meni je i to prihvatljivo.
[ S A J A @ 11.05.2010. 06:01 ] @
Ne odgovara za sve vlasnik, zavisi od ugovora koji je sklopio sa knjigovođom. Svako odgovara za svoj posao.
[ bonzobgd @ 11.05.2010. 17:22 ] @
Kolko sam shvatio radi se o samom pocetku posla, nizak prag profita i sl.. Probaj sam.

Dobar knjigovodja je tvoj naj bolji drug, prijatelj...

Ja bih se pre odreko dorucka nego knjigovodlje.

[ bonzobgd @ 12.05.2010. 09:21 ] @
S A JA i ostali , jedno pitanje u vezi teme.

Rade li knjigovodje u nekim slucajevima na procenat, ili po racunu, mozda je i to resenje, naravno u kombinaciji sa sopstvenim dodatnim radom koji si ti napomenuo.







Ili je mozda bolje da potrazim bogatu zenu . I lepi. I mladu. I da me voli...
Malo sam se zaneo SF tema je malo nize .
[ S A J A @ 12.05.2010. 12:21 ] @
Obično se plaćanje ugovara na fiksnom mesečnom nivou mada može i drugačije. To se sve definiše ugovorom.
[ dmacura @ 16.05.2010. 11:07 ] @
Evo ja mogu da ti ponudim program za STR koji nije 700 Evra, nego 3,5 puta manje, nema ogranicenje u koriscenju,
Koriste ga uglavnom oni koji sami vode knjige,

Tvoj zadatak kod koriscenja programa je da unosis kalkulacije, i izvod. i time dobijas sve
kepu, Poslovnu Knjigu, Ako si u PDV-u one knjige za PDV KIR,KPR Evidencija Cigareta, i sve ostalo sto treba

Ako si zainteresovan, [email protected]
[ Linica123 @ 26.01.2016. 13:38 ] @
Pozdrav, ovako mene zanima da li je istina da moram imati pet godina radnog iskustva da bih mogla otvoriti knjigovodstveni servis (obrt). Inače imam završen tečaj za knjigovođu i godinu dana radnog iskustva.
[ S A J A @ 27.01.2016. 17:18 ] @
U Srbiji ne mora, za ostale zemlje ne znam.