[ kragujevcanin @ 04.04.2010. 11:49 ] @
Pocetnik sam u Java programiranju (manje vise), do sad sam radio u c-u, actionscript i sl. Imam problem sa instalacijom JDK-a na Ubuntu 9.10. Sva moguca up8stva sa neta ne uspevaju, ni sinaptic manager, , ni skidanje sa sunovog sajta pa raspakivanje, ni preko shela.., uvek negde zakoci i stane. Molim vas ako je neko uraduio istu stvar tj instalirao jdk na ubuintu 9.10 neka mi kaze kako je to uradio.
Hvala unapred.
[ misk0 @ 04.04.2010. 17:00 ] @
A ne bi bilo loshe da napishes 'gdje zapnes i zasto' kod jednog od tih nacina instalacije. Ovako, mozemo samo nagadjati.
[ kragujevcanin @ 04.04.2010. 20:18 ] @
Jednostavno ne znam kako da pokrenem program. Eclipse mi radii..mozda ja gresim pro pokretanju programa jer NE ZNAM kako da ga pokrenem. Instalirao sam sve paketice iz synaptica (tacnije nisam sve jer java -docs prijavljuju gresku). u principu, mogu da radim u eclipsu ali mi je malo stran jer je ide.
[ Au197/79 @ 05.04.2010. 13:10 ] @
Ako si instalirao Sunov jdk uđi u terminal i kucaj:

Code:
update-java-alternatives  -l


Trebalo bi da dobiješ nešto slično ovom
Code:
java-6-sun 63 /usr/lib/jvm/java-6-sun


Ako dobiješ izlaz gde je neka druga implementacija na vrhu prioriteta znači da je java i dalje linkovana na neku drugu implementaciju.

Tad koristi prethodnu komandu sa -s i imenom sunove implementacije.

[ kragujevcanin @ 06.04.2010. 00:42 ] @
Sve je ok, al nikako da pokrenem jdk

Nebitno, vidim da mi je Eclipse sudjen
Hvala u svakom slucaju.
[ tarla @ 06.04.2010. 12:41 ] @
Meni je na Mint'u uredno radio i netbeans...

Uglavnom ako hoćeš da ti neko pomogne u rješavanju problema, onda se barem potrudi da ga prezentuješ a ne da ljudi gledaju u pasulj u gataju šta može biti...

[ Au197/79 @ 09.04.2010. 23:14 ] @
A šta ti uopšte znači pokrenuti JDK?

JDK je samo skup programa za razvoj u javi (najvažniji su javac za kompaljiranje i java za izvršavanje).
[ sajkas @ 11.05.2010. 20:27 ] @
Radio sam nešto kratko pomoću JDK-a. Moraš se pozicionirati u folder bin i tu kompajlirati i izvrsavati program pomoću javac i java. Ali ako uspeš da podesiš CLASSPATH i sve ono što se traži u uputstvu možeš onda bilo gde.